Şimdi Ara

GTX TİTAN Normal vs Modded Bios Test + BONUS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
25
Cevap
0
Favori
745
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> GTX TİTAN Normal vs Modded Bios Test + BONUS
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    6150 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar, bu konuda GTX TİTAN a modlu bios atma konusunda tereddüt yaşayamlar olursa bu biosun onalra sağlayacağı getiriyi göstermek istedim.

Arkadaşlar testlerde fark ufak gibi çıkıyor ama uzun süreli oyun oynadığınızda bu fark dahada açılıyor çünkü normal biosda az bir ısınmada bile direkt voltaj düşürüyor haliyle frekansda düşüyor.

Tabi bunun sonucu olarak kart normalden biraz daha sıcak çalışıyor bunuda unutmamak lazım.

:::TESTLER:::

[NORMAL]----------------------[MODDED]

----------

----------

----------

----------

----------

:::SONUÇ TABLOSU:::

MODDED BİOS DOWNLOAD: http://www.mediafire.com/?s1kenpniixed5uo

----------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi gelelim BONUS a :

Evet arkadaşlar internetde hiçbiryerde bulamayacağınız özel bir bios sunuyorum size:

Orijinal İnno3D İchill GTX TİTAN Accelero Hybrid biosu, (kesinlikle müdahale edilmemiş tamamen orijinal) ben oc ile uğraşmak istemiyorum kartım kendinden oc li olsun derseniz bu bios tam size göre, piyasaya çıkmış yada çıkacak olan Zotac AMP den daha hızlı bir kartınız olacak, yani piyasadaki fabrika oc li gelen en hızlı titan dan birine sahip olmuş olacaksınız.

ORİJİNAL İCHİLL A.H. BİOSU DOWNLOAD: http://www.mediafire.com/?4nyymzrdth1b4mp

|
    |

• Yarbay
    15718 Mesaj
    eline sağlık un. valley ve metro 2033 testlerini de koyarsan güzel olur

Orijinalden alıntı: evohan

eline sağlık un. valley ve metro 2033 testlerini de koyarsan güzel olur

eski bios varken bunları yapmışım o sebeple aynılarını yaptım, yoksa TR bioshock yada hitman de eklemeyi isterdim.
    |
    |
    ///EVGA GEFORCE GTX 1080 Tİ FTW3 11 GB//MSI Z370 GAMING M5//İNTEL CORE İ7 8700K//KINGSTON HYPERX PREDATOR [email protected] MHZ OC (2X8) GB DDR4//NZXT KRAKEN X62//SAMSUNG 850 EVO 250 GB//SAMSUNG 860 EVO 500 GB//SEAGATE 2 TB 7200 RPM SSHD//ASUS VG248QE 144 HZ//CORSAİR AİR 540 WHİTE EDİTİON//SEASONIC 1000W PLATINUM//LOGİTECH G810 ORION SPECTRUM RGB//LOGİTECH G502 PROTEUS CORE SPECTRUM RGB//LOGİTECH G633 ARTEMİS SPECTRUM RGB 7.1 SURROUND//WİNDOWS 10 X64 PRO///
  • Yüzbaşı
    578 Mesaj
    Peki diyelim ben gtx680 aldım yada 660tı falan onları özel biosunu verme şansın varmı
    bonus güzelmiş.. sen kullandın mı bari ? fark oldu mu ?

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
  • Yüzbaşı
    270 Mesaj

innochilli bayadır arıyordum eline sağlık, senin modlu bios Naennon biosuna benziyor, onu kullansam da throttling onda da ortaya çıkıyordu oc yaptığımda. Ondan sonra tech inferno'nun biosu kullanmaya başladım (gpu boost 2.0'ı kaldırıyor), şimdiye kadar throttling yaşamadım. Seninkini de bir ara deneyip haber veririm.

@bocekgrafik

modlu biosun amacı throttlingi önlemesi zaten fark olmasa da olur
    |
    |
    Bahsedilenler: B.M.W
    Intel 5960X @ 4.2GHz (Cooler Master Nepton 280L) // Asus Deluxe X99 // 16GB GSKILL DDR4 RAM @ 2666MHz // Zotac GTX 980Ti AMP! Extreme SLI // Sandisk Extreme 240x2 RAID0 // OCZ Revodrive 3 120GB SSD // Western Digital Black 1TBx4 // 3TB Seagate Barracuda // Cooler Master Cosmos II // Corsair AX1200i Digital ATX Power Supply // Dell UP3214Q // Dell U3011 // Dell U2711 // Logitech Z906 5.1 // Razer Ouroboros // Razer Black Widow Ultimate // Razer Tiamat 7.1 Kulaklık
  • Yarbay
    6150 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mur88

Güzel sonuçlar.Bir kaç test daha eklerseniz daha bilgilendirici olacaktır.

aslında güncel testleri eklemeyi isterdim ama ilk bios varken bunları yapmışım o sebeple aynılarını şuanki yeni biosla yapıp kıyaslama oluşturdum.

Orijinalden alıntı: hanibal187

innochilli bayadır arıyordum eline sağlık, senin modlu bios Naennon biosuna benziyor, onu kullansam da throttling onda da ortaya çıkıyordu oc yaptığımda. Ondan sonra tech inferno'nun biosu kullanmaya başladım (gpu boost 2.0'ı kaldırıyor), şimdiye kadar throttling yaşamadım. Seninkini de bir ara deneyip haber veririm.

@bocekgrafik

kart 80 dereceyi geçerse 1 kademe düşme oluyor oda 1137 de çalışırken 1124 de o düşme bile olmuyor, bu throttlink ref. soğutmada aşırı ısındığında yinede olur çünkü sıvı soğutma bile yeri geldiğinde 80 i buluyorsa düşünün ref. ne kadar olur haliyle gpu ya throttlink yapacak yada kendini kapatacak başka yolu yok yani.Bu custom bios ile anlamsız voltaj düşümü ve neticesinde oluşacak oc stabilizesi bozulması durumlarının önüne geçilmiş oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.M.W -- 21 Mayıs 2013; 0:54:09 >

• Yarbay
    6150 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Güzel ve taktire değer bi çalışma ama ortalama % 1.8'lik fark için değer mi? Onu düşünmek lazım.

dediğim gibi teorik fark çok düşük olması sizi aldatmasın uzun süreli oyunlarda voltaj can sıkıcı şekilde düşüyor normal bios ile ve o haliyle bench yapılsa çok daha düşük skorlar alır.
    |
    |

Orijinalden alıntı: X-FI

bonus güzelmiş.. sen kullandın mı bari ? fark oldu mu ?

ichill biosunu kullandım ama sonrasında bu modlu bios çıkınca biraz editleyip bunu attım ona gerek kalmadı fakat şöyle birşey var ref. soğutma kullananlara tavsiye edebilirim ichill biosunu çünkü modlu bios voltajı fix lediği için kartı ısıtıyor haliyle ref. soğutmada buna yetmiyecektir en azında uzun süreli oyunlarda.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Huzur53

Peki diyelim ben gtx680 aldım yada 660tı falan onları özel biosunu verme şansın varmı

TPU database de onlar için baya çeşitli bioslar var board id yi dikkate alarak indirip atabilirsiniz.
    |
    |

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

aslında güncel testleri eklemeyi isterdim ama ilk bios varken bunları yapmışım o sebeple aynılarını şuanki yeni biosla yapıp kıyaslama oluşturdum.

Kartı kullananlar için güzel bir çalışma olmuş o zaman fark az gibi görünsede amaç herhalde hız düşmesinin önüne geçmek.Kullanan arkadaşların yorumlarıyla çalışmanız daha da değer kazanacaktır.Bu bir nevi tıtanları fabrika çıkışlı ocli duruma getiriyor ki bir bıosla yapılabildiğinin bir göstergesi.
    ///EVGA GEFORCE GTX 1080 Tİ FTW3 11 GB//MSI Z370 GAMING M5//İNTEL CORE İ7 8700K//KINGSTON HYPERX PREDATOR [email protected] MHZ OC (2X8) GB DDR4//NZXT KRAKEN X62//SAMSUNG 850 EVO 250 GB//SAMSUNG 860 EVO 500 GB//SEAGATE 2 TB 7200 RPM SSHD//ASUS VG248QE 144 HZ//CORSAİR AİR 540 WHİTE EDİTİON//SEASONIC 1000W PLATINUM//LOGİTECH G810 ORION SPECTRUM RGB//LOGİTECH G502 PROTEUS CORE SPECTRUM RGB//LOGİTECH G633 ARTEMİS SPECTRUM RGB 7.1 SURROUND//WİNDOWS 10 X64 PRO///

• Yarbay
    14994 Mesaj
    king of nvidia dan gene guzel bır calısma..elıne saglık..7850 lere yuklesem nolur acaba
    Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--Sapphire Radeon RX 5700 8GB--LG 31,5" 32GK850F 1 Ms 2K 144Hz Freesync 2--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3600 CL17 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset
  • Yarbay
    6150 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

Kartı kullananlar için güzel bir çalışma olmuş o zaman fark az gibi görünsede amaç herhalde hız düşmesinin önüne geçmek.Kullanan arkadaşların yorumlarıyla çalışmanız daha da değer kazanacaktır.Bu bir nevi tıtanları fabrika çıkışlı ocli duruma getiriyor ki bir bıosla yapılabildiğinin bir göstergesi.

evet esas amaç voltage dropu ve buna bağlı frekans düşmesini engellemek ama bunun neticesindede ısı oluşuyor haliyle, nvidia nın bu boost olayını çıkarmasındaki sebep ısınma olayını aza indirgemek olsa gerek.
    |
    |

• Yarbay
    6150 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

king of nvidia dan gene guzel bır calısma..elıne saglık..7850 lere yuklesem nolur acaba

7850 yi nvidia yapsaydı onun içinde bir çalışma yapardık
    |
    |
    |
    |

quote:

quote:

@bocekgrafik

kart 80 dereceyi geçerse 1 kademe düşme oluyor oda 1137 de çalışırken 1124 de o düşme bile olmuyor, bu throttlink ref. soğutmada aşırı ısındığında yinede olur çünkü sıvı soğutma bile yeri geldiğinde 80 i buluyorsa düşünün ref. ne kadar olur haliyle gpu ya throttlink yapacak yada kendini kapatacak başka yolu yok yani.Bu custom bios ile anlamsız voltaj düşümü ve neticesinde oluşacak oc stabilizesi bozulması durumlarının önüne geçilmiş oluyor.

Nvidia bu frenlemeyi GPU'ya bir zarar gelmesin diye koymuş olabilir mi acaba? Soruyu tersten soracak olursak, "Bi bildiği vardı ki biosu, kart ısındıkça yavaşlayacak şekilde yazmıştır." diye düşünüyorum. Burdan yola çıkarak, bahsettiğiniz biosla kartın sürekli olarak aynı hızda çalışmasından dolayı karta bir zarar gelme veya en iyi ihtimalle kartın ömrünü azaltma gibi bir durum söz olabilir mi acaba?
    |
    |
    Bahsedilenler: hanibal187

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan

• Yüzbaşı
    270 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

quote:

@bocekgrafik

Nvidia bu frenlemeyi GPU'ya bir zarar gelmesin diye koymuş olabilir mi acaba? Soruyu tersten soracak olursak, "Bi bildiği vardı ki biosu, kart ısındıkça yavaşlayacak şekilde yazmıştır." diye düşünüyorum. Burdan yola çıkarak, bahsettiğiniz biosla kartın sürekli olarak aynı hızda çalışmasından dolayı karta bir zarar gelme veya en iyi ihtimalle kartın ömrünü azaltma gibi bir durum söz olabilir mi acaba?

bu konu yabancı forumlarda çok konuşuldu, nvidia sürücü ile düzeltcek dendi ama şimdilik birşey çıkmadı (bios mod dışında), aslında olan tam şey hedef sıcaklığa ulaşmadan kartı frenlemesi power targetini de tam kullanamıyor çoğu zaman (bende %95i geçemiyordu hiçbir zaman orjinal bios ile).

Nvidia'nın açıklamasıda bu şekilde

quote:

We’ve found an error in our power reporting that under certain circumstances makes it look like there is extra power headroom available. The power readout could, for example, show 90% when in fact you are using 100% of the available power. It’s likely that your card is boosting clocks up until it hits the power limit but the reporting error is causing the power readout to show a number below 100%. Under these circumstances a dramatic increase in fan speed would cause some extra power draw and the GPU voltage and clocks could be dropping in order to stay within the maximum power limits of the card.

We’re working on a fix for the power reporting error and expect to have it available in a few weeks.

yani diyorlarki kartın hızları power değerleri %100'e gelmeden düşüyor (power okuması %90 gösterip, gerçekte %100 değerlerine ulaştığından denmiş), bu yüzden de fanlarda aşırı hızlanma ve ani gpu voltajı ve hızı düşüşleri yaşanıyor power limitleri içinde kalmak için. Kısacası power okuma/bildirimde hata var deniyor bu yüzden throttling yaşanıyor (Gerçi çoğu kullanıcıda power limiti %106 ayarlansa bile %100'ü hiç geçmediklerini belirtmişler).

Tartışıldığı link
    https://forums.geforce.com/default/topic/542132/geforce-drivers/requesting-official-nvidia-response-to-titan-throttling/post/3796530/#3796530

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hanibal187 -- 21 Mayıs 2013; 9:37:12 >
    |
    |
    Intel 5960X @ 4.2GHz (Cooler Master Nepton 280L) // Asus Deluxe X99 // 16GB GSKILL DDR4 RAM @ 2666MHz // Zotac GTX 980Ti AMP! Extreme SLI // Sandisk Extreme 240x2 RAID0 // OCZ Revodrive 3 120GB SSD // Western Digital Black 1TBx4 // 3TB Seagate Barracuda // Cooler Master Cosmos II // Corsair AX1200i Digital ATX Power Supply // Dell UP3214Q // Dell U3011 // Dell U2711 // Logitech Z906 5.1 // Razer Ouroboros // Razer Black Widow Ultimate // Razer Tiamat 7.1 Kulaklık

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Bey Azura
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,813
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.