Şimdi Ara

Gtx 780 İle R 280X-290-290X ve 780 Tİ Karşılaştırması(Kart Kullanıcıları Bekleniyor) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
3
Favori
4.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

GTX 480 SLI GTX 780 defaulta yakınız

Gtx 780 İle R 280X-290-290X ve 780 Tİ Karşılaştırması(Kart Kullanıcıları Bekleniyor)

Uvvv.

• turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    GTX 480 SLI maliyeti ne kadar? 700tl varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

Abooo ne yapmışın sen arkadaş az daha kassan 780 olcak

Aynen öyle
  • Sonicman kullanıcısına yanıt
    Max 600 tl
  • V ram yetmesi hakkında konu açmayı düşünüyorum hocam , herkes rahat edecektir 1.5 GB bile Full HD de yeterli
  • BF 4 Multi testlerini yapabilirim Fener maçından sonra, dün satın aldım ayıptır söylemesi
  • quote:

GTX 480 SLI GTX 780 defaulta yakınız

Gtx 780 İle R 280X-290-290X ve 780 Tİ Karşılaştırması(Kart Kullanıcıları Bekleniyor)

780 nin default grafik puanı xtreme için 4400 civarı.Eğer 480 ler default ise skor çok iyi yok oc li ise daha çok kasman lazım yakın olmak için.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

BF 4 Multi testlerini yapabilirim Fener maçından sonra, dün satın aldım ayıptır söylemesi

Kendi bench toolu olsa ekleriz ama test sonucu mapa,server durumuna ve o anki aksiyona(duman,sis,kan vs.) göre değişeceğinden kesin sonucu veremez.Ayrıca 780 değilde bize 290-290x sonuçları lazım.
  • Eh default olma imkanı var mı hocam sizde yani benim lafım "abi OC ile yakalıyo işte o para verilmez" diyenler için
  • quote:

Max 600 tl

Çok iyimiş
  • quote:

Eh default olma imkanı var mı hocam sizde yani benim lafım "abi OC ile yakalıyo işte o para verilmez" diyenler için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

• quote:

Konuya 480 SLI yıda ekleyim mi nasıl olsa ortada 780 den başka kart yok kendi aralarında takılırlar

• quote:

Orijinalden alıntı: mur88

quote:

Konuya 480 SLI yıda ekleyim mi nasıl olsa ortada 780 den başka kart yok kendi aralarında takılırlar

Bakarsın yakında bende bendeki kartı çiftlerim onunda değerlerini eklersin. Üçü birlikte takılırlar artık.

(Şu an incelemesini yazmakla uğraşıyorum.)

• Sıvı soğutma kart maliyetine çok ekler. Eğer sıvı soğutma kartları zaten katacaksak diyorum EVGA 780ti kingpin edition sıvı soğutma ile çok rahat 1.4Ghz görecek bir kart. Yanlış bilinen bir şey yok ortada ben okuduğum bilgiyi paylaşıyorum. Ayrıca 290x 290 benchmark istemek bu vakitte mantıklı değil. Neden çünkü referans kartlar çok ısınıyor OC yapmayı geçin anca çalışıyor, sıvı soğutma ise bence bu karşılaştırma için bir kere adil değil. 290x sıvı soğutma yapana kadar gider stok 780ti alınır. Onu geçtim 780'de elde edilen günlük kullanım OC değeri stok soğutucuyla başkadır sıvı soğutucuyla başkadır vesaire.

Eğer burada mümkün olduğunca eşit şartlar altında karşılaştırma yapılacaksa yani maksat potansiyel alıcılara gerçekçi bir fikir vermekse ya hiç sıvı soğutma katılmasın, ya hiç OC katılmasın ya da hazır OC'li modeller üzerinden ekstra OC yapılmadan vesaire karşılaştırma yapılsın. Öbür türlü olay potansiyel alıcılara fikir vermekten çok sidik yarıştırmaya dönüyor. Diyelim ben yarın öbür gün Sapphire 290x alırım Black Diamond kapasitörleri olan, çıkarırım soğutucu veririm sıvı soğutmayı çip de iyiyse 1.4 görürüm diyelim. Ama bunun karşılaştırma açısından hiçbir faydası yok çünkü kartın total maliyeti zaten çok artmış oluyor ve performans ortalama 290x performansını da yansıtmıyor. Anlatabildim mi acaba.

Ayrıca kapasitörlerin kalitesi ve yapısı kartta kullanılan güç fazları da OC için oldukça önemlidir, küçümsenecek bir şey değil bu. Referans modeller çok çekiyor bu tarz şeylerden. Özel edition kartların ortalama OC potansiyeli çok daha yüksek nitekim stok kartlardan. Ortada ise referans harici 290-290x yok henüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazgomlek -- 29 Aralık 2013; 19:46:16 >

• Olur hocam seni kırmayayım bak GTX 480 AMP SLI (stock) işlemci 3.5 te

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 29 Aralık 2013; 19:48:06 >

• Hangi kart hocam pm
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur88

quote:

Ekle ekle bende 7950 o.c sonuçları eklerim hatta elimde 7950 crossfire sonuçlarıda var eskiden kalma

• quote:

Orijinalden alıntı: beyazgomlek

Sıvı soğutma kart maliyetine çok ekler. Eğer sıvı soğutma kartları zaten katacaksak diyorum EVGA 780ti kingpin edition sıvı soğutma ile çok rahat 1.4Ghz görecek bir kart. Yanlış bilinen bir şey yok ortada ben okuduğum bilgiyi paylaşıyorum. Ayrıca 290x 290 benchmark istemek bu vakitte mantıklı değil. Neden çünkü referans kartlar çok ısınıyor OC yapmayı geçin anca çalışıyor, sıvı soğutma ise bence bu karşılaştırma için bir kere adil değil. 290x sıvı soğutma yapana kadar gider stok 780ti alınır. Onu geçtim 780'de elde edilen günlük kullanım OC değeri stok soğutucuyla başkadır sıvı soğutucuyla başkadır vesaire.

Eğer burada mümkün olduğunca eşit şartlar altında karşılaştırma yapılacaksa yani maksat potansiyel alıcılara gerçekçi bir fikir vermekse ya hiç sıvı soğutma katılmasın, ya hiç OC katılmasın ya da hazır OC'li modeller üzerinden ekstra OC yapılmadan vesaire karşılaştırma yapılsın. Öbür türlü olay potansiyel alıcılara fikir vermekten çok sidik yarıştırmaya dönüyor. Diyelim ben yarın öbür gün Sapphire 290x alırım Black Diamond kapasitörleri olan, çıkarırım soğutucu veririm sıvı soğutmayı çip de iyiyse 1.4 görürüm diyelim. Ama bunun karşılaştırma açısından hiçbir faydası yok çünkü kartın total maliyeti zaten çok artmış oluyor ve performans ortalama 290x performansını da yansıtmıyor. Anlatabildim mi acaba.

Ayrıca kapasitörlerin kalitesi ve yapısı kartta kullanılan güç fazları da OC için oldukça önemlidir, küçümsenecek bir şey değil bu. Referans modeller çok çekiyor bu tarz şeylerden. Özel edition kartların ortalama OC potansiyeli çok daha yüksek nitekim stok kartlardan. Ortada ise referans harici 290-290x yok henüz.

Hocam kartın anca çalışıyor olması bizim sorunumuz değil ki nvidia ref tasarım kartlarını 80 li derecelerde çalıştırabiliyorsa bunu amdde yapabilir.Bu bir sebep olmamalı.Kartı f/p çıkaracam diye böyle soğutursa olacağı bu.Sidik yarıştırmanın bu konuyla ne alakası var?Kart sahipleri sonuç ekledide ben mi kabul etmedim çeksinler fanı %100 e ne ısınır nede performansı düşer.İsteyen bir güzel yaparda madem siz bunu kart yarışından çok sidik yarışı görüyorsanız o sizin görüşünüz.Burada sidik değil kart görmek istiyoruz bütün mevzu bu.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.