Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (9816. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: 22MARTLI , empire1530 , fujigef , Turcopolo Daha Az
4 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 15 Misafir (2 Mobil) - 13 Masaüstü6 Mobil1 iOS
5 sn
235.423
Cevap
1.165
Favori
11.782.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
13. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 98149815981698179818
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

burgan günlük vadeli hesap hocam, gece 22:00 de hesaptan çekiyor sabah 05:00 te hesaba geri yatıyor faiziyle, aylıkta 24,5 a denk geliyordu kaç aydır.

son faiz indirimiyle aylık 23,5 a denk geliyor.

18,28 benim de ok dediğim kur.

bu konudaki yorumlarınızı keyifle okuyorum. teşekkürler.

• Chronos_ kullanıcısına yanıt
    Bilgi ve yorumlarınız için teşekkürler..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Space-Dye Vest S kullanıcısına yanıt
    adamlar kralları ile kraliçeleri ile gerektiğinde dalga geçebiliyorlar. hiç biri hakkında "kraliyete hakaret" davası açılmıyor. "orada monarşi var" zannedenlere yazdım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    her türlü şeye gerçek enflasyona göre zam, maaşlara çakma enflasyona göre zam yapılırsa, sonucun fakirlik olması en basit doğrudur. 1+1=2

• bu arada bir gözlemim; devlet bir iş yapıyor, basına açıklamayı akp il veya ilçe başkanları yapıyor. hiç böyle bir acayiplik görmemiştim.

• yağma hasan kimdir, böreği nasıldır, merak ediyor insan.

https://t24.com.tr/haber/40-kentte-499-hazine-arazisi-satisa-cikarildi,1058334

• 1234Rambo kullanıcısına yanıt

bizim forumdaki paralı askerlerde mansurun yaptığı açık ihale ile yolsuzluk yapıldığını iddia etsin öyle uyuz oluyorumki....

• Naganzo N kullanıcısına yanıt
    mansur bey, abb tvden canlı yayınlıyormuş ihaleleri. halen daha iftira edenlerin gözlerine canlı yayını mı soksun. bir bu kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 9 Eylül 2022; 17:51:10 >
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt

Güneş enerjisi sistemi için bence acele etmeyin... Elektrik çok zamlandı, şebeke kuranlara okkalı bir vergi dayamaları yakındır. Elektrikli araçlar çevreci ve temiz diye dünyanın bütün ülkeleri vergi indirimi hatta bazı ülkeler teşvik bile veriyorken AKP "lan başlarım temiz enerjinize bize temiz para lazım!" diyip dayadı vergiyi, ÖTV yi...

AKP varken bize adam gibi yaşama şansı yok, ne uçan kurtulur ne kaçan... Biraz bekleyin boşuna masraf etmeyin derim, hani olmaz da seçimi kazanırlarsa yandı gülüm keten helva...

• Brent 90 dolar altına düştü indirim gelmedi, şimdi 90 dolar üstüne çıktı diye pztesi zam gelirse, işte bu ülkeye Türkiye denir 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erzurum lu E kullanıcısına yanıt

%1000 bekliyorum "elektrik üretim vergisi".. Kaçınılmaz.. Reis burayı asla boş bırakmaz..

• Hocam galiba Ayvaini mağarısından yeni çıktınız.

Elektrikli otomobillerde ÖTV %10 a düşürüldü. ( 700 bin Tl ve 160 kw altı)

Ayrıca elektrikli araç şarj istasyonları içi 150 milyon destek bütçesi ayrıldı.

Fabrikalar patır patır çatı GES yapıyor. Çünkü ihtiyacından fazlasını devlete satma hakkı verildi.

2014 30 MW olan GES kurulu gücü 7000 MW ı geçti...

• İl teber İ kullanıcısına yanıt
    Devlete satma hakkımı, devlet bir kanun değişikliği ile ihtiyaç fazlasına çöktü.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2022/08/20220811-1.htm

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Şu araba frenlerinde kullanılan kinetik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren aletin adı nedir? Bu aletle enerji depolamak çok kolay olabilir. Mesela beton bloğu rüzgar enerjisi ile hidrolik döndürmesini sağlarsak ve bu hidrolik beton bloğu yukarı çıkartırsa, serbest düşümü ile bu araba tekerinde olan zımbırtıyla enerji üretmek pekala mümkün olabilir. Yani beton blokları bildiğin pile dönüştürebilirsin.

Kimyager edip rakı ürettirdin, ekonomiyi batırdın ekonomist ettin.

Büyüksün reyis yakında da mucit olacam sayende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 9 Eylül 2022; 22:17:48 >
  • İl teber İ kullanıcısına yanıt

Üslubunuza dikkat ediniz, bahsettiğiniz yerin neresi olduğunu bilmiyorum. Anlaşılan siz orada uzun süre kalmışsınız.

Ben GES'e vergi gelebilir demişim, alınıyor dememişim. Tipik bir AKP kurnazlığı yapıyorsun Elektrikli otomobilde vergi durumu

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

E bir de MTV ye bakalım mı?

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

Demek ki yanlış yerde duruyorsun dersini çalış öyle gel.

Avrupa harici yerlerden ithal olanlara da yüzde 10 gümrük vergisi iteledi abi bu tabloya ek olarak.

Ayrıca kendileri temelde tekere güç ileten değilde hibrit çalıştığı elektrikli motoru beslemek için hacimce biraz büyük olan ama kendinden küçük hacimli motorlardan daha az yakan hibrit arabaları kulağının üstüne yatarak normal içten yanmalı araba muamelesi etmektedir. Bu adamlarmı çevreci. Külahıma anlatsınlar. Dertleri imanları para.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 9 Eylül 2022; 22:11:54 >
  • Bu forumda yazanlara saf muamelesi yapmalarına dayanamıyorum, mağarada yaşıyormuşuz, dünyadan habersizmişiz... insanları iyi kandırdılar ama artık "Allah bir" deseler, bunlar dediği için kimse inanmayacak, o noktaya geldi.

Kişi kendinden bilirmiş işi abi, herkesi öyle sanması normal 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

eski bu .

700bin tl ve 160kw ı aşmayanlar %10 ötv şuan

• e_capkan kullanıcısına yanıt

Eski olması kol gibi ÖTV almadıkları anlamına gelmiyor. Elektrikli araçların ÖTV den muaf olması gerekir. 1 Ocak tarihine kadar yukarıdaki tablo geçerliydi. Bu oranlardan alanlar aldı 1 Ocaktan itibaren düşürüldü ödeyen ödediği ile kaldı. Hem canları sıkılınca yine değiştirecekler. Hangi kanunun kaç kez değiştirildiğini hukukçular bile takip edemiyor. Örneğin devlet ihale kanunu 180 kereden fazla değiştirildi. Bahsedilen %10 TOGG un önünü açmak içindi. Kısacası milletin hayrına bir iş beklememeyi iyi öğrendik...

• 
Sayfa: önceki 98149815981698179818
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.