Şimdi Ara

GTX 980+144hz Monitör vs GTX980Ti+60hz Monitör?? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
1.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burada "ya Ford Focus mu alsam Opel Astra mı?" sorusu sorsan, "abi ne olursa olsun Mercedes c350 4matic" almalısın diyen çıkacak yahu.

Bence gidin Vatan'a, "bana en pahalı ürünleri ver" diyin, 30 bin liraya PC toplayıp çıkın. KAFANIZ RAHAT EDER.
  • ateş ve güneş kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun iyi günlerde kullanınız.

Ekran kartını aldığınıza göre geriye monitör seçimi kalmış fakat kart aldığınızı gözden kaçıran arkadaşlarımız ekran kartı önerisinde bulunmaya devam ediyorlar eğer konu içeriğini monitör tavsiyesi şeklinde düzenlerseniz bu sayede monitör ağırlıklı öneriler daha fazla gelecektir çünkü diğer türlü monitör-ekran kartı seçimi genelde birbirine bağımlı olduğundan dolayı buna göre öneriler gelecektir.

Monitör önerisine gelince Gtx 980 Tİ ile birlikte 1080P 144 Hz bir monitör kullanıyorum ve 144 Hz in etkisi ilk masaüstünde kendisini belli etmeye başlıyor.Mouse imleci hareketinden tutunda internet sayfalarında gezinmeye kadar 60 Hz ile arasındaki farkı hemen gözlemleyebiliyorsunuz.Oyunlarda ise yine 144 Hz in etkisini gözlemlemek mümkün olsada bu durum biraz kişisel olarak değişebiliyor yani birisine göre fark olmayabilirken bir başkası farkı gözlemleyebiliyor.Genelde bu tür yüksek tazeleme hızına sahip monitörler fps oyunları için öneriliyor olsada masaüstünden başlayan etki oyun türünden bağımsız olarak kendisini hissettiriyor.144 Hz i bir kere deneyimledikten sonra eminim sizde bu gözlemlere sahip olacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ateş ve güneş

Arkadaşlar, elimdeki parayla şu iki seçenekten birisini yapabiliyorum:

1-Gtx 980 + 1080p 144hz monitör.

2-Gtx 980Ti + 1080p 60hz monitör.

Çoook çok kasarsam da

3- Fury X + 1080p 144hz monitör.

Sizce bunlardan hangisi daha mantıklı?

980 için kesinlikle 144hz almalısın

bende 60hz monitor varken 970 aldım. Ekran yırtılmaları bildiğin başağrısı yapacak seviyede idi. kart o kadar yüksek fps veriyor ki 60hz resmen ağlıyor, yetişemiyor yani.

asus 144hz aldım. ilk başta bende kararsızdım. faydası olur mu olmazmı diye. ama şimdi sana şöyle söyliyeyim daha hayatta 60hz de oyun oynamam mecbur kalmadıkça. inanılmaz bir rahatlık ve konfor sunuyor 144hz..gözlerin bayram ediyor. ekran yumuşak olduğu için gözlerin çok yorulmuyor.keyif katsayın artıyor. uzun oyunlar sonrası başağrısıyla masadan kalkmıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: AthabaskA

quote:

Çoook çok kasarsam da

bende 60hz monitor varken 970 aldım. Ekran yırtılmaları bildiğin başağrısı yapacak seviyede idi. kart o kadar yüksek fps veriyor ki 60hz resmen ağlıyor, yetişemiyor yani.

asus 144hz aldım. ilk başta bende kararsızdım. faydası olur mu olmazmı diye. ama şimdi sana şöyle söyliyeyim daha hayatta 60hz de oyun oynamam mecbur kalmadıkça. inanılmaz bir rahatlık ve konfor sunuyor 144hz..gözlerin bayram ediyor. ekran yumuşak olduğu için gözlerin çok yorulmuyor.keyif katsayın artıyor. uzun oyunlar sonrası başağrısıyla masadan kalkmıyorsun

Abi vsync'i açsaydın yırtılma olmazdı yav

• Kart almak için monitörden kısma almışken iyi bir monitör al.Ekran kartı genelde ilk değişen parça iken monitör demirbaşlardandır.60 hz ile 120 hz olayına gelince 30 fps den 60 fps çıkınca nasıl bir fark yaşıyorsan 60 dan 120-144 hz de çıkınca aynı farkı hissediyorsun.Zaten 120-144 hz tadını alan adama bir daha 60 hz de oyun oynatamazsın çözünürlük ne olursa olsun ilk tercihi yüksek hz olacaktır daima.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AthabaskA

quote:

Çoook çok kasarsam da

Abi vsync'i açsaydın yırtılma olmazdı yav

inan bana son çare onuda denedim ama yine de ekran o kaymak gibi hissi vermiyor 60hz de. cs go da mouse u hareket ettirince ekran çok rahatsız ediyordu. eski kartımda bu sorun yoktu. 970 alınca başladı..benim gözlerim hassas..ondan da olabilir.

144 hz alınca rahata erdim

• Monitör daha uzun süreli kullanılan ve geç eskiyen bir parça olduğu için ona daha çok önem verilmesi daha önemli oyuncular için.

Gtx980i gayet iyi overclock edebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumda o kadar cok bılmeyen, bılmeden sallayan,bos konuşan varkı sayısı ıstanbulun nüfusu kadar neredeyse

Kardesım gtx 980 + 144hz monıtor al.144hz den yararlanmak ıcın ılla kı 144+fps görmene gerek yok 60fps de oynasan 144hz hıc bır sıkıntı çıkartmaz.Burada kı en onemlı unsur monıtorun gsync olup olmayacağı olursa cok daha ıyı olur

Param yetmez dersen ekran kartını gtx 970 al monıtoru gsync lı al
  • quote:

Orijinalden alıntı: DUKES

Forumda o kadar cok bılmeyen, bılmeden sallayan,bos konuşan varkı sayısı ıstanbulun nüfusu kadar neredeyse

Kardesım gtx 980 + 144hz monıtor al.144hz den yararlanmak ıcın ılla kı 144+fps görmene gerek yok 60fps de oynasan 144hz hıc bır sıkıntı çıkartmaz.Burada kı en onemlı unsur monıtorun gsync olup olmayacağı olursa cok daha ıyı olur

Abi o minvalde yorum yapan bir iki kişiye dedim "lütfen artık yazma" dedim.

GTX980 aldım. Gsync'li monitörler 2000 küsür, veremem abi şimdi o kadar. Düz 144hz alsam mantıklı olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: artos 10

fsp ağırlıklı oyunlar oynuyor isen 144hz. g sync farklı bir dünya zaten. ekran kartın hayırlı olsun bu arada.

Öyle çok fazla FPs oynamıyorum. Daha çok RTS ve RPG. Bu durumda yine de 144hz önerir misin?
  • quote:

quote:

Forumda o kadar cok bılmeyen, bılmeden sallayan,bos konuşan varkı sayısı ıstanbulun nüfusu kadar neredeyse

Abi o minvalde yorum yapan bir iki kişiye dedim "lütfen artık yazma" dedim.

GTX980 aldım. Gsync'li monitörler 2000 küsür, veremem abi şimdi o kadar. Düz 144hz alsam mantıklı olur mu?

hocam 144hz al..hiç düşünme ;)

arkadaşın dediği gibi illa min 144 fps alman gerek diye birşey yok. 60-70 fps de bile farkını belli ediyor.

144 hz candır ;)

bu devirde 980 sahibi olup 60 hz monitor kullanmak ferrari ye lpg taktırmaya benzer.

• ateş ve güneş kullanıcısına yanıt
    Dolar dalgasına fiyatları çok arttı bütçe meselesi tabi ama g-sync de olsa fena olmaz yani.Kısaca 60 hz monitör alma bu saatten sonra da ne alırsan al.Monitöre tam olarak ayırdığın bütçe nedir ? .2 El bölümünü takip edebilirsin güzel ürünler geliyor.Hayırlı olsun şimdiden sakın öyle 4k hayaline filan kapılma boş fantazi onlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

Dolar dalgasına fiyatları çok arttı bütçe meselesi tabi ama g-sync de olsa fena olmaz yani.Kısaca 60 hz monitör alma bu saatten sonra da ne alırsan al.Monitöre tam olarak ayırdığın bütçe nedir ? .2 El bölümünü takip edebilirsin güzel ürünler geliyor.Hayırlı olsun şimdiden sakın öyle 4k hayaline filan kapılma boş fantazi onlar.

Abi elimde zaten 60hz monitör var. (http://www.vatanbilgisayar.com/asus-24-vs248h-genis-ekran-led-monitor.html). Yani sıfırdan alıyor olsam 144hz okey ama elimde var. Ne dersin?

@AthabaskA

60FPS aldığında 144hz ve 60hz farkı olmaz hocam. Yanlışsın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Alkımm

Abi elimde zaten 60hz monitör var. (http://www.vatanbilgisayar.com/asus-24-vs248h-genis-ekran-led-monitor.html). Yani sıfırdan alıyor olsam 144hz okey ama elimde var. Ne dersin?

@AthabaskA

60FPS aldığında 144hz ve 60hz farkı olmaz hocam. Yanlışsın

60 fps oyunu 1 saat 60hz monıtorde 1 saat 144hz monitorde oyna görürsün farkı.

arkadaşım ben algı, hissiyattan ve keyiften bahsediyorum..mouse un oynayışı bile farklı 144hz de. kullanmadan ne dediğimi anlayamazsın..

• Sadece rpg ve Rts oynuyorsanız bu donanımların gücünün yarısı boşa gider hakkını alamazsınız. Bu seviyelere çıkmaya gerek yok eğer Pro seviyede oynamıyosanız bu işten para kazanmıyorsanız.

Eğer gtx980 aldıysanız 144hz sabit oynarsınız zaten bu tip oyunları 144hz destekleyen bir monitör ile.

• 144hz gsync alabılıyorsan al alamıyorsan 60hz monıtorunu kullan sımdılık.gsync vsync ın sorunlarını kapattı.vsync ıkı ucu boklu değnek.144hz duz almaktansa 144hz + gsync almak daha mantıklı o kadar para verıyorsun barı almışken ıyı olanı al
  • quote:

144hz gsync alabılıyorsan al alamıyorsan 60hz monıtorunu kullan sımdılık.gsync vsync ın sorunlarını kapattı.vsync ıkı ucu boklu değnek.144hz duz almaktansa 144hz + gsync almak daha mantıklı o kadar para verıyorsun barı almışken ıyı olanı al

Peki arkadaşlar,

Şimdi ben aldığım GTX980'i henüz hiç kullanmadım, GTX980Tİ ile arasında 800 TL fark var.

Sorum şu: sizce gidip bunu GTX980Tİ ile değiştireyim mi? Değer mi?

Monitörüm 1080p, 60hz
  • Değmez. Nickimi hep yanlış yazdın.

• Eger pascallar geldıgı zaman vay benım kafama sıcam gıdıp 3200 verdım 980ti ye demıyeceksen o zaman al.Monıtor bır sure ıdare edecekse eger 980 almışın kullan bununla.Sonra pascallar gelınce buyuk ıhtımal 165hz monıtorlerde yaygınlaşır o zaman pascal ve monıtor alırsın para bırıktırıpHatta once monıtor alırsın 980le denersın canın ısterse pascalın en ust sevıye kartını alırsın
  • DUKES kullanıcısına yanıt
    144 hz den yaralanman için 144 fps alman gerekli, yoksa bir halta yaramaz ikincisi, 144 hz de sen tutup 60-70 fps alırsan ekranda kırılma ve dalgalanma olur,

ekran 144 hz yeniler senin, fps eşit olamadığı için dalgalanma ve kırılma meydana gelir. Önlemek için vsync açmak zorundasın bu sefer vsync yüzünden takılmalar,

ani frame düşmeleri başlar oyun kasıyormuş, gibi gelir onun için

vsync açmak tam bir işkencedir, tek çare gsync monütör, gsync monitör varsa bu dediğim, sorunların hiç biri yaşanmaz çünkü 65 fps alırsanız, ekran 65 kez yeniler

100 alırsanız, 100 kez yeniler 40 alırsanız 40 kez yeniler ekran ve fps yi sekronize eder gsync, bu dediklerim 60 hz monitör içinde geçerli.

https://www.youtube.com/watch?v=Gw0igMhqKnU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkdevil35 -- 16 Şubat 2016; 2:18:32 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.