Şimdi Ara

Güllaç dünyanın en overrated tatlısıdır (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
1
Favori
7.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
71 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok severim ben sahsen kendim yaparim yufkasi hazir zaten sutu hafif ilitip seker katip arasinada bol bol ceviz koyarsan vede gul suyu koymassan harika olur agizda dagilir gider boyle vede bir tatli icin gercekten hafiftir

Arti olarak bir tepsisini 30-35 liraya hazirlarsin bu paraya bir tepsi sekerpare bile vermiyceklerini dusunursun gayet ucuzdur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gereksizzz111 -- 6 Haziran 2016; 7:26:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Julian Draxler

quote:

Orijinalden alıntı: Aizen Sousuke

Yani fena değil bence kimse güllaç en iyi tatlı falanda demedi zaten

hocam genellikle ramazanda abartılıyo zaten hatta baklavanın falan önüne geçiyo

Ramazanda baklava mı yenir? Şerbetli tatlılar yakar adamı.
    Güllaç hafif bir tatlıdır ve insanı susatmaz. Bence gayet güzel bir tatlı. Tabi ki baklava daha güzel ama güllaç baklava kadar güzel değil diye yemeyelim mi?

• :/

• bütün tatlılar overrateddır.
  • overrated'i eleştiren bir milletiz ama donumuza kadar ecnebi malları kullanıyoruz ne kadar ironik o çok sevdiğiniz türk kültürü yıllar önce öldü maalesef

güllaç konusuna gelirsek güllacı sadece ramazanda yiyenlerdenim ve güllaç yemek için değil 1 gün 1 ay 1 sene oruç tutarım bu kadar leziz ve hafif bir tatlı yok ramazanın geldiğini hatırlatan 2 şeyden birisi (Pide)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jouska -- 27 Mayıs 2017; 23:37:26 >
  • Hafif bir tatlıdır. Oruç gibi bir ibadetten sonra tüketilmeye uygundur. O yüzden ramazan ayında genellikle ortaya çıkar.
  • Yiyebildiğim ender tatlılardan. Baklava vs çok ağır geliyor 1 tane zorla yiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün aklımdan geçti tam bu konu gerçekten abartılmış bişey süte ekmek doğrayıp yemek kesinlikle daha lezzetli

• quote:

Orijinalden alıntı: destinati0n

Ya Türkçe konuşun Allah aşkına.

Yok overrated, yok k(bin).

Yeter

Overrated'ın Türkçe'de karşılığı yok ki?

• Fukara isi olmayan gullac nasil yapilir=

Oncelikle evde anneniz bunu yapmaz. Bunu bir belirtmis olalim. Sonrasinda, yidilir toptancidan en ucuzundan o hamur benzeri malzemesi alinir. Ardindan glikoz surubu 1/1 oraninda dokulur ve ustune sut arti gul suyu eklenir ve insanoar da der ki aa ne kadar guzel bir tatli. O kadar sekeri bibere doksen biber bile dunyanin en tatli seyi olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hemen hemen 1 sene olmuş. Vay be zaman ne çabuk geçiyor.

• gullac sevilmez mi be zevksizler sizi

• Bencede güzel bi tatlı değil 2 kere yedim beğenmedim kötü yerlerdende yemedim

• quote:

Yeter

Adını niye kader koymadın ozman kardeşim he destination koymuşsun birde keko gibi şekil şukul yazmışsın

• quote:

Orijinalden alıntı: SebnemFerahHayranı

quote:

Yeter

Overrated'ın Türkçe'de karşılığı yok ki?

+1

Direkt olarak karsilayabilecek tek kelime "balon" olabilir ama onu kullanmak "overrated" kelimesini kullanmaktan daha fazla karisiklik yaratir.

• quote:

Yeter

k kilo'nun kısaltması hocam 10³ çarpanı ona yapacak bişey yok. Onun dışında haklısınız ama siz de gitmiş BAN ifadesi kullanmışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dean.

Künefe kadar değildir. Künefeyi cidden tatlı statüsüne koymuyorum ister taşlayın ister meteor atın üstüme. Hani güzel olmamasını geçtim tatlı dediğin insanın içini yakar böyle bayar su falan içmek istersin ama aynı zamanda güzel de histir o ağızda bıraktığı. Künefe yiyince bir halt olmuyor hamurlu hamur gibi bişey anasını satayım. İçi yumuşak değişik peynir desen bir şeye benzemiyor. Fıstıklı sarma baklava kadayıf taze tulumba kalburabastı falan varken esamesi okunmaz kesme şeker yiyin daha iyi. Güllaç denemedim bu arada evde seven eden yok pek de seveceğimi sanmıyorum baskın bir tatlı olmadığı için keyif vermez bana

Bim künefesi yediysen normal hocam

• Kimsenin abarttigi filan yok valla

Gullac sevmeyen insanlar da var cok seven de var ama yoplu olarak bir abartma soz konusu degil diye dusunuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: fishkopf

quote:

Yeter

k kilo'nun kısaltması hocam 10³ çarpanı ona yapacak bişey yok. Onun dışında haklısınız ama siz de gitmiş BAN ifadesi kullanmışsınız.

Mesajımı ironi ile harmanlamıştım zamanında.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fishkopf

quote:

Yeter

Mesajımı ironi ile harmanlamıştım zamanında.

oo biraz hort olmuş pardon
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.