Şimdi Ara

. (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
444
Cevap
10
Favori
17.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayrıca hocam bana en ucuz şekilde hackintosh yükleyebileceğim bir laptop öneriri misiniz mümkün olduğunca ucuz olsun ama ses kartını ve interneti kullanabilim
    Not:aliexpress veya banggooddan alabilirim
  • Arkadaslar. Eger birileri hackintosh kasa dusunuyorsa ben kasami satiyorum..

Ugrastim olmuyor yapamiyorum diyorsaniz hazir sistemi size verebilirim. Mesaj atmaniz yeterli.

Herkese kolay gelsin. Hackintosh. Guresmektir :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir laptop / pc hacos ile uyumlu mu öğrenmek için ne yapmalı? genelde balık verilmiş forumlarda balık tutma ile ilgili bir şey bulamadım.

Bende hp g4 250 i5 5200U 8gb ram + 250 gb samsung evo SSD var. ekran kartı AMD Radeon™ R5 M330.
  • Ben Lenovo z50 laptopuma başarılı bir şekilde kurulum yaptım. Asus n10 wifi adaptörle de internet bağlantısını sağladım. Sanıyorum ki küçük bir iki ayar daha vardır yapmam gereken. Nasıl yaptığıma yönelik soruları olan arkadaşlara bilgim dahilince yardım edebilirim.

@emou hocam her şey için çok teşekkürler çok uğraştınız siz de. Benim son olarak şöyle bir problemim var. Mac masaüstü geliyor fakat usb ile kullandığım mouse çalışmıyor. Touchpad mouse u da saçma sapan hareket ediyor. Sanıyorum ekran kartı aktif etmek için attığım alakalı alakasız bir çok kext ile ilgili bu durum. Nasıl bir yol haritası izlemeliyim sizce?
  • Hocam başarılı kurulum nihayet gerçekleşti. En son rehabman kextleri yükledim ve ekran kartı dahil olmak üzere bir çok özelliğim sorunsuz çalışıyor çok teşekkür ederim. Fakat kext klasörüne attığım bu kesixtlereen biri sanıyorum ki usb portlarımı pasifleştirdi. Usb wifi modemimi kullanamıyor ve usb flash bellek takamıyorum bu yüzden. Kext klasörümün fotoğrafını ekliyorum. Sen de bakabilirsen sevinirim
    Bu mesaja eklenen görseller:

.

• mahoni_38 kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir şeye denk geldim araştırırken, işe yarıyor mu ne içeriyor bilmiyorum aslında.

http://www.osx86.net/files/file/2557-check-your-pc-mac-compatibility/

Genelde problem olmuyor, gerek kextler ile gerek kodlar ile uyumluluk bir şekilde sağlanabiliyor.

Wifi kartının modeli hakkında bilgi verirsen en azından onu araştırabilirim.

Edit:Ayrıca şuraya da göz atabilirsin;
    http://osxarena.com/2015/09/hardware-compatibility-list-for-hackintosh-mac-os-x/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cæddy -- 29 Haziran 2016; 1:01:24 >

• tonymacx86 daki su guide i kullanarak hem parcalari aldim hem sistemi kurdum suanda OSX ten yaziyorum.http://www.tonymacx86.com/threads/guide-el-capitan-on-the-skylake-h170n-wifi.178197/
    Kafasi almayan insana anlatir gibi tek tek adim adim en ince detayina kadar USB yi olusturmasindan yuklemesine kadar anlatmislar. Yuklerken tek bir sorun yasadim oda config.plist teki USB / FixOwnership kismini false tan true ya degistmem gerekti bunun haricinde calismayan tekleyen sorun yaratan birsey simdilik yok. Bir tek wifi ve blutooth calismiyor oda guide ta belirtilmis. onuda duzeltmek icin anakart uzerindeki wifi modulunu BCM94352Z ile degistirmek gerek dell DW1560 diyede geciyor 20-30 dolarlik bir parca. soyle bir iki hafta sorunsuz calistigini gorursem o kartida alacagim insallah.

• arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar öncelikle böyle bir grubu kuran arkadaşa teşekür ederim

gelelim benim sıkıntıma benim şöyle bir skıntım var geçen hafta karar verdim kurmaya ve şuan el capitan kurulu pc de ekran ses ethernet klavye masu her şey çalışıyor bir skıntım yok )

qualcom atheros AR956x elimde boşda duran ise azure wawe aw-nb047h diye birşey

bi kaç yerden baktım ama yama falan kurulabiliyor imiş galiba ama nedense ben anlayamadım birde zamnıın da elimde kırık asus ee pc var onun wifi kartına baktım onuda tam olarak anlayamadım şuanlık tek sıkıntım wifi he birde şu taucpad var nedense apple gibi çalışacak şekilde ayarlayamadım yani yandan kaydırma zoom olaylarını falan kuramadım

sistemi merak eden arkadaşlara paylaşıyım

toşhiba satellite l50 a modeli
    işlemci : i5-4200m 2,5gz
    anakart çhip : intel lynx point hm86 intel haswell
    RAm : 1600 ddr3 sdram
    Ekran Kartı : intel dh 4600 ve nvidia geforce gt740m ama nvidia aktif degil
    Hafıza : 750 gb Hdd ( elimde boşta 500gb ssd var ona kurmayı düşünüyorum
    Ethernet : Atheros AR8171
    WİFİ : Atheros AR956X

• Merhabalar.
    Eski bir laptop var Dell inspiron n5010 .hackintosh kurmak istiyorum ama uyumlu mu bilmiyorum yardımcı olursanız çok memnun olurum sistem özelliklerinin özeti
    İşlemci:intel core i5 cpu m 450 2.40GHz
    Ram:2gb(burası beni korkutuyor)
    grafikler(ekran kartı işte):atı mobility radeon hd 5470

ağ bağdaştırıcısı: dw1501 kablosuz-n wlan half-mini kartı
    broadcom virtual wireless adapter
    Teşekürler
  • Selam.

Acer Aspire 5741G modeline Yosemite kurmuştum bundan 5-6 ay önce. Ancak kaynak edindiğim yerde gerek kextler gerekse dosyalar gitmiş. Uyumlu olabilecek önerisi olan veya kext listesi verecek olan varsa sevinirim. Tekrar kurmak istiyorum.
  • Merhaba dsdt editleme konusunda yardımcı olabilecek varsa pm atabilir mi? koşullar konuşulur...
  • arkadaslar merhaba..

hd5770 kart ile el capitan kullanabilir miyim..??

hangi dosyalar lazim?

nette biraz arastirma yaptim fakat pek birsey bulamadim sizlere sormak istedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

tonymacx86 daki su guide i kullanarak hem parcalari aldim hem sistemi kurdum suanda OSX ten yaziyorum.http://www.tonymacx86.com/threads/guide-el-capitan-on-the-skylake-h170n-wifi.178197/
    Kafasi almayan insana anlatir gibi tek tek adim adim en ince detayina kadar USB yi olusturmasindan yuklemesine kadar anlatmislar. Yuklerken tek bir sorun yasadim oda config.plist teki USB / FixOwnership kismini false tan true ya degistmem gerekti bunun haricinde calismayan tekleyen sorun yaratan birsey simdilik yok. Bir tek wifi ve blutooth calismiyor oda guide ta belirtilmis. onuda duzeltmek icin anakart uzerindeki wifi modulunu BCM94352Z ile degistirmek gerek dell DW1560 diyede geciyor 20-30 dolarlik bir parca. soyle bir iki hafta sorunsuz calistigini gorursem o kartida alacagim insallah.

Asus rog gr8 i7 model bilgisayara mac os son sürüm kurula bilirmi sıkıntısız acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: xinglyan

Ben Lenovo z50 laptopuma başarılı bir şekilde kurulum yaptım. Asus n10 wifi adaptörle de internet bağlantısını sağladım. Sanıyorum ki küçük bir iki ayar daha vardır yapmam gereken. Nasıl yaptığıma yönelik soruları olan arkadaşlara bilgim dahilince yardım edebilirim.

@emou hocam her şey için çok teşekkürler çok uğraştınız siz de. Benim son olarak şöyle bir problemim var. Mac masaüstü geliyor fakat usb ile kullandığım mouse çalışmıyor. Touchpad mouse u da saçma sapan hareket ediyor. Sanıyorum ekran kartı aktif etmek için attığım alakalı alakasız bir çok kext ile ilgili bu durum. Nasıl bir yol haritası izlemeliyim sizce?

Asus rog gr8 i7 kurulurmu mac hem windows hem mac
  • Elimde masaüstü bilgisayar var ve mac işletim sistemi kurmak istiyorum napabilirim ?

Özellikler :

Windows 10 Pro 64 bit kurulu
    8 GB Ram
    AMD x4 840 3.1ghz
    R7 370 2GB
    128GB SSD

Sizce hangisini kurmalıyım ve nasıl kurabilirim ?

Edit : Ayrıca ekran kartı vb anakart driverları nasıl yüklenicek ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patrick Yıldız -- 29 Temmuz 2016; 19:50:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar evde eski bir laptop var benim Hp'nin Core 2 Duo işlemcili çok da performans beklenmeyecek bir laptopdı.
    Tam özelliklerini bakınca veririm. Buna hackintosh kurabilmek mümkün müdür. Harici ses kartı ile Garageband kullanmak istiyorum
  • Patrick Yıldız kullanıcısına yanıt
    Hackintosh AMD sistemler için çok uyumlu değil diye biliyorum ama kurmak için çok uğraşman ve araştırman gerekeceği kesin.

• revogame R kullanıcısına yanıt
    Yapabilirsin ama ilk önce sisteminin uyumluluğunu öğren.

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazZenci01

Hackintosh AMD sistemler için çok uyumlu değil diye biliyorum ama kurmak için çok uğraşman ve araştırman gerekeceği kesin.

Hadii ya ben en çok video editlemek için imovie kullanmak istiyordum olmazsa olmuyor o zaman teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Patrick Yıldız kullanıcısına yanıt
    Umudunuzu kaybetmeyin derim, sanal makina ile daha hızlı ve kolay bi şekilde kurabilirsin bilgisayarına. Gerekli videolar internette bılca mevcuttur.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.