Şimdi Ara

Gümrük vergisi çılgınlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.402
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler bir arkadaşım indirimdeyken $19 a mifa10 aldı, satıcı kutuya $8 yazmış. Ve inanılmaz bir şekilde 30 tl gümrük parası çıktı. Şu an indirimsiz fiyatı $28 dolar, %20 vergi koyunca 30 tl ediyor. Yani adamlar bunun $8 olmadığını düşünüp siteye girip fiyata bakıp ona göre vergi kesmişler. Bu durumda ne yapılabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanırım birşey yapamıyorsun o konuda. Yani belki o faturayı çıkaranları birebir görüşüp durumu anlatmak lazım merak ettiğim hangi kargo getirdi bunu. Memur inanmamıştır büyük ihtimalle.

• Vergilendirme ürün linki üzerinde görünen indirimsiz satış fiyatı üzerinden hesaplanır. Sizin indirim kuponunuz varsa onu bedavaya dahi alsanız yine vergisini ödersiniz. Açıkçası yapacak bir şey yok. Çıkan vergi ödenir ürün teslim alınır.
  • Kredi karti ekstrenizi ve sipariş ekran goruntusunu (aldiginiz rakami gosteren) ekleyip dilekce ile itiraz edeceksiniz.

• adamlar "çal"ışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi earth. -- 10 Aralık 2018; 21:1:48 >
  • Aldığım ürün 55 dolardı kutuya 15 dolar yazılmıştı 33 TL gümrük verigisi çıktı banada benden önce alan türklere vergi çıkmamış ama ne hikmetse

Ekleme: Kargoda bu arada China Post Registered Air Mail kargo yüzündenmi sorun oluyor böyle acaba ? yoksa yıl sonu diye enflasyonu düşürme çabasımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarık06 -- 12 Aralık 2018; 1:21:6 >
  • tarık06 kullanıcısına yanıt
    Evet yıl sonu vergi toplamak için çer-çöp her paketi UKİM'de açıyorlar. Çünkü artık biliniyor ki Çin'den gelen her paketin üstüne oldukça düşük değer yazılıyor. 5 dolarlık bir şey alsanız Çinli bunu bile 1 dolar yazıyor. Buna artık göz yumulmuyor. Gecikmeler ve vergilendirmeler bu nedenle olsa gerek. China post ile falan çok alakası yoktur.
  • Yurt dışından 11.11 kampanyası ile aldığım ürün 60$ faturası ile gümrükte kaldı.

Bende atlayıp gittim iade edilir vs diye elime herhangi bir belge ulaşmamasına rağmen.

Elimde fatura çıktısı vs olmasına rağmen 151TL gümrük vergisi ödedim.

Bunun yarısı GM yarısı ÖM yazılmış.

BU ÖM nedir bilen var mı?

ÖTV gibi birşey mi türedi artık bunlarda da?

Gümrük vergisi çılgınlığı

• AlperMusa A kullanıcısına yanıt
    Benim kargo da aynı durumda. 3 gündür ukim de bekliyor. Belge gönderin vs yazısı da çıkmadı. 0 TL yazıyor sadece. Birkaç gün daha bekleyeceğim bakalım kaç gün sonra işleme alacaklar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13ünde gümrüğe girdi 16sında elime evrak geldi belgeleri hemen gönderdim 19unda da gümrük tamamlandı 86$lık ürüne 97 lira vergi çıktı. Vergi aslında aşağı yukarı doğru kesildi ama gereksiz yere verilen bir vergi olması can sıkıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.