Şimdi Ara

GTX 960 - GTX 970 - R9 390 ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ekran kartı alıcam bu üç ekran kartı arasında kaldım gönlüm nvidia dan yana ama r9'un da çok iyi olduğunu söylüyorlar gtx 970 den biraz korkum var cw sorunu varmış ve 3.5 gb gibi şeyler duydum gtx 960'ın hiçbir sorununu görmedim ama bu üçü arasında kaldım önerilerinizi bekliyorum sebepleriyle

• GTX 960 ı seçenekler arasından çıkarın çünkü ciddi bir seviye farkı var ve GTX 970 alım gücü varsa bu kartı önermem.

Diğer seçenekler için aslında çok fazla konu açıldı ve sonuç olarak tavsiyede edilen kart R9 390 oluyor.
  • Aman allahım yine gtx 960 ve r9 390 aynı cümlede

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • StreamRolleR kullanıcısına yanıt
    ne var yani bu kadar kötülemedeki amaç ne anlamadım ? baban amd nin sahibi falan mı
  • MsSsS M kullanıcısına yanıt
    ya hocam aslında nvidia dan vazgeçmek istemiyorum memnunum ve gtx 970 çok kafama takılan bir kart bazıları cw 3.5 gb bilmem ne bişiler demiş ama 100me ürününde o sorun yokmuş sanırım tam bilmiyorum biraz bakındım
  • GTX 960 fiyatına göre oldukça kötü bir kart, 970 yada 390 alınabilir. İkisi aynı performansı gösterir fakat 970'de CW ve 3,5gb sorunu vardır, üretim hatalı bir kartdır.

Yada 1450 TL'ye bu kart alınabilir kihttp://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-nitro-r9-390x-tri-x-8gb-gddr5-512bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html 4K'de 980'i geçiyor. Ayrıca DX12 yaygınlaşınca kart dahada öne çıkacak.
  • İkiside aynı kart. Gtx 960'ı tabiki çıkarın aradan. Fiyatını haketmeyen bir kart.

Ben Nvidia fanı olduğumdan dolayı GTX 970 tercih ederdim. Fakat aralarında ahım şahım bir fps farkı yok. İncelemelerden gördüğüm kadarı ile 3-5 fps fark çıkıyor sahneye göre.

Ama aklıma takılan sorun ise neden yayıncıların yarısından fazlası GTX 970 - GTX 980 kullanıyor ?
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    hocam cw sorunu felan demişsin biliyorum 3.5 gb bi sorun sıkıntı yaratmıyor kesinlikle çok kaliteli ve 100 me olanda cw sorunu yok yada azmış galiba bildiğim kadarıyla ve çoğu yayıcı 970 kullanıyor onların şikayetçi olduğunu görmedim
  • hayrikoc61 kullanıcısına yanıt
    hocam gtx 980 e param yetse hiç düşünmeden alırım ama o çok fazla 970 alabilicek durumdayım ve evet dediğin gibi baya büyük yayıncılar jahrein wtcnn felan 970 kullanıyor bende 970 100me almayı düşünüyorum ama henüz bi karar vermedim
  • Siz zaten 970 almayı kafanıza koymuşsunuz biz ne dersek boş.

https://www.youtube.com/watch?v=LLm_WjrYK6M
  • 3 kart arasından fp olarak bakacaksak 970 ve 390 alınması daha mantıklıdır. 960 bana pek fp ürünü gibi gelmiyor.
  • Ritiim R kullanıcısına yanıt
    Ayni fiyat seviyesinde gtx 970'den guclu bir kart alin. Sapphire R9 390X tavsiyemdir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ritiim

hocam gtx 980 e param yetse hiç düşünmeden alırım ama o çok fazla 970 alabilicek durumdayım ve evet dediğin gibi baya büyük yayıncılar jahrein wtcnn felan 970 kullanıyor bende 970 100me almayı düşünüyorum ama henüz bi karar vermedim

Düz GTX 970 niye almıyorsunuz?

CW sorunu var. Evde tek isen sıkıntı yaratmaz. Eğer arkanda uyuyan varsa cw yüzünden uyanabilir. Benim klavyemin sesinden kaç kere abim kalktı
  • hocam monitör 60 hertz monitor o kadar da sorun değil monitörüm iyi de cw olmasından korkuyorum
  • hayrikoc61 kullanıcısına yanıt
    hocam oda da tekim kimse olmuyo fakat çok ses yaratırmı yani 6 senelik gtx 460 kullanıyorum kasamdan biraz fan sesi geliyor sadece ki kulaklık takınca hiç duyulmuyor bile ama 970 de daha fazla mı ses gelir ?
  • StreamRolleR kullanıcısına yanıt
    Hayıııırr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Çooook büyük ihtimal 970 daha sessizdir.
    970 alacak olsa 2. el bakarım . Cw siz alırım kafam rahat olur . Zaten bu saatten sonra bence sıfır almak büyük zarar . Bi üst seri 3 ay gibi bi sürede gelebilir.

Sıfırında arkadaşın linkte verdiği 390x çok iyi bir kart ama neredeyse 150watt (sistem komple) daha fazla elektrik tüketiyor. Bu da ciddi anlamda beni düşündürüyor Aynı elektrik sarfiyatında olsalar direk 390x alırım hiç düşünmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CATBALCA -- 19 Mart 2016; 22:51:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CATBALCA

970 alacak olsa 2. el bakarım . Cw siz alırım kafam rahat olur . Zaten bu saatten sonra bence sıfır almak büyük zarar . Bi üst seri 3 ay gibi bi sürede gelebilir.

Sıfırında arkadaşın linkte verdiği 390x çok iyi bir kart ama neredeyse 150watt (sistem komple) daha fazla elektrik tüketiyor. Bu da ciddi anlamda beni düşündürüyor Aynı elektrik sarfiyatında olsalar direk 390x alırım hiç düşünmem.

ya zaten bende ondan dolayı r9 390 dan kaçıyorum çok harcıyo o ve 980 i uygun fiyatta alabilirsem alıcam yoksa gtx 970 düşünücem 2. el istemiyorum cw si olmaz başka bi sorunu olur güvenemem asla alıcaksam sıfır alırım ve eğer şuankinden daha sessiz çalışıcaksa hiç ses duymam kesinlikle çünkü şuanki baya sessiz nerdeyse

• 960 kötü bi ekran kartı değil ama yanlış kartlar arasına koymuşsunuz. Arkadaşların dediği gibi seviye farkı ve fiyat farkı var 500-600 tl fark var neredeyse.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.