Şimdi Ara

. (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
444
Cevap
10
Favori
17.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öyle zaten dediğim gibi, birkaç boots argümanları girmen lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    Lenovo G550 laptopuma Mac OSX Sierra kurdum. Gayet güzel çalışmakta ancak ekran kartımı bir türlü tanıtamadım. "GMAX3100 3 MB" olarak görünüyor.
    Ekran kartımın modeli: Intel GMA4500MHD (8086:2a42)
    Ekran kartımı kurma konusunda yardımınızı istiyorum.
  • demirozgur D kullanıcısına yanıt
    Eğer biraz ingilizceniz var ise Tonymac sitesine göz atın veya en kötü ihtimal Tecknopat sosyale bir göz atın.
    Sanırsam tümleşik ekran kartını kullanacaksınız, çok da zor olacağını sanmıyorum.
    Anakartın modeli ile internete bir göz at.
  • Arkadaşlar gecenlerde eski ama laptop olarak işimi hala gören Packerd Bell Easynote tj65 dizüstü bilgisayarıma dual olarak Mavericks kurdum, bilgisayarda Windows 10 kuruluydu. Kuruluydu diyorum çünkü bir kaç restart yapmadan sonra (ara restartlarda Windows geliyordu sorun yoktu) siyah ekranda ve sol üstte imleç yanıp sönüyor ve o şekilde kalıyor. Ne oldu acaba Windows uçtu mu? Yada boot dosylarımı silidi? Mavericksten baslatmak için şuan usbden boot ediyor ve boot menusunde windows görünmuyor. sanki windowsun kurulu oldugu bolum hiç yok gibi görunuyor. Bu olayın sebebi ne olabilir ve Windows'u tekrar geri nasıl getirebiliriz en bastan formatla filan ugrasmadan?

Birde usbsiz boot ettirmeyi nasıl yapıcaz sanırsam gbt olmayan disklerde efi içine boot klasörünü kopyalama olayı gibi olmuyormus. usbsiz boot için en kolay yol ne olabilir?

Ayrıca core 2 duo işlemcili bu pcye sizce mavericks dısında daha yuksek bir surum yuklenebilir mi?
    Bu konularda yardımcı olabilen arkadaslar varsa cok sevinirm.
    şimdiden Teşekkürler.

• dual boot olarak mac os sierra kurarsam, ios 9 ile baglantili calisirmi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BeyazZenci01 kullanıcısına yanıt
    Maalesef o sitelerdeki bir çok öneriyi denedim ama bir türlü ekran kartını tanıtamadım.
    Konuyu başlatan "Uygar Eren." 8 yıllık tecrübesi olduğunu belirtmiş. Belki bana da yardım eder diye konuyu buraya açtım.
  • paldov P kullanıcısına yanıt
    Dual boot kurmanın yada sierrayı kurmanın ios 9 u bilgisayara eşlemene engel değildir.
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Size önerim temiz kurulum yapmanızdır. Dediğiniz gibi cihazın GPT bölüntü tablosuna formatlanması lazım ama belki şuanki Mavericksin yüklü olduğu diske bootloader yükleyerek de işin içinden çıkmayı deneyebilirsiniz.
    Eğer raminiz 4gb yada üstü ise Sierra bile yükleyebilirsiniz.
  • Evet ram 4gb aklimda var aslinda sierra ama windows durduk yere nasil uctu onu anlamadim

• Arkadaşlar bir konuda acil yardım lazım.
    Yukarıdada belirtmiştim mesajımda ama Şimdi wimdows kurulu pcye dual boot maverick kurdum ve sonra windows yok uctu. suan hddnin windows olan bölümünü görmiyor gibiduruyor.
    sadece maverick kurulu bolumu calıstırabiliyorum.

1.Suan sadece mac os kurulu iken diski komple ntfs olarak nasıl sıfırlarım? En bastan baslamak istiyorum cunku.
    2.windows kurulu ntfs olan diski mace göre bölüntülerken 2 tane bölüm oluştrarak hem mavericks hemde daha guncel bi sürüm iki yarı bölüme kurulabilir mi?
    (maverick üstünü denemedim çünkü kaldırıp kaldırmayacagını deneyeceğim ama en azından maverick elimin altında olsun istediğimden dolayı iki ayrı bölümü soruyorum.)

Bu konularda yardımcı olabilecek arkadaslardan bilgi alamk isiyorum.
    şimdiden teşekkürler.
  • Sierra kurulumu yaptım ancak ne ses ne ekran kartı nede lan tanıtabildim.
    Multibeast hiç bir işime yaramadı.

Anakart GA-Z77X-UD3H işlemci i5 2500k

Özelden bire bir yardım elebilecek zamanı olan arkadaşlar varsa çok sevinirim.
  • Burası ölmüş =)

Arkadaşlar sorunları olan şu siteye bir bakabilirler,

http://osxinfo.net

İlk başlayanlar için bile çok iyi bir site.
    Kesinlikle üye olun takıldığınız yerde sorularınızı çekinmeden sorun, kesinlikle cevap alırsınız.
  • Konunun ölmesi cok normal. Yardımlaşma grubu nedir, buraya geliyoruz bakıyoruz zaten üstüne bir de GRUP neyin nesidir. Orada bir de Hackintosh Yardımlaşma Whatsapp grubu var ki ona da ağustos 2015 de tepki mesajı iletmişim (https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=108652895) Mac çok hip çok kult birşey old için midir ki Whatsapp? Forum'u kullanmayın Whatsapp grubuna gelin demek sorunu çözmek (ki hackintosh sorunları baya zordur) yerine grup ortamına odaklanmak demektir ve bunun hackintosh sorunları çözümüne ne birey ne camia olarak hiçbir katkısı yoktur. Whatsapp bence kişisel birşeydir, tel no ister, rehberindeki kişileri ister, senin özel hayatının içine girer bir daha cıkmaz. Bir tek Wifi kartı, bir Bluetooth OSX te nasıl çalışır diye gelen kişinin muhatap olacağı şeylere bakın. Bir akrabam vardı, soyadı atıyorum Şazimentoluğulları olsun, kendine Şazimentoğulları Whatsapp grubu açmıştı, akrabamdan soğudum.

• Kesinlikle haklisiniz. Kisisel olarak yardim alan kisiler bir daha buraya ugrama geregi duymayacaklar bilgiler silinip gider.

bende yeni osxinfo.net sitesi ile tanistim.

Cok isime yaradi.

Bu konu ile ilgili kisiler bir cati altinda bulusmali.

• arkadaşlar sierra ile sistemime denemeyi düşünüyorum pazar günü.

merak ettiğim nokta şu. macbookdan indirdiğimiz osx ile imac den indirdiğimiz osx aynı mıdır? macbooktan indirsem masaüstüme kurarken problem yaşar mıyım?
  • Aynı.
  • selamlar. yedek sistemime sierra 10.12 kurayım dedim ama hata ile karşılaştım. sistem qx6700 gigabyte ep35 ds3r 8gb ram hd4670 vs vs.
    bu sisteme kurulamaz mac xxxx diye hata almaktayım. sierra ile lga775 sistemler uyumlu mudur?
  • Merhaba arkadaslar bende brighteness sorunu var. Bunun icin dsdt duzenlemeler yaptim fakat 3 tane hata komutum var bunlari nasil duzeltebilirim? Birde bilgisayar acilirken boot da cizgi geliyo gidiyo.

• Arkadaşlar merhaba. iki gündür systemime sierrayı başarılı bi şekilde kurdum. ses ethernet vs herşey çalışıyor. yalnız tek problemim var. ramlerim 2666mhz olmasına rağmen 1333mhz olarak çalışıyor ve biostan işlemciye oc yapmama rağmen sistem bunu bloke ediyor ve stokta açılıyor. boot ederken cloverdan birkaç ayar yaptım. ramler 2666 mhz işlemci de 4.2 mhz olarak açıldı fakat ses gitti. ve hd4000 grafik memory 6mb a düştü. düzeltmeye çalışırken iyice berbat ettim ve baştan sistem kurdum. şuan 3.4 ghz ve 1333mhz olarak kullanıyorum. bu durumu nasıl çözeceğiz
  • ugacomtr U kullanıcısına yanıt
    Uyumlu. İntel işlemcilerde genellikle bir sorun olmuyor ve sizin işlemci de uygun.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.