Şimdi Ara

Gülmeyin !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen gün havalar oldukça sıcak , 2 3 saatlik kullanımdan sonra işlemci 49-50 derece civarı olmasına rağmen makina resetliyordu
    Bende ADSL i yeni aldığım için kasayı iyice incelemektense dolaptan donmuş bir kalıp buz aldım
    Şimdi hani bilirsiniz soğuk hava aşağıya çökerya , bu yüzden ben buz kalıbını açık durumdaki kasamın üzerine PSU ve CDRom un üstlerine koydum
    3 4 saat makina resetlenmedi ama sıcaklık hala 47-48 derece civarında idi
    Akşam oldu hava biraz serinledi , bende gerek kalmadı diye buz kalıbını alayım dedim
    Aman almaz olaydım , ani bir hareketle davranınca sıvılaşan su hali ile kasamın içine döküldü
    Ben daha ADSL e kavuşmanın şokunu üzerimden atamamışken bir ŞOK daha .
    Fakat bilgisayara hiçbirşey olmadı aynen çalışmaya devam.
    Bende herhalde kartlara dokunmadan doğrudan boşluktan aşağıya inmiştir diye ellemdim o şekilde kullandım.
    Sonra malum o günlerde Euro 2004 var.
    Yarı final maçı Çek Cumhuriyeti - Yunanistan
    Ben bilgisayarı kapatıp maçı izlemeye gittim.Maç bitince sevinçli bir şekilde geldim açtım bilgisayarı.
    10 dk çok güzel çalıştı , fakat sonra ekranda renk bozulmaları başladı.
    Dedim ayvayı yedik , gitti ti4200
    Fakat soğukkanlılıkla bu sefer ADSL i felan unutup başladım operasyona.
    Tüm parçaları söktüm , vga nın soğutucusunu söktüm , biriken suları temizledim.
    AGP nin içindeki suları temizledim ,anakartın üzerindeki suları temizledim
    O sırada anakartı incelerken CPU soketinin kalın plastik kısmının üzerindeki bakır tabakası dikkatimi çekti.Normalde CP5 in bakırı işlemci yüzeyine kadar.
    Soğutucuyu çıkardım , işte 3. ŞOK.
    HS i anakarta tutturan demiri HS in üzerine ters takmışım geçen temizlik sırasında ve haliyle HS te ters olarak İşlemcinin üzerine.
    İşlemcinin yarıdan fazlası HS e değiyordu allahtan ama anlaşılan şu hotspot meselesinden Asusun COP u resetliyormuş sistemi
    HS i düzeltip tekrar takacaktım ama önce die ın üstünü biraz parlatayım dedim.
    Biraz pamuk ile temizlik yapınca 4. ŞOK.
    Ters takma esnasında (nasıl becerdim şimdi bile hayret ediyorum) zorlama nedeni ile die ın kenarı hafifçe kırılmış.
    Kıssadan hisse şu an anakart işlemcimin çarpanını 12.5 görüyor
    elle 11x133 te eski halinde kullanabiliyorum fakat auto da 12.5x133 görüyor
    Peki bu anakartın üzerine dökülen suyun anakartı kısadevre yaptırmasının sonucumudur yoksa die ın kırılmasının mı ?
    Veya bunu nasıl düzeltebilirim ?Bıos Update vs işe yararmı ?

Dipnot:Herkes okumasın diye elimden geldiğince uzun yazdım.Kusura bakmayın yerin dibine girdik bi kere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Falco.N -- 11/7/2004 0:04:17 >

• Sonuç= Bilgisayarın üstüne su döküp bekleyin çarpanı kilitli olan bartonun çarpanı kırılsın
  • die ın üstünde kaplama falan vardır sen onu kırmışsındır (mümkün olduğunca olumlu düşün)
  • ABİ HİÇ BİŞİ DİEMİYORUM

• Heatsinki ters tak, işlemcin tepe yapsın

• nasıl becerdin dicem ama becermişsin
  • işlemciyi ters tak uçacaksın :)))))
  • eheü serinlemiş biraz bilgisayar
  • abi herkezden özür dileyerek sölüyorum bi cenabetlik durumu var sende bi abdest al öle kullan bilgisayarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rignac -- 11/7/2004 0:48:05 >
  • abdet değilde bence bir abdest al dimi emre cim
    abi oha buakdar olayın biri başıma gelse =
  • hocam naptın diyorum ve yorum yapamıuyorum.. Arkam gülüyor bu arada
  • quote:

Orjinalden alıntı: Acharad
    Arkam gülüyor bu arada

/>
    />
    />
    />
    />
    />

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antiloop870 -- 11/7/2004 1:10:04 >

• hoca senin sistem nirvana ermiş. o kadar şeyden sonra çalışmış o kadar. öpde başına koy.
  • Calismamasi icin elinden geleni yapmisin ama PC inatla direnmis,elinden opmek lazim o PC yi
  • Ben de anlayamadım nasıl çalışmış agp yuvası bile su doluyken.
  • ya kardeş siz baya abartmışsınız soğutma olayını
  • hoca sen naaptın ya,derler adama.Neyse gelmiş geçmiş olsun.Bir daha yapmamaya çalış olur mu?
  • hüüüüooop...
    "AMD dandik,hemen yanıyo"diyenler nerdesiniz?

bakın Falco.N a rağmen nası çalışıyo görün bakın AMD işlemciler...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.