Şimdi Ara

. (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
444
Cevap
10
Favori
17.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bit che ile ara. bit che win programı, mac'te kullanayım dersen CrossOver üzerinden kullanabilirsin, ben öyle yapıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lenovo ideapd 100 İ5 5200U 2.2GHZ 4GB RAM Nvidia Gt 920mx İntel HD Graphics 5500
    bu hatalar çıkıyor çözümü bir türlü bulamadım.
    ..
  • Ekran kartı kextlerini silin ve -x ile başlatın panic gider

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam, yaklaşık 1 aydır hackintosh kullanıyorum. Kısaca sistemimden bahsedeyim. i5 7300hq 8gb ddr4 hd630 ve gtx1050. Sistemimde çalışmayan tek donanım var oda wi-fi intel destekli değil ondan kaynaklı. iMessange(Telefonla eşleşti aynı anda mesajlar geliyor), Facetime( pc üzerinden arkadaşımı arayıp konuşabiliyorum). Hackintosh konusunda biraz tecrübe endindim isteyenlere yardımcı olabilirim

edit: ss de ekleyelim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendindenvazgeçenadam -- 22 Şubat 2018; 23:54:20 >
  • Merhaba.Virtualbox sanal makine ile yosemite.zone kurdum gibi 2 dk kaldı uyarısı geldi tamamlamadı.Buraya kadar sorun yok.Tekrar başlattım bash ekranına geçtim.Bundan sonra konumumu gösterip nasıl ./postinstall yapabilirim directory ulaşamıyor?
  • selamlar umarım aktifdir buralar hala:)

Dell 7567 notebook a macos dualboot yapmak istiyorum.Daha önce yapan varsa mesaj atsın memnun olurum.
    Sorun yaşarsam buraya yazmayı düşünüyorum aktif olarak birileri vardır inşallah

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nvidi@geforce kullanıcısına yanıt
    İnanmayacaksınız ama daha dün 7567 ye kurulum yaptım Dual Boot

Yardımcı olurum ama Wi-Fi nin çalışmadığını baştan belirtmek isterim. Uygun bir NGFF kart ile değiştirmeniz gerekiyor.

• kendindenvazgeçenadam K kullanıcısına yanıt
    Harici kart Optimus yüzünden kullanılamıyor değil mi?

• hocam sorun değil ethernet kullanırım mac için.Cidden yardımcı olursanız harika olur.Bana siz kurulum yaparken hangi siteden faydalandınız ve hangi dosyaları kullandınız paylaşabilir misiniz?
    Bir de performans olarak nasıl dual boot da macos?
    Aldığınız hatalarda neler yaptınız acaba biraz fazla soru sordum ama :D
    paylaşırsanız çok mutlu olurum
    ayrıca ekran kartı olarak 1050ti tanıtabildiniz mi yoksa sadece 630 mu var ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nvidi@geforce -- 7 Mart 2018; 22:48:23 >
  • nvidi@geforce kullanıcısına yanıt
    10.13.3 HS kullandım sürüm olarak. Dual Boot’un performansa asla bir etkisi bulunmuyor. Optimusu kapatılamayan hiçbir notebookta harici ekran kartı kullanılamıyor ki Dell 15 te maalesef Optimusu kapama gibi bi seçenek yok.

Dosyalar için özelden ulaşırsanız sevinirim. Çünkü bir başka forumu burda paylaşmak olmaz. Dilerseniz Whatsapptanda yardımcı olabilirim hız açısından.

DSDT leri yanlışlıkla silmem üzerine tekrar kurulum yapıyorum şu an 7567 ye:

.

• malesef evet

• Hocam dsdt düzenlemeyi nasıl yapıyoruz ? dosyaları sorunsuz çıkardım fakat gerisinde tıkanıyorum
  • Full uyumlu çalışan bir desktop kombinasyonu var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknerdr

Full uyumlu çalışan bir desktop kombinasyonu var mıdır?
    İntel işlemci + Amd Rx serisi setupların neredeyse tamamı iyi çalışıyor.Amd kartların native egpu desteği var.Nvidia kartlarda ise High Sierra sürümünde resizing lag gibi saçma driver sorunları var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendindenvazgeçenadam

Selam, yaklaşık 1 aydır hackintosh kullanıyorum. Kısaca sistemimden bahsedeyim. i5 7300hq 8gb ddr4 hd630 ve gtx1050. Sistemimde çalışmayan tek donanım var oda wi-fi intel destekli değil ondan kaynaklı. iMessange(Telefonla eşleşti aynı anda mesajlar geliyor), Facetime( pc üzerinden arkadaşımı arayıp konuşabiliyorum). Hackintosh konusunda biraz tecrübe endindim isteyenlere yardımcı olabilirim

edit: ss de ekleyelim.
    Arkadaşlar merhaba konunun yabancısı olduğum için işlemi yapmakta zorlanıyorum. Yarım saat kadar bu ekranda kaldıktan sonra, ekranın kargacık burgacık olduğundan dolayı beklemekten vazgeçip ekran görüntüsünü sizlerle paylaşayım dedim.. Sizce sorunum nedir ve nasıl çözebilirim?

https://hizliresim.com/W7jD48
  • samsung r540 jt06tr
    i5-480M - ATI HD5470
  • sserdark kullanıcısına yanıt
    fakesmc kextini güncel versiyon ile değiştirip dener misiniz? ayrıca hangi sürümü kurmuya çalışıyorsunuz

• kendindenvazgeçenadam K kullanıcısına yanıt
    Hocam nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum. High Sierra yüklemeye çalışıyorum.

https://imgyukle.com/i/RDC2n
  • sserdark kullanıcısına yanıt
    imajı yazdırdığınız usbyi windows üzerinden efi bölüntüsüne giriyorsunuz. Ardından efi/clover/kext/other klasörü altında bulabilirsiniz. Oradaki fakesmcyi silip internetten güncel versiyon indirimelisiniz

• High sierra yerine el capitan deniyorum. Bu sefer de böyle bir hata aldım.

https://ibb.co/bvscu7

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.