Şimdi Ara

###GÜÇ KAYNAĞI SATIN ALMA REHBERİ### (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
6
Favori
5.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burada mis gibi güç kaynağı rehberi varmış ben biraz görseline aldanıp aerocool kcas 600w 80 bronze güç kaynağı aldım açıkçası tam bilmiyorum sistem arası sıra resetleniyor bazen açılırken sorun çıkarıyor önce güç kaynağını sağlam bişeye çeviriyim diyorum 600w olarak alınabilecek en iyi güç kaynağı sıralaması nedir fiyat olarak 400 tl civarı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ###GÜÇ KAYNAĞI SATIN ALMA REHBERİ###
  • mersin123 kullanıcısına yanıt
    hocam çok güzel bir konu elinize sağlık.

sistemim i7 8700 - msi gtx1070ti - asus Z370-E Gaming - ddr4 32gb

öncelikle hangi power önerirsiniz ? iki tane power var aklımda biri sizin önerdiğiniz;

https://www.amazon.com/EVGA-SuperNOVA-PLATINUM-Warranty-220-P2-0650-X1/dp/B010HWDPKW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1534589762&sr=8-1&keywords=evga+650+platinum&dpID=51kGHptP4OL&preST=_SY300_QL70_&dpSrc=srch

https://www.amazon.com/dp/B075M468LT/ref=psdc_1161760_rv_t1_B00KFAFRW6

sizin psu biraz fiyatı yükselmiş, seasonic nasıldır ? bu power gücü yeterli mi bu sisteme?

• İki PSU da gayet güzel. Ancak takdir edersiniz ki şu anki dolar kurunda bu ürünler çok pahalı. Benim icin sorun değil diyorsanız sadece biraz bekleyerek 650 w için vereceğiniz paranın daha azına 750-850w lık ürün alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mersin123 -- 19 Ağustos 2018; 10:18:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mersin123 kullanıcısına yanıt
    cevap icin teseklurler hocam

peki o 750-800w dediginiz urunlerin linkini paylasabilirmsiniz.?

Birde 650w yerine neden 750w oneriyorsunuz. ileride dogacak guc istediginden dolayi mi?

dolar yine buralarda olacak, bayramdan sonra 1hafta icinde alacagim. Dolar keske 4.5tl lere. gelebilseydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayansame

cevap icin teseklurler hocam

peki o 750-800w dediginiz urunlerin linkini paylasabilirmsiniz.?

Birde 650w yerine neden 750w oneriyorsunuz. ileride dogacak guc istediginden dolayi mi?

dolar yine buralarda olacak, bayramdan sonra 1hafta icinde alacagim. Dolar keske 4.5tl lere. gelebilseydi
    Farklı markaları kastetmemistim. Zaten verdiğiniz linklerde aynı ürünlerin 750-850-1000 watt vb. modelleri ve fiyatları mevcut. Şehir dışında olduğum için fazla takip edemiyorum ama yine de bir fırsata denk gelirsem haberdar ederim. Aslında yeni nesil sistemler eskiye oranla daha az güç tüketiyor. O yüzden belki kaliteli bir 550 w bile ihtiyacınızı karşılayabilir ama gelecekteki sistem bileşenleriniz değişebilir. O yüzden biraz ihtiyatlı olmakta fayda var. İlginç olan Amazon zaman zaman yüksek wattli güç kaynaklarını kampanya ile daha ucuza satabiliyor. Ayrıca ilk sayfada anlattığım ses, sıcaklık, toz, uzun ömür gibi birbiriyle bağlantılı faktörler sebebiyle fazla watt her zaman avantaj.

• Şöyle bir seçenek de var:

https://www.amazon.com/EVGA-SuperNOVA-PLATINUM-Warranty-210-PQ-0750-X1/dp/B07BVZXW55

101.16 $ + 52.53 $ Shipping & Import Fees Deposit to Turkey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mersin123 -- 20 Ağustos 2018; 22:1:37 >
  • Evga GQ 750 W 69.99 $ (Gold+Semi Modular)

Evga GQ 850 W 79.99 $ (Gold+Semi Modular)

Evga PQ 750 W 98.55 $ (Platinum+Semi Modular)

Tabi ki + vergi + kargo da var.

• ###GÜÇ KAYNAĞI SATIN ALMA REHBERİ###
  • EVGA Supernova 1000 T2, 80+ Titanium 1000W, Fully Modular, ECO Mode, 10 Year Warranty, Includes Free Power On Self Tester, Power Supply 220-T2-1000-X1

Price: $139.99 + $70.63 Shipping & Import Fees Deposit to Turkey

###GÜÇ KAYNAĞI SATIN ALMA REHBERİ###

• EVGA SuperNOVA 1000 P2 80+ PLATINUM, 1000W ECO Mode Fully Modular NVIDIA SLI and Crossfire Ready 10 Year Warranty Power Supply 220-P2-1000-XR

• EVGA Supernova 750 P2, 80+ Platinum 750W, Fully Modular ECO Mode, 10 Year Warranty, Includes Free Power On Self Tester, Power Supply 220-P2-0750-X1

• Hepsiburada da kdv indirimi var. Vakit bulursan bir göz gezdirsen 700-750 watt için sessiz ve performanslı bir güç kaynağı önerisi yazarmısınız ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DFX

Hepsiburada da kdv indirimi var. Vakit bulursan bir göz gezdirsen 700-750 watt için sessiz ve performanslı bir güç kaynağı önerisi yazarmısınız ?
    Bütçe belirtmiş olsaydınız net bir cevap yazma imkanım olurdu.

İsterseniz siz bir karşılaştırma yapabilirsiniz.

Amazon Almanya'da şu an Evga GQ 650w vergi ve kargo dahil 89€, 750w ise 99€. Bu fiyatın altında ya da aynı fiyata daha kaliteli bir ürün bulursanız onu alabilirsiniz.
  • quote:

Hepsiburada da kdv indirimi var. Vakit bulursan bir göz gezdirsen 700-750 watt için sessiz ve performanslı bir güç kaynağı önerisi yazarmısınız ?
    https://www.hepsiburada.com/corsair-rm750i-750w-80-gold-moduler-guc-kaynagi-cp-9020082-eu-p-HBV000002X3A7
  • coolmaster + xigmatek der geçerim.
  • Seasonic FOCUS PLUS 750W 80+ Gold / Cooler Master Vanguard 750W 80+ Gold / EVGA 750 GQ, 80+ GOLD

1- Sesizlik
    2- Coil Noise
    3- Performans

Yukarıdaki önem sıralamasına göre hangisini tercih etmeliyim?
  • quote:

Seasonic FOCUS PLUS 750W 80+ Gold / Cooler Master Vanguard 750W 80+ Gold / EVGA 750 GQ, 80+ GOLD

1- Sesizlik
    2- Coil Noise
    3- Performans

Yukarıdaki önem sıralamasına göre hangisini tercih etmeliyim?
    Bana göre en sessizi Evga, şu an kullanmakta olduğum psu. Fanı dönmediği için en sessizi. Ancak tespit edebildiğim kadarıyla bir miktar coil whine sesi çıkartmakta. Focus'un da iyi olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersin123

Bana göre en sessizi Evga, şu an kullanmakta olduğum psu. Fanı dönmediği için en sessizi. Ancak tespit edebildiğim kadarıyla bir miktar coil whine sesi çıkartmakta. Focus'un da iyi olduğunu düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Öncelikle yorumunuz için teşekkürler.
    Coil Whine da rahatsız edici bir ses. Hem sessiz hem Coil Whine olmayan psu yok galiba.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.