Şimdi Ara

Guild Wars 2 [ÇIKIŞ: 28 Ağustos] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.799
Cevap
6
Favori
98.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.guildwars2.com/en/the-game/hall-of-monuments/

Forge Your Legacy Now for Guild Wars 2®!

Guild Wars: Eye of the North® is a compelling expansion of Guild Wars® that provides new quests and content, challenging dungeons, new Heroes and skills, and the Hall of Monuments trophy chamber, where you’ll forge a legacy that lives on in Guild Wars 2!

Return to the battle-scarred continent of Tyria, home of the original Guild Wars campaign. Here you’ll find old friends, make new allies, and confront and ancient, subterranean evil.

Immortalize your achievements in the Hall of Monuments, where the trophies and titles you earn in Guild Wars directly benefit your Guild Wars 2 character! Whether you win or lose, your deeds will determine the fate of Tyria and set the stage for Guild Wars 2!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quirah -- 9 Ekim 2010; 15:43:01 >

• Oyun aylık para alıyormu... Yoksa tek seferlik cd yi alınca aylık ücret ödemedenmi oynuyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dopamine
    Oyun aylık para alıyormu... Yoksa tek seferlik cd yi alınca aylık ücret ödemedenmi oynuyoruz

Yorumlari okumayi denesen keske...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BelieveMe

Oyun B2P olacakmış.

Yorumları okumaya bile gerek yok ilk mesajı okumak yeterli olurdu..
  • Her çıkan oyun wowkiller oluyor zaten buna alıştık artık.Starwars a da öye diyorlar.Bu ödülleri kazanmış wowa karşı ilk ödülü almış falan.Kimler onu kazanan yapmış onu merak ediyorum.Ben eski bir wowcu sayılmam ama yinede 1 sene boyunca deli gibi oynadım.Wow oynamadan önce türlü türlü mmorpg oyun deniyordum.Wow oynadıktan sonra oyun beğenemez oldum.Neyse konumuz wow değil.Her çıkacak oyunda wowla kıyaslanmak zorunda değil.Wow u blizzard'tan başka kimse bitiremez.Ha biri bitirirsede blizzard armut toplamaz.Bir çıksın hele 3-4 sene geçsin aradan neler yapacak görelim.Piyasaya çıkacak iyi oyunları görmek iyi olur tabiki.Guild Wars 2 inş. Aion gibi epic fail olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Majesthion -- 12 Ekim 2010; 0:23:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majestyca
    Her çıkan oyun wowkiller oluyor zaten buna alıştık artık.Starwars a da öye diyorlar.Bu ödülleri kazanmış wowa karşı ilk ödülü almış falan.Kimler onu kazanan yapmış onu merak ediyorum.Ben eski bir wowcu sayılmam ama yinede 1 sene boyunca deli gibi oynadım.Wow oynamadan önce türlü türlü mmorpg oyun deniyordum.Wow oynadıktan sonra oyun beğenemez oldum.Neyse konumuz wow değil.Her çıkacak oyunda wowla kıyaslanmak zorunda değil.Wow u blizzard'tan başka kimse bitiremez.Ha biri bitirirsede blizzard armut toplamaz.Bir çıksın hele 3-4 sene geçsin aradan neler yapacak görelim.Piyasaya çıkacak iyi oyunları görmek iyi olur tabiki.Guild Wars 2 inş. Aion gibi epic fail olmaz.

Gamescom'da bulunan juri tarafindan secildi. Cata, swtor, tera gibi oyunlar arasindan.
    Ayrica aionun fail olma sebebi tamamen farkli. Busu veya susu begenilmediginden degil, casual oyunculara yonelik olmadigindan. Zaten 2.0 ile level kasmak kolaylasti, 2.1 ile de drop rate yukselecek.
    Yeni pvp alanlari da eklenirse -ki buna pek gerek yok, oynadigim en iyi pvp gw ve aionda vardi- tekrar yukselise gecer.

• quote:

Her çıkan oyun wowkiller oluyor zaten buna alıştık artık.Starwars a da öye diyorlar.Bu ödülleri kazanmış wowa karşı ilk ödülü almış falan.Kimler onu kazanan yapmış onu merak ediyorum.Ben eski bir wowcu sayılmam ama yinede 1 sene boyunca deli gibi oynadım.Wow oynamadan önce türlü türlü mmorpg oyun deniyordum.Wow oynadıktan sonra oyun beğenemez oldum.Neyse konumuz wow değil.Her çıkacak oyunda wowla kıyaslanmak zorunda değil.Wow u blizzard'tan başka kimse bitiremez.Ha biri bitirirsede blizzard armut toplamaz.Bir çıksın hele 3-4 sene geçsin aradan neler yapacak görelim.Piyasaya çıkacak iyi oyunları görmek iyi olur tabiki.Guild Wars 2 inş. Aion gibi epic fail olmaz.

Zaten GuildWars'ın yapımcıları World Of Warcraft ekibinin en önemli elemanlarından.Sonradan Blizzard'dan ayrılıp GuildWars yapımına koyuldular.Zamanında GuildWars o kadar eksik yanı olmasına rağmen nerdeyse World Of Warcraft'ı bitiriyordu.Her yerde WoW ve Gw kıyaslamaları olmuştu.Hatta Bc çıktığı zaman GuildWars Factions da çıkmıştı ve puanları inanılmaz derecede birbirine yakındı.En çok oynanan oyunlar sıralamasında daha geçen yıla kadar Gw WoW'un hemen altında yer alıyordu ki o bildiğimiz Gw'de zıplama,yüzme,open wolrd harita,adam gibi level cap,binek vs. anlıyıcağın piyasadak çoğu mmorpgde bulunan hiçbir özellik yoktu.Ama ne vardı oyuncular eşitti.Pvp mükemmeldi.Tamamen oyuncu stratejisine göre tasarlanmıştı.Sürekli yenilikleri ve eventleriyle asla sıktırmayan bir yapıya sahipti.Farm yoktu.Adam gibi hikayesi vardı ki abartmıyorum azıcık ingilizceniz varsa kendinizi normal bir single player oyunda hissettirebilicek kadar sağlam bir hikaye.Ve bu saydığım özellikler sayesinde Gw yıllarca WoW'a bu kadar yakın bir oyun oldu.Şimdi Gw2 çıkıyor.E ne değişti diyorsan..;Zıplama,yüzme,tırmanma,ırklar,open world harita,o mükemmel pvp üzerine birde RvR,mükemmel grafikler,mükemmel efektler ve daha birçok özellik...Ve kesinlikle WoW'la karşılaştırıldığında Gw'nin bile grafikleri çok çok daha iyiyken bu oyunun grafikleri inanılmaz derecede fark yaratıcak.Üstüne üstlük bu kadar özelliğin yanında oyun B2P...

He bu arada bilmeyenlere GuildWars yapımcılarını tanıtayım:
    quote:

jeff strain: blizzard da 4 yıl boyunca çalışmış bu abimiz bugünlerde ortalığı kasıp kavuran world of warcraft'ın proje lideriydi. aşağıda bahsedeceğim diğer iki eleman jeff'in aklını çeliverince wow u bırakıp gw üzerinde çalışmaya başladı. ayrıca starcraft ve warcraft 3'ün de önde gelen yazılımcılarından birisidir kendisi.

mike o'brien: battle.net i bilmeyen yoktur sanırım. hani binlerce insanın deliler gibi kapıştığı oyun portalı. işte bu abimiz battle.net'in mimarıdır. gw'nin aylık ücret istememesini sağlayan yüce insan da budur.

patrick wyatt: bu güzel abimiz de blizzard'ın araştırma geliştirme bölümünün eski başkan yardımcısıdır. 8 yıllık blizzard macerasında battle.net in proje liderliğini ve warcraft 2 nin network olayı gibi işleri tümden sırtlayan bizzat bu adamdır.

bu üç abiye ek olarak çeşit çeşit oyunda görev almış bir sürü programcı da var ekipte. kısacası tecrübeli ve kendini bu oyuna adamış bir ekip var işin başında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nepheth -- 12 Ekim 2010; 11:42:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazuach

mike o'brien: battle.net i bilmeyen yoktur sanırım. hani binlerce insanın deliler gibi kapıştığı oyun portalı. işte bu abimiz battle.net'in mimarıdır. gw'nin aylık ücret istememesini sağlayan yüce insan da budur.

Adamım ya.

---------

Eğer WoW'un bunca yıllık tahtına aday olabilecek bir oyun varsa oda GW2'dir.Yapımcılar o muhteşem birinci oyunun üzerine bir çok şey eklemişler gibi görünüyor.WoW'u bitirir mi bilemiyorum ama GW2'nin B2P olması gibi bi avantajınıda sayarsak WoW'un önüne geçebileceğini düşünüyorum.

• Guild Wars iyi oyun bende bekliyorum 2. oyunu b2p olursa güzel olur.Class skillerini gösteren videoları tek tek izledim necromancer ve elementalist baya hoşuma gitti ayrıca oyunun UI sinede hayran kaldım ve GW nin çançinçon kültürlerinden uzak oluşuda beni apayrı memnun ediyor.Aion u cb de iken oynamıştım grafikleri falan gayet iyidi.Ama ben yinede World of Warcraft ı tercih ettim.Wow daki hareket özgürlüğü falan hiç bir oyunda yok.Ayrıca pvpsidir bgleridir arenalarıdır onlarda 10 numara.Herşeyin aşırı alternatifi var.UI MOD olayına girdinmi çıkamıyorsun içinden mesela.GW2 Çıksın ui sini wowa uyarlarlar hemen.Tahminen ne zaman geliyordu şimdi gw2?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Majesthion -- 12 Ekim 2010; 23:45:47 >
  • oyunun kesin çıkış tarihini bilen varmı
  • quote:

Guild Wars iyi oyun bende bekliyorum 2. oyunu b2p olursa güzel olur.Class skillerini gösteren videoları tek tek izledim necromancer ve elementalist baya hoşuma gitti ayrıca oyunun UI sinede hayran kaldım ve GW nin çançinçon kültürlerinden uzak oluşuda beni apayrı memnun ediyor.Aion u cb de iken oynamıştım grafikleri falan gayet iyidi.Ama ben yinede World of Warcraft ı tercih ettim.Wow daki hareket özgürlüğü falan hiç bir oyunda yok.Ayrıca pvpsidir bgleridir arenalarıdır onlarda 10 numara.Herşeyin aşırı alternatifi var.UI MOD olayına girdinmi çıkamıyorsun içinden mesela.GW2 Çıksın ui sini wowa uyarlarlar hemen.Tahminen ne zaman geliyordu şimdi gw2?

Bu kış beta 2011 ilk çeyreği final sürüm deniyor ama yetişmez sanırım. Daha classlar bile tam duyurulmadı. Kaç ay kaldı şurada kışa...

• quote:

Orijinalden alıntı: BelieveMe

Bu kış beta 2011 ilk çeyreği final sürüm deniyor ama yetişmez sanırım. Daha classlar bile tam duyurulmadı. Kaç ay kaldı şurada kışa...

İple çekiyorum desem :)
  • Bende merakla bekliyorum.Aslında 3 arkadaş demeliyim. =)
  • oyunla ilgili bi kaç soru(oyuna başından oynamak istiyorum 1.sini oynamadan buna geçmiyim)sorular 1. oyunla ilgili
    -binek hayvan varmı varsa wow daki gibi her ırkın kendine göre ayrı ayrımı yoksa herkes istediği şeye binebiliyomu yoksa binecek bişey yokmu
    -itemlere +basma (+dexter)falan varmı
    -kullanabilceğimiz toplam 8 skill mi var
    -kestiğimiz yaratıklardan item düşüyomu
    -guild savaşlarının belli bi saati falan oluyomu yoksa isteyen guild istediği guilde istediği zaman savaş açabiliyomu guild savaşlarının sistemi nasıl işliyo pvp sistemini ayrıntılı olarak yazarsanız sevinirim
    -oyunu bir kere alıyoruz sonrasında aylık ücret yok tamam ama resmi sitesinde bisürü yama/addon vb şeyler var hepsi ayrı para istiyo onları almazsak dezavantajımız oluyomu bide oyunu nerden alabilirim ankaradayım D&R da yok Hepsiburda.com dada yok ankara olan arkaşlar oyunu nerden kaça aldığını buraya yazarsa çok iyi olur
    -oyunda güncellemeler olduğunda tekrar para ödicekmiyiz
    -oyunun bana toplam maliyeti en fazla ne olur
    not:sorularım GW1 iindir 2 için değil başından oynamak istiyorum

• Açıkçası F2P denen oyunlardan ağzı yanan birisi olarak bu oyunun beta sürümünden çıkıp piyasaya sunulmasını ben de çok bekliyorum. Grafikleri zaten Rift ile birlikte beni en çok etkileyen iki oyundan birisi. Umarım grafikler gibi oyunun oynanışı da mükemmeldir ve fazla bug olmaz. Bilen arkadaşlar varsa benim de en fazla merak ettiğim konu satılan ya da satılacak itemler arasında oyun içi dengeleri değiştirecek ve oyunu P2W haline getirecek nesnelerin olup olmadığı. Varsa baştan bileyim de oyuna hiç başlamayayım. Zira ister F2P olsun ister B2P olsun bundan sonra ilk dikkat edeceğim özellik oyun içi dengeleri aşırı değiştirecek nesnelerin satılıp satılmadığı. Sen zekana, yeteneğine güveniyorsun, karşındaki adam item mall'dan parayı bastırıp istediğini alıyor ve canına ot tıkıyor. Gel de zevk al ondan sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: wervperta

oyunla ilgili bi kaç soru(oyuna başından oynamak istiyorum 1.sini oynamadan buna geçmiyim)sorular 1. oyunla ilgili
    -binek hayvan varmı varsa wow daki gibi her ırkın kendine göre ayrı ayrımı yoksa herkes istediği şeye binebiliyomu yoksa binecek bişey yokmu
    -itemlere +basma (+dexter)falan varmı
    -kullanabilceğimiz toplam 8 skill mi var
    -kestiğimiz yaratıklardan item düşüyomu
    -guild savaşlarının belli bi saati falan oluyomu yoksa isteyen guild istediği guilde istediği zaman savaş açabiliyomu guild savaşlarının sistemi nasıl işliyo pvp sistemini ayrıntılı olarak yazarsanız sevinirim
    -oyunu bir kere alıyoruz sonrasında aylık ücret yok tamam ama resmi sitesinde bisürü yama/addon vb şeyler var hepsi ayrı para istiyo onları almazsak dezavantajımız oluyomu bide oyunu nerden alabilirim ankaradayım D&R da yok Hepsiburda.com dada yok ankara olan arkaşlar oyunu nerden kaça aldığını buraya yazarsa çok iyi olur
    -oyunda güncellemeler olduğunda tekrar para ödicekmiyiz
    -oyunun bana toplam maliyeti en fazla ne olur
    not:sorularım GW1 iindir 2 için değil başından oynamak istiyorum

- Binek bildiğim kadarıyla yok.
    - + basma yok
    - Daha fazla skill var ancak skill bar'a 8 skill koyabiliyorsun.
    - Düşüyor
    - Guild savaşları falan ayrıntılı anlatmak gerekir. Kısaca cevaplanacak şey değil yani. Ancak karakterler PvP ve PvE olarak ikiye ayrılıyor. Tabiki iki ayrı server gibi düşün. PvE'deki PvP'nin anlatımı uzun fakat PvP karakterdeki savaş sistemi en basitinden;
    PvP savaşlarına katıldıkça size puan geliyor ve bu puanlarla item alıyorsunuz. Yani paranız bu. İlk açtığınızda karakterinizi 20 level başlıyor ama itemleri düşük oluyor.
    Guild Wars'ın PvP si acayip geniş yer tutuyor. Özel anlatan birşey bulabilirsin belki internette. Ancak, guild savaşlarını istediğin zaman yapabiliyorsun bunu söyleyeyim.
    - Resmi sitede satılan
    1- oyunun ek paketleri var. Bunlar hikaye değişikliği, class değişikliği içeriyor.
    2- Bazı kostümler var. Sadece görüntüden ibaret.
    3- Skill paketleri var. Bunları oyunda da kendiniz elde edebiliyorsunuz.
    Yani oyunda denge bozukluğu yapacak bir etken yok.
    - Ben oyunu D&R'dan almıştım. Eğer bütün paketleri almak istiyorsan önceden gidip sipariş vermen gerekiyor. Çünkü eski oyun. Hatta benim aldığım Factions paketinin kabı kırıktı, o halde almıştım.
    - Sadece ek paketlere para ödeyeceksin. O da isteğe bağlı.
    - Değişir.

@veleciraptor
    B2P oyunun Pay to Win ile alakası olmazki.

• Valla inşallah dediğin gibi sadece B2P olarak kalır da biz de alınca zevkimizi süreriz. Yanlış hatırlamıyorsam mmorpg.com forumlarında bir oyuncu "GW'de uyduruk ne çıkardılarsa satın aldınız, baktı adamlar buradaki para daha tatlı ve fazla kazandırıyor, GW2'de satın alınabilecek itemleri tahmin edemiyorum" benzeri bir yorumla serzenişte bulunmuştu. İnşallah B2P'nin özüne zarar verecek bir uygulamayı yaşama geçirmezler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veleciraptor

Valla inşallah dediğin gibi sadece B2P olarak kalır da biz de alınca zevkimizi süreriz. Yanlış hatırlamıyorsam mmorpg.com forumlarında bir oyuncu "GW'de uyduruk ne çıkardılarsa satın aldınız, baktı adamlar buradaki para daha tatlı ve fazla kazandırıyor, GW2'de satın alınabilecek itemleri tahmin edemiyorum" benzeri bir yorumla serzenişte bulunmuştu. İnşallah B2P'nin özüne zarar verecek bir uygulamayı yaşama geçirmezler.

GW'da item satışı olmadı hiç.

• Şu tip oyunun atmosferini bozacak(bana göre en azından) kostümler olmasa bence daha iyi olurdu..

Edit:2 ye koymazlar yani umarım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-47CB66FB8 -- 26 Kasım 2010; 20:47:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Talonmaster

Şu tip oyunun atmosferini bozacak(bana göre en azından) kostümler olmasa bence daha iyi olurdu..

Edit:2 ye koymazlar yani umarım..

Umarım böyle gereksiz işler ile oyun kalitesini düşürmezler.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.