Şimdi Ara

###GTX670 vs HD7850CF vs 7870CF (OC & DEFAULT) Kullanıcı Testleri### (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
3
Favori
6.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Bence gerek yok 670'i iyi tokatlamışsın her anlamda ( ! )

Adamın Damarına basmıssınız :))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CagriErcan -- 27 Ekim 2012; 12:39:44 >
  • oha 670i tokatlamış 680ide tokatlar.
  • Dün GTX670 almaya giderken sn dk anakartı değiştirirken 7850 CF yapma kararı almıştım hiç aklımda yoktu ve araştırmadım şimdi iyiki CF yapmışım diyorum.
  • Sonuclar beklendigi gibi , bu arada GTX 660 SLİ kullanan var mi forumda ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7850cf nin sicaklik degerlerini falan gorseydik iyi olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Genel olarak bir sıkıntısı yok. Ama F/P olarak mantıklı olan, ilk aşamada piyasadaki oyunlara yeterli bir tek güçlü kart alıp ilerde 2.sini almaktır. Misal bir HD7850 yada 7870 alıp , ilerde 2.sini almak şuan piyasada yapılabilecek en iyi oyuncu hamlesi.

+ bi milyon
  • CF olsun SLI olsun sanki sadece test amaçlı gibi gözüküyor bana, bir oyunun oynanabilirliğini minimum fps yansıtıyor, yani sli yada cf sistem kurup tek kartla nerdeyse aynı minimum fps alıyorsunuz, nedense şu çift kartlı sistemlerin minimum fps olayını geliştiremediler, ortalama karede %40 larda fark varken minimum fps ler nerdeyse aynı.
  • bence bu teste asıl katılması gereken hd7950 ve hd7970.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MsTmS

Dün GTX670 almaya giderken sn dk anakartı değiştirirken 7850 CF yapma kararı almıştım hiç aklımda yoktu ve araştırmadım şimdi iyiki CF yapmışım diyorum.

hayırlı olsun.7850 500-550 tl arasında oldugu donemler alırken cf yapmak ısteyen dusunebılırdı ama su ankı fıyatıyla 7850 ve 7870 cıdden cok ıyı sevıyeye geldı.son drıverla ortalama %5-15 arası performans artısı oldu.

@rodri

testler bellı.bızım test sevıyesı ıcın mın 680-7970 arası kart olursa daha saglıklı olacaktır.veya 660 veya 660tı slı olabılır.7870 cf sonuclarıda gelecek zaten.

@KanKoKan

mın fps olayı tek kart ıcınde cf ve slı duzeneklerındede sorun.670-680-7970 gıbı kartlar bıle bazı oyunlarda yerı geldıgınde 30 lara kadar dusebılıyor.

@AndJusticeForAll

sıcaklık degerlerı zaten ss de sag ustte gozukuyor.genede soylım kartlar ıcın gordugum max degerler ust kart ıcın 75 alt kart ıcın 65 derece.

@turbo-powwer

valla kendı adıma cok gormek ısterım 660 slı sonuclarını defult ve oc lı olarak.

• Istanbula dondugum gibi 7870 CF sonuclarini ekleyecegim. Parcalari aldik daha montaj bile yapmadim icim gidiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok ciddi fark atmış... gerçekten güzel bir sistem olmuş 7850 cf... fiyatı da iyi...
    üşenmesem 680 ekleyecem de oyunların sadece 3 tanesi var... indirip yüklemek ölüm :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

ve BMW ikna edilmeyi bekliyor....

Aha buraya yazıyorum birgün BMW 'de AMD ci olacak. Nvidia nın nekadar kazıkçı tokatçı bir firma olduğunu kendisi bile kabul edecek.

Bazı sebeplerden dolayı Nvidia dan vazgeçemem.

Cuda programmer veya brutal hacker falanmısın hocam
  • quote:

quote:

quote:

Aha buraya yazıyorum birgün BMW 'de AMD ci olacak. Nvidia nın nekadar kazıkçı tokatçı bir firma olduğunu kendisi bile kabul edecek.

buna taraflı sevdalı olmak dıyelım.arkadas hep nvıdıa kullanmıstır alısmıstır ve sevmıstır amd ye gecmek ıstemez.veya bende hep amd kartlar kullanmısımdırkı 9600 donemınden berı 3000 serısı harıc her serıden bır veya bırden fazla kartını kullanmısımdır.drıver konusunda ınsallah daha ıyı yerlere gelecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: onurko93

680ide tokatlar.

Bu 2-3 aydır kaç kişi tarafından yazıldı zaten, tokatlar değil, tokatladı olacak.
  • quote:

quote:

quote:

Değil, ben aldığım ürünün öncelikle destek kısmına dikkat ederim.SSD alıken fw desteğini veriliyormu,anakart alırken bios update ler düzenli veriliyor mu vs. ekran kartı alırken uzun süre yazılım desteği veriliyormu, oyunlarda extra efekt vb için destek var mı...

• Cok guzel bir konu olmus. Emegi gecenlere tesekkurler.

• quote:

...ekran kartı alırken uzun süre yazılım desteği veriliyormu, oyunlarda extra efekt vb için destek var mı...

bunları nVidia'da buluyormusun?

6ay bile kullanmadığın bir ekran kartına nVidia 10 yıl destek verse sana ne faydası olur?

oyunlarda sana hangi extra efekti yaşattı son kullandığın ekran kartı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 28 Ekim 2012; 8:19:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

quote:

...ekran kartı alırken uzun süre yazılım desteği veriliyormu, oyunlarda extra efekt vb için destek var mı...

bunları nVidia'da buluyormusun?

6ay bile kullanmadığın bir ekran kartına nVidia 10 yıl destek verse sana ne faydası olur?

oyunlarda sana hangi extra efekti yaşattı son kullandığın ekran kartı?

Destekden kastım hem uzun süre destek vermesi hemde zamanında destek vermesi, oyun çıktıkdan bilmem kaç gün sonra gelecek driver yada fix i beklemek zorunda değilim.
    Extra efekt den kastım PhysX ve cuda dır ve benim için vazgeçilmez olmuştur.

• Cuda ve Fizik zaten Nvidianın en önemli silahları bana göre.
    Bu arada bmw pm attım.
  • ne silah ama, Cuda=Shader Fizik=500MB daha fazla yer kaplama C:'de.
    bukadar basit bu olay, gerisi tamamen kullanıcıların saplantı ve ön yargıları.

tabii neticede kim nasıl mutlu oluyorsa öyle davransın.
    benim hala şaştığım şey duygusal seçimlere bukadar anlamsız teknik nedenler arama ve bulma çabası.

BF3'ü çıkalı beri oynuyorum, 3 AMD ve 2 nVidia kartla oynadım - ne Cuda ne de Fizik farkı gördüm.
    yok ki görelim, olması gerek de bu zaten.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.