Şimdi Ara

GTX980 Ti OC vs GTX1080 Kullanıcı Testleri + (GTX980 vs GTX1070 Eklendi) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
3
Favori
5.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BabyYourLost

overclocklu kartı overclocksuz kartla karşılaştırmanın mantığı nedir anlamış değilim.
    şu piyasada 970 980 ve 980ti yi, ya 1000 serisinden haberi olmayan adama satacaksın yada ölümüne kullanacaksın 3-4 yıl. 1070 titan x den fazla performans verirken 2. elde 900 serisi almanın mantığı nedir ? adam tabi ki beleş fiyattan ister kartını. Bunun ölücülükle filan alakası yok. şans..

edit: titan x sahibi arkadaşlar geç olmadan bir psikologa gözüksünler

Iste forumun yeni hali tebrik ediyorum.
    Arkadasim; 1080 yada 1070 bugun itibari ile nerde satiliyor?
    Gelecek olan founders edition adi altinda niye 100 dolar daha pahali?
    Bu kartlarin ozel sogutmali modellerinin gelmesi raflara girmesi ve bizim almamiz ne kadar surer?
    Daha bunlarin dogru durust cevabi belli olmadan burdan ahkam kesmeye baslamissin.
    Titanx kullaniyorum niye psikologa gitmeliyim. Yada soruyu soyle sorayim, hadi titanx i gecen kart var diyorsunuz nerde satiliyor? Bekle gelsin dersen, beklerim pascal titan gelir.
    Bizim icin tavsiye vermene gerek yok
    Bugun titanx kullanan adam yarin pascal titan kullanir sen dert etme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Kalem

quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

Ufak bir kıyaslama daha, GTX980 OC ile GTX1070 i nasıl yakalıyor bakabilirsiniz :

GTX980 Ti OC vs GTX1080 Kullanıcı Testleri + (GTX980 vs GTX1070 Eklendi)

Stock hizi 1100mhz olan 980 i 1650mhz e oc et sonra bakin 1070 i yakaliyor

%50 oc edip de bakin yakaliyor demek cidden komik. Hoș sen 670 ile 680 sli a tokat atan adamsin onu unutmusum hani su über extreme overclockcu

Cevap yazacaktım sizin yorumunuzu gördüm içimden geçenleri yazmışsınız .

Hocam ayrıca o yorumunuzun son kısmına abartısız 5 dakikadır okuyup okuyup gülüyorum allah da sizi güldürsün ya

• quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs

980ti a laf etmek büyük cehalet şu an gerçekten.

970 980 980ti halen daha güzel kartlar

970 halen daha 1080piçin
    980 1440
    980ti 4k için muhteşem kartlar.

Cidden bu kartlara laf atanlar çarpılır. Ha fiyatları inecektir ama forumda bir ölücü kesim var amaçları 970i 400TLden filan almak.
    980ti ise 900tl +kargo satıcıya ait ve 1 hafta Tayland da 5 yıldızlı otelde sınırsız konaklama filan isteyen tipler bunlar.

970 için 400tl tam bir mezarcılıktır ne yazıkki. o fiyata 970 satacaklarına evde süs olarak kullansınlar ciddiyim. 1070 çıktıntan sonra ikinci el 970 yurtdışı kart için fiyat 600-650tl arasıdır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1982-utkan

Ah şu Akbabalar yokmu Akbabalar

İmzanıza buzdolabı, çamaşır makinesi markanızı da yazaydınız ya bir tek o kalmış

Ayrıca imzanız kurallara aykırı olduğu için en kısa sürede uyarı yada ceza puanı alırsınız haberiniz olsun

Hocam senden başka dikkatini çeken,yeren daha olmadı forumda.Ayrıca kendi imzanızda kural dışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zooe -- 26 Mayıs 2016; 0:42:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rezes

Paylaşımda bulunmaktan artık imtina ettiğim forumda; pes etmeyip gayret ettiğin için seni tebrik etmeme izin ver.

2K ve 4K da her ne kadar 1080 arayı açacak olsada; nVidia nın pofpofladığı kadar bir durum yok ortada. O sebepten son kez kısa ve öz konuşucam GTX 1080 Ti yi bekleyin

Zaten parada yetişmez tr şartlarında,çıktığı zaman 2.5 3bin tl kart bir sonraki seri ile beraber hoop bin beşyüz liraya düşüyor.Bende sistemimi satıp laptopa geçiş yaptım

• quote:

quote:

quote:

Ufak bir kıyaslama daha, GTX980 OC ile GTX1070 i nasıl yakalıyor bakabilirsiniz :

%50 oc edip de bakin yakaliyor demek cidden komik. Hoș sen 670 ile 680 sli a tokat atan adamsin onu unutmusum hani su über extreme overclockcu

Ne alaka anlamadım.

1650mhzlik 980ti bu arada 1080i yakalar. 1070i geçer.

Muhakkak tabi ki 1080 ve 1070 OC edilip farkı açar orası ayrı. Ha keza 1070in yüksek çözünürlükte 980ti kadar başarılı olacağını sanmıyorum.

Anlamayacak bir şey yok ki. Bir karşılaştırma yapılıyorsa ve bu karşılaştırmanın amacı insanları bilgilendirmekse sen iki karta da aynı muameleyi yaparsın ve eşit şekilde kıyaslarsın. 1100 mhz stok hızı olan karta + 550 mhz (%50) OC yapıp kartı 1650 mhz e çekersen ve diğer kartı da stok hızında bırakırsan bunun adı karşılaştırma değil başka bir şey oluyor artık sidik yarışı mı dersin, diğerini insanların gözünde kötü göstermek mi ne dersen de.

Ha şimdi diyecekler yok ötekinin stok hızı zaten 1600mhz falan filan da ee yapacak bir şey yok kardeşim sen 1070 alıp da stok hızda mı kullanacaksın? 2500mhz seviyelerinde OC dan bahsediyorlar eğer doğruysa kıyaslanması gereken seviye iki kartında maksimum çıkabileceği oc seviyesi biri 1700 öteki de 2500mhz diye kıyaslarsak arada 1070 lehine dağlar, bayırlar kadar fark olacağı kesindir

@1982-utkan

Takılıyorum, şaka yapıyorum hocam kızmanıza gerek yok zaten güldüm cümlenin sonunda da

@bigbangem

• 980ti ne övdünüz arkadaş devri kapandı bitti gitti işte şimdi ekran kartı üreten firmalara gönderirler grafik işlemciyi onlar bi fırına sokar 2 oc 2 ram takviyesi uyumluluk vs hallederler rahat burdaki verileri %20 30 fazlasına denk gelir o iş :D
  • 1070 çıkınca ucuzundan bi 980 de ben alayım
  • Gtx 980 Ti hala en baba kart abi yapmayın etmeyin. Bu kart sahipleri Gtx 10xx serisi yüzünden rahatsız olmuşsa alsınlar bir G sync monitör 3-4 yıl daha fps dropları neymiş unuturlar. Hatta 2 yıl sonunda yanına bir kardeş daha alıp sli uzun süreli yollarına devam ederler.

Benim gözüm 1070'de kaldı tam sli yapılası. Yani Gtx 980 sahibiyim 2 yıldır sefasını sürdüm 1 yıl daha gideri var sonra sli 1070 düşüncem var.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ne alaka anlamadım.

1650mhzlik 980ti bu arada 1080i yakalar. 1070i geçer.

Muhakkak tabi ki 1080 ve 1070 OC edilip farkı açar orası ayrı. Ha keza 1070in yüksek çözünürlükte 980ti kadar başarılı olacağını sanmıyorum.

Anlamayacak bir şey yok ki. Bir karşılaştırma yapılıyorsa ve bu karşılaştırmanın amacı insanları bilgilendirmekse sen iki karta da aynı muameleyi yaparsın ve eşit şekilde kıyaslarsın. 1100 mhz stok hızı olan karta + 550 mhz (%50) OC yapıp kartı 1650 mhz e çekersen ve diğer kartı da stok hızında bırakırsan bunun adı karşılaştırma değil başka bir şey oluyor artık sidik yarışı mı dersin, diğerini insanların gözünde kötü göstermek mi ne dersen de.

Ha şimdi diyecekler yok ötekinin stok hızı zaten 1600mhz falan filan da ee yapacak bir şey yok kardeşim sen 1070 alıp da stok hızda mı kullanacaksın? 2500mhz seviyelerinde OC dan bahsediyorlar eğer doğruysa kıyaslanması gereken seviye iki kartında maksimum çıkabileceği oc seviyesi biri 1700 öteki de 2500mhz diye kıyaslarsak arada 1070 lehine dağlar, bayırlar kadar fark olacağı kesindir

@1982-utkan

Takılıyorum, şaka yapıyorum hocam kızmanıza gerek yok zaten güldüm cümlenin sonunda da

@bigbangem

Yok hocam kusura bakmayın ama siz olayı kavrayamamışsınız.

Sidik yarışı ve kartı kötü göstermek gibi görüyorsanız bu işleri cidden ama cidden anlayamamışsınız.

İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: gs09gs09

980ti ne övdünüz arkadaş devri kapandı bitti gitti işte şimdi ekran kartı üreten firmalara gönderirler grafik işlemciyi onlar bi fırına sokar 2 oc 2 ram takviyesi uyumluluk vs hallederler rahat burdaki verileri %20 30 fazlasına denk gelir o iş :D

Al işte bi tane daha.

Devri bitti evet güzel kardeşim.

Bakanlık toplatıyo bütün 980ti ları.
  • 980ti 3000 lira gtx1070 en fazla 1500 olacak kaybettiğin ekran kartına dön bir bak istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoNuAzKaEn -- 26 Mayıs 2016; 8:41:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • şimdi moralim yerine geldi 980ti boş bi kart değilmiş..

980 den şimdide sıra 980ti show yapmayı geldi üstad @B.M.W

bi sonraki show da 1080 ile olucak herhalde seninde eline ne süper kartlar geliyor öyle sende var bi keramet ama hadi hayırlısı
  • klasik nvidia kapitalizmi
    tahmini gtx 970=~gtx 1060
    gtx 980(oc)=~gtx 1070
    gtx 980ti(oc)=~gtx 1080
    tahmini gtx 1080ti=~(dengi yok)
    yeni nesil gtx titan=~(dengi yok)
    Hep 1 model aşağı çekerek gidiyor. En üst modelde daha önce hiç çıkarılmamış performansta model oluyor genellikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anaksimenes35 -- 26 Mayıs 2016; 9:05:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BabyYourLost

overclocklu kartı overclocksuz kartla karşılaştırmanın mantığı nedir anlamış değilim.
    şu piyasada 970 980 ve 980ti yi, ya 1000 serisinden haberi olmayan adama satacaksın yada ölümüne kullanacaksın 3-4 yıl. 1070 titan x den fazla performans verirken 2. elde 900 serisi almanın mantığı nedir ? adam tabi ki beleş fiyattan ister kartını. Bunun ölücülükle filan alakası yok. şans..

edit: titan x sahibi arkadaşlar geç olmadan bir psikologa gözüksünler

Uzun uzun aciklama yapmistimda sildim hepsini şimdi. Adamlar Nvidia maaşlı troll. Ne desen boş.

Nvidia iyi adam salmış foruma.

• 9xx serisi kartların piyasasıda yeni kartların gelmesiyle bitecektir. dönün bakın geriye 9 serisi geldi hanginiz ısrarla 7 serisi aldi yada düşündü. 1xxx serisi gelsin kart almak isteyen sadece onları düşünecek. böyle konularla boşuna çırpınmaya gerek yok kaçınılmaz sonun önüne geçilemez. kötü kartlar demiyorum yanlış anlaşılmasın zaten aynı durum 780ti ile 980 arasında yaşanmıştı. şuanda da 980ti ile 1080 in aynı durumu yaşaması ne kadar tesadüf olabilir?
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    En iyisini yapmışsın
  • Sen neymişsen be GTX980Ti;

Yorumlara bakıyorum da GTX980ti ye ne bu şiddet bu celal demekten kendimi alamıyorum...
    Yahu sanki çıkacak olan GTX 1080/1080Ti yi aynı akıbet beklemiyor gibi

Neyse, milllette para var huzur var sıkmayın canınızı

O kadar para vermem derseniz de sıkıntı yok; teknolojiyi 1-2 sene geriden takip ederseniz yarı fiyatına GTX1080/1080 Ti alabilirsiniz.

Aman canıııım 1-2 sene nedir ki!

Teknojide ileriye yatırım diye birşey yoktur! O anki ihtiyaca göre teknoloji vardır.

Kalın sağlıcakla

• quote:

Orijinalden alıntı: orhanyor

9xx serisi kartların piyasasıda yeni kartların gelmesiyle bitecektir. dönün bakın geriye 9 serisi geldi hanginiz ısrarla 7 serisi aldi yada düşündü. 1xxx serisi gelsin kart almak isteyen sadece onları düşünecek. böyle konularla boşuna çırpınmaya gerek yok kaçınılmaz sonun önüne geçilemez. kötü kartlar demiyorum yanlış anlaşılmasın zaten aynı durum 780ti ile 980 arasında yaşanmıştı. şuanda da 980ti ile 1080 in aynı durumu yaşaması ne kadar tesadüf olabilir?

Bak güzel kardeşim 980ti sahibiyim.

Yarın itibari ile Dünya Piyasasında ki 1 Numaralı kart GTX1080dir.... GTX 1070im tam verileri gelince 980ti ile karşılaştırma yapabiliriz. Ama ikiside son derece birbirine yakın kartlar. Ne güzel bişey işte performanslar artıyo fiyatlar düşüyo. Zaten böyle olması lazım.

980ti OC neden 1080 ile karşılaştırılır? Hemen anlatıyım. Güzel OClı 980ti eğer yeni çıkacak en üst seviye kartın stock haline ulaşabilirse kart halen daha son derece geçerli bir kart olduğunu kullanıcıya veya ilgilenene, bak burası çok önemli tekrar diyorum kullanıcıya veya ilgilenene gösterir... Bu asla ve asla ufff 980ti 1080i patlattı geçti demek değil çünkü sonuşta 1080 OC edilince fark açılacak. Ama sonuçta OClı bir 980ti veOClı bir 1080 arasında 20% gibi bir fark oluyorsa günün sonunda o zaman tekrar söylüyorum 980ti sahiplerine veya ikinci el 980ti alcak insanlara bu yol gösterir ve kendi haritalarını çizerler.

Bu karşılaştırmaların yapılma amacı tatmin, veya laf sokmak değildir sadece bilgi amaçlıdır.

Yahu 2 yıldır girmiyodum Ekran Kartı bölümüne şimdi anlıyorum. Herkesde bi laf sokma çabaları.

Edit: Ha şunuda söyleyeylim dünya tarihinde ekran kartı alıp 1-2 sene sonra onu kar ile satan adam daha görmedim. Borsa değil bu sonuçta. Bir ekran kartına harcadığın para ne kadar fazla ise büyük ihtimal ile satıldığında kaybedilecek para oranıda o kadar dır. Buda işin doğasıdır. Ben 980ti ı 1950TL ye 2. el aldım mesela. 2 tane 970 satıp biraz da kendim ekledim ve aldım.

1080 haberleri beni son derece mutlu ediyor. Neden? 1080ti ı düşünemiyorum bile de ondan. Ha tabi forumda ki guru 2 seneye 1080ti sahipleri ile dalga geçecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iARDAs -- 26 Mayıs 2016; 11:04:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhyildiz

klasik nvidia kapitalizmi
    tahmini gtx 970=~gtx 1060
    gtx 980(oc)=~gtx 1070
    gtx 980ti(oc)=~gtx 1080
    tahmini gtx 1080ti=~(dengi yok)
    yeni nesil gtx titan=~(dengi yok)
    Hep 1 model aşağı çekerek gidiyor. En üst modelde daha önce hiç çıkarılmamış performansta model oluyor genellikle.

Büyük oyunu görmüşsün, helal pampa.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.