Şimdi Ara

Gtx 960m 79 derece

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen hafta asus laptop aldım. Ekran kartım 79 işlemci 88 görüyor oyunlarda. Bu normal midir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Gpu için 79 derece fazla değil.
  • Laptop olsa bile mi? Daha önce bi ekran kartı yakmıştım ama o çok eski bir şeydi. O yüzden korkuyorum o kadar para verdik :D

• Normal. Yanarsada garanti var 2 yıl niye dert ediyorsun
  • Ekran kartı yanması kullanıcı hatasına giriyor sanıyordum. Cidden karşılarlar mı ki

• Ekran kartında GPUgrid çalıştırıyorum, yazın 85, 90 görüyor arada. Maks. da 97 gördü. Sürekli çalışmasına rağmen sorunsuz çalışıyor ama yine de serin tutmak iyidir.
    GPU hariç başka yongalar da var etrafında. Yük altında VRM yongaları vs. daha çok ısınabiliyor, bobinler vs.
    Ben alt kasadaki ızgaraları arttırdım, yani alt kasada boşluklar açtım. Fan ızgarasını genişlettim. Notepal U3+ ile de hava üfleyerek GPU'yu masa üstündeki haline göre 10 derece civarı daha serin çalıştırıyorum. VRM kondensatörlerine ve mosfet, bobin vs. parçalara da alüminyum ve bakır parçalar taktım.

Hiç bir şey yapmasanız da cihazın altında yeterli boşluklar varsa arkasına bir şey koyup altında hava alabileceği alanı arttırmak 5 derece kadar işe yarıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sicakliklar gayet normal. guc plani ayarlarindan maksimum islemci yukunu %80 yapabilirsiniz.
  • bende de nvidia gtx 770m var çok kasarsam 85 derece civarında çalışıyor. yetkili servise sordum sorun edilecek değilmiş normal seviyede diyorlar...
  • s_demirci_53 kullanıcısına yanıt
    Bende de hemen 79 dereceyi görüyor ama uzun süre oynasam bile 80 olmadı. Herhalde ekran kartı yansaydı şu ana kadar yanardı. Artık takmıyorum:D

• Bende 90 derece oliyor siz daha dua edin bisi olmaz laptop icin normal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Notebook 85 i görüyordu. İşlemciyi Min %25 - Max 80 veya Oyuna göre 90 yapıyorum , 70 lere iniyor ısı.
    Soğutucu Fan mutlaka kullanın, Cihaz genel olarak yıpranmasın.
    Virus vb Programlarıda kapatırsanız sistem yükü azalır . faydalı olur
    bu videoda detayları görebilirsiniz :https://www.youtube.com/playlist?list=PLPESIb1ITHdtp4oAxfEjwjPOKd5TaJSdK
  • Hocam normal sonuçta laptop ama laptop soğutucu su alarak biraz düşürebilirsiniz ısıyı zalmanın kaliteli soğutucuları var ama biraz tuzlu
  • c.ugurdo kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.