Şimdi Ara

GTX 980 Ti , GTX 980 ve 970 ANA KONU (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.629
Cevap
31
Favori
245.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    6 gb olduğu için diyorum ben. 3-4 gb bile sıkıntı oluyor diyenler vardı. ayrıca 780 i hemen harcadı millet rahatça oc olup o seviyelere yaklaşan bir kart. rakibi 980 olsa neyse de 970 den bahsediyoruz.

970de oc oluyor derseniz mevzu bambaşka yerlere gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

Son haberlerdeki kadar kötü olmayacak anlaşılan. Düşük güç tüketimi ve 4 GB ram'iyle, optimal çözümler olur.

Tabii overclock potansiyeli önemli olacak. Muhtemelen 780 ve 780 Ti kadar overclock olmayacağı için, bir miktar hayal kırıklığı yaratabilir.
    Çizelgede gerçek hızlar mı, görünen hızlar mı yazılmış o da belli değil(780 Ti 1150 dediği, 1227 mi mesela?). Detaylı testleri bekleyelim.

quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Ayrıca sonuçlara bakarsak NVIDIA kartlar genel olarak Firestrike'ta aldığından daha fazlasını oyunlarda gösteriyorlar. Aralarında %15 e yakın fark olan 780 Ti ile R9 290X in firestrike skorları neredeyse eşit görünüyor. Bu bağlamda NVIDIA nın driver desteğiyle GTX 980 nin bir miktarda olsa GTX 780 Ti nın önünde olacağını düşünüyorum. Aynı şekilde GTX 970 de GTX 780 nin bir miktar önünde olacaktır.

Evet. Firestrike'ta 780 - 780 Ti arasında %10,8 fark olmuş, ancak oyunlarda %15-25 arası fark olur. Pek çok zaman, %20 ve 25 fark görüyoruz.
    Bu durum 980'e olumlu mu yansır olumsuz mu yansır onu bilemeyiz; ama olumsuz yansısa bile, sürücülerle zamanla daha iyi performans vermesi beklenebilir.

Firestrike'ta 3770K'nın pek kısıtlayacağını sanmıyorum bu arada.

Bu kartların 880 veya 890 yokmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 700 Serisi şu andan itibaren tuzak haline geldi. Bu tuzağa düşmemek için bekleyiniz. Stoklardan çekilecek veya fiyatı iyice düşecek. Başka yolu yok. 970 ile 780 aynı fiyat kim alır 780'i şimdi 970 dururken. Firmalar vurabildiğini vurmaya çalışacak şimdi. Teknoloji firmaları da 900 serisi için neymiş efendim stoklarda yok henüz. Sen külahıma anlat onu. Hele ki v. computer...

1000 liralık mala bir hafta önceden zam yapıyor sonra yüzde 30 indirim yaptık diyor. Dayanamadım bir gün mail attım. Gelen cevap bizim satış politikamız bu dediler. Eminim ki stok ellerinde mevcut 900 serisinin ancak eski 700 serisini eritebilmek için stoklarda yok diyorlar. Stoklarını kısmen eriten mağazaları 900 serisini stoğa sokuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galapagos53

quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

Son haberlerdeki kadar kötü olmayacak anlaşılan. Düşük güç tüketimi ve 4 GB ram'iyle, optimal çözümler olur.

Tabii overclock potansiyeli önemli olacak. Muhtemelen 780 ve 780 Ti kadar overclock olmayacağı için, bir miktar hayal kırıklığı yaratabilir.
    Çizelgede gerçek hızlar mı, görünen hızlar mı yazılmış o da belli değil(780 Ti 1150 dediği, 1227 mi mesela?). Detaylı testleri bekleyelim.

quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Ayrıca sonuçlara bakarsak NVIDIA kartlar genel olarak Firestrike'ta aldığından daha fazlasını oyunlarda gösteriyorlar. Aralarında %15 e yakın fark olan 780 Ti ile R9 290X in firestrike skorları neredeyse eşit görünüyor. Bu bağlamda NVIDIA nın driver desteğiyle GTX 980 nin bir miktarda olsa GTX 780 Ti nın önünde olacağını düşünüyorum. Aynı şekilde GTX 970 de GTX 780 nin bir miktar önünde olacaktır.

Evet. Firestrike'ta 780 - 780 Ti arasında %10,8 fark olmuş, ancak oyunlarda %15-25 arası fark olur. Pek çok zaman, %20 ve 25 fark görüyoruz.
    Bu durum 980'e olumlu mu yansır olumsuz mu yansır onu bilemeyiz; ama olumsuz yansısa bile, sürücülerle zamanla daha iyi performans vermesi beklenebilir.

Firestrike'ta 3770K'nın pek kısıtlayacağını sanmıyorum bu arada.

Bu kartların 880 veya 890 yokmu

800 serisi atlandı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: PHO3N1X

quote:

Orijinalden alıntı: callofdutyf

quote:

Orijinalden alıntı: Vinewood

quote:

Orijinalden alıntı: callofdutyf

Arkadaşar görebildigim kadarıyla 980 be 970 lerin bellek veri yolu hızları aynı sadece grafik işlemcileri farklı..benim merak ettigim gtx 980, gtx 970 göre % kac daha performanslı? Almaya degermi yoksa 970 alıp devam edip, olmadı sli sistemine gecmek daha mı mantıklı?

Aradaki farka değmez 970 al

Teşekkür ederim ama aradaki farkı görebilseydim daha iyi olacaktı.

970'in OC'lu hali 980 ile aynı,hatta bazı testlerde üstünlüğü bile var.

👍aradıgım sorununun cevabını buldum galiba,bu iyi geldi😄

• http://www.expreview.com/36236.html

Gigabyte GTX 980 G1 Gaming
    Innovision GTX 980 Ice Dragon Edition
    ZOTAC GTX 970 Thunderbolt version
    MSI GTX 970 Gaming
    GALAXY GTX 970 Black
    Gainward GTX 970 Zhao
    Innovision GTX 970 Extreme game
    Colorful GTX 970 iGame
  • En iyi saat hızlarına ve absürd tasarıma Inno3D sahip, ona odaklı doğru düzgün bir inceleme görmek isterdim açıkçası. Gerçi ülkemizde yok ama olsun.
  • şu kart gelmedi be

• LINK

• Aldığım bir duyuma göre Nvidia Özel soğutmalı GTX 980 lerin henüz satılmasını istemiyormuş sebebi ise referans tasarımların elde kalma korkusu.
  • Bakın yolda ne buldum. :D
     GTX 980 Ti , GTX 980 ve 970 ANA KONU
  • Php kullanıcısına yanıt
    Kral kart bu hayırlı olsun :)

Kutusu çok sade tasarlanmış, eskiden neydi o kutular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 25 Eylül 2014; 17:43:56 >
  • Php kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun inceleme bekliyoruz :)

• Özel tasarımlı kartlarda dahil sıcaklıkları merak edenler için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 25 Eylül 2014; 18:14:08 >
  • Zotac çöp diyenler vardı
  • Lightning Returns kullanıcısına yanıt
    1.161,78 TL Alına bildiğini düşününce bence 10 numara olmuş.Küçük ayrıntıya dikkat en düşük saat hızı da onda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alkımm -- 25 Eylül 2014; 18:32:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

1.161,78 TL Alına bildiğini düşününce bence 10 numara olmuş.Küçük ayrıntıya dikkat en düşük saat hızı da onda

Onu görmedim ben :)
  • Vatanda asus 970 stokta yok yazıyor ön siparişide kaldırmışlar
  • Daha Demin Bi Yerde Okudum 14 Ekimde Zotac GTX 980 AMP! Extreme Stoklara Geliyormuş..
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.