Şimdi Ara

gtx1070 alsam sistemim kaldırırmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1070 alıcamda şimdi bazı yerlere sordum dediler darboğaz yapar kimisi dedi yapmaz arada kaldım yani. Alsam darboğaz söz konusu olurmu ?
    Birde şuanki psu yeterli olurmu

Şuanki sistem:

İşlemci Intel(R) Core(TM) i7-3820 CPU @ 3.60GHz 3.60 GHz

Anakart: P9X79 DELUXE | Anakart (PCI Ex.)

Ram: 16gb corsair

PSU: 750W psu

• Darboğaz yapmaz hocam rahat olun,hem anakartınıza takılabilecek o kadar güzel işlemciler var ki darboğaz yapsa bile ucuz yollu işlemci upgradesi ile bu durumu aşmak mümkün

http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P9X79_DELUXE.html

Bu site anakartınıza takılabilecek tüm işlemcileri gösteriyor,eğer 3820 yetmezse bu listedeki cpulardan size uygun olanı takarsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi For Mother Russia -- 11 Aralık 2017; 22:56:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: For Mother Russia

Darboğaz yapmaz hocam rahat olun,hem anakartınıza takılabilecek o kadar güzel işlemciler var ki darboğaz yapsa bile ucuz yollu işlemci upgradesi ile bu durumu aşmak mümkün

http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P9X79_DELUXE.html

Bu site anakartınıza takılabilecek tüm işlemcileri gösteriyor,eğer 3820 yetmezse bu listedeki cpulardan size uygun olanı takarsınız

Saolsun hocam beni çelişkiden kurtardınız :) peki PSU yeterlimidir ?

• sadakat16 kullanıcısına yanıt
    Bu siteden tüm donanımlarınızı girerek bir sonuç elde edebilirsiniz

https://outervision.com/power-supply-calculator

• Eğer 1080p'de oyun oynayacaksanız evet, sisteminiz darboğaz yapacaktır ekran kartına.

Ama 2K veya 4K'da oynayacaksanız herhangi bir darboğaz söz konusu olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Eğer 1080p'de oyun oynayacaksanız evet, sisteminiz darboğaz yapacaktır ekran kartına.

peki bu neden dolayı oluyor açıklayabilirmisiniz

bence çözunurlugu dusurduğun zaman pixsel orta çıkyır ozamanda işlemci devreye giriyor ondandır heralde demi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadakat16

quote:

Eğer 1080p'de oyun oynayacaksanız evet, sisteminiz darboğaz yapacaktır ekran kartına.

bence çözunurlugu dusurduğun zaman pixsel orta çıkyır ozamanda işlemci devreye giriyor ondandır heralde demi ?

Çözünürlüğü düşürdüğünüz zaman GPU'ya binen yük azalıyor ve ekran kartını beslemek için işlemcinin daha çok çalışması gerekiyor. Sizin işlemciniz GTX 1070'i 1080p'de tam beslemesi için yeterli güce sahip değil.

Çözünürlük arttıkça GPU'ya binen yük artıyor ve işlemci, ekran kartını beslemek için daha az güç harcıyor.

• Darboğaz yapar diyen arkadaşlar forumu donanımı falan bıraksın.

• TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    O züper zekaların mantığı şöyle

CPU çekirdeği sayısı x>4 ise darboğaz yapmaz

CPU çekirdeği x=4 veya 4>x ise yapar

• For Mother Russia F kullanıcısına yanıt
    O arkadaşlara fx 8350 ile mutluluklar

• fx 8370 ile 1070 alacaktim. 1060 alsam daha iyi gibi duruyordu. miningciler kanima girdi. rx 580 cf yaptim. ustune gaza gelip 2k monitor aldim. 2k da darbogaz yapiyor ama %10 civarinda bi fps farki oluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=1YQ3DYl4Ffg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oraykt -- 12 Aralık 2017; 13:33:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

Darboğaz yapar diyen arkadaşlar forumu donanımı falan bıraksın.

Eywallah içimi rahatlattın hocam :)

bu arada işlemci çekirdeği 4
  • quote:

quote:

quote:

Çözünürlüğü düşürdüğünüz zaman GPU'ya binen yük azalıyor ve ekran kartını beslemek için işlemcinin daha çok çalışması gerekiyor. Sizin işlemciniz GTX 1070'i 1080p'de tam beslemesi için yeterli güce sahip değil.

Çözünürlük arttıkça GPU'ya binen yük artıyor ve işlemci, ekran kartını beslemek için daha az güç harcıyor.

1080p de Heralde çok yapmaz hissetmem bile ?

• quote:

Orijinalden alıntı: oraykt

fx 8370 ile 1070 alacaktim. 1060 alsam daha iyi gibi duruyordu. miningciler kanima girdi. rx 580 cf yaptim. ustune gaza gelip 2k monitor aldim. 2k da darbogaz yapiyor ama %10 civarinda bi fps farki oluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=1YQ3DYl4Ffg

RX580 CF çok gereksiz olmuş onun yerine tek GTX1080 almak her anlamda daha iyi olurdu zaten performans olarak da aşağı yukarı aynılar ama her oyunun CF desteklemediği ve 580 CF ın 400W üstü güç tükettiğini hesaba katarsak her anlamda GTX1080 daha mantıklı olurdu üstelik fiyat olarak da birazcık daha avantajlı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

1080p de Heralde çok yapmaz hissetmem bile ?

60 Hz bir monitörde oynarsanız hissetmessiniz

• sistem mining amacli kullanimda olacak. haftada belki 3-4 saat oyun oynayacagim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oraykt

sistem mining amacli kullanimda olacak. haftada belki 3-4 saat oyun oynayacagim.

2 RX580 mining de iş yapıyor mu

Çok az bırakıyor mining kazma zorlaştı falan diyorlar ama işin içinde olmadığım için net bilemiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.