Şimdi Ara

gtx750 kart, xeon 5408e darboğaz yapar mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • gtx750aldım bunun için işlemci ile anakart alacağım aklımda xeon işlemci var anakrt la beraber 200 civarı fiyat çekmişler. bu xeonlar bu ekran kartı ile darboğaz yaparmı? işlemci anakart birlikte veriyor aşağıdaki linkte. bunu alıp ucuza kapatsam olmaz mı acaba? yanına da 4gb ram ekler kullanırım diyordum. https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-p5kpl-c-1600-g31-ddr2-o-c-m-b-xeon-l5408-12mb-2-13ghz-quadcore-cpu-cpufan-yurtici-kargo-429026194

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-60C9D430E -- 4 Nisan 2019; 16:12:27 >

• hocam güncel anakartlara bakmanı tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalanlarla

hocam güncel anakartlara bakmanı tavsiye ederim
    O kadar para vermek istemiyorum hocam açıkçası. İş görmez mi bu parçalar?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ekran kartın fena değil DDR2 sistem yakışmaz o karta yazık olur.tavsiyem AMD fx4100 yada 6100 gibi bir işlemci ve a78 yada m97 gibi bir anakart bakmaniz olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: LaViTz

Hocam ekran kartın fena değil DDR2 sistem yakışmaz o karta yazık olur.tavsiyem AMD fx4100 yada 6100 gibi bir işlemci ve a78 yada m97 gibi bir anakart bakmaniz olur.
    O kadar çıkmak istemiyordum hocam ama çok kötü ise bütçeyi arttıralım.

• İşlemci için e5450 daha uygun olur hocam. gtx 750 ile güzel ikili hatta biraz oc ile 960'a kadar rahat besler.
  • G31 ddr2 anakart a 200 lira aşırı abartılı. letgo da falan bak. hiçdeğilse g41 ddr3 anakart Q6600 rahat bulursun o fiyata.
    Ben 2 ay önce letgo dan i3 2.nesil işlemci+anakartı 200 liraya aldım. abi çalışıyomu bilmiyorum dedi yanında 2gb ram de verdi. elimdeki diğer parçalarla kasaya taktım yeğene verdim süperde oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: izzmarit

G31 ddr2 anakart a 200 lira aşırı abartılı. letgo da falan bak. hiçdeğilse g41 ddr3 anakart Q6600 rahat bulursun o fiyata.
    Ben 2 ay önce letgo dan i3 2.nesil işlemci+anakartı 200 liraya aldım. abi çalışıyomu bilmiyorum dedi yanında 2gb ram de verdi. elimdeki diğer parçalarla kasaya taktım yeğene verdim süperde oldu
    İşlemci dahil olarak veriyor ama. Xeon işlemci ile. Yinede pahalı mı bu fiyat?

• xeon işlemci istemenizin amacı ne mesela. sonuçta gerçekten çok eski bir sistem alacaksınız 200 lira bunun için bariz fazla. şahsi fikrimdir.
    sıfır ürün almayacaksınız nasılsa, biraz ilanları takipte kalıp o fiyata daha güncel işlemci+anakart bulunabilir.

gtx750 kart, xeon 5408e darboğaz yapar mı?

Ocak ayında almışım şimdi konuşmayı buldum mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izzmarit -- 4 Nisan 2019; 14:1:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: izzmarit

xeon işlemci istemenizin amacı ne mesela. sonuçta gerçekten çok eski bir sistem alacaksınız 200 lira bunun için bariz fazla. şahsi fikrimdir.
    sıfır ürün almayacaksınız nasılsa, biraz ilanları takipte kalıp o fiyata daha güncel işlemci+anakart bulunabilir.

Ocak ayında almışım şimdi konuşmayı buldum mesela
    Ucuza kapatmak istiyorum o yüzden Xeon a yöneldim. Daha yeni nesil işlemci bakarsam cebimden daha cok cikacak ve ddr3 ram ler cok pahali. İyi bir islemci ve anakart alsam en az 300 tutacak, birde ram olacak 4gb 100tl felan tutuyor, etti mi size 500tl... Xeon a baktığımda anakrt ve islemci 180 tl diyor birde 50 liraya 4gb ram alsam 230tl ye tamamlamis oluyorum.

• H55 anakart ve x3430 x3440 olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tabi işin içinde bütçe olunca fazla söylenecek birşey kalmıyor. amaç oyun vs. değilse hertürlü işinizi görecektir ddr2 sistemde ama ekran kartı biraz fazla gelmiş olur o sisteme :)

darboğaz konularına pek hakim değilim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.