Şimdi Ara

Gümrük 20.06.2011

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar demin Gümrük Müsteşarlığını aradım ve gümrükten geçebilecek mallarla ilgili bilgi aldım.

30kg ve 150 euro altındaki her ürün gümrükten geçiyor. Büyüklüğü isterse kamyon kadar olsun dedi müsteşarlıktaki hanım.

Ama 2 adet yada 3-4 adet olursa sorun oluyormuş ticaret damgası yiyebilirsiniz.

Bilginize sunarım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lagethon -- 20 Haziran 2011; 11:08:16 >

• Bilgiler için sağol.Peki 1 ayda belli bir sayıda ürün getirebilirsiniz tarzı bir kural var mı ? Mesela ayrı ayrı günlerde 1 ayda 10 tane ürün getirtebilir miyiz?
  • Olaya net bir nokta koyduğun için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kağan*

Bilgiler için sağol.Peki 1 ayda belli bir sayıda ürün getirebilirsiniz tarzı bir kural var mı ? Mesela ayrı ayrı günlerde 1 ayda 10 tane ürün getirtebilir miyiz?

Yok onda sınır yok sanırım söylemedi öyle bir şey ama aynı anda 1 den fazla ürün olmuyormuş. Yani 2 tane alıyım birini satarım falan yok. Tabi aradığımda sordu ne getireceksin diye bende xbox 360 racing wheel dedim tabi anlamadı direksiyon dedim oyun için falan. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lagethon -- 20 Haziran 2011; 12:14:48 >
  • arkadaşımın geçen hafta aldığı sim kart büyükliğindeki 30 dolarlık cihaz takıldı. 150TL gümrük masrafı çıktı. almadı bıraktı gümrükte...

başka bi arkadaşımın istediği çakmak boyutundaki 10dolarlık sensor daha 2 gün önce takıldı. daha gidip masraflarını sormadık...

kuzenimin istediği 40 dolarlık manchester united forması takıldı. geri gönderdi...

gibi gibi gibi uzar gider. gümrükte kim ne derse desin kesin bişey söz konusu değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:BBR:.

arkadaşımın geçen hafta aldığı sim kart büyükliğindeki 30 dolarlık cihaz takıldı. 150TL gümrük masrafı çıktı. almadı bıraktı gümrükte...

başka bi arkadaşımın istediği çakmak boyutundaki 10dolarlık sensor daha 2 gün önce takıldı. daha gidip masraflarını sormadık...

kuzenimin istediği 40 dolarlık manchester united forması takıldı. geri gönderdi...

gibi gibi gibi uzar gider. gümrükte kim ne derse desin kesin bişey söz konusu değil...

Babür yapma Allah aşkına. Şu aralar kulaklık siparişi vericem zaten .
  • talimatnamede yazanı söylemiş sana
    sorun o değil, gümrük memurlarının standartlarının olmaması
    çok basit bir ürün takılırken, takılması gereken ürün geçiyor
    BBR'de örnek vermiş zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12henry14 -- 20 Haziran 2011; 12:44:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12henry14

talimatnamede yazanı söylemiş sana

Abi böyle kafasına göre gümrük vergisi alamaz ki talimatname neyse onu almak zorunda bir dilekçe ile hallolur ne demekmiş yani 30 dolarlık şeye bir kere nasıl 150tl gümrük koyabilir onunda bir sınırı olması lazım malın %50si yada 80 i adam %150 gümrük vergisi koymuş. Epic Fail.
  • quote:

arkadaşımın geçen hafta aldığı sim kart büyükliğindeki 30 dolarlık cihaz takıldı. 150TL gümrük masrafı çıktı. almadı bıraktı gümrükte...

Sim kart büyüklüğünde dediğin için sorma ihtiyacı hissettim getirdiği ürün GEVEY'mi, bilgin var mı?

Şayet öyle ise o ürünün gümrükten geçmesi sadece bir mucize olabilir, daha önce 2 adet satın aldım ve gümrükte kaldı sebebi ise satan firma'nın üzerine sim unlock yazmış olmasıydı. Bazı firmalar toplu alarak gümrükten geçirdiler ama masraflarını da ödediler.

Benim başıma da benzer bir durum gelince ürünü geldiği hafta hiç bir ücret ödemeden DHL ile geri gönderip paramı geri aldım, gümrüğe günahımı bırakmam.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Gümrük tam saçmalık,
    Ben bir sürü ürün aldım ki bazıları 150 euronun üzerinde hiç sorun çıkmamıştı,
    son zamanlarda 40-50 tl lik ürünlere bile bir ton kıllık yapıyorlar
  • Tibet kanka. Gümrük işi, şans işi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilibocartero

quote:

Babür yapma Allah aşkına. Şu aralar kulaklık siparişi vericem zaten .

Sende artık alda şu kulaklığı bizde kurtulalım be

• quote:

Orijinalden alıntı: Nuri...

Tibet kanka. Gümrük işi, şans işi.

Kankam öylede bana gümrükten geçer deyip gümrüğe takarsa şimdi söyleyemem forumda ama sen anladın. Talimat neyse onu yapacak kafasına göre yapamaz bir dilekçeye bakar işi rahat olun :).
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü
    quote:

Sim kart büyüklüğünde dediğin için sorma ihtiyacı hissettim getirdiği ürün GEVEY'mi, bilgin var mı?

Şayet öyle ise o ürünün gümrükten geçmesi sadece bir mucize olabilir, daha önce 2 adet satın aldım ve gümrükte kaldı sebebi ise satan firma'nın üzerine sim unlock yazmış olmasıydı. Bazı firmalar toplu alarak gümrükten geçirdiler ama masraflarını da ödediler.

Benim başıma da benzer bir durum gelince ürünü geldiği hafta hiç bir ücret ödemeden DHL ile geri gönderip paramı geri aldım, gümrüğe günahımı bırakmam.

tam ismini sormadim ama arkadas iphone kirmak icin 30 dolara sim kart kadar bisi siparis ettim takildi 150 tl masraf cikti, almadim biraktim gumrukte dedi. sanirim senin dedigin sey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 20 Haziran 2011; 15:54:20 >

• Beyler dün 3 oyun siparişi verdim zavvi'den. Birbirinden farklı oyunlar.
    Toplamıda 40 pound tuttu. Burda yazanlar kafamı karıştırdı şimdi,
    herhangi bir sorun yaşamam değil mi? Birde ne kadar zamanda elimde olur bunlar yaw
  • yeni yönetmeliğe göre 150 euroya kadar getirebiliyorsunuz..bazı şeyler yasak -telefon-silah-kesici alet-patlayıcı-parlayıcı maddeler-ek gıdalarıda içine almışlar galiba .. mantığınızı kullanırsanız benzerlerinide tahmin edebilirsiniz.
    ..Ayrıca artık 2 ayda 1 defa ürün getirebiliyorsunuz ve 1 yılda 5 defayı geçemiyor ayrıca dikkat çekecek sayıda olmamalı yani ticaretini yapacak bunun düşüncesini uyandırmamalı paket içeriği..Tabi sayı sınırını aşmak kolay arkadaşınızın-akrabanızın adına başka isimlere-başka adreslere getirtirsiniz olur biter.

Bazılarınız abartmış ticari olmayan mallarda 150 euroyuda geçiyorsa enfazla %20 vergisini ödeyip yine alırsınız malınızı gümrükten ama onunda sınırı 1500 euroya kadar onun üstü ticari mala giriyor alamayanlar haklarını bilmiyor ve bastırmıyor demekki..oradaki memurda kafasına göre iş yapamaz yapmaya kalkıyorsa kafasına gümrük yönetmeliğini atarsınız ve yazılı olarak kendisini şikayet edeceğinizi söylersiniz bakalım o zaman ne diyecek

• quote:

Orijinalden alıntı: TwexamR

quote:

Orijinalden alıntı: 12henry14

talimatnamede yazanı söylemiş sana

Abi böyle kafasına göre gümrük vergisi alamaz ki talimatname neyse onu almak zorunda bir dilekçe ile hallolur ne demekmiş yani 30 dolarlık şeye bir kere nasıl 150tl gümrük koyabilir onunda bir sınırı olması lazım malın %50si yada 80 i adam %150 gümrük vergisi koymuş. Epic Fail.

gümrüğe takıldığı anda gümrük müşavirinden imzalı kağıt olması lazım ( tek sayfa 100 lira ) + vekalet name vs 150tleyi buluyor.

Ha bu arada 2 gün önce amazondan Western digital Live aldım 79 dolar +35 dolar kargo 180 tl gibi birşey yaptı amazon Dhl ile gönderdi sorunsuzca takılmadan teslim edildi. Gümrük tamamen şans işi. Oradaki memurun insiyatifi. bence takılması lazımdı. Takılmasını da göze almıştım sürpriz oldu benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caca40 -- 21 Haziran 2011; 9:01:40 >

• ülkede sistem yok ki arkadaş.düzen yok çıldırıyorum bu duruma.ben gümrükten xbox geçirdim hemde bir şey ödemeden ama gelin görün ki millet ufak şeylerde takılmış.
  • şu gümrük sisteminin karmaşıklığından kafayı yiyeceğim az kaldı.
  • o yüzden dışardan sipariş vermiceksin amerikaya gidip sömürüp öyle dönüceksin :D
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.