Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

gümrük fiyatları yardım

5
Cevap
0
Favori
293
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Cep Telefonları >> gümrük fiyatları yardım
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      2591 Mesaj
      13 Şubat 2005 23:52:03 Konu Sahibi
      arkadaşlar bu topiğin yeri burasımı bilmiyorum arkadaş bana yüklü olarak telefon gönderecek almanyadan gümrük ne kadar alıyorlar bilgisi olan varmı ben ptt ye sordum ama adamlar doğru dürüst bilgi vermediler bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

|
      |

1905 ~ Sadece Galatasaray! ~ 2014
    • Binbaşı
      1470 Mesaj
      14 Şubat 2005 00:29:54
      dostum yüklü miktar dediğin ne bilmiyorum ama kendi adına bir adetten fazla yasal olarak sokamazsın...
      |
      |

• Binbaşı
      1225 Mesaj
      14 Şubat 2005 02:10:51
      ewt firma olmadığın zaman sokamazsın galiba.... ama emin değilim parasını verip sokabilme ihtimalin de olabilir. şöle yap bence kaçakçılar öle yapıyo... kapakları ayrı göndersin... kasalarını ayrı.... pillerini ayrı böle olursa sokuluyor galiba. am bundan da emin değilm..
      |
      |
      14 Şubat 2005 02:56:03
      Darendeli kardeşim, gümrükten sadece bir adet ürün geçirebilirsin. Bu ürünün de değeri 100 Eurodan az olacak. Geçerse normal ithalat prosedürü işler. Dediğin gibi fazla sayıda telefon getireceksen, yol çok uzun, önce firman adına ithalat müsadenin olması lazım. Getireceğin ürünleri gümrükten çekmeden önce Sanayi Bakanlığınadan, Telekomdan ve TSE den çeşitli onaylar almak zorunlulukları vardır. Bunları alabiliyorsan ürünlerin KDV sini ve ayrıca gümrük vergisi varsa onu da yatırıyorsun, ancak ondan sonra çekebilirsin.
      |
      |
      14 Şubat 2005 08:34:53
      Hakimaydın'ın dedikleri doğru.Millet her ucuz bulduğunu almaya kalksa memleket çöplüğe dönerdi.Hem neden herkes gümrük vergilerini takılıyor.O eskidendi %40-50'ler felan.Arttık %3-4 felan ama mal gümrüğe girince bakın bakalım ne masraflar çıkıyor NAVLUN-ORDİNO-ARDİYE vs.vs.vs diye belkide duymadığınız kelimeler cepleri boşaltır.
      Bu arada öyle yüklü mal getiremezsin haberin olsun.Kaçakçılarla (spotçularla) ne farkın kaldı o zaman.
      |
      |
      16 Şubat 2005 12:29:11 Konu Sahibi
      arkadaşlar cevablarınız için teşekkürler ne yapim yaw arkadaş 250 euro ya nokia 7710,9500 var dedi ama 30 tane alırsan bu fiyata veriyorlar deyince bende getirtmek istedim ama olmuyor demek ki
      |
      |

1905 ~ Sadece Galatasaray! ~ 2014
Reklamlar
sohbet
üniversite
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
SEO
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.