Şimdi Ara

güçlü ışık kaynağı sistemi kurmak istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • flaş değil sürekli ışık kaynağı arıyorum kendim için
    softbox içine 4 yada 5 duylu olup her bir ampülün göz alack şekilde olup 5 duyada bu ampülleri koymak istiyorum.
    flash senkronu 1/200 den sonra sıkıntı oluyor
    ben bu sistemi yapıp 1/2000 de güzel sonuçlar yakalamak istiyorum.
    var mı tavsiyesi olan.

• mavzerturk M kullanıcısına yanıt
    Bu cihaza ne dersiniz?

http://www.klasfoto.com.tr/Lume-Cube-1500-Lumen-Isik-Tekli-Paket,PR-45761.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 19 Mart 2017; 18:37:43 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • biuu kullanıcısına yanıt
    biraz pahalı sanki tek aydınlatma için
  • hocam bende bu dediğinizi denedim araştırdım.

Oncelikle bastan soyleyeyim 4 duyu yan yana koyul her birine geleneksel isi kaynagi ampullerden koyarsaniz yakarsiniz ortaligi.

Benim tavsiyem butceniz elveriyorsa yuksek cri degerine sahip en dogru renkleri alabildiginiz kelvin degerinde 5000-5500 arasi ledler alin.

Belli bir calisma ortaminiz varsa ve konunuzun heryeri aydinlik olmasjnda sakinca yoksa isiniz dahada kolay olacaktir.

Direk isik kaynaginizi alip softbox bile kullanmadan duvarlara caktirip gerekirse diyaframinizi acip kullanabilirsiniz. Yani 1\2000 perde hızında çekim yapmak çokta zor birşey değil.

internette 10-20 tane duylu insandışı el yapımı ışık sistemi ornekleri var. gerçekten kullanmasanız bile yapmak çok zevkli birşey.

iş eğitimi dersini hatırlatıyor. arkaşanızla eşinizle dostunuzla yapılıncada ayrı bir keyfi oluyor:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ::Ashes:: kullanıcısına yanıt
    https://tr.aliexpress.com/item/Tri-phosphor-light-bulb-150w-5500K-220V-E27-photo-video-studio-daylight-bulbs/32586951872.html?spm=2114.49010208.4.63.dRxf6e

sanırım bundan bahsediyorsun. türkiyede aratınca araç lambası çıkıyor karşıma yada ben bulamadım.
    2 tane 4lü duy alıp bunu yerleştirirsem her duya. istediğime ulaşırım galiba
  • dediğim gibi bir odayı stüdyo yapacağım.
    yüksek enstantane yakalayacak ışığı ayarlamaya çalışıyorum.
    şöyle bir üründen iki tane alsam işimi görür diye düşünüyorum.

http://www.hepsiburada.com/pelsan-led-projektor-50-w-p-HBV0000023R0F

yanlış mıyım ?
  • daha ucuz ısınan projektörlerden alıp-bulup deneyebilirsiniz ona göre karar verebilirsiniz.

ne tür bir konu çekiyorsunuz bilmiyorum fakat ışığı direk vermemeye özen gösterin.

yetip yetmeyeceği çok fazla değişkene bağlı bir durum.

ortamın hacmi - rengi - ışıkla konu arasındaki uzaklık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ::Ashes:: -- 24 Şubat 2017; 11:8:45 >
  • ::Ashes:: kullanıcısına yanıt
    benim amacım hızlı enstantaneyi yakalamak.
    sadece ürün çekimi yapcak olsam ayaklık la düşük enstantane de her türlü ürün çekimi yapılır

kırılan barkadları
    su damlacıkları
    masaya döktüğüm unu masaya vurduğumda havada yakalayacağım fotoğraflar istiyorum.
    değişik konseptler var aklımda
  • yinede işiniz zor değil ışık konusunda.

benim düşündüğümden farklı bir konseptiniz varmış.

sürekli yakıp uzun süre açık bırakmayacaksınız. Led almanızında zorunluluğu gerekliliği kalmıyor bu noktada.

ucuz yüksek ışık veren projektörlerle işinizi görürsünüz.
  • Benim anlamadığım bu sürekli ışık kaynakları prof fotoğrafçılar tarafından neden kullanılmıyor, ışığın yumuşaklığını, açıyı vs fotoğrafı çekmeden görme açısından daha mantıklı değil mi? Flaşın avantajı nedir ki sürekli ışığa göre de çok daha fazla tercih ediliyor? Dış çekimi ayrı tutuyorum tabi, güç kaynağı açısından, bahsettiğim iç çekim, stüdyo vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pridedawson -- 19 Mart 2017; 18:28:12 >
  • flash seti aldım kendim için.
    godox marka tt350s

iki flaş ve dağıtıcı.
    dağıtıcı uzaktan ayarlı. flaşların yanına gitmeden güçlerini ayarlayabiliyorum ve kapatabiliyorum.
    1/8000 enstantaneyi destekliyor ki en istediğimde buydu
    okadar enstantaneyi kullanmıcam tabi 1/2000 bile bana yetiyor rahat rahat.

yakında incelemesini yapacağım detaylı olarak. birazdaha kullanıp fikir sahibi olduktan sonra
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.