DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
GÜNCEL:PASAPORT KAYDI ANA BAŞLIK-TEK KONU (TÜM SORULAR/SORUNLAR BURAYA!)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
7.508
Cevap
144
Favori
334.489
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Diğer >> GÜNCEL:PASAPORT KAYDI ANA BAŞLIK-TEK KONU (TÜM SORULAR/SORUNLAR BURAYA!)
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 sonraki >>>
Giriş
      7856 Mesaj
      05 Şubat 2013 14:42:03
      quote:

Orijinalden alıntı: gultekk

Alıntıları Göster

Selamlar,
      Peki bunun tam tersi de geçerli mi? Yani telefon bende ama pasaport sahibi uzakta, ben onun Pasaport numarası ve ismini alıp vergi dairesine gitsem parayı yatırıp Turkcell iletişim merkezinden kayıt yapabilir miyim?

Hayır pasaport sahibine imza attırıyorlar.Ama pasaport sahibinin e devlet şifresi varsa kaydı kendiniz yapabilirsiniz.

• Er
      14 Mesaj
      05 Şubat 2013 15:08:02
      quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

Alıntıları Göster

Hayır pasaport sahibine imza attırıyorlar.Ama pasaport sahibinin e devlet şifresi varsa kaydı kendiniz yapabilirsiniz.

Anladım, tamamdır. Teşekkür ederim.

• Binbaşı
      1030 Mesaj
      05 Şubat 2013 15:17:03
      arkadaşlar merhabalar.

Telefonumun kaydını 28/1/2013 tarihinde anadolu banka 115 TL yatırdıktan sonra e-devlet üzerinden kaydını gerçekleştirdim.. e-devlet üzerinden kayıt ettirdikten yaklaşık 6.5 saat sonra telefon iletişime açıldı... aslında servis yok yazıyordu o saatlere kadar. İos 6.1 güncellemesine denk geldi tam o sırada. 6.1 e güncelledikten sonra hat geldi. alakası var yada yok bilmiyorum ama 6.5 saate hattım açıldı..şuan hala açık fakat birşey sormak istiyorum ;

Yaklaşık 8 gün olmasına rağmen hala mcks nin sitesinde durum olarak şunu diyor ;

IMEI Numarası E-Devlet üzerinden geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından beyan edilen bilgilerin kontrolü aşamasındadır...

Bireysel kayıttan sorgulattığımda ise Onay bekliyor yazısı bulunmakta..

Bu işlemlerin tamamlanması bu kadar uzun mu sürmektedir acaba ?

Hattım ve telefonum açık hiçbir sıkıntı yok..pasaport sahibi zaten benim hile hurda da yok. yani daha ne kadar bekleyeceğim aşağı yukarı onaylanması için ?

teşekkürler.

Asus Z87-Pro || Intel Core i5-4670K @ 4.5GHz 1.232v || Akasa Venom Voodoo || 16GB G.Skill RipjawsX DDR3-2133MHz CL12-12-12-30 1.65v || 8GB Evga GTX 1070 FTW ACX 3.0 Gaming || 250GB Samsung 850 Evo , 120 GB Samsung 850 Evo , 120GB Kingston HyperX 3K || Evga SuperNOVA 750W P2 80 Platinum || 24" BenQ XL2411Z 144Hz 1ms || Xbox One Gamepad - Microsoft Xbox Wireless Adapter || Asus Gladius Gaming Mouse || Corsair Carbide Spec-03 || Razer Goliathus Speed Edition World Of Tanks || Corsair K70 LUX RGB UK || Kingston HyperX Cloud II Headset
    • Yarbay
      7856 Mesaj
      05 Şubat 2013 15:36:45
      quote:

Orijinalden alıntı: Ufuk_XT

arkadaşlar merhabalar.

Telefonumun kaydını 28/1/2013 tarihinde anadolu banka 115 TL yatırdıktan sonra e-devlet üzerinden kaydını gerçekleştirdim.. e-devlet üzerinden kayıt ettirdikten yaklaşık 6.5 saat sonra telefon iletişime açıldı... aslında servis yok yazıyordu o saatlere kadar. İos 6.1 güncellemesine denk geldi tam o sırada. 6.1 e güncelledikten sonra hat geldi. alakası var yada yok bilmiyorum ama 6.5 saate hattım açıldı..şuan hala açık fakat birşey sormak istiyorum ;

Yaklaşık 8 gün olmasına rağmen hala mcks nin sitesinde durum olarak şunu diyor ;

IMEI Numarası E-Devlet üzerinden geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından beyan edilen bilgilerin kontrolü aşamasındadır...

Hattım ve telefonum açık hiçbir sıkıntı yok..pasaport sahibi zaten benim hile hurda da yok. yani daha ne kadar bekleyeceğim aşağı yukarı onaylanması için ?

teşekkürler.

3 aykadar sürdüğü oluyormuş
      E devletten yaptığın için para yatırdığın kesin pasaporta 24 ay içinde başka cihaz kaydedilmediğide kesin çünki bu ikisi olduğu zaman e devlet hata veriyor sadece girdiğin pasaport no kişiye ait olup olmadığı ve giriş tarihi emniyetten onaylanıyormuş bu sürenin de 3ayı bulduğu oluyormuş.

• Binbaşı
      1030 Mesaj
      05 Şubat 2013 15:41:36
      quote:

Orijinalden alıntı: kenbu

silinmesi gerekir sılme işlemi daha zordur artık silme işleminde sorun çıkarmaya başlayacaklar pasaport kaydından uzak durun http://www.kadikoyiphone.com/

Teşekkür ederim . Bir sorun yok o halde.. Kullanmaya devam

Asus Z87-Pro || Intel Core i5-4670K @ 4.5GHz 1.232v || Akasa Venom Voodoo || 16GB G.Skill RipjawsX DDR3-2133MHz CL12-12-12-30 1.65v || 8GB Evga GTX 1070 FTW ACX 3.0 Gaming || 250GB Samsung 850 Evo , 120 GB Samsung 850 Evo , 120GB Kingston HyperX 3K || Evga SuperNOVA 750W P2 80 Platinum || 24" BenQ XL2411Z 144Hz 1ms || Xbox One Gamepad - Microsoft Xbox Wireless Adapter || Asus Gladius Gaming Mouse || Corsair Carbide Spec-03 || Razer Goliathus Speed Edition World Of Tanks || Corsair K70 LUX RGB UK || Kingston HyperX Cloud II Headset
    • Er
      8 Mesaj
      05 Şubat 2013 18:17:04
      Hocam ben yaklasik bir sene once pasaport kayitli bir cihaz aldim yine bu forumdan bir senedir de kullaniyordum ama gecen hafta uyari mesaji gelip bu hafta kapandi simdi kayitsiz gorunuyor sorgulama sayfasinda kayitsizsa bir seneden fazla nasil kullanabildim kayitliysa neden kapandi?once kayitliydi simdi kaydi silindi gibi birsey ise bu nasil mumkun oldu ya da pasaport sahibinin silmesinde ne gibi menfaati olur bilgisi olan var mi dostlar?Ve burda bu islerle ugrasan ya da tavsiye edebileceginiz kimse var mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intelligent_ist -- 5 Şubat 2013; 18:22:07 >

• Yüzbaşı
      252 Mesaj
      05 Şubat 2013 19:46:45
      arkadaslar su anda elimde bir adet pasaport kayıtsız bir iphone 5 var. bunu kullanmaya başladıktan sonra ortalama kaç gün içinde kapanır telefon?
      martta tekrar pasaport kayıt hakkım olacak. acaba marta kadar dayanır mı?:)

• Yüzbaşı
      499 Mesaj
      05 Şubat 2013 20:30:30
      quote:

Orijinalden alıntı: yasinaslan

arkadaslar su anda elimde bir adet pasaport kayıtsız bir iphone 5 var. bunu kullanmaya başladıktan sonra ortalama kaç gün içinde kapanır telefon?

Martmı :D 1 hafta veya 10 gün diye biliyorum

• Yarbay
      3518 Mesaj
      05 Şubat 2013 21:09:36
      quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

Alıntıları Göster

Ben de dün sabahtan vergi dairesine parayı yatırdım öğlen olmadan e devletten kaydı başarıyla yaptım sorun olmad, bugün de telefon açıldı.

Ben gittim ve turkcell iletişim merkezinden hallettim artık. O kadar çok denememe rağmen olmadı ne yazık ki e-devletten, ben de gidip hallettim...

• Yarbay
      3580 Mesaj
      05 Şubat 2013 22:22:47
      quote:

benimki 24'ü gece girdim, 1'inde kapanacak diye mesaj geldi

• Er
      1 Mesaj
      06 Şubat 2013 00:44:07
      telefon numarası istenilen bölüme kendi telefon numaramızı yazsak olurmu acaba

• Teğmen
      189 Mesaj
      06 Şubat 2013 02:26:11
      quote:

Orijinalden alıntı: ManitoN

Alıntıları Göster

benimki 24'ü gece girdim, 1'inde kapanacak diye mesaj geldi

Marttak tekrar hakkım olcak derken? 2 takvim yılında bir pasaport kaydı hakkın var yani 2011 aralıkta kayt yaptrmıs olsan bile 2013 ocakta tekrar kayıt yaptırabiliyorsun. Ama şöyle bi durum var son 1 ay icinde yurtdısına giris cıkıs yapmıs olman gerekiyor pasaport kaydı için, yani pasaportunn olması yetmez

• Yüzbaşı
      252 Mesaj
      06 Şubat 2013 07:37:25
      quote:

Orijinalden alıntı: scocth

Alıntıları Göster

Marttak tekrar hakkım olcak derken? 2 takvim yılında bir pasaport kaydı hakkın var yani 2011 aralıkta kayt yaptrmıs olsan bile 2013 ocakta tekrar kayıt yaptırabiliyorsun. Ama şöyle bi durum var son 1 ay icinde yurtdısına giris cıkıs yapmıs olman gerekiyor pasaport kaydı için, yani pasaportunn olması yetmez

eksik anlatmısım hocam, martta 5 adet yakınım(annem, baba dede filan) geliyor yurtdışından. 5inin de pasaportuna daha önce kayıt yapılmadı. onların pasaportunun üzerine kaydedecegim.o yuzden o zamana kadar beni idare eder mi diye sordum ama her an telefonsuz da kalabiliriz o zaman onlar gelene kadar:S
      bu arada mart ayında pasaport kayıt hakkına ihtiyacı olana yardımcı olabilirim.

• Yarbay
      7856 Mesaj
      06 Şubat 2013 08:47:21
      quote:

Orijinalden alıntı: golha

telefon numarası istenilen bölüme kendi telefon numaramızı yazsak olurmu acaba

Ben kendi telefon numaramı yazdım.Sorun olması halinde bana ulaşmaları en mantıklısı.Kayıt yaptığım pasaportun lazım olacak sayfaların fotokopisini aldım sorun olurda isterlerse yollarım.

• Yarbay
      2416 Mesaj
      06 Şubat 2013 10:01:57
      quote:

Orijinalden alıntı: Ufuk_XT

arkadaşlar merhabalar.

teşekkürler.

Ben 18/12/2012 de e-devletten kaydettirdim ve bugün hala araştırılıyor diyor. İşlemden eminsen sorun olmaz mutlaka kayıtlı mesajı çıkar

35 ½
      KAF KAF 104 YAŞINDA
    • Yarbay
      2416 Mesaj
      06 Şubat 2013 10:04:35
      quote:

Alıntıları Göster

eksik anlatmısım hocam, martta 5 adet yakınım(annem, baba dede filan) geliyor yurtdışından. 5inin de pasaportuna daha önce kayıt yapılmadı. onların pasaportunun üzerine kaydedecegim.o yuzden o zamana kadar beni idare eder mi diye sordum ama her an telefonsuz da kalabiliriz o zaman onlar gelene kadar:S

Süre hakkında kesin bir tarih yok; forumda kartını takıp aynı gün kapanan da var 3 hafta kullananda var. Bildiğim kadarıyla BTK arada bir imei kontrolü yapıp kayıtsız telefonları düşürüyor, artık o süre siz kartı taktıktan 1 saat sonraya denk gelirse anında kapanır ya da 1 saat önce yaptılarsa bir sonraki denetime kadar gider şansınıza

35 ½
      KAF KAF 104 YAŞINDA
    • Çavuş
      87 Mesaj
      06 Şubat 2013 11:05:55
      quote:

Orijinalden alıntı: weneorn

Alıntıları Göster

Ben gittim ve turkcell iletişim merkezinden hallettim artık. O kadar çok denememe rağmen olmadı ne yazık ki e-devletten, ben de gidip hallettim...

Aynı şekilde ben de Turkcell iletişim merkezinden hallettim.

• Yüzbaşı
      252 Mesaj
      06 Şubat 2013 12:46:14

Süre hakkında kesin bir tarih yok; forumda kartını takıp aynı gün kapanan da var 3 hafta kullananda var. Bildiğim kadarıyla BTK arada bir imei kontrolü yapıp kayıtsız telefonları düşürüyor, artık o süre siz kartı taktıktan 1 saat sonraya denk gelirse anında kapanır ya da 1 saat önce yaptılarsa bir sonraki denetime kadar gider şansınıza

o zaman bir iki hafta daha kullanayım emektar iphone 4u:)

• Teğmen
      188 Mesaj
      06 Şubat 2013 15:15:26

o pasaportlar benim :)

• Yüzbaşı
      265 Mesaj
      06 Şubat 2013 17:10:51
      Öncelikle Herkese iyi Günler

Şubat 25 te Amerikadan Ablam aracılığı ile 1 Adet İphone 5 getireceğim.

Telefon'u Türkiye 'ye getirdikten sonra;

İlk Sıralama

İMEİ numarasını alıp Vergi dairesine gidip harç parasını yatırmamız gerekli ( bu işlemi kimin yaptığı önemli değil değilmi ? yani pasaport'a gerek olmaksızın İMEİ numarasını alıp vergi dairesinden harç parasını yatırabiliriz değilmi ?

Daha Sonra E-devlet 'e giriş yaparak İMEİ numarasını sisteme girerek kayıt işlemini tamamlayabilirim değilmi arkadaşlar.

Yoksa

Türkcell Bayisine gidip fotokopiler dilekçeler onlarlamı uğraşayım hangisini öneriyorsunuz bu sıralamasını yaptığım ve yazdığım şeyler doğrumu ? yanlış bildiğim birşey varmıdır ? yardımlarınızı bekliyorum.

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.