Şimdi Ara

Güncel DNS numaraları- Ana Konu- (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
7
Favori
232.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: sezka44

arkadaşlar bendede şöyle bir problem var oyunalrda pingim yüksek tracert te servera giden yollarda pingim artıyor ıp standart burdaki dns leri denedim değişmedi bu ıp yi değiştirme olayımız oluyormu acaba sürekli aynı ıp bende değişse başka yollardan bağlancam ve kurtulcam bu işten

Adamım Modeminin Markası Ve Modelini Söylermisin bana...???
    Kullandığın DNS leri ?
    Antivirüs yazılımın varmı?
    Sadece sana ait bi internetinmi var yoksa başkalarıda varmı ?

bunları söyle dostum daha yardımcı olacağım bi çok yol var ama bunları bi cevaplaman lazımki diğer adımlara atlayalım....

• 4.2.2.2.
    4.2.2.3. yi kolay diye hep kullanıyodum hızı çok yavaş ama ben tüm dsn ler böyle sanıyodum aralarında en güvenilir hızlı hangisi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dwayne Carter -- 31 Ocak 2009; 20:33:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dwayne Carter

4.2.2.2.
    4.2.2.3. yi kolay diye hep kullanıyodum hızı çok yavaş ama ben tüm dsn ler böyle sanıyodum aralarında en güvenilir hızlı hangisi acaba

eet arkadaşım birisi 4.2.2.2 ama diğeri 4.2.2.3 değil 4.2.2.1 :D bunlar hızlıdırlar bunlarla takıl sen bende bunları kullanıorum ama gecen sefer gocmuslerdı tekrar duzelttıler sanırım sağlam çalışıyorlar şu anda...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Xandel

quote:

Orjinalden alıntı: Dwayne Carter

4.2.2.2.

eet arkadaşım birisi 4.2.2.2 ama diğeri 4.2.2.3 değil 4.2.2.1 :D bunlar hızlıdırlar bunlarla takıl sen bende bunları kullanıorum ama gecen sefer gocmuslerdı tekrar duzelttıler sanırım sağlam çalışıyorlar şu anda...

ben hep 4.2.2.2. 4.2.2.3. olarak takılıodum demekki ondan yavaşmış :D saol dostum
  • son zamanlarda kullandığınız DNS numaraları nelerdir...
    yeni bildiğiniz veya memnun kaldığınız..
  • Ben open dns ile giriyorum. 4.2.2.1'de olabilir. Buradakilerin birkaç tanesini de denedim ama hata verdi nedense
  • quote:

Orjinalden alıntı: *Reaper*

Ben open dns ile giriyorum. 4.2.2.1'de olabilir. Buradakilerin birkaç tanesini de denedim ama hata verdi nedense

krdsm ülkemize yakın olan ülkelerin dns lerini yazarsan daha hızlı olacaktır...
  • krdsm ülkemize yakın olan ülkelerin dns lerini yazarsan daha hızlı olacaktır...

mesela senin kullandığın önerebilcein bir DNS numarası varmı?
  • bu dns numaralarını yazıyorum;fakat alt ağ maskesinde sorun çıkıyor,alt ağ maskesi bitişik olmalıdır diyor,acaba modemi mi kapatmamız gerkiyordu
  • Şöyle güzel hızlı bir DNS adresi önerir misiniz?
  • 212.175.13.116

212.175.13.114

şaşmayın :D
  • Yaaw verdiğiniz ip leri giriyorum; sipru başlamıyor bir türlü girdikten sonra pc yi yeniden mi başlatacağız
  • arkadaşlar en hızlısı 4-2-2-1 4-2-2-2 diye biliyorum şu anda daha hızlı dediğiniz varsa veririsiniz?
    Ayrıca youtube ye giriyor 15 dk zaman diliminde...15 dk sonra bi bağlantı kopuyor 10 dk falan sonra yine siteye girebiliyorum...Bu youtube ye kullanıcıların fazla yüklenmesinden mi başka bi sorun mu var??
    Ama sürekli bu şekilde.....15 dk sorunsuz video izliyorum..15 site açılmıyor bu böyle hep devam ediyor...
    Youtube de sorun yaşamayacağım ve hızlı bir dns bilen varsa versin lütfen
  • Arkanızda fazla iz bırakmak isteiyorsanız hack gibi işlerle uğraşıyorsanız honkong ve tayvan tavsiye ediyoruz.Genelde anonimlik seviyeleri yüksek oluyor.
  • en hızlısı hangisi bunun?? Yok mu konunun ehli bir arkadaş?????
  • Oha bukadar DNS, ben OpenDNS kullanıyorum gayet hızlı memnunum

208.67.222.222
    208.67.220.220
  • arkadaşlar ben birşey diyicem ama yanlışım varsa düzeltiniz yani bu dns ler benim bildigim girdigimiz sitelerin ip sini çözen bir sistem yani bir siteye giricegimiz zamanwww.domain.com dedigimizde bizim dns girdigimiz ip şudur isme karşılık gelen iplerin listesi vardır gider ona sorar sonra o ip ye gider yani sizin sitelerde hızlı acılması sayfalar cabuk gelmesi vs vs bunlara etkisi yoktur aslında sizde kendinizi öyle adapte ettiginiz icin psikolojik olarak vay bak daha hızlı acılıyor diyorsunuz hiç alakası bile yoktur örnegin komut satırına gelip ping yazıp site ismi yazdığınızda bakın kac snyde isim cözecek yani isim çözme işine yarıyor sitelerde hızlı acılmıyor sebebi başkadır sizin bölgedeki santral olsun bilgisayarımızdaki antivirüs olsun bilgisayarınızdaki network kartı olsun modem olsun bunlarla alakalıdır.umarım anlatabilmişimdir size.

• mrb arkdaşlar bende aşağdaki dnslerden memnunum aama bi türlü ping testi olmuyoo diğer kullandığım tüm dns lerden daha sağlıklı gibi sorum şu bu dns hangi kuruma ait yurt dışımı netten araştırdım bi türlü bulamadım...yada dnslerin hangi servera ait olduğunu nerden bulabiliriz..saygılarr..
    212.175.13.116
    212.175.13.114
  • bu arada bilmediginiz dns serverii de kullanmayın derim telekomun dns baba gibi çalısıyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.