Şimdi Ara

GTX 950 Overclock ve Performans Paylaşım Topiği [Sürekli Güncel] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
3.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • beyler aksama bu karttan alacagim >https://www.youtube.com/watch?v=wv0dlemllyQ . onerirmisiniz? turkiye de yok bu versiyon sanirim.
  • Bence biraz daha zorlamalisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler bu asıc quality dediğimiz şey tam olarak ne oluyor bende gtx 650 ti boost var

bende ki değerler de bu bu yani rahat overclock yapılabilir anlamına mı geliyor kartı 2.5-3 yıl önce aldım hiç de o.c yapmamıştım

Bu mesaja eklenen görseller:

GTX 950  Overclock ve Performans Paylaşım Topiği [Sürekli Güncel]

• Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Bana göre bu değer çok 1 anlam ifade etmiyo, misal böyle ASIC değeri yüksek 1 GPU'ya sahip 1 kart kullanırsın ve bu yüksek ASIC değeri hakikaten o.c ye etki ediyo olsa bile, dandik 1 markanın, dandik beslemeli 1 pcb'si üzerindedir, hal böyle olunca'da sen kartı'da parçalarsan yürümez o GPU.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Arkadaşlar merhaba.

Bu topik üzerinden GTX 950 ile ilgili OverClock ve Performans-Oyun içi FPS testlerini paylaşacağım.

Şimdi konuya sistemin özellikleri ile giriş yapalım :

Corsair CX750 750W 80+ Bronze PSU
    MSI 970A GAMING Anakart
    AMD FX 8300 İşlemci
    2x4 8GB GSkill Ripjaws 1600Mhz CL9 Ram
    MSI GTX 950 GAMING 2G

Şansıma olmalı ki kartım %80 sayılabilecek bir ASIC Quality ile geldi.

Kart ısınmıyor ve OverClock değerleri şuan için gayet iyi.

GPU : 1400 Mhz
    Memory : 1700 Mhz

Olarak kullanıyorum. FireStrike testini sorunsuz şekilde tamamladı ve oyunlarda hiç bir performans sorunu yok.

Şimdilik ufak bir SS'de ekleyeyim vaktim olursa oyun içi FPS videoları da atarım.

GTX 950  Overclock ve Performans Paylaşım Topiği [Sürekli Güncel]

Merhabalar hocam ben msi gtx 950 aldım

Overclock yapmak için hangi ayarları yapmam lazım afterburner kullaniyorum

• dexter342 kullanıcısına yanıt
    Adterburner'da GPU Clock'u en fazla 1400 , memory clock kısmını da en fazla 1850 mhz yapın.

Sonra 3dMark FireXtreme ile test edin. Benchmarki bitirirse sonuç olumlu demektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • strix 950'imin geçen aylarda biosunu modladım. 1405/3300 mhzden 1506/3800'e çektim voltajsız sorunsuz kullanıyorum 10 fps ye kadar arttı performans. Merak ediyorum voltaj artırmadan ne kadar daha yolu vardır acaba kartı yakmak istemiyorum.
  • First Premolar kullanıcısına yanıt
    Şu an ocsiz kullanıyorum havalar sıcak olduğundan. Normalde hızlarım 1405mhz core clock, 3300(yani 6600)mhz de vram. core clocku 1506'ya vrami'de 4000(8000)mhzye çekmiştim. yani core +101mhz ve vram +700mhz. Yalnız bios modlayarak yapmıştım. Ama vramlere yüklenmek iyi değil çünkü şunu farkettim programlarda gpu ısısını gösteren sensör sadece işlemci(gpu)'nun sıcaklığını ölçüyor. Onun da 70C daha olduğunu görmedim ama vramler çok ısınıyor belki 90ları geçiyor ama orada yazmıyor. Çünkü sensör yok. Bazı kartlarda var özellikle evganın. Ama strix serisinde yok. O yüzden vrami 3300'den 3500'e çek max. Yani 7000mhz olsun. Benimkinin boruları kavrulmuş ramlerin sıcaklığından boyaları sökülmüş. Core clocku gittiği yere kadar overclock edebilirsin. Ben 1506mhz'yı geçemedim 1510 yapsam görüntü bozulmaya başlıyordu. Voltaj istedi yani.
    Evet. Bende de Gta V'te etki etti diğer oyunlarda çok etkisini göremedim. Zaten 100mhz farkla sorunlu oyun sorunsuz hale gelmez. Sisteminin özellikleri neler?
    Ram ne kadar hangi oyunu oynuyosun?

pubg optimizasyon özürlü bir oyun. H1Z1 gibi. Afterburnerla takip edersen oyunun ne kullandığını görebilirsin. Ekran kartı ile alakası olduğunu sanmıyorum büyük ihtimal kullanım %60 ı geçmiyodur bile.
    hayır gpu kullanımından söz ediyorum.
    peki ram kullanımı ne kadar? işlemci kullanımı ne kadar? işlemcin yetersiz kalıyor olabilir
    dediğim gibi o zaman oyunun kendi problemli yapacak bişey yok. Ram eklemeyi deneyebilirsin belki rahatlar. Ama sanmıyorum.
  • hort

Arkadaşlar
    ben 1500 Mhz kadar yükselttim hiçbir sorun yaşamadım.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.