Şimdi Ara

Guild Wars 2 [ÇIKIŞ: 28 Ağustos] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.799
Cevap
6
Favori
98.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu oyun kıtlıgında ( oyun cok ama dogru duzgun bisi yok ) ilaç gibi gelir
  • yav arkadas hala anlamadim simdi hangi paketi almamiz lazim gw2 oynayabilmek icin.Yada gw2 ciktiginda sadece gw2 paktinimi almak lazim bir turlu anlayamadim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartal0014

yav arkadas hala anlamadim simdi hangi paketi almamiz lazim gw2 oynayabilmek icin.Yada gw2 ciktiginda sadece gw2 paktinimi almak lazim bir turlu anlayamadim...

Gw2 çıkmadı,çıkınca onu alman yeter.Paket olarak başta normal olarak 1 tane çıkar ama zamanla çoğalırmı bilemem.Her paket ayrı bir oyun zaten.
  • Aynen ilk defa para verip bir oyun alıcam hahaha :D ama değicek ve bu oyunu alıcam arkdaş :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazuach

quote:

Orijinalden alıntı: ZuhalteR

Bence çikmadan eskidi....
    Çok beklettiler ve çok yalin bir oyun sürücekler piyasaya muhtemelen aceleye getirip hatalarla dolu bir şekilde çikicak.(Bkz:AoC)

Eskidi dediğin oyun daha kaç ay önce en iyi mmorpg seçildi.Şuan en çok beklenen mmorpg dünyada.Ve bu oyunu ArenaNet yapıyor.Afedersin ama nereye çok beklettiler merak ettim.Oyun 2 sene önce duyuruldu daha.Ne eskimesi?Ne oyunlar var yıllarca bekliosun anca çıkıyor.Ki o zaman bile bekleyenlerinden bişey kaybetmiyor.GuildWars2 mi kaybedicek?Güldürmeyin beni

O 2 yıl içerisinde Aion,AoC,SWOR gibi piyasayi sallandiran mmorpgler çikti arkadaşim.Saydığım oyunlarin hepsinde piyasada olmayan kendine has yenilikler var.GW2 grafiksel olarak da savaş sistemi olarak da eskidi benim gözümde.
    1 internet sitesinin en iyi mmorpg seçmesi neyi değiştirir onu da anlamiş değilim SWOR'u onlarca internet sitesi en iyi mmorpg olarak seçti ...
    Şu an en çok beklenen mmorpg oldugunu nereden çikardin onu da anlayamadim
    Diablo3 yanlış hatirlamiyorsam 2008 de duyurulmuştu hala 2011in 4. çeyreğinde çikacak diyorlar ama hala bekliyoruz 5 sene sonra da çiksa bekleyeceğiz çünkü RPG'de hala diablonun üstüne çikabilecek bir oyun yok piyasada.
    GW bende "alternatifsizlik" etkisini yaratmadi . Arena net yapiyor diyorsun da Arena Net zaten sadece GW yapiyor
    GW2 yi bekleyenin çok olmasının başlica nedenleri gw 1 in güzel bir oyun olmasi ve b2p olması.
    ancak sektörde lotro,wow,swor,rift(çikicak az kaldi),aoc,aion varken GW2 nin şansı yok.
    Eskidi den kastım buydu artık rakipleri çok ve 2 yıl önce duyurdukları oyunun üzerine birşey koymadan çikarirlarsa tutunamazlar.

• Eger swor dan kastin Swtor(star wars the old republic) ise o daha cikmadi. Ayrica bazi site ve cogu oyuncular tarafindan swtor, simdiden fail oldu deniyor.
    Gw2 dunyanin en buyuk oyun fuarlarindan gamescomda en iyi mmo secildi. Rakip olarak o cok iyi diye yazdigin wow cata, rift, swtor gibi oyunlar vardi. O 'bir tane site' dedigin mmorpg.com da massivelyden sonra en iyisi olarak gelir. Ayrica o en cok beklenen oylamasinda da kullanicilar oyladi.
    2 yilda cikan iyi oyunlari yazdin da, age of conan diye bir oyun mu kaldi ya? 10 yilin en buyuk faili bence.
    Lotro zaten f2p olduktan sonra bitti.
    Ayrica 2 yil bir oyun icin uzun bir sure degilki? Zaten videolar ayrintilar aciklanmaya baslayali 1 yil oluyor.
    Ek: Su swor eger swtor ise en iyi secen siteleri bir gostersene?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quirah -- 14 Ocak 2011; 10:15:01 >
  • Sanırım Zuhalter Swtor değil de Sto demek istemiş. 2 yıl bence de çok uzun bir süre değil. Eğer bir oyunu bekliyorsanız uzun geliyor ama normal bir süreç artık düzgün bir oyun için. GW2'nin sanşı ona rakip olarak görebileceğimiz Aion,AoC gibi oyunların çıkarken büyük buglarla çıkıp çok erken patlamış olması.

Swtor hakkında ise şu an her yerde farklı haberler var. Eski çalışan çıkıp oyun çok kötü sadece sesler iyi diyor, gamescom'dan oyun hakkında sızan bilgiler de pek iyi değil ama bunların hepsi şimdilik dedikodu mahiyetinde. Oyunun fail olup olmadığını ancak düzgün bir şey yayınladıklarında görebileceğiz. Oyun hala mmorpg.com da en çok beklenenlerde 2. sırada.

Rift'in forumda seveni çok ama o oyunun da çok büyük patlama yaratacağını sanmıyorum(tüm betalara katıldım).

@BelieveMe
    F2P olduktan sonra bitti dediğin Lotro F2P'den sonra kazancını 3'e katladı. Ve community'nin en çok korktuğu şey olan seviyenin düşmesi gibi bir olay da yaşanmadı. Kısacası Lotro bitti lafına katılmıyorum. Yani F2P'den önce bitik değilse F2P'den sonra da bitik değil. Öncesinde de zaten bitikti dersen o ayrı bir konu :)

• quote:

quote:

quote:

Çok beklettiler ve çok yalin bir oyun sürücekler piyasaya muhtemelen aceleye getirip hatalarla dolu bir şekilde çikicak.(Bkz:AoC)

Eskidi dediğin oyun daha kaç ay önce en iyi mmorpg seçildi.Şuan en çok beklenen mmorpg dünyada.Ve bu oyunu ArenaNet yapıyor.Afedersin ama nereye çok beklettiler merak ettim.Oyun 2 sene önce duyuruldu daha.Ne eskimesi?Ne oyunlar var yıllarca bekliosun anca çıkıyor.Ki o zaman bile bekleyenlerinden bişey kaybetmiyor.GuildWars2 mi kaybedicek?Güldürmeyin beni

O 2 yıl içerisinde Aion,AoC,SWOR gibi piyasayi sallandiran mmorpgler çikti arkadaşim.Saydığım oyunlarin hepsinde piyasada olmayan kendine has yenilikler var.GW2 grafiksel olarak da savaş sistemi olarak da eskidi benim gözümde.
    1 internet sitesinin en iyi mmorpg seçmesi neyi değiştirir onu da anlamiş değilim SWOR'u onlarca internet sitesi en iyi mmorpg olarak seçti ...
    Diablo3 yanlış hatirlamiyorsam 2008 de duyurulmuştu hala 2011in 4. çeyreğinde çikacak diyorlar ama hala bekliyoruz 5 sene sonra da çiksa bekleyeceğiz çünkü RPG'de hala diablonun üstüne çikabilecek bir oyun yok piyasada.
    GW bende "alternatifsizlik" etkisini yaratmadi . Arena net yapiyor diyorsun da Arena Net zaten sadece GW yapiyor
    GW2 yi bekleyenin çok olmasının başlica nedenleri gw 1 in güzel bir oyun olmasi ve b2p olması.
    ancak sektörde lotro,wow,swor,rift(çikicak az kaldi),aoc,aion varken GW2 nin şansı yok.
    Eskidi den kastım buydu artık rakipleri çok ve 2 yıl önce duyurdukları oyunun üzerine birşey koymadan çikarirlarsa tutunamazlar.

Bu yazılanlardan sadece bir tanesine cevap vericem çünkü zaten gereken cevabı Samet vermiş...
    ArenaNet diyorum.Evet.Çünkü ArenaNet şuana kadar WoW'u alt etmeye en çok yaklaşan oyunu yapan şirket.Evet ArenaNet diyorum çünkü çok az şirkette görebiliceğin bir kadroya sahip ve hepsi inanılmaz kaliteli insanlar.ArenaNet diyorum çünkü oyuncuların ne istediklerini çok iyi biliyorlar.ArenaNet diyorum çünkü mmorpg dünyasında "devrim" yaratmış 3 büyük abimize sahipler...
    quote:

jeff strain: blizzard da 4 yıl boyunca çalışmış bu abimiz bugünlerde ortalığı kasıp kavuran world of warcraft'ın proje lideriydi. aşağıda bahsedeceğim diğer iki eleman jeff'in aklını çeliverince wow u bırakıp gw üzerinde çalışmaya başladı. ayrıca starcraft ve warcraft 3'ün de önde gelen yazılımcılarından birisidir kendisi.

mike o'brien: battle.net i bilmeyen yoktur sanırım. hani binlerce insanın deliler gibi kapıştığı oyun portalı. işte bu abimiz battle.net'in mimarıdır. gw'nin aylık ücret istememesini sağlayan yüce insan da budur.

patrick wyatt: bu güzel abimiz de blizzard'ın araştırma geliştirme bölümünün eski başkan yardımcısıdır. 8 yıllık blizzard macerasında battle.net in proje liderliğini ve warcraft 2 nin network olayı gibi işleri tümden sırtlayan bizzat bu adamdır.

bu üç abiye ek olarak çeşit çeşit oyunda görev almış bir sürü programcı da var ekipte. kısacası tecrübeli ve kendini bu oyuna adamış bir ekip var işin başında.

Swor dediğin gerçekten Swtor ise ve yeni bi oyun tanıtılmadıysa o adla bende bekliyoum onu ve bencede güzel olucak ama kusura bakma GuildWars'la da karşılaştıramam onu.Age Of Conan demişsin he ? Güldürme beni FunCom'un ismi boşu boşuna FailCom olarak anlmaya başlanmadı
    Aion desen.Grafik bakımından mükemmel bir oyun tamam ama daha çok uzak doğu ülelerine hitap eden grind ağırlıklı bir oyun.Uçma öyle inanılamz bir yenilik değil.Biraz araştırıp öğren GuildWars'ın neden bu kadar çok beklendiğini ondan sonra tartışmaya girmeye kalk.

• quote:

Orijinalden alıntı: macabrex

@BelieveMe
    F2P olduktan sonra bitti dediğin Lotro F2P'den sonra kazancını 3'e katladı. Ve community'nin en çok korktuğu şey olan seviyenin düşmesi gibi bir olay da yaşanmadı. Kısacası Lotro bitti lafına katılmıyorum. Yani F2P'den önce bitik değilse F2P'den sonra da bitik değil. Öncesinde de zaten bitikti dersen o ayrı bir konu :)

Cash shop manasında söyledim.
  • quote:

quote:

quote:

Bazı konularda haklı bencede ilk zamanki kadar bir bekleti içerisinde değilim ama nihayetinde yapan firma Arenanet in kaç tane oyunu var dememek lazım firmanın arkasındaki insanların neler yaptığına bakmak lazım.

Yani tamam çok güzel insanlar var benim oyundan tek çekindiğim nokta tam açık canlı dünyasının olmaması yani var deniliyor ancak bakıyorsunuz size özel instance var vs söylemi var. Bir de nihayetinde p2p sisteminin de bir diğer tarafı devamlı geliştirilmesi haftalık bakım kalite olarak bize geri dönmesi vs. b2p sistemi ile ne kadar sağlıklı olacak bu iş bekleyip göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realturk -- 14 Ocak 2011; 16:54:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: realturk

quote:

quote:

quote:

Bazı konularda haklı bencede ilk zamanki kadar bir bekleti içerisinde değilim ama nihayetinde yapan firma Arenanet in kaç tane oyunu var dememek lazım firmanın arkasındaki insanların neler yaptığına bakmak lazım.

Yani tamam çok güzel insanlar var benim oyundan tek çekindiğim nokta tam açık canlı dünyasının olmaması yani var deniliyor ancak bakıyorsunuz size özel instance var vs söylemi var. Bir de nihayetinde p2p sisteminin de bir diğer tarafı devamlı geliştirilmesi haftalık bakım kalite olarak bize geri dönmesi vs. b2p sistemi ile ne kadar sağlıklı olacak bu iş bekleyip göreceğiz.

4 yıldır GuildWars oynuyorum.Ve o kadar mmo oynamama rağmen bu zamana kadar GuildWars kadar sık yenilik getirilen vs oyunların sayısı parmaklarımın sayısını geçmez.İlk oyun open world değildi.Ama açıkçası bunun eksikliğini çok fazla görmedim.Ki ikinci oyun open world olucak.P2P B2P ayrımı yapmanı anlamadım açıkçası açıklarsan sevinirim
    5 yıldır çok az kötü eleştiri almış,wowdan sonra ikinci sıraya oturup yıllarca orda kalmış,sürekli yenilik getirmiş ve bu 5 yılın sonunda bile tıklım tıklım bir oyun B2P sistemle devam edebiliyorsa ve buna rağmen böyle şüpheye düşülünebiliniyorsa...

• quote:

Orijinalden alıntı: Beates

quote:

Orijinalden alıntı: kartal0014

yav arkadas hala anlamadim simdi hangi paketi almamiz lazim gw2 oynayabilmek icin.Yada gw2 ciktiginda sadece gw2 paktinimi almak lazim bir turlu anlayamadim...

Gw2 çıkmadı,çıkınca onu alman yeter.Paket olarak başta normal olarak 1 tane çıkar ama zamanla çoğalırmı bilemem.Her paket ayrı bir oyun zaten.

Sağol hocam.
  • quote:

4 yıldır GuildWars oynuyorum.Ve o kadar mmo oynamama rağmen bu zamana kadar GuildWars kadar sık yenilik getirilen vs oyunların sayısı parmaklarımın sayısını geçmez.İlk oyun open world değildi.Ama açıkçası bunun eksikliğini çok fazla görmedim.Ki ikinci oyun open world olucak.P2P B2P ayrımı yapmanı anlamadım açıkçası açıklarsan sevinirim
    5 yıldır çok az kötü eleştiri almış,wowdan sonra ikinci sıraya oturup yıllarca orda kalmış,sürekli yenilik getirmiş ve bu 5 yılın sonunda bile tıklım tıklım bir oyun B2P sistemle devam edebiliyorsa ve buna rağmen böyle şüpheye düşülünebiliniyorsa...

Persistent World yoktu GW 1 de bildiğim kadariyla instance lara bölünmüş bir sistemi vardi bu da tam olarak bir MMO gibi görünmesine mani oluyordu kanımca biraz bakarsan zaten oyunun tek kötü yanının bu olduğu söyleniyor yabancı forumlarda da. Bana göre Guildwars tam olarak MMORPG değil örnek bir WoW Aion Conan da ki gibi tek başıma gideyim dağ bayır aa o da ne bir oyuncuya Ayı saldırmış vs olmuş bi yardım edeyim vs. oyunun herhangi bir bölgesinde farklı oyuncıları göremiyorsunuz vs. sadece gurupla girerseniz o bölgeye olduğunuz gurupla girmiş oluyorsunuz onun haricinde şehirlerde etkileşim oluyor sanırım diğer oyuncularla yanlışım varsa düzeltirsin. Guildwars 2 de bunun tam olarak open world olacağı söyleniyor ancak bazı yerlerde de kendi hikayemizi kendimiz yazacağız vs. denmiş kimisi kısmi open world demiş vs. yani burda bir çelişki var nihayetinden B2P sistemi ile ne kadar stabil yapabilcekler bu serverları OpenWorld olması oyunun çok fazla yük getirecek haliyle Guildwars 1 gibi olmayacak kanımca o yüzden Guildwars 1 ile kıyaslamak doğrumu olur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realturk -- 15 Ocak 2011; 1:19:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: realturk

quote:

Persistent World yoktu GW 1 de bildiğim kadariyla instance lara bölünmüş bir sistemi vardi bu da tam olarak bir MMO gibi görünmesine mani oluyordu kanımca biraz bakarsan zaten oyunun tek kötü yanının bu olduğu söyleniyor yabancı forumlarda da. Bana göre Guildwars tam olarak MMORPG değil örnek bir WoW Aion Conan da ki gibi tek başıma gideyim dağ bayır aa o da ne bir oyuncuya Ayı saldırmış vs olmuş bi yardım edeyim vs. oyunun herhangi bir bölgesinde farklı oyuncıları göremiyorsunuz vs. sadece gurupla girerseniz o bölgeye olduğunuz gurupla girmiş oluyorsunuz onun haricinde şehirlerde etkileşim oluyor sanırım diğer oyuncularla yanlışım varsa düzeltirsin. Guildwars 2 de bunun tam olarak open world olacağı söyleniyor ancak bazı yerlerde de kendi hikayemizi kendimiz yazacağız vs. denmiş kimisi kısmi open world demiş vs. yani burda bir çelişki var nihayetinden B2P sistemi ile ne kadar stabil yapabilcekler bu serverları OpenWorld olması oyunun çok fazla yük getirecek haliyle Guildwars 1 gibi olmayacak kanımca o yüzden Guildwars 1 ile kıyaslamak doğrumu olur ?

GuildWars'da open world yoktu ama instance sistemide değildi.WoW'un bazı görevlerinde de kullanılan bir taktiktir bu.Şehirden çıkarsın.Normal bir dünyadasındır.Tek başınasındır ama bu yanlızlığı oyun sana yaşatmaz.Çünkü diğer oyunlardaki sistem GuildWars'da yok.GuildWars pve bakımından bir Single Player oyunmuşcasına ilerliyor ve size bir hikayenin parçası olma zevkini tattırıyor.Zaten oyunda guild sistemi çok ön planda olduğu için daha oyuna başalr başlamaz guilde girerek hiçbir şekilde yanlız kalmıorsunuz.
    GuildWars 2 yi 1. oyunla kıyaslamak doğrudur çünkü bu oyunlar birbirinden kopuk oyunlar değil.Çoğu şey yine aynı kalıyor.Open World sistemi oyunda şu şekilde olucak.
    GuildWars 2 de bildiğimiz open world sistemi bulunucak.Aynı zamanda ilk oyundaki missonlarda bulunucak ki bu dinamik bir şekilde ilerliyicek.Yani yaptığınız missonlar vs oyun dünyasını etkiliyicek.Bu tam olarak anlatılmaz.GuildWars 2 ' nin videolarından birinde tanıtmıştı bi abimiz biraz araştırırsan bulursun youtubedan.
    B2P sistemi hiçbir şekilde sekteye uğramaz.Çünkü bu oyunun arkasında NcSoft ve ArenaNet gibi iki dev var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nepheth -- 15 Ocak 2011; 1:27:30 >

• Guild Wars 2 cok daha farklı olcak orjinal sitesinde gerekli açıklamalar mevcut ve bir güzel şey daha yapmışlar. Eğer karakterlerinizin nicklerini girerseniz yeni oyunda güzel hediyeler sizi bekliyor olacak farkli bir hesaplama sistemi geliştirmişler Hall of Monuments Reward Calculator isimli bir hesaplama tablosu var ve karakterinizin adını girip nelerin size bonus olarak verdiğini görebiliyosunuz su anda sanırım beta denemesi olduğu için bana birşey göstermedi ama yakında aktif edilecektir.

• sitede bu şekilde hesaplama tablosunu görebilirsiniz.
  • Bende değişik şeyler almışım. Acba kazandığımız title ilemi ilgili. çünki 2 karakter adımı yazdım ikisindede aynı bonuslar çıktı.
  • GW2 Nin Çıkmasını Sabırsızlıkla Bekliyorum Direk Alacağım Oyunu , Elementalist Veya Ranger Olacağım
  • O hediyeleri sırf GuildWars accountunuz var diye havadan vermiyorlar size.Yığınla title kasmanız lazım ve ayriyetten oyunda belirlenmiş belli başlıitemleri Homa kaydetmeniz lazım ve aynı zamanda bir çok minipetde buna dahil.
  • Bu adı gördugumde heycanalnıyorum ya cıksada alsam hem böyle guzel bir oyun hem aylık ucret yok :D
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.