Şimdi Ara

#GTX 780 Tİ/780/TİTAN Referans Kartlara Yazılımsal Voltaj Uygulama Resimli Anlatım# (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
8
Favori
3.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    anladım hocam.bu şekilde daha stabil olacak sanırım.
    ozaman benim yapıcam işlem önce linkteki bios dosyalarını indirip 780 e tıklamak sonra resimlerdekini uygulamak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Team NINJA

ozaman benim yapıcam işlem önce linkteki bios dosyalarını indirip 780 e tıklamak sonra resimlerdekini uygulamak ?

evet ama kartınız ref. soğutmalı ise tavsiye etmem çünkü soğutamazsınız. Eğer soğutucu düşünüyorsanız sıvı blok yada hibrit soğutucu elimde mevcut
  • Uzun süredir kartımı bu şekilde kullanıyorum zaten bu da Türkçe 'ye çevrilmiş versiyonu olmuş yine de güzel bilgiler bilmeyenler için faydalı olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

evet ama kartınız ref. soğutmalı ise tavsiye etmem çünkü soğutamazsınız. Eğer soğutucu düşünüyorsanız sıvı blok yada hibrit soğutucu elimde mevcut

garanti olayı olmasa düşünürdüm aslında.
  • quote:

quote:

quote:

garanti olayı olmasa düşünürdüm aslında.

karta fiziksel zarar vermeden takarsanız garantisini etkilemez bende asus titan vardı ona hibrit takmıştım mesela

• quote:

Merhaba arkadaşlar , Ref. PCB ye sahip GTX780 , GTX TİTAN , GTX780 Ti yada NCP4206 voltaj regülatörüne sahip diğer kartlara MSI After Burner yazılımı ile 1,3v a kadar gerilimi nasıl verebileceğimizi anlatacağım. Normalde official olarak +37mv verilebiliyor buda 1,15v olan def. gerilimi 1,187v a yükseltiyor fakat bios mod yapıldığında 1,212v a kadar çıkarabiliyordum ama artık tüm bunlarla uğraşmadan direkt olarak 1,3v gerilimi karta yazılım ile uygulayabileceğiz , biz AB dan 1300mv verdiğimizde karta giden gerilim 1,325v civarı olacaktır. Bu işlemlere başlamadan kartınıza modlu biosl flashlamanızı öneririm çünkü power limit sebebiyle hız ve voltaj düşümlerinin önüne geçebilmemiz bios flashlamamız şart.

Tüm işlemler için gerekli dosyalar ve açıklamaları :

GTX TİTAN Özel Bios :

Default core clock: 1006Mhz
    Disabled boost
    Voltage unlocked 1.212v
    Default power target 350W with 125% slide = 439w
    Max fan speed adjustable to 100%

--------------------------------------------------------------------

GTX 780 Ti Özel Bios :

Default core clock 1045Mhz
    Disabled boost
    Voltage unlocked 1.212v
    Default power target 300W with 300% slide = 600w

GTX 780 Özel Bios :

Default core clock 1137Mhz
    Disabled boost
    Voltage unlocked 1.212v
    Default power target 340W

MSI AfterBurner v3 Beta17 :https://www.mediafire.com/?n9ga4vgm18mvnzp

Nvidia GPU Flash Tool ve bioslar :https://www.mediafire.com/?002o7ckn1mbvyo2

İşlem Adımları :

1-) Öncelikle sisteminizde Afterburner kurulu ise onu kaldırarak link verdiğim BETA 17 sürümünü kurun ve kurduktan sonra programı çalıştırmayın. Karışıklık olmaması için "C:\Program Files (x86)\MSI Afterburner\Profiles" dizinindeki "MSIAfterburner.cfg" hariç tüm dosyaları silin. MSI AfterBurner ı açıp Ayarlar dan şu kutuları işaretleyin sonra kapatın.

#GTX 780 Tİ/780/TİTAN Referans Kartlara Yazılımsal Voltaj Uygulama Resimli Anlatım#

2-) "C:\Program Files (x86)\MSI Afterburner\Profiles" dizinine gidin orada şu şekilde başlayan bir dosya oluştuğunu göreceksiniz "VEN_10DE&DEV_...."

#GTX 780 Tİ/780/TİTAN Referans Kartlara Yazılımsal Voltaj Uygulama Resimli Anlatım#

3-) Windows Notepad a sağ tuş yapıp "yönetici olarak çalıştır" a basın

4-) "C:\Program Files (x86)\MSI Afterburner\Profiles" dizinindeki "VEN_10DE&DEV_...." başlayan dosyayı sürükleyip notepad ın içine atın ve en alta şu satırı ekleyin

[Settings]
    VDDC_Generic_Detection=0
    VDDC_NCP4206_Detection=3:20h

5-) Daha sonra notepad ı kapatın kaydedilsin mi sorusuna evet deyin.

6-) MSI After Burner ı çalıştırın ve şu uyarıya hayır deyin.

7-) After Burner açıldığında voltaj barında Auto yazıyorsa işlem başarılı demektir.

8-) Voltaj barını sona getirdiğinizde 1300 olacaktır buda 1,3v demek ve kartınıza giden gerilim yaklaşık 1,325v civarı olacaktır.

--------------------------------------------------------------

NVİDİA BİOS FLASH

Resimde gördüğünüz gibi öncelikle yedek isimli dosyaya çift tıklayarak mevcut biosunuzun yedeğini alıyorsunuz sonrasında kartınız için uygun olan dosyaya çift tıklayarak modlu biosu kartınıza atmış oluyorsunuz, yalnız bu işlem olmadan önce siyah ekranda size birkaç soru gelecektir "y" ye basarak geçebilirsiniz. Asus kartlarda bios koruması olduğundan Asus marka kart kullananlar da ilgili dosyaya öncelikle tıklamaları gerekmekte.

Ellerine kollarina saglik hocam. Ben de 780Ti'I yeni yeni taniyorum. Performansa ihtiyac duydgum zaman senin onerilerinle karti biraz gidiklarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güzel ve yararlı bir anlatım olmuş, emeğine sağlık...
  • Arkadaşlar Asus GTX780 Directcu II OC ike bu işlemi deneyen var mı. Nasıl sonuçlar elde ettiler merak ediyorum.
  • deneyen oldumu hiç beyler ?
    kartın yanma ihtimali vamrı peki böyle bir durumda ?
  • 1300mv a çıkarmak için illa bios değişikliği gerekiyormu yoksa bios değişikliği sadece kart kendi hızını düşürmesin diyemi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KanKoKan

1300mv a çıkarmak için illa bios değişikliği gerekiyormu yoksa bios değişikliği sadece kart kendi hızını düşürmesin diyemi ?

1,3V için illa bios gerekmiyor ama o voltaja çıktığınızda güç tüketimi artacağından power limit sebebiyle kartınız oc olmayacaktır yani siz artırdıkça o hızını düşürecektir.
  • Guzel bir rehber ama bios flashlamak cok riskli ozellikle garanti kapsamini dusunenler icin.Birde referans denmis su durumda ozel sogutmalilarda sorun cikarma ihtimali var sanirim.
  • quote:

quote:

1300mv a çıkarmak için illa bios değişikliği gerekiyormu yoksa bios değişikliği sadece kart kendi hızını düşürmesin diyemi ?

1,3V için illa bios gerekmiyor ama o voltaja çıktığınızda güç tüketimi artacağından power limit sebebiyle kartınız oc olmayacaktır yani siz artırdıkça o hızını düşürecektir.

Bende birşey soracaktım 780 ti aldım bende.max 83 dereceyi görüyor oyunlarda.referans kart olduğu için o .c yapmak sakıncalı degil mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: regujohn

quote:

quote:

Bende birşey soracaktım 780 ti aldım bende.max 83 dereceyi görüyor oyunlarda.referans kart olduğu için o .c yapmak sakıncalı degil mi?

Yapsanız bile hız düşürür kendisi verim alamazsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

Guzel bir rehber ama bios flashlamak cok riskli ozellikle garanti kapsamini dusunenler icin.Birde referans denmis su durumda ozel sogutmalilarda sorun cikarma ihtimali var sanirim.

Referansdan kastım pcb si yani bu mod giga windforce yada zotac amp kartlara da olur
  • Bu hız düşürme olayı gerçek ve tam bir saçmalık, geçen ay ben de atmıştım bu "unlocked" bios'u benim titan'a... Gerçekten hız sabit kalıyor, boost falan tamamen iptal, çok yararlı birşey ben de tavsiye ederim.

Yalnız stock kartla 1.3v biraz fazla kaçacaktır... Ben 1.212v ile 1150mhz günlük kullanabiliyorum o bana yetiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiesTorN -- 27 Kasım 2013; 8:56:01 >
  • Ti bloklar gelsin aynı anda flash lıyacağım bende
  • Bu tarz faydalı tercümeler yaptığınız zaman bunun kaynağını belirtmek lazım, bunları hazırlayan insanların emeğine saygısızlık. Öyle dosyaları orjinal kaynağından alıp mediafire'a koyup kaynak vermediğin zaman kendine pay çıkarmış gibi görünüyorsun Emre'cim.

http://www.overclock.net/t/1421221/gtx780-titan-any-ncp4206-card-vdroop-fix-solid-1-325v

Ocn'de millet Skyn3t'e bioslarından dolayı, Zawarudo'ya tool'undan dolayı teşekkür yağdırıyor. Bu insanlar donation (bağış) bile kabul etmeden yapıyor bu işi. O yüzden biraz saygıyı ve referans gösterilmesini fazlasıyla hak ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digitaldrop -- 28 Kasım 2013; 13:51:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Digitaldrop

Bu tarz faydalı tercümeler yaptığınız zaman bunun kaynağını belirtmek lazım, bunları hazırlayan insanların emeğine saygısızlık. Öyle dosyaları orjinal kaynağından alıp mediafire'a koyup kaynak vermediğin zaman kendine pay çıkarmış gibi görünüyorsun Emre'cim.

http://www.overclock.net/t/1421221/gtx780-titan-any-ncp4206-card-vdroop-fix-solid-1-325v

Ocn'de millet Skyn3t'e bioslarından dolayı, Zawarudo'ya tool'undan dolayı teşekkür yağdırıyor. Bu insanlar donation (bağış) bile kabul etmeden yapıyor bu işi. O yüzden biraz saygıyı ve referans gösterilmesini fazlasıyla hak ediyorlar.

o zaman once Zawarudo reise tesekurler sonrada B.M.W abi ye evgaya uyguluycam suan 1212 ile 1287 de kullaniyorum max 40 c haftaya 1.3 ile dayiycam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Digitaldrop

Bu tarz faydalı tercümeler yaptığınız zaman bunun kaynağını belirtmek lazım, bunları hazırlayan insanların emeğine saygısızlık. Öyle dosyaları orjinal kaynağından alıp mediafire'a koyup kaynak vermediğin zaman kendine pay çıkarmış gibi görünüyorsun Emre'cim.

burada o arkadaşların tool unu kullanmıyorum , bios tek tıklama ile flashlama yöntemi bana ait kimseden çalmadım. Sadece skyn3t in biosları kullanılıyor onuda zaten herkez biliyor ve bu mod içinde o bios zorunlu değil. Zawarudo arkadaşın tool unu kullanmıyoruz bu yöntemde sadece 2 satır komut ekliyoruz bu komutuda kim oluşturduysa ona teşekkür ederiz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.