DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
GÜNCEL:PASAPORT KAYDI ANA BAŞLIK-TEK KONU (TÜM SORULAR/SORUNLAR BURAYA!)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
7.498
Cevap
143
Favori
334.239
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Diğer >> GÜNCEL:PASAPORT KAYDI ANA BAŞLIK-TEK KONU (TÜM SORULAR/SORUNLAR BURAYA!)
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 sonraki >>>
Giriş
      2714 Mesaj
      26 Ocak 2013 18:15:37
      quote:

Orijinalden alıntı: nevermscx

Alıntıları Göster

kıbrıs'a gideceksen pasaportunu kullanma. kıbrıs'a pasaport ıle giriş yaparsan yarın öbürgün yunanıstan'a gidecek olursan vize almada sıkıntı yaşarsın. nufus cuzdanınla gidip gel. sana giriş-çıkış belgesi verecekler. e-devlet şifren yoksa bu belge ile kayıt yaptırabilirsin tim.lerde. önceki kaydını sildirmene gerek yok zaten telefonunun kaydı düşerek kapanmış. benim amacım kayıt yaptırmak olduğu için günübirlik gidip geldim hatta kıbrısta havaalanından bile ayrılmadım sabah ucagı ıle gıttim, öğleden sonra döndüm. alacağın içki veya sigara siparişi ile uçak bileti maliyetini aşağı çekebilirsin. böylece kendi üzerine yapacağın kaydın kapanma riski de yok..

Vay anasını. Sağolasın. Kimliğim ile kayıt yapacağımı bilseydim, ilk anda yapardım. E vergi falan diyorlardı. Tc ile kayıtta vergi vermiyecek miyim ?

• Binbaşı
      1135 Mesaj
      26 Ocak 2013 18:30:14
      quote:

Orijinalden alıntı: Ozgur42

Alıntıları Göster

Hocam, çok teşekkür ederim cevabın için. Verdiğin numaralarla beraber çok faydalı oldu benim için.

eyw hocam ne demek bir de telefonunu kaydettirme durumun olursa cila olur

• Binbaşı
      1135 Mesaj
      26 Ocak 2013 18:33:50
      quote:

Orijinalden alıntı: cllyldrm

Alıntıları Göster

Vay anasını. Sağolasın. Kimliğim ile kayıt yapacağımı bilseydim, ilk anda yapardım. E vergi falan diyorlardı. Tc ile kayıtta vergi vermiyecek miyim ?

o prosüdürler tabıı kı var. T.C. numaran ve ımei numaran ıle vergi dairesine 115 tl yatırılması + kıbrıs'a gidip gelmek + e-devlet üzerinden işlem yapmak.. hepsi bu kadar

• Binbaşı
      1135 Mesaj
      26 Ocak 2013 18:41:30
      arkadaşlar konu pasaport kaydından kıbrıs'a gidip gelerek kayıt yaptırmaya doğru gidiyor yavastan
      asagıdaki forumdan da Kıbrıs konusunu takip edebiliriz.

syg.

http://forum.donanimhab...0926/mpage_2/key_/tm.htm

• Yüzbaşı
      434 Mesaj
      26 Ocak 2013 19:34:46
      Arkadaslar iyi aksamlar.Ben ukraynadan ciftsim kartli HTC desire sv aldim,iki imei numarasi var.nasil kaydetircem.bir de Ben yurtdisindayim ,disaridan babam bankaya harci yatirip Ben edevlet uzerinden kayit yapabilirmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

"Ben, Fenerbahçe formasını sırtımda değil, başımda taşıdım. Ben, Fenerbahçe formasını her zaman "Tanrı uzun ömürler versin" aşkı ve anlayışı içinde giydim.Futbolda gözyaşı dökmesini bilmeyen insan sevinmesini asla öğrenemez" Ordinaryüs
    • Binbaşı
      1135 Mesaj
      26 Ocak 2013 19:46:36
      quote:

Orijinalden alıntı: ERGENEKONKAPLANI

Arkadaslar iyi aksamlar.Ben ukraynadan ciftsim kartli HTC desire sv aldim,iki imei numarasi var.nasil kaydetircem.bir de Ben yurtdisindayim ,disaridan babam bankaya harci yatirip Ben edevlet uzerinden kayit yapabilirmiyim

iyi akşamlar. telefon kimin üzerine kaydettirilecekse o kişinin yurda giriş çıkış yapması zaten şart. cunku yurda giriş tarihi sorulmaktadır. vergi dairesine o kişinin T.C kimlik numarasıyle ve imei numaralarıyla parayı isteyen kişi yatırabilir. e-devlet üzerinden yapılan kayıt yerinde 3 adet ımei kısmı var. telefonunuzun 2 ımeı numarasını o kısımlara yazacaksınız.

• Yüzbaşı
      434 Mesaj
      26 Ocak 2013 19:51:38
      Gemici oldugum icin gurus cikis sorun olmaz.115 lira iki imei numarasi icin degilmi.

"Ben, Fenerbahçe formasını sırtımda değil, başımda taşıdım. Ben, Fenerbahçe formasını her zaman "Tanrı uzun ömürler versin" aşkı ve anlayışı içinde giydim.Futbolda gözyaşı dökmesini bilmeyen insan sevinmesini asla öğrenemez" Ordinaryüs
    • Binbaşı
      1029 Mesaj
      27 Ocak 2013 02:03:26
      Merhabalar.

isviçreden İphone 5 getirtdim bir arkadaşıma. Burada pasaport kayıtsız olarak 15 gün kullandım.. 15 gün sonrasında telefon malum kayıt olmadığı için kapandı.

başka bir arkadaşımda 2 gün önce bulgaristandan türkiyeye giriş yaptı. Pazartesi günü onun pasaportu üzerine kayıt yaptıracağım e-devlet üzerinden.

Fakat birşey sormak istiyorum..

E-devlette kayıt yaparken ilk sayfada pasaport no yu soruyor ? Bunu yazarken sadece numarayı mı yazacağız ? yoksa TR-N gibi birşeyle başlıyor onuda belirtecek miyiz ? o nasıl yazılıyor ?

Birde ilk önce 115 TL yi yatırıp sonrasında e- devletten işlemi yapacağız buraya kadar tamam..e- devletten kayıt işlemi gerçekleştirirken 115 TL yatırdığımızı nasıl anlıyorlar ? kayıt işlemi yaparken elimdeki 115 TL lik vergi makbuzu ile ilgili bilgilerde girmemi mi istiyorlar ?

kafamı karıştıran bu sorular arkadaşlar. Bilen birisi yardımcı olursa çok sevinirim. pazartesi günü uğraşmadan halletmiş olurum işimi.

teşekkür ederim.

Asus Z87-Pro || Intel Core i5-4670K @ 4.5GHz 1.232v || Akasa Venom Voodoo || 16GB G.Skill RipjawsX DDR3-2133MHz CL12-12-12-30 1.65v || 8GB Evga GTX 1070 FTW ACX 3.0 Gaming || 250GB Samsung 850 Evo , 120 GB Samsung 850 Evo , 120GB Kingston HyperX 3K || Evga SuperNOVA 750W P2 80 Platinum || 24" BenQ XL2411Z 144Hz 1ms || Xbox One Gamepad - Microsoft Xbox Wireless Adapter || Asus Gladius Gaming Mouse || Corsair Carbide Spec-03 || Razer Goliathus Speed Edition World Of Tanks || Logitech G105 || Kingston HyperX Cloud II Headset
    • Çavuş
      55 Mesaj
      27 Ocak 2013 02:32:41

quote:

Orijinalden alıntı: duduco

Alıntıları Göster

Yetkili servisten eski imei ve yeni imeinin numarasının yazılı olduğu belgeyi BTK ya göndermeniz gerekiyor, ama önce 444 9 777 ya da 312 232 23 23 ü arayıp (24 saat arayabilirsiniz)derdinizi ve ne yapmanız gerektiğini teyid edin, sorununuz halledilir merak etmeyin

Teşekkür ederim hocam ancak şimdide baska sorun var kvk dan zaten eski imeide geçici kayıt altında diyor. Yani imei tam kayıtlı değilmiş. Telefoncularda geçici kayıt yapıyor. Bu durumda ne yapacağım? İmei attirmak kaldı sanırım ondan sonrada. İmei attirsam sorun çözülür mu? Bide atıyorum nokia 3310 un imeisini attırdim ordan anlamayacaklar mi 3310 nasıl 3g den bağlanıyor diye? Yazık olacak one x e

• Yarbay
      8032 Mesaj
      27 Ocak 2013 19:53:57
      Arkadaşlar kalıcı pasaport kaydı yaptırmak istiyorum forumda kim yapıyor gerçek kapanmayan pasaport kaydını ve kaça patlıyor ?

• Yarbay
      7853 Mesaj
      27 Ocak 2013 21:50:00
      quote:

Orijinalden alıntı: Ufuk_XT

Merhabalar.

isviçreden İphone 5 getirtdim bir arkadaşıma. Burada pasaport kayıtsız olarak 15 gün kullandım.. 15 gün sonrasında telefon malum kayıt olmadığı için kapandı.

başka bir arkadaşımda 2 gün önce bulgaristandan türkiyeye giriş yaptı. Pazartesi günü onun pasaportu üzerine kayıt yaptıracağım e-devlet üzerinden.

Fakat birşey sormak istiyorum..

E-devlette kayıt yaparken ilk sayfada pasaport no yu soruyor ? Bunu yazarken sadece numarayı mı yazacağız ? yoksa TR-N gibi birşeyle başlıyor onuda belirtecek miyiz ? o nasıl yazılıyor ?

Birde ilk önce 115 TL yi yatırıp sonrasında e- devletten işlemi yapacağız buraya kadar tamam..e- devletten kayıt işlemi gerçekleştirirken 115 TL yatırdığımızı nasıl anlıyorlar ? kayıt işlemi yaparken elimdeki 115 TL lik vergi makbuzu ile ilgili bilgilerde girmemi mi istiyorlar ?

kafamı karıştıran bu sorular arkadaşlar. Bilen birisi yardımcı olursa çok sevinirim. pazartesi günü uğraşmadan halletmiş olurum işimi.

teşekkür ederim.

Bu soruların cevabı banada lazım ben de aynı şekilde kayıt yapacağım.

• Çavuş
      67 Mesaj
      27 Ocak 2013 22:47:46
      quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

Arkadaşlar kalıcı pasaport kaydı yaptırmak istiyorum forumda kim yapıyor gerçek kapanmayan pasaport kaydını ve kaça patlıyor ?

İnternet üzerinden bulunarak yapılanlar 6 ay - 1 yıl arasında değişiyor.Kalıcı kaydı ancak çok güvendiğiniz birine yaptırabilirsiniz diye düşünüyorum.Çünkü bu iş maalesef ticarete dönüşmüş durumda.1 yıldan sonra tekrar kayıt yaptırmak gerekiyor maalesef.

• Yüzbaşı
      445 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Howard88

27 Ocak 2013 23:27:18
      Arkadaşlar e devlette imei kaydı yaparken telefon numarası isteniyor.Buraya pasaport sahibinin telefon numarası mı yoksa telefonu kullanacak olanın telefon numarası mı girilecek ? Acil cevap lazım

• Teğmen
      247 Mesaj
      28 Ocak 2013 00:23:10
      Yaklaşık 2 ay önce giriş yaptım kayıt yaptırabilirmiyim pasaport uma

• Yarbay
      3025 Mesaj
      28 Ocak 2013 00:29:14

quote:

Orijinalden alıntı: nevermscx

Alıntıları Göster

iyi akşamlar. telefon kimin üzerine kaydettirilecekse o kişinin yurda giriş çıkış yapması zaten şart. cunku yurda giriş tarihi sorulmaktadır. vergi dairesine o kişinin T.C kimlik numarasıyle ve imei numaralarıyla parayı isteyen kişi yatırabilir. e-devlet üzerinden yapılan kayıt yerinde 3 adet ımei kısmı var. telefonunuzun 2 ımeı numarasını o kısımlara yazacaksınız.

Peki bu şekilde 2 ya da 3 ayrı telefon kaydedebilir miyiz? Anlarlar mı?

• Binbaşı
      1135 Mesaj
      28 Ocak 2013 08:22:23
      quote:

Orijinalden alıntı: eraye43

Yaklaşık 2 ay önce giriş yaptım kayıt yaptırabilirmiyim pasaport uma

kayıt yapılacak pasaportun 1 ay içerisinde giriş-çıkış yapmış olması gerektiğinden yaptıramazsınız.

• Yarbay
      2416 Mesaj
      28 Ocak 2013 09:53:07
      quote:

Orijinalden alıntı: zeki-adam

Alıntıları Göster

Teşekkür ederim hocam ancak şimdide baska sorun var kvk dan zaten eski imeide geçici kayıt altında diyor. Yani imei tam kayıtlı değilmiş. Telefoncularda geçici kayıt yapıyor. Bu durumda ne yapacağım? İmei attirmak kaldı sanırım ondan sonrada. İmei attirsam sorun çözülür mu? Bide atıyorum nokia 3310 un imeisini attırdim ordan anlamayacaklar mi 3310 nasıl 3g den bağlanıyor diye? Yazık olacak one x e

Telefonunuz iphone ise böyle bir şansınız yok ama diğer markaların bazı modellerinde yapabiliyor telefoncular,ama en sağlamı gerçek kayıt..

35 ½
      KAF KAF 104 YAŞINDA
    • Yarbay
      2416 Mesaj
      28 Ocak 2013 09:59:27
      quote:

Orijinalden alıntı: helsloot

115 TL harç, pasaport kayıt hakkı da 100 ile 150 arası satılıyor.

Alıntıları Göster

35 ½
      KAF KAF 104 YAŞINDA
    • IOS Beta Tester
      309 Mesaj
      28 Ocak 2013 12:05:45
      Durumu : IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır
      Kaynak : Yolcu beraberi kaydedilen cihaz
      Mck mon sitesi bu şekilde gösteriyor açılmışmıdır acil cevap verene teşekkürler

Gigabyte GA-990FX-D3 *** AMD Phenom II 1090T *** Kingston 4gb Hyperx *** Sandisk Ultra II SSD 120gb +1tb *** Amd Radeon Hd 6850*** OCZ 750 Wat *** CREATIVE X-Fİ EXTREME MUSİC *** OSAKİ 5+1 SPEAKER- *** SAMASUNG 226BW *** Brother laserjet
    • Yarbay
      2416 Mesaj
      28 Ocak 2013 12:17:19
      quote:

Orijinalden alıntı: adem_2c

Durumu : IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır
      Kaynak : Yolcu beraberi kaydedilen cihaz
      Mck mon sitesi bu şekilde gösteriyor açılmışmıdır acil cevap verene teşekkürler

Telefonunuz kilitliyse açılmış olması lazım, ama kesin kayıt olması için kontrol aşamasında yazısının kalkması gerek

35 ½
      KAF KAF 104 YAŞINDA
Reklamlar
https://ad.doubleclick.net/ddm/trackimpj/N103003.2
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.