Şimdi Ara

Güç kaynağının içindeki sakız gibi maddeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Abimin ofisindeki bilgisayar için mahalle bilgisayarcisindan 2.el bazı ürünler aldım. Aldığım parçalar arasında aopen 350w psu da var.

kendi deneme sistemine baglatip 10dk stres testinde deneme yaptırdım öyle aldım 25tl ye. Eve gecince icini temizliyim diye acinca guc kaynaginin icinde beyaz sakız gibi maddeler gördüm.

Bu nedir ? Psu çöp mü demek ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi subaru.sti -- 8 Mart 2020; 0:59:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Elektronik aletlerin içerisindeki kapasitörler, bobinler vs.. şeyler elektrik ile yüklendiğinde titreme yapabiliyorlar ve ses sebep oluyorlar hatta coil whine deniyor buna ve insanı rahatsız ediyor. Bu titremeleri emsin yanındakine değip ses çıkarmasın diye böyle şeyler yapabiliyorlar. Tabi psu çöp ya da çöp değil güvenli, güvensiz gibi bir şey söyleyemem.

İstiyorsanız google da "psu inside" yazıp görsellere bir göz atın benzer şeyler mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperepla

Elektronik aletlerin içerisindeki kapasitörler, bobinler vs.. şeyler elektrik ile yüklendiğinde titreme yapabiliyorlar ve ses sebep oluyorlar hatta coil whine deniyor buna ve insanı rahatsız ediyor. Bu titremeleri emsin yanındakine değip ses çıkarmasın diye böyle şeyler yapabiliyorlar. Tabi psu çöp ya da çöp değil güvenli, güvensiz gibi bir şey söyleyemem.

İstiyorsanız google da "psu inside" yazıp görsellere bir göz atın benzer şeyler mevcut.
    Teşekkür ederim, bilgilendirdiğiniz için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: subaru.sti

Teşekkür ederim, bilgilendirdiğiniz için.

Alıntıları Göster
    "Sakız gibi maddeler" yorumunuzdan elektronik konusunda bilgisiz olduğunuzu anlıyorum. Cihazı kurcalamayın. Tozunu alın işlemciye de termal macunu sürmeyi unutmayın. Elektrik ve elektronik aletlerin kalitesini fiyatı belirlemez, teknik veriler önemlidir. Özellikle güç kaynağını kurcalayıp da önce kendinizin sonra cihazınızın güvenliğini riske etmeyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.