Şimdi Ara

Güç kaynağı yeterli midir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Yeni güç kaynağı aldım ve güç kaynağım hakkında sorular sorma gereksinimindeyim, regular 350 Watt, peak 420 Watt değer verebilen güç kaynağım bulunmakta. İleri dönemlerde, Hd7850 ve Xeon X5460 ve +4 Gb ram eklemesi ile yükselteceğim.Power hesaplama sayfasında her ne kadar tüketilen güç 354 Watt olsa bile, içimdeki kurtdan dolayı size yetip yetmeyeceği hakkında sormak istedim, beni bilgilendirebilir misiniz ?.

(Gelecekteki sistem özelliklerim:
    Anakart: Gigabyte Ga G41mt-S2p,
    Ram: 4x2 8 Gb Kingston ram,
    İşlemci: İntel Xeon X5460,
    Ekran Kartı: Amd Radeon Hd7850,
    Harddisk: 320 Gb WD.)

• güç kaynağı 80+ değerini veriyorsa sorun teşkil etmez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • awaqado kullanıcısına yanıt
    80+ İbaresi Psuda yok, sadece regular 350w olduğu yazıyor
  • Markası ve etiket değerleri hakkında bilgi vermemişsiniz. Ne kadar harcadınız bilmiyorum ama buna da bakabilirdiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güç kaynağınız 350w
    peak değerinin bi önemi yok

Hesapladınız sitede 354w diosa uzun süreli kullanımda sorun çıkarır.
    Tabi 12v dan kaç watt verdinide görsek daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crysef -- 20 Şubat 2018; 22:35:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wadas W kullanıcısına yanıt
    En az 450W 80+ Bronze bir PSU almaya bakın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • crysef kullanıcısına yanıt

Yanılmıyorsam değerler bu şekilde. Site hesaplamasında Xeon X5460 ile 354W güç harcadığı belirtiliyordu, bende sıkıntı çıkaracağını düşünerek Xeon E5450 almaya karar verdim, bu sayede çekilen güç 354W dan' 310-322W değerlerine kadar düştü. Peki bu yöntemi sürsem bir sorun çıkar mı ?.
    190 Tl'ye hem kasa hem güç kaynağı beraber aldım. Everest Rampage Glory G01.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wadas

Yanılmıyorsam değerler bu şekilde. Site hesaplamasında Xeon X5460 ile 354W güç harcadığı belirtiliyordu, bende sıkıntı çıkaracağını düşünerek Xeon E5450 almaya karar verdim, bu sayede çekilen güç 354W dan' 310-322W değerlerine kadar düştü. Peki bu yöntemi sürsem bir sorun çıkar mı ?.

PSU 12vdan 16a yani 192 w verio sistem güç hesaplaması yapılırken 12v üzerinden yapılır çünkü pcnin %90 12vdan çalışır işlemci ekran kartı hdd fanlar bunların hepsi 12vdan çalışır şimdi sen sitede 354w hesaplamışın buda demekki tam yükte 12vdan 354w tüketicek demektir.

Yani PSU sisteme yetersiz gelicektir.

Anladım, peki 70-80 Tl bandında kuracağım sistem için önerebileceğiniz güç kaynağı var mı ?
  • Wadas W kullanıcısına yanıt
    Bu sistem için 70-80tl bandında 2.el olmadıkça bulamam

2.eldede sıkıntı çıkartabilir çünkü psular kullanıldıkça gösterdikleri değerlerde azalma olur.

En ucuz olarak 120tlye Aerocol vx400 var ama oda 12vdan 336w verio anca yeter.

• X serisi xeon işlemcilerde sıkıntı çıkartabilir. Normal E serisi işlemciler için yeterli.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.