Şimdi Ara

###GTX670 vs HD7850CF vs 7870CF (OC & DEFAULT) Kullanıcı Testleri### (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
3
Favori
6.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

quote:

Orijinalden alıntı: dgo_cr7

fx 6100 ile stok halde 7970 de darboğaz görmedim...
    sınırda geziyordu...
    çok enteresan.

1250-6000 hızlarında çalısan 2 adet 7870 yada standart saat hızlarında çalısan 2 adet 7970 de denebilir..

durum normal..

4.7 ghz de 8120 de 2 adet standart hızlarda fx 6100 denebilir...
  • quote:

quote:

quote:

fx 6100 ile stok halde 7970 de darboğaz görmedim...
    sınırda geziyordu...
    çok enteresan.

1250-6000 hızlarında çalısan 2 adet 7870 yada standart saat hızlarında çalısan 2 adet 7970 de denebilir..

durum normal..

4.7 ghz de 8120 de 2 adet standart hızlarda fx 6100 denebilir...

denemez..

amd nin mimari yapısı o şekilde işlemiyor, oyunlarda oc ye verdiği tepki fx serisinde düşük kalıyor malesef..

• ben hepinizde dusuk sonuclar alıcam ama olsun varsın maksat yeşillik olsun

kısmetse yarın vericeğim scorları ; hepsi olmasada

metro 2033
    Sniper Elite V2
    AvP

bitti.

sonuçlar güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 29 Ekim 2012; 7:11:39 >
  • @ F.@.T.İ.H

pm lerıne bırazdan cvp verecem hocam.yoktum su an gordum.sonuclara gelınce artık forumdakı bazıları anlamıstır ozellıkle cf ve slı sıstemlerındekı ıslemcı farkının ne kadar onemlı oldugunu.

edıt:pm ı attım.

@SaLVaToRe

beklıyoruz sonucları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark matter -- 29 Ekim 2012; 2:27:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobi

testler için çok teşekkürler.3 kişide bayağı emek vermiş belli oluyor ayrıca bence objektif olarak sonuçlara ulaşılmış ellerinize sağlık...
    yok şu şöyle olmuş bu böyle olmuş diye devamlı laf sokmaktan başka işe yaramayanları boşverin bencede bu tarz insanları bunlar hem diğer kullanıcılara
    gram faydalı işler yapmazlar hemde üzerinde saatlerce uğraşılmış işleri de küçümserler sadece.
    @F.@.T.İ.H'in işlemcisi anladığım kadarıyla stok hd 7850 crossfire'a kadar durumu kurtarıyor ama daha üst seviye kartlar ile kullanıldığında işlemci nedeniyle konulan bir limit var.
    zaten bir çok oyunda fps'ler uçmuş bayağı kartları tam kullandıramasada yinede fazlasıyla yeterli oyunlar için.yinede hd 7850 oclu veya hd 7870 seviyesindeki sistemler için i5 2500K veya i7 serisi bir işlemci
    gerekiyor demekki.

ben crossfire kullanan arkadaşlara şunu sormak istiyorum ;
    crossfire veya sli için bahsedilen dezavantajları yaşıyrmusunuz yani msututering , ısınma, çok güç çekme ,crossfire profilinin kısa sürede çıkmaması gibi durumlar yaşıyormusunuz yoksa
    tek bir karta yakın şekilde problemsiz kullanabiliyormusunuz ?

sorularına cvp vermek ısterım.aklında soru ısaretı olanlarada cvp olmus olur.

s1-msututering varmı?

c1-ms olayını cf yapmadan once gozumde cok buyutuyordum.6950cf yapmsdım ve hıc memnun kalmamıstım.sımdı acaba 7850 cf de sorun yasarmıyım demıstım ama hıc alakası olmadı ve 6-7 aydır sıkıntısız kullanmaktayım.cıdden 7000 serısı ıle nerdeyse sıfıra ındırmıs dıyebılırım.

s2-ısınma varmı?

bu soru cok gorecelı kavram.kartların sogutma sıstemı-kasa tıpı-fan sayısı-oda sıcaklıgı malum hersey etkılemekte.ımzamda kasam mevcut ve kasada ekstra 3 tane fan var.usttekı kart max 75 alttakı kart 65 gordum.

s3-güç çekme nasıl?

c3-eskı konumda buna yer vermıstım.aynen ordan copy-paste yapıyorum.cekılen guc monıtor-ses sıstemı herseyı ıcermekte.

Direk prizden cekılen gucu hesapladım.Takılı olan donanımlar:(Hepsı tek prıze takılı oldugundan dolayı hepsı bır hesaplandı) Ne var ne yok yazdım

IntEl® Core™ i7-2700K 3.5 GHz & 4.5 ghz

MSI Z77A-GD55 Intel Z77 Soket 1155

SAPPHIRE Radeon hd 7850 2GB 256-bit GDDR5 (1200-1450)

SAPPHIRE Radeon HD 7850 2GB 256-bit GDDR5 (1200-1450)

GSKILL 8GB (2x4GB) Sniper DDR3 1600MHz

SANDISK 120GB Extreme SATA 3.0 SSD

SAMSUNG HD154UI 1.5 TB

SAMSUNG HD154UI 1.5 TB

SAMSUNG HD502HJ 500 GB

SAMSUNG HD502HJ 500 GB

COUGAR CM 700W PSU

SAMSUNG S27A950D 27" 2ms Full HD DVI HDMI 120Hz 2D-3D Led

Sunbeam Core-Contact Freezer

Sunbeam Rheosmart Fan Controller 5.25

Logitech X530 5+1 70W RMS Speaker

Tp-link W89001G

LG SecurDisc Super Multi 20X DVD

Microsoft SideWinder X4

Logitech G500

Ekstra 4 tane fan

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Şimdi gelelim çekilen güç değerlerine:

Bilgisayar kapalı halde : 12 - 15w

Bilgisayar açık Masaüstü : 210 - 220w

3DMark 11 X testi : Ekran kartlarına asus dc2 bıosu atıldı.Defult degerı: 975 - 1250

Defult ayarda : 410 - 420w

(1200-1450) ayarda : 460 - 470w

Battlefield 3 (1200-1450) ayarda : 550 - 560w (caspian border haritası yoğun çatısmada)

s4-crossfire profili problem varmı?

c4-hıc yasamadım.tek kart-cıft kart fark yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

teşekkürler anladığım kadarıyla 6xxx serisinda crossfire tam oturmamış ama 7xxx serisi için gayet verimli.
    ne yalan söyliyeyim heveslendirdiniz beni sattıracaksınız gtx 580'i yaptıracaksınız crossfire'ı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 29 Ekim 2012; 2:45:00 >
  • quote:

.

prizden çekilen gücü neyle hesapladınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobi

quote:

teşekkürler anladığım kadarıyla 6xxx serisinda crossfire tam oturmamış ama 7xxx serisi için gayet verimli.
    ne yalan söyliyeyim heveslendirdiniz beni sattıracaksınız gtx 580'i yaptıracaksınız crossfire'ı

7000 serısıyle artık cf candır.

@dgo_cr7

tchibo Energieverbrauch-Messgerat Wattmeter adlı has Alman uretımı cıhaz.

• quote:

neyse birkaç ay kullanayım her ay kart değiştirir olduk.
    ama crossfire da oradan göz kırpmıyor değil
    gerçi elimdeki gigabyte da canavar 950/4200 mhz günlük akar ama heves ettik şimdi
  • aklıma bir şey takıldı.

anladığım kadarıyla bulldozer nedenli bir darboğaz oluşmuş 7870cf de değil mi? yoksa bir optimizasyon sorunu mudur cf ile ilgili?

ve acaba fx8120 ye 7950 7970 tarzı bir ekran kartı takılsa(tek kart), darboğaz yapar mı ekran kartına?

sadece merak. cevap gelirse sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: arseniCem

aklıma bir şey takıldı.

anladığım kadarıyla bulldozer nedenli bir darboğaz oluşmuş 7870cf de değil mi? yoksa bir optimizasyon sorunu mudur cf ile ilgili?

ve acaba fx8120 ye 7950 7970 tarzı bir ekran kartı takılsa(tek kart), darboğaz yapar mı ekran kartına?

2 x 7870 de amd işlemci darboğaz yapmış hatta çoğu yerde işlemci yüzünden 2 x 7850 performansı alınmış (tablolara göre)
    ama tek kart olduğunda biraz oc ile hd 7950 , hd 7970 gibi kartlarda darboğaz yapmaması lazım ama o kartlar alınıyorsa belki biraz psikolojik tatmin olacak ama
    i5 , i7 almakta fayda var ...(benim şahsi görüşüm)

• quote:

aklıma bir şey takıldı.

1230-6600 MHz de çalışan gtx680 le bile kullandım darbogaz sorunu olmadı..

def. 7850 cf ve def. 7870 cf de bile kullanılabilir fakat işin içine oc girdiğinde yetersiz kalıyor..
  • quote:

quote:

aklıma bir şey takıldı.

def. 7850 cf ve def. 7870 cf de bile kullanılabilir fakat işin içine oc girdiğinde yetersiz kalıyor..

tabi fx 8120'nin sıfırının 320 tl civarında uygun fiyatlı olduğunu da hesaba katmak lazım bu fiyatıyla hd 7850 - hd 7870 kullanıcısı için ilaç gibi olacaktır.

• tabiki islemci nedeniyle performans olarak baya tikanmis.valla 7950-7970 icin kisitlama gene yapar ama cf kadar olmaz sanirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cok güzel ve yararlı bir konu olmus.emek veren herkein eline saglık.
  • quote:

quote:

aklıma bir şey takıldı.

Son cümleden intele dogru bi yönelme kokusu aldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kaan arkadaşımızda powercolor HD7870 PCS+ nın 2.sini aldın , 3570K ile sonuç koyacaktır en kısa zamanda.
  • Son guncel dx11 oyunlardan Sleeping Dogs bench sonuclarını yayınlıyorum.Ilk mesaja eklenebılır.

EXTREME:

DEFAULT:

OC:

HIGH:

DEFAULT:

OC:

• Bizde seviniyoruz AMD yi günlük @4.5 ghz de kullanıyoruz diye :))) demekki Ghz demek hersey demek değilmiş. Fatih Arkadasımızın i7 gibi bir işlemcisi olsaydı eger o zaman ortaya cıkacak farkları dusunemıyorum. Şimdi gaza gelip i7 işlemciye dönmeli degılmı :))
  • FX6100 vs 3570K yakında hazır olacak konu.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.