Şimdi Ara

GTX 980 Ti , GTX 980 ve 970 ANA KONU (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.629
Cevap
31
Favori
245.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Diğer kartların muhtemelen referans tasarım ve OC' suz olduklarını göz önüne almak lazım. Ama tabii ki yine de farklar olacaktır.

Özellikle yük altındaki sıcaklık durumları çok güzel.Gerçekten bu konuda iyi gelişme yaşanmış, 28nm GPU kullanılmasına rağmen (R9 200 ve GTX 700 serisinde ısılar genelde 70 - 80 C arasıydı bu yüzden diyorum).
  • quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

Verildi mi bilmiyorum ama : ZOTAC GTX 980 AMP! Extreme

http://novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=10147

Ben vermiştim ilk olarak, çok oldu.

Ama işin garip tarafı ben paylaştığımda kart 2100 küsurdu, şimdi fiyatında bir daha revizeye gitmişler.Bakalım kart stoklara girdiği zaman nasıl bir fiyata sahip olacak ? O zamanda değişmesinden korkuyorum.
  • Gtx 970'ler tam sli yapmalık keşke fiyatları 1000 tl gibi olsaydı.
  • Evet bu ürün stoklara girmişti zaten.

ZOTAC' ın bu serideki en küçük üyesi oluyor kendisi. AMP! ' lardan ne yazık ki ses seda yok.
  • NVIDIA MIDRANGE CHIPS/CARDS
    GTX 460 = GF 104
    GTX 560 = GF 114
    GTX 680/660TI/770 =GK 104
    GTX 980 GM 204

NVIDIA FLAGSHIP CHIPS/CARDS
    GTX 480 = GF 100
    GTX 580 = GF 114
    GTX 780/780TI/TITAN = GK 110
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Ya tabii ki hayırlısı olsun ama beni dinleyin ve iptal edin.Yeni monitör falanda alacaksınız NVIDIA' nın yeni teknolojileri çok işinize yarayacaktır.Bunların çoğu keplerde kullanılamayacak veya kullanılsa bile performans düşüşüne neden olacak.

Testlerde dediğiniz gibi fazla fark yok ama; teknolojiler ve 8+8 pin kartlar ile daha fazla OC imkanı göz önüne alındığında yeni seri kartlar çok daha mantıklı.

Hiç bekleyemem derseniz ZOTAC AMP! EXTREME GTX 970 alın 1400 TL' ye, 2100 TL' ye GTX 980 almayıp, GTX 980 civarı performans alırsınız, akabinde GTX 780Ti ile de kafa kafaya bir kart olur.Paranızda cebinizde kalır.

İlla ZOTAC şart değil, aklınıza gelen bir markadan GTX 970 almaya bakın.

İptal ettim 980 özel soğutmalı bir model alacağım yardım için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu seride a1 b1 olayi olacak mi?

• Napacaksiniz evganin les kartlarini.mis gibi giga msi asus dururken.

• Merhaba arkadaşlar. Novada ve hepsiburadada Gigabyte GTX 970 satılmakta. Hepsiburadadaki modelde bir ibare yok, klasik model sanırım. Nova bilgisayardaki modelde ise Super overclock yazıyor kutunun sol altında ve kutuları farklı.
    Bu iki model arasında nasıl bir fark vardır? Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

http://www.hepsiburada.com/liste/gigabyte-nvidia-geforce-gtx-970-4gb-256bit-gddr5-dx12-pci-e-30-ekran-karti-gv-n970g1-gaming-4gd/productDetails.aspx?productId=bd304892&categoryId=204#Gorseller
    http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=10137

Ekleme: Aklım hala MSI'da ama Gigabyte alacak olursam yukarıdaki 2 modelden hangisini tercih etmeliyim arkadaşlar, hangisi daha iyidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korialstrasz -- 24 Eylül 2014; 8:41:47 >
  • EVGA GeForce GTX 970 FTW ACX 2.0

Eylül ayı içinde çıkacakmış fiyatı 369 dolar olarak belirlenmiş boost 1367 MHz.Yani giganın yurt dışı ile aynı fiyata gelecek.Bu da demek oluyor ki 1.250-1.300 arası.Yurt dışından benim gibi almayı düşünenler için hızlı kargo ile bugün ki maliyeti 1.102.00 TL
    Arkasını göremiyoruz kartın plaka var mı yok mu belli değil hiç bir resim bulamadım o şekilde.Soğutucu aynı sanki Son 6 gün daha bekleyelim.

http://www.game-debate.com/hardware/index.php?gid=2477&graphics=GeForce%20GTX%20970%20EVGA%20FTW%20ACX%202.0%204GB%20Edition
  • Korialstrasz kullanıcısına yanıt
    Kutu görsellerine bakınca farklılık olduğu görülüyor hocam. Nova'daki Super O.C.'li...
  • Fiyat icin turkiye de pahali diyen arkadaslar arastirdim ben bu konuyu. Distributor firma avrupa disindan urun getirtiyorsa gumruk vergisi oduyor ama avrupa icin bu vergi yok. Bundan sonra da turkiye de kdv ekleyip satiyorlar.

Tam degerlerini bilmiyorum ama kabaca bir islem yaparsak msi gtx 970 icin:

360x1.18x1.18 1150tl gibi bir degere geliyor ki rakamlardan emin degilim.

Tr fiyati ise 1219 tl.

Teknoloji urunlerinin kdv si 20 kusur diye hatirliyorum yanlis degilsem.

Bunu ithalat ihracat yapan firmalara sordum ve bana boyle bir cevap verdiler. Buna gore yeni kartlarin tr fiyati normal diyebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

EVGA GeForce GTX 970 FTW ACX 2.0

Eylül ayı içinde çıkacakmış fiyatı 369 dolar olarak belirlenmiş boost 1367 MHz.Yani giganın yurt dışı ile aynı fiyata gelecek.Bu da demek oluyor ki 1.250-1.300 arası.Yurt dışından benim gibi almayı düşünenler için hızlı kargo ile bugün ki maliyeti 1.102.00 TL
    Arkasını göremiyoruz kartın plaka var mı yok mu belli değil hiç bir resim bulamadım o şekilde.Soğutucu aynı sanki Son 6 gün daha bekleyelim.

http://www.game-debate.com/hardware/index.php?gid=2477&graphics=GeForce%20GTX%20970%20EVGA%20FTW%20ACX%202.0%204GB%20Edition

6 gün daha beklemeyeceğiz , yine çöp olursa asus akar

• quote:

Orijinalden alıntı: Vinewood

quote:

2.0 modelinde de ses sorunları vs. biteceği kesin değil ki...
  • arkham92 kullanıcısına yanıt
    %99 biter Evga daha fazla izin vermez bu duruma

• arkham92 kullanıcısına yanıt
    Ses sorunu fanların gerekenden daha hızlı çalışmasından kaynaklı fan profili ile aşılıyor yani.Benim merak ettiğim soğutucu bölümü farklı mı ? değil mi ?Yani ısı boruları dizilişi FTW'de de farklı değilse zaten yapacak bir şey yok Türkiye'den 970 sli için gigayı seçmem gerekecek.Yada ilk olarak zotac janjanlı 980 amp arkadaşı alıp novada listelendi 1.929 tl mesela.Biraz daha düşünce 2. 980 alıp sli yapmak.

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=10147
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkham92

quote:

Orijinalden alıntı: Vinewood

quote:

2.0 modelinde de ses sorunları vs. biteceği kesin değil ki...

Bi umut belki iyi çıkar kart

• Evga yı hemen çöp yapmayın öyle.Piyasada özel modellerde tartışılmayan bir firma..Adamlar ekstradan daha küçük bir soğutma borusu koydular.Hemen yanlış tasarım diye yaygara koptu...
  • Biras sabretmek lazim kanimca. O arada asus gsync monitor almayi dusunuyorum. O arada ekran karti piyasasi oturur.

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.