Şimdi Ara

Gümrük Vergisine İtiraz Ettim! [EDİT: İtiraz Kabul Edildi] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
23
Favori
24.702
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dumura Uğrayamayan Adam

Ptt de acayip bir yoğunluk oluşmuş İş yükü baya artmış. İş bırakma eylemleri falan yapılıyormuş.
    Bu sistemin patlayacağı belliydi zaten.
    Sıcak para. Yeni memurlar alırlar. Kaz var....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceza2000

Arkadaslar kargo 10 usd urun bedeli 8 usd olmak uzere 18 usd ye aldigim urune 182 tl vergi kesmisler, önce ödeyip sonra mi itiraz ediyoruz? Ptt de gozukuyor su anda
    Naptınız acaba merak ettim ?
  • 30 dolarlık ürün aldık ancak bugün geldi 130 TL gümrük vergisi etiketlemişler. %20 değil mi arkadaşlar vergi? Bu nasıl bir %20 lik vergi oranı?
  • Ailem torunları için yurtdışından birkaç kitap ve bir şapka gönderdi.
    Kargo daha elime ulaşmadı ama ptt'nin sitesine bakıyorum, gümrük vergisi 33 tl yazıyor.
    1 ay önce elbise gönderdiler 13 tl ödedim.
    hediye kitaplar için 33 tl fazla değil mi ya :O Buna nasıl itiraz edebilirim?
  • Bilinçlendirmesi için UP
  • mgokhan90 kullanıcısına yanıt
    banada aynısı oldu çoğu kişiye o şekilde olmuş. ama çok güzel sövüyoruz arkalarından. burayı okuyolar.
  • O kadar okumamış cahil cühelaları işe almışlarki vergi hesaplamasını bile yapamıyorlar

Gümrüktekilerin çoğu torpilli çalışan olduğu belli oldu lise bile okumamışlardır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Singapur'dan bir firmadan sponsorluk aldım. 3 adet ürün gönderildi bana. DHL ile geldi.
    İlk Konşimento'da hamak ve tarp/tente vardı. Hamağın sitesindeki satış fiyatı 28 dolar. Ama gümrük memuru buna 120 dolar fiyat biçmiş ve sadece o ürün için bana 175TL vergi borcu çıkarmışlar.
    Valla tebrik ediyorum. İtiraz da edemiyormuşum buna. Kalan ürünümü bari düzgün hesaplayın dedim artık.
    Lanet olsun diyorum gerçekten. Burada yaşamaktan sıkıltım bunların yüzünden
  • haziran ayında aliexpresten ürün spariş ettim temmuz başında geldi ptt ye gidip itiraz dilekçesi k.kartı ekstresi ve siteden spariş ekranının çıktılarını alıp itiraz ettim yaklaşık 50 gün sonra yani bugun gümrük vergisini düzeltmişler 37 dolarlık ürüne 230 tl vergi çıkmıştı itiraz sonucu 160 tl ye düştü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: slawes

haziran ayında aliexpresten ürün spariş ettim temmuz başında geldi ptt ye gidip itiraz dilekçesi k.kartı ekstresi ve siteden spariş ekranının çıktılarını alıp itiraz ettim yaklaşık 50 gün sonra yani bugun gümrük vergisini düzeltmişler 37 dolarlık ürüne 230 tl vergi çıkmıştı itiraz sonucu 160 tl ye düştü.
    Bu süreçte ürün PTT de bekledi mi? Yoksa önce ödeyip, sonra mı itiraz ettiniz?
  • kardeşim ben klarnet almayı düşünüyorum tahmini gümrük işlemleri ve ücretleri boyle eşyalarda durumu nedir sizce..

ücreti orada 1000 tl civarı.. yasaklı bir ürünmüdür sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adembey2018 -- 2 Ekim 2020; 23:59:56 >
  • Bizde arkadaş ile 1 hafta ara ile aynı ürünü aldık bana 200 TL gümrük ödemesi çıktı. Arkadaş 0 TL evet gümrük sunum ücreti Bile almadılar

• Birisi bana yol göstersin lütfen...

Ürünü PTT den almadan cimere şikayette bulundum.130 TL vergi çıkarmışlardı.Sikayetim sonrası vergiyi 230 TLye çıkardılar.Gumruk müdürlüğünü ne şekilde THY yada mahkemeye verebilirim.Aldigim ürün bangood dan android TV box.326 TL'ye almıştım

Bu arada kargom hala basaksehirde bekliyor

• Arkadaşlar benim olayım alışveriş değil

almanyadan bir kaç fotoğraf
    4 adet a4 kağıdı resmi belge
    1 tane Adidas sweatshirt
    2 adet şapka

vardı kargoyu bugün aldım 69.50 tl gümrük vergisi çıkmış

Kutuda kontrol edildi bandı var ama kutu açılmamış yani açmadan kontrol etmişler ama dhl etiketinde içeriği yazılıydı almanca.

ben buna nasıl itiraz edebilirim. Nereye başvuru yapabilirim.

Kargoyu almam itiraz etmemde engel olur mu.

İtiraz edersem ürünleri geri alırlar mı

İtiraz sonucunda vergi daha da yüksek çıkabilir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: slawes

haziran ayında aliexpresten ürün spariş ettim temmuz başında geldi ptt ye gidip itiraz dilekçesi k.kartı ekstresi ve siteden spariş ekranının çıktılarını alıp itiraz ettim yaklaşık 50 gün sonra yani bugun gümrük vergisini düzeltmişler 37 dolarlık ürüne 230 tl vergi çıkmıştı itiraz sonucu 160 tl ye düştü.

Benzer bir durumdayım. Peki o kadar sürede kargo beklerse ne olacak. Ne zaman ilk mailiniz alındı diye bilgi verdiler?

• quote:

Orijinalden alıntı: bios25

Birisi bana yol göstersin lütfen...

Ürünü PTT den almadan cimere şikayette bulundum.130 TL vergi çıkarmışlardı.Sikayetim sonrası vergiyi 230 TLye çıkardılar.Gumruk müdürlüğünü ne şekilde THY yada mahkemeye verebilirim.Aldigim ürün bangood dan android TV box.326 TL'ye almıştım

Neye göre gümrük vergisi arttırıyorlar? Ne durumda bu arada, ben de sorun yaşıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: bios25

Birisi bana yol göstersin lütfen...

hocam ne yaptınız sorunla ilgili?

mesela

23 dolarlık ürünü kuponla 3 dolara aldık,

kredi kartından 3 dolar kesildi,extrede 3 dolar yani.

satıcı 3 dolar yazdı üstüne,

3 dolar üzerinden mi vergi kesmek zorundalar acaba?  

• 23 dolar üzerinden vergiye tabii bulunmaz gerekiyor..

Ben çinlilerden aldım paramı

• Gümrük vergisini ödeme süreci nasıl işliyor, gümrükte takılınca sizi arıyorlar mı?

• @Bağıran Saman hocam selamlar bi sorum olacaktı müsait olduğunda dönersen cok sevinirim.

Ebay'dan ikinci el laptop alıp almanya'daki kuzenimin adresine sipariş geçeceğim.

ardından kuzenimden kargoyla bana göndermesini istiycem.

Merak ettiğim ürün Türkiye'ye geldiğinde ödeyeceğim gümrük vergisi nasıl olur ? Sonucta ikinci el bir ürün alıyorum ve ebay'dan alacağım için dökümanlarıda mevcut olacaktır.

Ürünün sıfır fiyatından mı vergi cıkartılar yada ikinci el fiyatından mı vergi cıkartırlar? sonucta ben ikinci el olarak alcam. Bu konu üzerinde fikirlerin neler hocam...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.