Şimdi Ara

(Güncel: 29.10.2020) LENOVO Z5 L78011 - TAM DESTEK / Türkçe dil / HAVOC - PIXEL / unbrick / imei vd. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
9
Favori
25.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wufuk

the bootloader is unlocked and software integrity cannot be guaranteed

Böyle bir hata alıyorum arkadaşlar cihaz şuan z5 ile alakası yok yardımcı olur musunuz lütfen
    unbrick yapman gerekiyor. işlemi yap, sorun düzelir. tüm veri kaybedeceksiniz. bilginiz olsun.

• Yukarıdaki işlemlerin hepsini mi yapmam erekiyor hocam
  • quote:

Yukarıdaki işlemlerin hepsini mi yapmam erekiyor hocam
    3- QFIL ile UNBRICK (rom yükleme) işlemi // port 9008

Not: Bu işlem sırasında telefonunuzdaki tüm veriler silinecektir. Yedek almayı unutmayınız.

A) Stock rom yükleme (fabrika romu / orjinal rom)

a- Eğer bilgisayarınızda kurulu değilse; depomdan "Qualcomm_USB_Drivers.7z", "LenovoUsbDriver.exe" ve "dotNetFx40_Full_x86_x64_en.zip" dosyalarını indirip kurulumunu yapınız. QPST versiyonunuz eski ise depomadan "QPST.WIN.2.7.451.2.zip" uygulamasını kurunuz.

b- Kurmak istediğiniz rom dosyasını depodan indiriniz.

Not: Türkçe roma geçiş için "L78011_CN_OPEN_USER_Q00016.0_O_ZUI_3.9.075_ST_180605_qpst.zip" dosyasını indirmelisiniz. Güncel fakat ingilize rom kullanmak için "L78011_CN_OPEN_USER_Q00016.0_O_ZUI_3.9.200_ST_180721_qpst.zip" dosyasını indirmelisiniz.

c- İlgili rom dosyalarını zipten çıkartınız ve QFIL programını çalıştırınız.

ç- QFIL uygulamasında "Configuration" menüsünde "Download Configuration" ekranında "reset after download" seçili olmalıdır. "Devices Type" alanı "eMMC" olarak seçilmelidir.

d- QFIL ana menüsünde "flat build" seçilmeli ve "browse" alanından romu açtığınız klasördeki "prog_emmc_ufs_firehose_Sdm660_ddr.elf" dosyasını seçmelisiniz.

e- Load XML butonundan ise yine rom klasöründeki "rawprogram0_safe_data.xml" dosyasını seçiniz. Açılacak ikinci pencereden ise "patch0.xml" dosyası seçilmelidir.

f- Telefon EDL/yükleme moduna alınmalı ve telefon bilgisayara bağlanmalıdır. Eğer "select port" satırında port bilgisi gelmez ise "select port" menüsüne girip, ilgili port tanımı yapılmalıdır.

g- Port seçimi yapıldıktan sonra "Download" tuşuna basınız. İşlem bittiğinde telefonunuz yeniden başlayacaktır.

ğ- IMEI değiştirmek istiyorsanız, telefonu bilgisayardan ayırmayın ve telefon açılınca konumda yer alan IMEI değiştirme bölümüne devam ediniz. // port 9092

h- Çince uygulamaları kaldırmak ve google play yüklemek için "önemli notlar" inceleyiniz.

Not: Şu an telefonunuza rom tarafında yapılması gereken işlemler tamamlandı. Türkçe rom işlemi için aşağıdaki işlemlerle devam ediyoruz.

Not: Çince uygulamaları kaldırmak ve google play yüklemek için "önemli notlar" inceleyiniz.

B) Türkçe rom yükleme (Custom rom (düzenlenmiş rom / piyasa romu))

a- Öncelikle "Oem kilit açma" işlemini yapmalıyız.

b- Bootloader kilidini kaldırmalısınız.

c- "L78011_ZUI_3.9.075_ST_180605_qpst_TURKCE_eklenmis.rar" dosyasını indirip, ilgili romu kullanarak A şıkkındaki c, ç, d, e, f, g ve ğ şıklarını uygulamalısınız.

Not: Bu romda çince uygulamak yok ve google play yüklü geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bütün işlemleri harfiyen yaptım fakat artık cihaz hiç açılmıyor lenovo yazısında kendini resetleyip duruyor
  • quote:

Hocam bütün işlemleri harfiyen yaptım fakat artık cihaz hiç açılmıyor lenovo yazısında kendini resetleyip duruyor
    yaptığın işlemde bir sıkıntı olabilir mi? senin ile paylaştığım çözüm cihazı fabrika ayarlarına döndürüyor.

karşılaştığın mesaj ise bootloader kilidinin açık olmasıyla ilgili. fabrika ayarlarına döndüğünde kilit kapanır.

kilidi kapatmak için komutta var ama çoğu kez sorun çıkartıyor. o esnada kurulu romun önemi çok büyük.

bana özel mesaj ile telefon numaranı yolla ararım. muhakkak bir hata yapmışsındır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • (Güncel: 29.10.2020) LENOVO Z5 L78011 - TAM DESTEK / Türkçe dil / HAVOC - PIXEL / unbrick / imei vd.

Yolladım hocam numaramı böyle ekranda kalıyor şuan ne yaptıysam çıkamadım yardım edin lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi merhaba fastboot flashing unlock komutu ile bootloader kilidi kalkmıyor başka ne yapabilirim
  • Arkadaşlar cihaz ile ilgili bir sorununuz varsa adana içinde iseniz halledebilirim. Bunun dışında uzaktan halledebileceğim bir şey ise yine yardım etmeye çalışırım.
  • Kuon kullanıcısına yanıt
    Hocam benim yardıma ihtiyacım var nasıl ulaşabilirim size adana da değilim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şuan eniyi rom custom veya stock hangisi? Türkçe ve bildirim sorunu olmayan. Bende custom var ama çok memnun değilim. Bunu yükleyene kadar baya zorlanmıştım.

• deteylı anlatımınız için teşekkürler bende 4.0.390 romlu cihaz var paylaştıgınız romu kuramıyorum bootloader kilidi de yok menüde nasıl aktif edebilirim
  • Telefonun fiyatı uygun olmasına ragmen adam akıllı rom vs yok. Kaldı cihaz ortada öyle. Kullanmak istemiyorum. Biri el atsada kullansak

• Android pie güncellemesi hakkında bilgisi olan var mı

• gökhanyılmaz G kullanıcısına yanıt
    Yok hocam. arkadaş megadanda kaldırmış diger romları pixel experice 8 de kaldik. Oda berbar

• whatsapp web e girerken QR ı okumak için kamera açmıyor bunun çözümünü nasıl sağlayabilirim?
  • merhaba, lenovo z5 kullanıyorum malum şekilde kayıtlı

bugun güncelleme gelmiş zui ye 4.0.474 bunu güncellesem sorun çıkar mı? bilginiz var mı?
  • sertay_a kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben zui ye 4.0.474 güncelledim hiç bir sorun çıkmadı her şey olduğu gibi kaldı silinen hiç bir şey olmadı
  • buradaki yol doğrumu arkadaşlar direk bu şekilde daha önce imei atılmış olan telefona pixel rom atabilirmiyiz.
    https://www.getdroidtips.com/pixel-experience-lenovo-z5/?utm_campaign=DonanimHaber&amp;utm_medium=referral&amp;utm_source=DonanimHaber
  • Beyler ben pixel romdan stock 0.75 ve 4xx rom kurdum fakat cihaz reset atıyor Lenovo ekranında neden açılmıyor bilgisini olan varmı

• Şu anda en güncel stock rom nedir arkadaşlar bir ekran görüntüsü atar mısıniz

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.