Şimdi Ara

Gümrükten Araç Almak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
106.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_shy

doğruda ben o arabayı 30800 e alsam zaten minimum satacağım para 40000 civarı diye düşünüyorm Türkiyede bildiğim kadarıyla 2004 model 3.18d yok bu araba o konudada bence 1-0 önde bilmiyorum tam olarak neler yapılması gerektiğini bilsem almaya çalışırım

Yapacağın masrafı, ihale katılım bedeli, masrafları, KDV, ÖTV motorlu taşıtlar vergisi, damga pulu, plaka, emniyet vs.vs. dahil mi bu 31000'e?

Yeni BMW 318d Sedan Otomatik 1995 CC, 4 silindir / 4 valf, 143 HP, 49.949 Euro - 100.633 YTL
    Yeni BMW 318d Premium Sedan Otomatik 1995 CC, 4 silindir / 4 valf, 143 HP, 55.236 Euro - 111.283 YTL

iyide o sonda yazdığın yeni BMW 3.18d sedan otomatik... flan yazanlar ne için ben orda özellikle yazmışım 2004(ikibindört)model 3.18D sen sıfırını göstermişsin vede arkadaş zaten 15.400 se sen ona iki misline sahip olursun yazmış yani heralde arkadaş senin o saydığın şeyleride içine koyduda söyledi bende ona göre 30800 yazdım bende bilmiyorum yani o saydığın şeyler dahil halimi yani eğer öyleyse alınacak araba zaten daha fazla olacağını sanmıyorum eğer öyle bişe olursa bu adamlar hiç bir şekilde satamazlar senin dediklerinide kat galiba 50-60 bin yTl yapıyor e alan adamda o fiyattan aşağısına satacağını bile bile gidip onu almaz herhalde

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YnsTz -- 11 Aralık 2008; 21:20:48 >
  • İhaleyle ucuza geliyor bildiğim.
    Aklıma 2001 yılında Devletin Ankara Gümrükte yurt dışından getirdiğimiz E200 e el koyması geldi. Büyük dalga olmuştu o sıra. Kaçak damgası yedi. Asıl anahtarı bizde kalmıştı .
    Yaksaydık daha iyiydi biri öyle yapmıştı.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

quote:

doğruda ben o arabayı 30800 e alsam zaten minimum satacağım para 40000 civarı diye düşünüyorm Türkiyede bildiğim kadarıyla 2004 model 3.18d yok bu araba o konudada bence 1-0 önde bilmiyorum tam olarak neler yapılması gerektiğini bilsem almaya çalışırım

Yapacağın masrafı, ihale katılım bedeli, masrafları, KDV, ÖTV motorlu taşıtlar vergisi, damga pulu, plaka, emniyet vs.vs. dahil mi bu 31000'e?

Yeni BMW 318d Sedan Otomatik 1995 CC, 4 silindir / 4 valf, 143 HP, 49.949 Euro - 100.633 YTL
    Yeni BMW 318d Premium Sedan Otomatik 1995 CC, 4 silindir / 4 valf, 143 HP, 55.236 Euro - 111.283 YTL

iyide o sonda yazdığın yeni BMW 3.18d sedan otomatik... flan yazanlar ne için ben orda özellikle yazmışım 2004(ikibindört)model 3.18D sen sıfırını göstermişsin vede arkadaş zaten 15.400 se sen ona iki misline sahip olursun yazmış yani heralde arkadaş senin o saydığın şeyleride içine koyduda söyledi bende ona göre 30800 yazdım bende bilmiyorum yani o saydığın şeyler dahil halimi yani eğer öyleyse alınacak araba zaten daha fazla olacağını sanmıyorum eğer öyle bişe olursa bu adamlar hiç bir şekilde satamazlar senin dediklerinide kat galiba 50-60 bin yTl yapıyor e alan adamda o fiyattan aşağısına satacağını bile bile gidip onu almaz herhalde

Sıfırı artık var diyorum yani.

Ayrıca o aracı alabilmek için şartname, dosya falan almak gerekiyor. İhale için bankaya bi miktar para gerekiyor. İhale de arabasına göre fiyatı galericiler genellikle yükledikçe yüklüyorlar. İhale işi sakat. Hadi diyelim ihaleden 40.000'e kapattın. Bu vergisiz hali. Araç yurt dışı olacağı için herşeyi gümrükten çıkacak. yukarıda saydıklarımı yaptırman gerekecek. Sıfır garantili araç almak daha mantıklı geliyor sanki.

• hayır vergisiz hali 15400 vergili herşey dahail 30 31 kapatır açık artırma yükselmezse oda fakat araba sağlammı belli deil alddım diyelim arabayı 31e motora bi bakıyosn conta yakmış yada motor yerinde yok nolcak ? araba sağlammı nasıl güvenebilirz onu merak ediyorm ben
  • quote:

Orjinalden alıntı: seffaf1

hayır vergisiz hali 15400 vergili herşey dahail 30 31 kapatır açık artırma yükselmezse oda fakat araba sağlammı belli deil alddım diyelim arabayı 31e motora bi bakıyosn conta yakmış yada motor yerinde yok nolcak ? araba sağlammı nasıl güvenebilirz onu merak ediyorm ben

Tekerine o kadar para vermek var diyorsun yani..

• modifiyemde görmüştüm sanırım gümrükten bir resim vardı araçlar açıkta bekliyorlar hiçbir koruma durumu söz konusu değil çünkü siyah bir maybach vardı tekerlekleri falan sönmüş,çökmüş. arabanın dışı toz ve pislik içindeydi. araç sanırım yurtdışından getirilmiş ama işlemlerinde problem çıkmış içeri girememiş, sahibide bir daha ilgilenmemişti.
  • İnternet üzerinden satıştaki araçlara nereden bakılıyor?
  • bilgisi olan tam detay yazamazmı yawww
  • Arkadaşlar Gümrükçü bir babanın evladı olarak rehinli veya kaçak araçların satışları ihale ile oluyor.Ayrıca satılan araca çeşitli vergi ve matrahları ekledikten sonra size para kalmıyor.Avantajı ihale ile belki düşük fiyata alabilirsiniz ama bu da pek bir şey farkettirmeyecektir.Sonuçta gümrükteki araçlar da ahım şahım araçlar değil.X5'de gelse yıpranmış oluyor... :)

Geçenlerde sakat kardeşi için araba alan bir kişinin aracı sürerken yakalanması üzerine bir mercedes rehinlendi.Süren şahıs sahtekarlıktan tutun bir çok muameleden davalı.Araba öyle yatıyor,kim bilir kaç sene öyle durup kaç sene sonra satılacak???
  • ucuza kapatilsa cok masraf olmaz heralde sonucta duran araba kendi kendine conta yakmaz kaportada ve lastiklerde sorun olabilir BMW gibi aracin kaportasindada curume falan olmaz heralde birazcik solmus olur en fazla diye dusunuyorum. Yanliz ortada boyle ucuza arac olma isi olsaydi bunu galeriler sana bana birakmazdi diyede dusumeden edemiyorum.
  • benim arkadaş iki sefer girdi ihaleye.öyle mafya işi filan yokmuş.yani bellerde silah bu araca kimse yaklaşmasın diye bir şey olmamış.bizim arkadaş sadece teminat yatırırken evrakları eksik yapmış.galiba yanında dövizle gitmiş,onlarda tl . istemiş.en azından oradaki atmosferi yaşayan biri anlatsa daha iyi olur.
  • Ben de onu demek istiyorum.Bir çok muamelesi var ve aynı ayara patlıyor!!!
  • İhaleye girmek zor degil.Ataçların durdugu parka gidip araca bakabiliyorsunuz ama motoruna içine bakamıyorsunuz.Biraz kör alışveriş oluyor.Aracı aldıgınız fiyata vergi geliyor ve araç parkta ne kadar kaldıysa o kadarda Ardiye ücreti geliyorki bu bazen birkaç bin ytl yi buluyor.Sakın bilmeden girmeyin ihaleye.Mafya falan yokta bu işin uyanıkları çok orda.Ben birkez gittim 2001 yılında Dodge durango açıkartırmasına katıldım.Daha elimi kaldırıp teklif veremeden fiyat sıfır fiyatını geçmişti.Ne oldugunu anlayamadım gitmiştim o gün:(
    Yeni araçlarda alma şansınız az ama eski araçlarda şansınız yüksek.
  • hiç araç almadım gümrükten fakat %100-%130-%160 vergileri oluyor...araba piyasasından daha fazlaya geliyor...belki kayırma falan olabilir.aracları alanlar enayi değil.para kazanmasa kimse pahalıya almaz.belki vergileri ödemeden hallediyorlardır onu nasıl yapıyorlar kestirmek zor...İhalede satılmayan gümrükteki araçları daha sonra teklif toplayıp satıyorlarmış...kısacası burdan sürekli araç alan kişilerden yardım istemek gerek.onlar daha daha geniş bilgiye sahiptirler...
    mafya falan da uydurma hiç bir ihalede mafya falan yok bunlar sadece uydurdurmadan ibaret...arasıra bazı yerlerde bitirimler oluyor onlar her yerde var zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersanayaz -- 23 Şubat 2009; 13:02:17 >
  • gümrükten arac alınır nasıl alınır tandığın olur sıkı ama gümrüğe güzel eli yüzü düzgün kazası belası olmayan arac düştüğünde irtibata gecersin ihaleye kimseyi sokmassın yanlış bilmiyorsam ihale 3 aşamalı oluyor

arac alınmaz neden tanıdığın yoktur bütcen bellidir aldığın aracta sıkıntı olmasın istersin

gümrükteki araclar camı kaputu acık lastiği patlak içi dışı pislik içinde aylarca yatar birde buna aracın eski ve km. yüksek faktörü eklenince daha o aractan hayır gelirmi

örn. 94 e200 alırsın bir şekilde gümrükten 10.000tl o aracın en az bir okadarda masrafı olur lastik jant bakım elektirik kaporta vs.vs.

o yüzden gümrükten arac alınmaz
  • kısaca özetleyeyim. zamanında bende çok araştırdım.
    gümrükten araçlar ihaleye çıkıyor. açık artırmayı hepimiz biliyoruz. eğer araç satılmazsa fiyatında indirim yapılıp bidaha ihaleye çıkarıyorlar sanırım %25 oluyor bu. yine satılmazsa bi indirim daha yapılıyor buda sanırım %50 civarı. araçlara ihaleden önce bakabiliyorsunuz (bende devletin yalancısıyım). diyelimki aracı aldınız eğer bu araç yabancı bir araçsa sıfır km araç alıyor gibi motor hacmine göre kdv ve ötv ödüyorsunuz ayrıca otopark ücreti tellaliye ücreti vs vs. yani 2000 cc bir araç için araç bedelinin %120-%130 u gibi bir masraf ediyorsunuz. eğer tr plakalı araç ise kdv ötv hariç diğer masrafları yapıp aracı alıyorsunuz. bir kaç örnek.
    http://www.tasis.gov.tr/neotas/resimus/resims.htm 2003 a4 %10 hasarlı fiyat:22.000 tl
    http://www.tasis.gov.tr/neotas/resimus/resims.htm 2002 clk 320 %15 hasarlı fiyat:31.350 tl
    http://www.tasis.gov.tr/neotas/resimus/resims.htm 2005 cl 55 amg hasarsız fiyat: 349.480 tl
    bide şöyle enteresan bir araç var
    http://www.tasis.gov.tr/neotas/resimus/resims.htm 2003 renault avantime %25 hasarlı fiyat 17.600 tl

araçlar bu fiyatlar üzerinden ihaleye çıkacak. sırf bu fiyatlarla alsanız bile bunları ikiyle çarpın alın size fiyat. bide fiyatın yükseldiğini düşünün.

gerçi burası tüekiye bu işlerinde kolay ve ucuzz bir yolu mutlaka vardır ama bu şekilde gümrükten araç alınmaz.

• quote:

Orjinalden alıntı: desiya

14.000e alamazsınız. Hadi aldınız diyelim en az 80.000 lirada vergi alırlar sizden öyle verirler aracı .

Öyle dediğiniz fiyatlara olsa herkes x5 alırdı , herkes polat olurdu . :)

haklısın
  • bilsili kimse yok burda ya herkez tahmin cambazlığı yapıyor
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.