Şimdi Ara

Guncel yakit fiyatlari ve Dizel mi benzin/lpg mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
4.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 sene önce taktırdım. uygun motorlu araç almıstım yakıt cok olur diye. bekledıgım gibi oldu çok yaktı

hiç bir arıza tekleme bir sorun yaşamadım. İyikide taktırmışım bundan sonraki tüm araçlarım lpgli olacak :)

depoyu 80 90 a fulluyorum 350 370 km arası gidiyorum.

Benzini ağustosta fulledim. şuan 3 diş kaldı. Oda soguk havalar yüzünden yoksa daha yarı depoya gelmemişti :) 12 bin km yaptım şuan 15 bin km de 300 tl benzin masrafı var gibi geldi bana :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

Dizel candır Korkmadan gaza basmak istediğim gibi gezmek gibisi yok
    Sank dizel su yakiyor.
  • tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    En güzel yorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lpg daha iyi ama ucuz lpg sistemlerinde kalite diye bişey yok.iyi sistem ve uyumlu araçlar olmalı
  • Bmw mercedes kullanmıyosanız dizel kullanmakla traktör kullanmak arasında fark yok benzin alın yağ gibi gidin zaten dizelle fiyat farkı yok şu anda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrikli araçlar yaygın halde çıkana kadar dizel hatta turbo dizel

• pyp P kullanıcısına yanıt
    Basınca benzin gibi coşmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 18 Mart 2019; 16:18:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pyp

Sank dizel su yakiyor.

Alıntıları Göster
    Üstteki arkadaş gereken cevabı vermiş. Benzinli alıp dede gibi araba kullanmak bana göre değil

• 2 kuruş kar edicem diye kamyona biniyorsunuz, şirket aracı dizel kafamı şişiriyor akşama kadar tar tar tar. Zaten fiyatları eşit.

• tartısmasız lpg hem cevrecı hem tasarruflu. Ama aygaz alın shell alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Basınca benzin gibi coşmuyor
    Benzinli arabam var. 6.3 litre ortalama. Kullanim karisik (sehir ici 5 km, sehir disi 30 km).

Sehir ici yeri geliyo basiyorum yeri geliyo sakin. Sehir disi ort hiz 100-130. Motor 1.4 vti.

Motor dizel olsa heralde 4-4.5 civari yakardim ama onun da vergisi burda fazla + satin alirken ustune epey bir para koymam gerek (Hollanda).

Avrupa karbon emisyonlarinin yuksek olmasi sebebiyle dizeli olabildigince onlemeye calisiyor + sehre girislerde de kisitlama var dizel araclarda.

Dizel benzinli kistasi yapmak icin ciddi anlamda oturup hesap yapmak lazim. Kisiye, sartlara gore degisir.

Mesela benim arac benzinli oldugu icin isinmasi 1 dk bile surmuyor. Soguk havalarda cok cok buyuk bir avantaj. Biladerde superb dizel var, aracin isinmasi baya baya uzun suruyor..

Benzinlinin gaza tepkisi, sessizligi, kullanim kolayligi cok cok guzel. Ama ilerde coluk cocuk olur buyuk bir araca gecersem, yine dizel almayacagim, ama hibrit veya elektrikli arac bakacagim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pyp -- 18 Mart 2019; 18:34:30 >

Hocam Hollanda da ÖTV illeti yoksa bende gider en az 2.0 Turbo benzinli araç alırdım.

Türkiye şartlarına göre 1500 kilo üstü büyük araçta ufak motor olarak Turbo Dizel gidiyor. ÖTV olmasa benzinli alırdım bende. 2.0 motor için 2000 altıysa %110 2000 üstüyse %160 ÖTV var.

Bunu vermektense 1.6 dizel alıp %60 ÖTV vermek zorunda kaldım. Birde MTV'si var.

• Tabiiki benzin araca kullanım dışı sağını solunu deldirip başka bir yakıt koyuyorsunuz benzinle aynı diyenlerin fark edemediği illa değişik birşeyler olur

• Bu gece yine benzine zam geliyor benzin dizel farkı açılmaya başladı. Tabi dizele de birkaç güne gelir orası ayrı.

• Tabiki lpg sonra dizel

• Tartışmasız benzin , dizel nedir ya , lpg takıp araba acı çekeceğine benzinli kullanırım 10 kat iyi ne performans kaybı yaşarsın ne de aracın sağlığını kaybetmez.
    Ailemizde 2 focus 1.6 tdci 109 ps 1 fiesta 1.4 88 hp yazılımlı dizel aracımız var. Focuslar ne kadar agresif kullanılırsa kullanılsın 7.5 litreyi geçmiyor. Fiesta 7 litreyi geçmiyor. Halam için dsg 2018 1.0 tsi aldık. Çok memnun. Bi tur atayım dedim. 12.5 litreyi görünce şok oldum. Bildiğim kadarıyla 1.0 tsi ekonomi ve vergi indirimi için piyasaya sürülmüş bir motor. Ama fark ortada. Tecrübe konuşuyor. Fabrika verisi değil. Dikkatinize hocam.

• Ben bildim bileli var bu tartışma. Türkiye geneli de ortalama 75-120 hp lik 1.3-1.6 litre motorlar.

Bu tür araçlarda genelde benzinli versiyon ile dizel versiyon arasında ortalama 7-8000tl fiyat farkı oluyor ikinci elde, genel olarak da benzinli araç 7.5-8 lt yakarken dizeller de 5-6 yakıyor.

Hani aslında ikisi arasında çok ekstrem bir fark yok gerçekten.

Benim için LPG şu anlama geliyor. Alırsın Bi 2.4lt accord, vurursun LPG yi gemiye biner gibi gezersin. Ya da ya da 3.5 camry alırsın, yine LPG.

Hani bunun dışında 75-120 beygirlik aracı benzinli almışsın, dizel almışsın çok fark yaratmaz.

• Konu tam beni anlatıyor. 3 sene benzin/LPG’li araç kullandım. Üstündeki en ucuz kit olduğu halde en ufak sıkıntı yaşamadım sadece usta hatası olduğu için çıktı 1 saatimi aldı düzeltmek her neyse inanılmaz az yakıyor, benzinli araç özellikle kışın çok rahat ısınıyor, istediğim avm ye girip çıkıyorum bana em ufak eksisi olmadı.
    Gelelim dizele. Dedim biraz performansı olsun malum LPG Maks uzun yolda 500 km menzil veriyor dedim dizel olsun aldım. 10 ay dayanabildim. Bir de aldığınız dizel önemli. Multijet, crdi, tdci alıyorsanız almayın gidin herhangi bir markanın turbo benzinli aracını alın aynı yakıyorlar zaten.
    Kışın ısınmıyor, 8 km yol gidiyorum Ve bere eldivenle biniyorum. Kışın 7-7.5 litre tüketiyor. Uzun yolda 5’in altına düşmesi zor, sesi çok vs vs.
    Şu an turbo benzinli aracım var yine uzun yolda aynı yakıyorum, şehir içi 1 litre fazlam var o da olsun vergisi az.

Özetle eğer az km yapıyorsanız gidin turbo benzinli alın. Km çok yapıyorsanız alın atmosferik veya astra gibi LPG uyumlu turbo benzinli mis gibi binin LPG ile. Ben bir daha dizeli hayatıma zor sokarım.

• EN güzeli benzin lpg bi kere çevreci sessiz konforlu çabuk ısınıyor bakımları ucuz
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.