Şimdi Ara

gtx 780 neden bu kadar ucuz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 25
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 54 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • vollkan59 (3 mesaj) Penanggalan (3 mesaj) DH | equ* (2 mesaj) trktlh (2 mesaj) LieWoneR (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (12 mesaj) Mobil (8 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> gtx 780 neden bu kadar ucuz
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    278 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba bu gün gtx 770 bakıyordum.

gtx770'i 1250 tl ye olan modeline bakarken Bu model :http://www.vatanbilgisayar.com/gtx770-superclock-acx-gddr5-4gb-256bit-nvidia-geforce-dx112-ekran-karti.html

gtx 780'i 1290 tl ye buldum http://www.vatanbilgisayar.com/gtx780-gddr5-3gb-384bit-nvidia-geforce-dx111--ekran-karti.html

gtx 780 in bu modeli niye diğer gtx780'lerden daha ucuz cevaplarsanız sevinirim

|
    |

• Yarbay
    10837 Mesaj
    Ucuz dedigin 1.300 lira nerdeyse.100lira farkla asus dcu ii alabikiyorken bunu almak sacma olur.Referans tasarim referans pcb..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    14248 Mesaj
    Özel soğutmalı R9 290 veya referans tasarım GTX 780 varken, konularda 4 gb'lık GTX 770 önermeye devam edenler var hala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scutaro -- 6 Temmuz 2014; 11:16:32 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    278 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

Ucuz dedigin 1.300 lira nerdeyse.100lira farkla asus dcu ii alabikiyorken bunu almak sacma olur.Referans tasarim referans pcb..

Diğer gtx780 lere göre daha ucuz değil mi ?
    |
    |
  • Yarbay
    10837 Mesaj
    Tamam referans oldugu icin diger ozel sogutmali ozel pcb li 780 lerden ucuz diyorum bende.Ama 100 lira ucuz sadece 100lira icin bunu almaya degmez.

|
    |
  • Yüzbaşı
    799 Mesaj
    Referans soğutucu ama görünüşü şekil titan ile aynı soğutucuyu kullanıyor bu kadar da kötülemeyin bence.

|
    |
  • Yarbay
    18291 Mesaj

780 ucuz değil. Sorduğun 770 pahalı.
    LieWoneR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    36999 Mesaj
    EVGA 770 4GB fiyatın yüksek olmasının sebebi belli.

EVGA + 4GB olması. GTX 780 ise bana göre ucuz değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 6 Temmuz 2014; 12:21:26 >
    |
    |
  • Yarbay
    3177 Mesaj

Custom sıvı soğutma kullanmayacak isen referans tasarım almak pek akıllıca bır ıs degıldır. Asus dcu varken bu alınmaz
    |
    |
    LieWoneR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    40757 Mesaj
    Çok çabuk güncelliğini yitiren bir parçaya, neredeyse kasa toplama fiyatını tek bir parçaya vermeyi hiç bir zaman mantıklı bulmuyorum, tabi zevk ve merak işi bu kimseye bir şey diyemeyiz.

Önerime her zaman bu parça da f/p oranı yüksek ürünlere bakmanız yönünde olur, 2gb gtx770 alınmaz, 4gb'ı da gereksiz pahalı, R9 280X almanızı öneririm.

Diğer yandan yüksek performans için ise, R9 290 ve GTX780 arasında seçim yapmak için ise, aradaki fiyat farkına değecek bir fark olmadığı için ben R9 290 derim.
    |
    |
  • Yarbay
    3386 Mesaj
    Bu EVGA bu fiyatlarla 1 seneye kalmaz Türkiye den çıkar...

ASUS GTX770 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı 917 tl
    EVGA GTX770 SuperClock ACX GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı 1087 TL

Aradaki fark 170 tl Bu Asus un yapamayıpta Evga nın yapabildiği ekstra bir özellik yoksa boşa israf
  • Yüzbaşı
    842 Mesaj
    Ucuz dedigin kartin stogu yok ve buyuk ihtimalle ellerinde kalan bir kac adet karti satmak icin dusurmuslerdir.

|
    |
  • Yarbay
    7560 Mesaj
    Evga demek Kalite demek.
    Kalite demek Türkiye de Fahiş Fiyat demek.
  • Yarbay
    4712 Mesaj

yooo kalite var :D

Asusta bu yok

''Herkesin fikri kendine ''
    vollkan59 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    780 ucuz degil 770 pahali.

Referans kart alma. Dc2 al

|
    |
  • Yarbay
    3386 Mesaj

Saygı duyarım,ama bu sizinki fikir olmaktan çıkıyor... Evga bence daha kaliteli diyebilirsiniz ama Asus ta kalite yok diyemezsiniz.Ne yani evga harici tüm kartlar kalitesiz mi,diğer markalardaki kartları alan arkadaşlar şimdiye kadar kalitesiz kullanmış demekk ki... bu kadar abartmayın...
    |
    |
    Penanggalan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    978 Mesaj
    Evga ile zotac bir mi
    |
    |
  • Yarbay
    4712 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Saygı duyarım,ama bu sizinki fikir olmaktan çıkıyor... Evga bence daha kaliteli diyebilirsiniz ama Asus ta kalite yok diyemezsiniz.Ne yani evga harici tüm kartlar kalitesiz mi,diğer markalardaki kartları alan arkadaşlar şimdiye kadar kalitesiz kullanmış demekk ki... bu kadar abartmayın...

Sadece Asus a söyledim

Powercolor
    Msi
    Gigabyte
    Zotac
    Palit
    Xfx kaliteli markalar :)

• Yarbay
    3386 Mesaj

Asus la bir problem yaşamış olabilirsiniz onu bilemem...Sadece evga yı bu kadar abartmak doğru olmaz kanaatindeyim...Fiyatları aynı olsa tabiki evga tercih edilebilir ama bu fiyatlarla işi zor...
    Tabi bana göre aynı referans tasarımda olmak kaydı ile tüm kartlar aynıdır...Yani Zotac 770 alıp yerlerde sürünmeyeceğin gibi,Evga 770 alıp göklerde uçmayacaksın...İşin içine özel soğutmalar kullanılan malzeme,servis olayları falan girdiği için fiyat farkı biraz açılır...Ben Zotac gtx660 ta kullandım sıcaklık olsun, ses seviyesi olsun,performans olsun şikayetim yoktu yani.Fiyatını uygun gördüğüm ve bana yetecek performans veren her kartı kullanırım...
    |
    |
    Penanggalan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2462 Mesaj
    referans kartı elden çıkarmakta hayli zor ve zararlı olur
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
backlink paketleri
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.