Şimdi Ara

Gümrük Problemi [Banggood]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.289
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçen ayın 27'sinde Banggood üzerinden fiyatının çok çok uygun olduğunu düşündüğüm bir RGB mekanik klavye satın aldım. Bu ayın 5'inde İstanbul'a geldi ve gümrük işlemleri başladı. 3 gün sonra yani ayın 8'inde gümrük işlemlerinin tamamlandığını görüyorum site üzerinde ki Ürün Takip bölümünden. Aşağıda, fotoğraf ile Ürün Takip ekranımın ekran görüntüsünü paylaştım.

Üzerinden 21 gün geçmiş olmasına rağmen hala bana ulaşmadı. Ne yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burakcelik91 -- 29 Ağustos 2019; 19:6:37 >

• merhaba
    bende aynı size benzer durumdayım. paket 8 agustosta çıkmış görünüyordu. yurtiçi kargo bende değil yorumu yapıNca. BANGGOOOD'a mesaj attım. banggood hala gümrükte oldugunu söylüyor. muhtemel bayram tatili ve elaman azlığı yüzünden paketleri ellerinden çıkartamıyorlar bir kaç güne çözülür yorumu yapılmış banggod tarafından bekleyip göreceğiz...
  • Gümrük yogunlugu yok kardeş abimin 12 agustosta aliex. aldıgı yanwen ile gonderilen urunu bugun geldi. Nasıl yogunluk bu banggood da var aliexpress ya da yanwen de yok , gelen kargonun ekran goruntusu, bu mesajımda bakmak isterseniz
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=139776908

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilk_Kazan -- 29 Ağustos 2019; 20:49:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de redmi airdots aldim. Ayni gunde almisiz, ayni gunde kargoya verilmis, ayni gunde istanbula gelmis ve ayni gun ayni saatte ready for last mile delivery yaziyo. Cok tuhaf bi durum. Kac gun oldu hala yok, umudu kestim ben

• Gümrük Problemi [Banggood]

Bende de durum farklı değil sanırım. Yalnız ben yanlışlıkla teslim edildi butonuna tıkladım telefondan umarım o seçenek bir problem çıkarmaz. Beklemedeyim pek umudum yok gerçi, kısa süre sonra geri ödeme isteyebilirim.
  • Herhangi bir parti ile bağlantınız varsa maliyenin yıldırma yönetmeliğinin (20€ altı gümrüğe tabi olma) iptali için Danıştaya dava açtırın. Gerekçe altyapı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 2 Eylül 2019; 20:23:4 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alphace

Herhangi bir parti ile bağlantınız varsa maliyenin yıldırma yönetmeliğinin (20€ altı gümrüğe tabi olma) iptali için Danıştaya dava açtırın. Gerekçe altyapı yok.
    Ürün gümrüğe takılmış gibi görünmüyor. Ya da resmi olarak takılmadı ama fiilen geçişine izin verilmiyor emin değilim.
  • Gümrük Problemi [Banggood]
    Kargom gümrüğemi takıldı bakarmısınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar bg denilen firma kendi iş bilmezliğini gümrüktü carttı curttu diye geçiştirmeye çalışıyor. sanki gümrük sadece bunlara gıcık, aliden, amazondan gelenler geçiyor, bunlar takılıyor. olacak şey deseler bari. bunlardan alışveriş yapacağınıza aliden alın en azından dispute vs şansınız var.
  • Bu gün şöyle bir mail geldi. Sanırım hatalarının farkındalar gecikmeden dolayı özür mahiyetinde puan da yollamışlar. Bakalım bir umut diyorum.

• Problemi çıkaran bizimkiler ne yazık ki. Ayın 16 sında ülkeye giren 40 tl lik gönderi bile bekliyor oyle. Adamlar vaktinde göndermiş gümrüğe de gelmiş. Yıldırmak için yapıyorlar. Amaçları herkese yaka silktirip yurtdışından birşey getirtmemek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: musk

Problemi çıkaran bizimkiler ne yazık ki. Ayın 16 sında ülkeye giren 40 tl lik gönderi bile bekliyor oyle. Adamlar vaktinde göndermiş gümrüğe de gelmiş. Yıldırmak için yapıyorlar. Amaçları herkese yaka silktirip yurtdışından birşey getirtmemek...
    ne yıldırması banggoodu is bilmemesi foeuma bakın gearbestten gellyor aliexpressten geliyor amazondan geliyor bi banggooddan gelmiyor.Bu seklilde yurtdısı alısveristen yıldırcaklar. Yapma be arkadas

• ilk_Kazan İ kullanıcısına yanıt
    Sevgili arkadaşım, sözünü ettiğin yerlerden yıllardır sürekli alışveriş yaparım. Benim sözüm son 1-1,5 aylık dönemdeki düzenlemelerden sonrası içindir. Henüz erken. Ama zaman içinde hepimiz hep birlikte göreceğiz durumu.
    İnşallah ben yanılıyor olurum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.