Şimdi Ara

GTX 980 Ti , GTX 980 ve 970 ANA KONU (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.629
Cevap
31
Favori
245.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Poyri

quote:

Orijinalden alıntı: Vinewood

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Vinewood

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

Evga ışıldaklı renkli sağında solunda ledlerin yanıp söndüğü tasarımlarla Nvidia'nın 1 numaralı partneri olmadı. Hep sade, hep klasik, hep retro tasarımlara sahipti. Bunların bazıları güzel duruyordu bazılarıysa çirkin ki bunlar da göreceli kavramlardır.

Kartlarının performansıyla, verdiği hizmetle, teknik yeterliliğiyle, rma servisiyle ve müşteri hizmetleriyle 1 numara olan bir firma Evga. İki günde gömdünüz koca firmayı, biraz sakin olun

Asus da 1 ısı borusu temas etmiyordu hatta bazı ürünlerinde 1 i hiç 1 tanesi de yarım bazılarında çok az temas ediyordu kimsenin umurun da olmadı. Işıklı 3slot kaplayan malzemeleri kötü ama iyi reklam yapmış firma olunca iş değişiyor.

Not: Asusun hangi kartıydı hatırlamıyorum hatta bu forumda da konusu açılmıştı.

r9 290 da bu olay vardı

Onda olduğunu bilmiyorum Asusun soğutucusu çok saçma olduğu için uzun zamandır bakmıyorum onların soğutucusuna ama vardır genelde olan şeyler kaç ısı borusu değiyor diye bakmamak lazım olaya, nasıl performans veriyor diye bakmak lazım diğer kartlara karşı. Ve eğer 3slotluk kart 2 slotlular kadar veya daha kötü soğutuyorsa bir sıkıntı vardır.

Asus DCU2 rev.2 sadece 2 slotluk yer kaplıyor Ayrıca 290'lar arasında en kötüsü Asus modeldi .

Artık 2 slot kaplıyor kaç yıl 3slot yaptılar ama 2slotluk msilar daha iyi iş çıkarttı. Bu şekilde soğutucu tasarlayan firmadan zaten düzgün bir kart beklemek garip olurdu Kullandığım 290lar içinde en iyisi overclock yönünden değil ama 290x olma yönünden referans XFX di ama o da başka birşey yapamıyordu

Haklısınız hocam , En son cıkan Strix iyi olsada DCU2'nin üst düzey kartlardaki performansı insanı kuşkululandırıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gigabyte, hatalı kart üretim konusunda oldukça başarılı. AMD tarafında 290(X)

Nvidia da ise 780 ile haberi gelmişti.

290(X)
     GTX 980 Ti , GTX 980 ve 970 ANA KONU
  • Yok yahu size söylemedim arka sayfada iş artık iyice geyiğe dönünce dedim biraz sakin olay o kadar da abartıldığı gibi değil. İnanılmaz kötü sıcaklık değerleri olsa bu denileni anlarım ama öyle bir durum da söz konusu değil.

970'in nasıl bir PCB ve güç tüketim değeri ile geldiğini gördükten sonra iki tane tel bir tane fan bağlayıp satışa koysalar o kart yine soğur zaten bir şekilde... Eee öyle de olmuş yarım yamalak soğutucularla sıcaklıkları görüyoruz bir de ciddi anlamda iyi soğutucularla denesek daha muazzam sonuçlar göreceğiz demek ki.
  • quote:

quote:

Evga ışıldaklı renkli sağında solunda ledlerin yanıp söndüğü tasarımlarla Nvidia'nın 1 numaralı partneri olmadı. Hep sade, hep klasik, hep retro tasarımlara sahipti. Bunların bazıları güzel duruyordu bazılarıysa çirkin ki bunlar da göreceli kavramlardır.

Kartlarının performansıyla, verdiği hizmetle, teknik yeterliliğiyle, rma servisiyle ve müşteri hizmetleriyle 1 numara olan bir firma Evga. İki günde gömdünüz koca firmayı, biraz sakin olun

Asus da 1 ısı borusu temas etmiyordu hatta bazı ürünlerinde 1 i hiç 1 tanesi de yarım bazılarında çok az temas ediyordu kimsenin umurun da olmadı. Işıklı 3slot kaplayan malzemeleri kötü ama iyi reklam yapmış firma olunca iş değişiyor.

http://forums.evga.com/FindPost/2220695

Söylentiler artınca resmi açıklamayı yaptılar.

• Nessarien kullanıcısına yanıt
    Şimdik resmi ağızdan açıklama geldiğine göre biz böyle yaptık hata yok.Ama bazı modellerde fan hızı sorunu var kabul ediyoruz bunu da bios güncellemesi ile düzelteceğiz mı diyor doğru anlamışım değil mi ?Oc yapacaklar FTW versiyonunu tercih ederseniz iyi mi olur mu diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alkımm -- 22 Eylül 2014; 23:38:04 >
  • 970 Evga SLI yapacaktık yalan oldu iyi mi.Tam da Evgaya niyetlenmişken bu yapılır mı.Öbür türlü garanti muhabbetine amazondan almanın mantığı kalmıyor.
  • Yanlış bilgi bu hatta b.m.w de kartları yurt dışından getirtiyor ona da sorabilirsiniz kaydettirdikten sonra evganın garantisi uluslar arası servis noktası olan her birim bakmak zorunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

Yanlış bilgi bu hatta b.m.w de kartları yurt dışından getirtiyor ona da sorabilirsiniz kaydettirdikten sonra evganın garantisi uluslar arası servis noktası olan her birim bakmak zorunda.

peki garantisi yine 2 yılmı
  • TheJudgé kullanıcısına yanıt
    Evgada garanti kodlara göre ayrılıyor.

120-PB-0750-KR : Includes an additional 2 year extended warranty (5 Year Warranty Total)
    120-PG-0650-GR : Includes an additional 5 year extended warranty (10 Year Warranty Total)
    120-PG-0750-GR : Includes an additional 5 year extended warranty (10 Year Warranty Total)

İsterseniz amazondan alırken + garanti de eklete bilirsiniz.

+3 yıl için 24.50 dolar hatta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alkımm -- 22 Eylül 2014; 23:40:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

Şimdik resmi ağızdan açıklama geldiğine göre biz böyle yaptık hata yok.Ama bazı modellerde fan hızı sorunu var kabul ediyoruz bunu da bios güncellemesi ile düzelteceğiz mı diyor doğru anlamışım değil mi ?Oc yapacaklar FTW versiyonunu tercih ederseniz iyi mi olur mu diyor.

Bazi modellerde degil hocam bosta fan devrini azaltacagiz diyor.

• quote:

Yok yahu size söylemedim arka sayfada iş artık iyice geyiğe dönünce dedim biraz sakin olay o kadar da abartıldığı gibi değil. İnanılmaz kötü sıcaklık değerleri olsa bu denileni anlarım ama öyle bir durum da söz konusu değil.

970'in nasıl bir PCB ve güç tüketim değeri ile geldiğini gördükten sonra iki tane tel bir tane fan bağlayıp satışa koysalar o kart yine soğur zaten bir şekilde... Eee öyle de olmuş yarım yamalak soğutucularla sıcaklıkları görüyoruz bir de ciddi anlamda iyi soğutucularla denesek daha muazzam sonuçlar göreceğiz demek ki.

Evet maalesef abartmak bizde bir adettir.

Ama EVGA' in de daha kapsamlı bir soğutma çözümüne geçmesi şart. Classified ile bunu sağlıyorlar ama Acx' i de artık tasarım olarak değiştirmeleri şart oldu.

• nosfecagri N kullanıcısına yanıt
    Tamam da kimse uyanmamış mı fanın boşta hızlı döndüğüne düşürmek aklına gelmemiş mi ?. Biz ses duysak önce GPU-Z açar bakarız ne dalgalar dönüyor diye.Gerçi adam da onu demiş kolayca ayarlana bilir programla diye.FTW versiyonunu görelim bir de bakalım.Peki ısı borusuna değmeyecek şekilde mi yaptık diyor yani tasarım hatası değil böyle mi yaptık diyor ben mi yanlış anlıyorum o cümleyi ?
  • quote:

Mantıklı ve açıklayıcı bir açıklama olmuş.

Anlamayanlar için Türkçe anlatacak olursak :

Heatsink konusunda Evga diyorki biz o heatsink'i gtx970'in yayacağı ısı miktarına ek olarak +%40 daha iyi soğutacak şekilde tasarladık. Yani karta diyelim 180w tdp bir soğutma yeterliyken biz 220w'lık bir soğutucu tasarladık (ing. olarak tam bu yazmıyor anladığımı söylüyorum). Bunu tasarlarken de 3 ısı borusu kullandık ki bunların 2'si 8mm biri de 6mm. Ana soğutmayı bu iki 8mm ısı borusu üzerinden sağlarken, 6mm olan 3. boru da ek olarak 2-3 derece daha soğutma performansına katkıda bulunsun diye konuldu. Yani o iki 8mm işi görüyor normalde 6mm destek amaçlı konmuş. Bunun yanında Gpu'nun ne kadar güç tüketimi yönünden ne kadar verimli olduğu söylenmiş öyle ki 1300mhz boost görülebiliyor denmiş.

Fanların gürültü konusundaysa aslında fanların gürültü problemi olmadığını, sadece agresif şekilde fan hızı arttığından böyle bir gürültünün ortaya çıktığı belirtilmiş. Bunun nedeni de tabi bios. Bunu da evga precision'dan ayarlayabileceğimizi söylemiş.

BIOS update yayınlanır ya da kullanıcılar bunu elle ayarlarlar. Evga da bir sorun yok dağılabilirsiniz

Heatsink konusu çok önemli değildi bence de ama fan kısmı çoğu az bilgili kullanıcı için ilk başlarda bir sorun teşkil edebilir. Sonra öğrenirler ayar yaparlar ama PCB konusuna gelecek olursak benim psikolojik olarak o karttan soğumama hala neden olmakta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 22 Eylül 2014; 23:57:08 >

• Alkımm kullanıcısına yanıt
    EVGA GTX 760 SC w/ ACX

• HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    Tamam doğru anlamışım şimdi kartı alanların için de 1 tane Türk yok muymuş ? programı açıp neler dönüyor diye bakmamış.Boşa vakit kaybettiriyorlar adama şuan kartım ne güzel uçakta geliyordu.
  • Alkımm kullanıcısına yanıt
    970 Acx soğutucusu Gtx 970 ısı üretimi + %40 overclock potansiyeli göz önüne alınarak hazırlandı.

Soğutucuda toplamda 3 adet heatpipe mevcut. Dizayn gereği genel ısıyı dağıtan iki heat pipe yer almakta ve bunlar kalın olan 8mmlikler. 3. heatpipe ise 6mmlik ve temel amacı extra ısı dağılımı konusunda yardımcı olup 2-3 derecelik daha iyileştirme yapmak. Buradaki az temas 6mmlik heatpipe ile yaşandığı için soğutmaya kötü bir etkisi yok. Öte yandan soğutucu Nvidia Greenlight programından geçerlilik almış durumda.

Maxwell enerji verimliliği noktasında en üstte yer aldığı için SC soğutucusu gereksinimleri karşılamakla kalmıyor fazlasını da sunuyordu bu da boost hızlarının bu kartlarda 1300 üzerine çekilmesinin önünü açtı. Aynı şekilde daha da yüksek hızlara ihtiyaç duyan kullanıcılar için üretilen FTW versiyonu da mevcut.

Son olarak fan sesi konusundaki kaygıları anladıklarını, bunun bir tasarım hatası ya da kronik sorundan çok daha agresif bir fan profiline sahip olmalarından kaynaklandığını ekleyip bunun bios update ile aşağı çekilmesinin sağlanacağını belirtmiş.

Gelelim diğer sorulara...

Diğer versiyonlarda farklı soğutucular gelecektir. Misal 780 için kullandıkları soğutucu buydu, 980 için daha da iyileştirilmiş modeli sunulacaktır. 970'e bakıp tüm seride bundan kullanılacağı gibi yanlış bir algı oluştu sanırım, bu doğru değil. 970 bile başlı başına alt üst model sınıflarına sahip buralarda farklılıklar söz konusu olacaktır.

• quote:

quote:

quote:

Güzel haber. Fan ayarlaması basit birşey zaten hemen yapılır da uğraşmaya bile gerek yok fanlar zaten sessiz direk %60 a sabitlemek yeterli olacaktır en azından 780ti lerde oluyor, bunda da kendine uygun hız vardır.

• Nessarien kullanıcısına yanıt
    Bu en aşağıda ki kart muhtemel FTW modeli mi ? Boşuna galyana getirdiler bizi.
  • Şu Classified 970 bir gelsin bakalım.
  • Herşeyi aldım. Monte. Ettim bir ekran kartı kaldı 5930kda dahili gpu da yok öyle boş boş bekliyorum girsede artık stoklara alssk

• 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.