Şimdi Ara

Gün içinde oy kullanacağım. Evet'e ikna edebilecek varsa buyursun. (konuya evetçi gelmedi????) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
3.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herdoğan için değiiiill Erdoğan için evet!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen git hayır ver.. Sana ihtiyacımız yok :) heyecan olsun az. Hep açık ara farklardan bıktık :)

• Kararsız kaldığım konularda tescilli vatan hainlerinin ne dediğine bakar kararımı veririm.Onlar türkiyenin geleceğiyle bizden daha ilgili ve bilgili.Bizi zahmetten kurtarıyorlar.

• Tamamen nasıl yönetilmek istemenle alakalı.Kargaşa içinde mi?Kesin kararlarla mı?İstediğin madde hakkında bana sor niye evet olduğunu söyliyim

• .Koalisyonların olmaması için
    3 parti koalisyon kursun bunlar ulke için faydalı projeler işler sunsun ancak ideoloji farkı nedeniyle birbirlerini engellemeye çalışıyorlar. Hangi partiden olursa olsun tek başına olmalı ve kendi işine bakacak

Şu anki sistemde a partisi % 40 b 30 c 20 d 10 alsın hükümet kurulamaz ise yetki d partisine verilebiliyor b ve c nin oylar çöp oldu

.CB Başbakan kavgaları olmasın diye

Sezer-Ecevit (faturası ağır) Özal-Demirel Sezer-Erdoğan Korutürk-Demirel gibi Atatürk-İnönü de sayılabilir

.18 yaş bence üzerinde çok durulmamalı 4-5 genç milletvekili olur gençleri temsil eder. 18-25 arası seçmenler seçim kaderini etkiliyor neden seçilemesinler?

.Sorumlu bir Cumhurbaşkanı için
    . Ortalama ömrü 16 ay olan hükümetlerin tarih olması için
    .Terör örgütleri Hayır dediği için

Evet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tanetr -- 16 Nisan 2017; 11:52:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Heartstopperrr

Reddettiğin maddeler hangileri hocam üşenme yaz ciddi mesele bu konuşalım.

1- bağımsız mahkemeler sözü neden gelsin? Şu anki mahkemeler bağımlı mı? Kime bağımlı? Kaldı ki adalet çalışanları dahil ülkede adalet olmadığını düşünüyor. Savcılar hakimlere hakimler savcılara birisi başka kime suç atmaktan başka bir şey yaptıkları yok. Yani bağımsız gelmesi benim için hiçbir şey ifade etmiyor. O sebeple evet ya da hayır demiyorum buna.

2- neden 600 vekil olsun_? 550'si benim ne sorunumu çözdü de 600 neyi çözecek. Sayı düşmeli, çok fazla. Ek külfet.

3- Neden seçilme yaşı 18'e düşsün? Zaten benim bu sistemde 100 yaşına bile gelsem seçilme şansım sıfır. Çünkü fakirim. Param olmazsa da seçilmem imkansız. Yani buna hayır diyorum.

4- Seçim 5 yılda olması iyi. Fakat cb ile vekil seçiminin aynı olması saçma. HAYIR.

5- meclisin yetkilerinin değişmesini istemiyorum.

6- gensoru neden kalksın ki?

7- cb partili olmamalıdır. Tarafsızlık lütfen.

ay daha fazla yazmadan... 8,10,11,12,13,14,15... zaten 16-17-18 de sonrası ile ilgili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jizzy Quuatily -- 16 Nisan 2017; 11:54:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tanetr

.Koalisyonların olmaması için
    3 parti koalisyon kursun bunlar ulke için faydalı projeler işler sunsun ancak ideoloji farkı nedeniyle birbirlerini engellemeye çalışıyorlar. Hangi partiden olursa olsun tek başına olmalı ve kendi işine bakacak

Şu anki sistemde a partisi % 40 b 30 c 20 d 10 alsın hükümet kurulamaz ise yetki d partisine verilebiliyor b ve c nin oylar çöp oldu

.CB Başbakan kavgaları olmasın diye

Sezer-Ecevit (faturası ağır) Özal-Demirel Sezer-Erdoğan Korutürk-Demirel gibi Atatürk-İnönü de sayılabilir

.18 yaş bence üzerinde çok durulmamalı 4-5 genç milletvekili olur gençleri temsil eder. 18-25 arası seçmenler seçim kaderini etkiliyor neden seçilemesinler?

.Sorumlu bir Cumhurbaşkanı için
    . Ortalama ömrü 16 ay olan hükümetlerin tarih olması için
    .Terör örgütleri Hayır dediği için

Evet

kaç kez koalisyon oldu akpden sonra?

cb kavgası diye bir şey yok. Herkes işini yapıyor.

18 yaşında sen seçilebileceğini mi sanıyorsun?

16 sene olacak akpye ne 16 ayı?

başkasının ne kullandığı seni ne ilgilendirir? sen kendi 18 maddene bak. peki pkk nın asıl amacı ne bunu biliyor musun? Onların kuruluş varoluş amacını araştırdın mı da şimdi referandumda neyi desteklediğine bakıyorsun?

Böyle saçma cevap vereceksen o zaman al buyur ben de bunlar için hayır diyorum.

ANKARAYI PARSEL PARSEL FETULLAHA SATTIĞINIZ İÇİN
    FETONUN KOLUNDAN ÇIKMADIĞINIZ HER YERE ADAMLARINI SOKMASINA GÖZ YUMDUĞUNUZ İÇİN
    ASKERİ GÜCÜ SİNDİRDİĞİNİZ İÇİN
    HER ŞEYİ TEK ELDE TOPLAMAYA ÇALIŞTIĞINIZ İÇİN
    TERÖRİSTLERLE GÖRÜŞMELER YAPTIĞINIZ İÇİN
    BARIŞ SÜRECİ İÇİN
    SÖYLEDİĞİNİZ YALANLAR İÇİN
    AYAKKABI KUTULARI İÇİN
    Bİ GÜN ÖYLE Bİ GÜN BÖYLE OLDUĞUNUZ İÇİN

hayır.

• Senin evetine ihtiyacimiz yok. Bu bizim milli davamiz. Cidden davamizi bilmiyorsan yada Kendini bu davadan goremiyorsan hayircisin demektir. Lutfen evet verme sen.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrecinar61

Senin evetine ihtiyacimiz yok. Bu bizim milli davamiz. Cidden davamizi bilmiyorsan yada Kendini bu davadan goremiyorsan hayircisin demektir. Lutfen evet verme sen.

O KADAR BOŞ İNSANSIN Kİ. DAVAN NEYMİŞ BİRADER?

18 maddeni oyla geç. Cahil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jizzy Quuatily

quote:

1- bağımsız mahkemeler sözü neden gelsin? Şu anki mahkemeler bağımlı mı? Kime bağımlı? Kaldı ki adalet çalışanları dahil ülkede adalet olmadığını düşünüyor. Savcılar hakimlere hakimler savcılara birisi başka kime suç atmaktan başka bir şey yaptıkları yok. Yani bağımsız gelmesi benim için hiçbir şey ifade etmiyor. O sebeple evet ya da hayır demiyorum buna.

2- neden 600 vekil olsun_? 550'si benim ne sorunumu çözdü de 600 neyi çözecek. Sayı düşmeli, çok fazla. Ek külfet.

3- Neden seçilme yaşı 18'e düşsün? Zaten benim bu sistemde 100 yaşına bile gelsem seçilme şansım sıfır. Çünkü fakirim. Param olmazsa da seçilmem imkansız. Yani buna hayır diyorum.

4- Seçim 5 yılda olması iyi. Fakat cb ile vekil seçiminin aynı olması saçma. HAYIR.

ay daha fazla yazmadan... 8,10,11,12,13,14,15... zaten 16-17-18 de sonrası ile ilgili.

Bağımsız mahkemeler sözü gelmiyor yanlış okumuşsunuz. Bağımsız şuan da yazıyor zaten. tarafsız sözü ekleniyor. Mahkemelerin tarafsız olması zaten gerekiyor. Bunu bir de anayasada belirtiyor bir sakınca göremiyorum. Zaten bilinen şeylerin anayasada yazması bu yani olması gerek zaten.

Daha çok vekil demek halkı daha çok kişinin temsil etmesi demek. Bu da demokratikleşme adına iyi bir adım. Avrupada vekil başına 1 kişi düşüyor, bizde 3. Yani bire üç oran var bunu söylemeye çalışıyorum. Oturup hesaplarsanız bu sonuca siz de varırsınız. 50 vekilin ülkeye maliyeti abartılan kadar çok değil, getireceği demokratikleşmenin yanında onların masrafları masraf bile sayılmaz. Milletvekili sayısı 500'den 550'ye çıkarıldığında ülkenin nüfusu 50 milyon vardı yoktu, neden nüfus 80 milyona dayanmışken 550'den 600e çıkarılmasın? Üstelik 500den 550ya çıkarılırken Chp vardı başta şuan ise itiraz ediyor.

18 yaşına düşürülme konusunda, bunu söyleyince sanki meclis 18ikler ile doldurulacak sanılıyor. Max 1 kişi girer girerse. Üstelik sadece 18 değil, 19,20,21,22,23,24 bunların hepsi girebilecek. 18 Taban yaş. 20 yaşında biri elindeki iyi bir projeyi meclise girip meclise sunmak ülkeye duyurmak için neden 5 yıl daha beklesin ki. Demokrasinin beşiği denen ingilterede seçilme yaşı 18. Avrupa ülkelerinin yüzde 70'inde seçilme yaşı 18. Genç yaş tecrübesiz olabilir ama başarıya açtır ve dinamiktir. Meclise bunlardan birazcık bile katsa kârdır.

Aynı anda olması neden saçma anlamadım.

Meclis yetkileri değişiyor derken ne demek istiyorsunuz. Şuankiyle gelecek olan arasında istemeyecek kadar nasıl bir fark var söyler misiniz?

Gensoru zaten etkisini yitirmiş bir olay. Pratikte hiçbir işe yaramıyor. Modası geçmiş bir şey.

Tarafsızlık konusuna gelince, bir insanın tarafsız olması imkansız zaten. İster istemez hareketleri bundan etkilenecektir. Etkileniyor da zaten. Üstelik yürütme Cumhurbaşkanına veriliyor. Taraflı olmak zorunda ister istemez. Yürütmenin Cbye verilmesi iyi, neden iyi. Mahkeme kararı alıyor. Sonuç açıklanıyor. Bir türlü uygulanamıyor. Cb hızlıca yürütme yetkisiyle olayları halledecek. Biz iki nükleer santral açacağız diye yıllardır uğraşıyoruz elin Suudi arabistanı bir emirle halletti şuan temeli atıldı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jizzy Quuatily

quote:

Bağımsız mahkemeler sözü gelmiyor yanlış okumuşsunuz. Bağımsız şuan da yazıyor zaten. tarafsız sözü ekleniyor. Mahkemelerin tarafsız olması zaten gerekiyor. Bunu bir de anayasada belirtiyor bir sakınca göremiyorum. Zaten bilinen şeylerin anayasada yazması bu yani olması gerek zaten.

Daha çok vekil demek halkı daha çok kişinin temsil etmesi demek. Bu da demokratikleşme adına iyi bir adım. Avrupada vekil başına 1 kişi düşüyor, bizde 3. Yani bire üç oran var bunu söylemeye çalışıyorum. Oturup hesaplarsanız bu sonuca siz de varırsınız. 50 vekilin ülkeye maliyeti abartılan kadar çok değil, getireceği demokratikleşmenin yanında onların masrafları masraf bile sayılmaz. Milletvekili sayısı 500'den 550'ye çıkarıldığında ülkenin nüfusu 50 milyon vardı yoktu, neden nüfus 80 milyona dayanmışken 550'den 600e çıkarılmasın? Üstelik 500den 550ya çıkarılırken Chp vardı başta şuan ise itiraz ediyor.

18 yaşına düşürülme konusunda, bunu söyleyince sanki meclis 18ikler ile doldurulacak sanılıyor. Max 1 kişi girer girerse. Üstelik sadece 18 değil, 19,20,21,22,23,24 bunların hepsi girebilecek. 18 Taban yaş. 20 yaşında biri elindeki iyi bir projeyi meclise girip meclise sunmak ülkeye duyurmak için neden 5 yıl daha beklesin ki. Demokrasinin beşiği denen ingilterede seçilme yaşı 18. Avrupa ülkelerinin yüzde 70'inde seçilme yaşı 18. Genç yaş tecrübesiz olabilir ama başarıya açtır ve dinamiktir. Meclise bunlardan birazcık bile katsa kârdır.

Aynı anda olması neden saçma anlamadım.

Meclis yetkileri değişiyor derken ne demek istiyorsunuz. Şuankiyle gelecek olan arasında istemeyecek kadar nasıl bir fark var söyler misiniz?

Gensoru zaten etkisini yitirmiş bir olay. Pratikte hiçbir işe yaramıyor. Modası geçmiş bir şey.

Tarafsızlık konusuna gelince, bir insanın tarafsız olması imkansız zaten. İster istemez hareketleri bundan etkilenecektir. Etkileniyor da zaten. Üstelik yürütme Cumhurbaşkanına veriliyor. Taraflı olmak zorunda ister istemez. Yürütmenin Cbye verilmesi iyi, neden iyi. Mahkeme kararı alıyor. Sonuç açıklanıyor. Bir türlü uygulanamıyor. Cb hızlıca yürütme yetkisiyle olayları halledecek. Biz iki nükleer santral açacağız diye yıllardır uğraşıyoruz elin Suudi arabistanı bir emirle halletti şuan temeli atıldı.

her şey sonda bitiyor hocam. ben nükleer santral istemiyorum. tek adam istedi diye açılmasını da istemiyorum. başka?

• Eyyy turbo sen kimsin ya?

• Oy verme yasina gelmissin kendi hur iradeni kullanarak neye oy vericegini bilmiyorsan bence hic oy kullanma..

• Jizzy Quuatily kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin hayır veresiniz var burda milleti oyalamayın açıkladım işte bildiğim kadar.

• Dur evetçiler yerine ben yardımcı olayım. Yol yaptı, köprü yaptı, ekonomi iyiye gidiyor, terör kazınacak, pkk hayır diyor, fetö de aynen, cehape zihniyeti vs vs. Tmm mı ikna oldun mu?
  • 97 yılda 65 hükümet değişikliği, sayısız darbe ve muhtıra, ülkenin heykelcilik dısında hiçbir alanda gelişememesi bir sistem zafiyetidir.
  • Bu saate kadar karar vermediysen yazı tura at olmadı kendini beşinci kattan at .

• bu konunun asil amaci comarlari summonlayip tek cati altinda toplamak sanirsam.

neden istiyosan bu arada eskiden karne ile ekmek aliyoduk simdi almiyoz hestenalarda sira yoh artik siz bilmezssiniz tabi heey gidi heey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lars .Ulrich. -- 16 Nisan 2017; 12:59:29 >
  • Heartstopperrr kullanıcısına yanıt
    adam zaten hayir veresi olduguni soyluyor amac senin onu ikna etmen sherlockluk yapman degil kardesim

• Konu sahibi Zaten hayır verecek.herkesin aklı fikri var.ben evet dedim sen hayır de geç.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.