Şimdi Ara

GÜNCEL KIDEM TAZMİNATI FON U KONUSU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Özel sektörde iş değiştirenler, zaten kıdem tazminatını alamıyorlar. Ayrıca fonda biriken para dolar, altın, borsa gibi çeşitli fonlarda değer kazanmayacak mı? Ben altın fonunu tercih ederim.

7 senedir özel sektörde çalışıyorum. Tazminattan dolayı istifa edemiyorum. Doğrusu yasa çıkarsa ben fonu tercih ederim. Bu durumda bir sorum var. Ben 7 senedir çalışıyorum ve parayı alabilmek için 15 sene mi beklemem gerekiyor yoksa 15 sene - 7 senedir çalıştığım süre = 8 senede parayı alabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • coderMX C kullanıcısına yanıt
    Yeni başlamış sayılacak sisteme

Sendikalar bu noktaladı ele almalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgora

quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

15 yıla kim öle kim kala. İşsizlik Fonu versiyon 2 olur. Herşeyde el atarlar.Sonra işverene dağıtırlar paranın yarısını. Ya da kendi adamlarına. O parayı unutun.

http://www.dunya.com/ekonomi/kidem-tazminati-fonu-kobilere-kredi-olsun-haberi-358110

quote:

'Kıdem tazminatı fonu KOBİ'lere kredi olsun'
    İTO Başkanı İbrahim Çağlar, kıdem tazminatı fonunun kurulduktan sonra KOBİ'lere kredi olarak kullanılabileceği önerisini getirdi.

Teşbihte hata olmasın köpekbalıkları kan kokusuna gelir derler :D

• Keşke Brezilyadaki gibi olsa

tazminatlar Devlet fonuna aktarılsın. işten kendin çıkarsan fonda kalsın ( 0 lanmasın ) Kovulursan fonda biriken miktar * 1,40 ( %40 ceza) ekstra ücret alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coderMX

Özel sektörde iş değiştirenler, zaten kıdem tazminatını alamıyorlar. Ayrıca fonda biriken para dolar, altın, borsa gibi çeşitli fonlarda değer kazanmayacak mı? Ben altın fonunu tercih ederim.

7 senedir özel sektörde çalışıyorum. Tazminattan dolayı istifa edemiyorum. Doğrusu yasa çıkarsa ben fonu tercih ederim. Bu durumda bir sorum var. Ben 7 senedir çalışıyorum ve parayı alabilmek için 15 sene mi beklemem gerekiyor yoksa 15 sene - 7 senedir çalıştığım süre = 8 senede parayı alabilir miyim?

Büyük ihtimal yeni sistem yürürlüğe girdiği tarihten itibaren işlemeye başlar.
  • Yeni sistemin ne zaman yürürlüğe gireceği belli mi? Yılan hikayesine dönmesin bu yasa?
  • yahu adamların amacı belli memurluğu ve emekliliği kaldıracaklar
    tüm bankaları ve maaşları tek bir firmaya toplayacaklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: coderMX

Özel sektörde iş değiştirenler, zaten kıdem tazminatını alamıyorlar. Ayrıca fonda biriken para dolar, altın, borsa gibi çeşitli fonlarda değer kazanmayacak mı? Ben altın fonunu tercih ederim.

Eski sistemde 15 yil yani 5400 gun prim odemis herkes sgk dan almis oldugu belge ile isyerinden ayrilmasi veya cikartilmasi durumunda tazminatini alabiliyor.Yeni sistemde de bu duruma devam edilecek ama daha dusuk bir tutar alinacak.Suan ben 15 yila 70 bin tl alirken yeni sistem de kisi 15 yila 30 bin civarindan bi para alabilecek.

• Benim şuana kadar üç farklı iş yeri tarafından toplam da 3.555 prim günüm ödenmiş görünüyor. Bu durumda 1.854 gün daha prim günü ödenmesi durumunda son çalıştığım yani 7 senedir çalıştığım firmadan tazminatımı alarak ayrılabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderMX -- 12 Mayıs 2017; 10:58:16 >
  • 3555 gün ödenmiş primim var. 450 gün askerlikten dolayı ödeme yapabilirim. Ayrıca iş aradığım ayları bir şekilde ödeyip, ödenmiş prim gün sayımı yükseltmem mümkün müdür? Yani mümkün olduğunca 5400 prim gününe yaklaşmak istiyorum.

• http://www.ntv.com.tr/ekonomi/kidem-tazminatinda-40-farkli-senaryo,lskS-FqHDkuuCkWO01mG9A

Daha ortada birsey yok.

• 15.05.2017 tarihli haber:

http://www.milliyet.com.tr/butun-calisanlar-merakla-ekonomi-2450548/

• İSTİFADA HAKLI NEDEN ARANMIYOR: Yeni sistemde işçinin kıdem alabilmesi için istifasını haklı bir nedene dayandırması zorunlu olmayacak.

Birçoğumuz bu maddeyi bekliyor

• Yeni model avusturya olabilir

PARAYI ÇEKEBİLİYOR

YENİ SİSTEMDE İŞÇİ KIDEMİ NE ZAMAN ALACAK?

Avusturya Modeli'nde bir işçi 3 yılı tamamlayınca tazminatın tamamını çekebiliyor.

Bu 3 yılın aynı işyerinde geçmesi ya da işten ayrılmak gerekmiyor. Üç yılın sonunda tazminatını hesapta tutmaya devam ederse, ilave vergi teşviği alıyor. Emekli olan, işten ayrıldıktan sonra 5 yıl hiç çalışmayan da fondaki parayı çekebiliyor.

• Bu GÜN meclise sunulacak

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.