Şimdi Ara

GTX 760 SLI = Fiyat/Performans OYUN düzeneği (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
3
Favori
12.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acr

@El-Diablo
    İyi sonuçlar. Bu ram olayı daima abartılılır. Önümüzdeki iki sene için sorun olmaz sonrasına takviye ister. Hayırlısı olsun.

@gokhanoflaz
    8350 darboğazmı yapıyor?

Sanırım darboğaz durumu var. Dün gece voltaj vermeden 4.5 yaptığımda bu sonuçları verdi fakat bf4 oynarken mavi ekran aldım malesef. İşlemciye biraz voltaj vermem gerekiyor fakat hiç oc yapmadığım için beceremedim bir türlü. Haftasonu topladım sistemi, intel i5 4670k ve msi gd65 gaming alıcaktım ama vatandaki elemanlar bu işlemci ve anakartı ısrarla önerdi. Oyunda daha fazla performans alırsın falan dediler fakat amd darboğaz yaptı. Oc için yardımcı olabilecek birileri varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhanoflaz

quote:

@El-Diablo
    İyi sonuçlar. Bu ram olayı daima abartılılır. Önümüzdeki iki sene için sorun olmaz sonrasına takviye ister. Hayırlısı olsun.

@gokhanoflaz
    8350 darboğazmı yapıyor?

Sanırım darboğaz durumu var. Dün gece voltaj vermeden 4.5 yaptığımda bu sonuçları verdi fakat bf4 oynarken mavi ekran aldım malesef. İşlemciye biraz voltaj vermem gerekiyor fakat hiç oc yapmadığım için beceremedim bir türlü. Haftasonu topladım sistemi, intel i5 4670k ve msi gd65 gaming alıcaktım ama vatandaki elemanlar bu işlemci ve anakartı ısrarla önerdi. Oyunda daha fazla performans alırsın falan dediler fakat amd darboğaz yaptı. Oc için yardımcı olabilecek birileri varmı?

İkinci elden diablonun kurduğu gibi bir i7 sistemde olabilirmiş. Neyse umurım voltajla kurtarır. İade alıyorlarsa onuda bir düşün.

• gokhanoflaz kullanıcısına yanıt
    Hocam siz naptınız bu şekilde bileşenleri kasa olmadan çırılçıplak vaziyette kullanmak çok tehlikeli allah korusun üzerine çay kahve dökülse direk pert. Ayrıca bu şekil kullanımda elektirikte çarpabilir.. Size önerim derhal bir kasa alın.
  • quote:

quote:

quote:

@El-Diablo

@gokhanoflaz
    8350 darboğazmı yapıyor?

İkinci elden diablonun kurduğu gibi bir i7 sistemde olabilirmiş. Neyse umurım voltajla kurtarır. İade alıyorlarsa onuda bir düşün.

İade alıcaklarını pek sanmıyorum. Sonuçta elden aldım internetten almadım. İkinci el ürüne gelince; daha önce hiç ikinci el almadım, hep sıfır aldığım için yine gidip sıfır almayı tercih ettim. Hala oc hakkında araştırıyorum fakat voltajı nasıl ve ne kadar vereceğimi anlayabilmiş değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: choiboungee

Hocam siz naptınız bu şekilde bileşenleri kasa olmadan çırılçıplak vaziyette kullanmak çok tehlikeli allah korusun üzerine çay kahve dökülse direk pert. Ayrıca bu şekil kullanımda elektirikte çarpabilir.. Size önerim derhal bir kasa alın.

Kasam var tabikide. Aerocool xpredator kullanıyorum. O sırada eşim kasayı temizlerken ben dayanamayıp uzay montaj yaptım. Şuan bileşenler kasanın içinde hiç merak etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El-Diablo

Hocam hayırlı olsun.

Ben artık sıfır parça almaktan ziyade forum 2. El bölümünü takip ederek uygun fiyatlı ve temiz 2. El ürünler alıyorum.
    Ekran kartı ve ssd sıfır fiyatına eşdeğer fiyat çekilmesinden dolayı sıfır tercih ettim. Böyle tam bir f/p oyun sistemini yarı fiyatına mal etmiş oluyorum.

Bu arada amd işlemci hakikaten darboğaz oluşturmuş.

İkinci el bazı ürünlerde mantıklı olabiliyor. Biraz araştırma yaptımda bendeki anakart(asus crosshair formula-z) ile amd 8350 yi 5.0 GHz de günlük kullanabilen varmış. Bende denemek istiyorum ama hiç oc bilgisine sahip değilim. Yeni konuda açmak istemiyorum yaklaşık 1000 tane konu vardır eminim oc yardım hakkında. Eğer bilginiz varsa pm'den biraz açıklarmısınız neler yapmam gerektiğini?

• quote:

Orijinalden alıntı: El-Diablo

Hocam inan fx55 işlemcim sonrası amd hiç kullanmadım, bu sebeple huyunu bilmem suyunu bilmem.
    Sizin yerinizde olsam anakart ve işlemciyi vatana iade eder aldığım çekle i5 4670k ve asrock üst seviye kart alır oyun keyfime bakardım.

Büyük ihtimalle kafamdaki ilk ürünleri alıcam. Msi gd65 z87 gaming + i5 4670k
  • Hocam siz enpara ile 1040tl ye almissiniz iyi güzelde peki enparasız almaya değer mi sizce? o zaman yaklaşık 1250 ye geliyor.
  • Hocam aklımda başka model ve marka yoktu aynı markanın 660ti ile 760 arasında kalmıştım sonuc olarak 760 aldım. Kafamdaki tek soru ilerisi için aynısından 1 tane daha alıp almamak(enparasız). HAzır yeni modeller çıkmışken şu 1-2 ay içerisinde fiyatı 550TL lere düşerse alabilirim ama düşecegini pek sanmıyorum.
  • Şeytan diyor yazdan kalan son paramı bozdur bir 780 daha al SLI yap,ama bu sefer okulun 2.dönemi için cepte para olmuycak keşke okulu uzatmasaydım geçen sene.Akılsız başın cezasını... :)
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    O şeytana dur de.Ayrıca kulağını çek ve al karşına deki:"Bendeki işlemci 780 SLI ya hiç yeter mi bana bunlarla gelme"Hocam 1080p de tek 780 yeterli SLI ya ancak 2k yada çoklu monitör varsa geçin derim.Slı ile beraber işlemciyide yükseltmeniz gerekir ki bu okulunuzun daha da uzamasına sebep olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Referans r9 290 CF yi Zalman Z11 plus bir kasanın içinde iken sıcaklıkları düşünmek istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur88

O şeytana dur de.Ayrıca kulağını çek ve al karşına deki:"Bendeki işlemci 780 SLI ya hiç yeter mi bana bunlarla gelme"Hocam 1080p de tek 780 yeterli SLI ya ancak 2k yada çoklu monitör varsa geçin derim.Slı ile beraber işlemciyide yükseltmeniz gerekir ki bu okulunuzun daha da uzamasına sebep olacak.

Hocam zaten ben şeytana uysam bizimkiler uymaz paranı harcama diyorlar ki bende öle yapıcam Allah korusun uzamasın tekrar bu sene bitirip kurtulmak istiyorum :) Sistemden tek değiştireceğim parça monitör olur 120-144hz lik monitör alırım onun dışında herşeyden memnunum :) Bu da son hali Pc min

GTX 760 SLI = Fiyat/Performans OYUN düzeneği

Yarında muhtemelen Karbonfiber kağıdım gelicek onunlada bilgisayar masasının üstünü ve klavye kısmını kaplıyacağım :)

• DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Çok ışıklı değil mi?Kasa hariç her yer ışıl ışıl ve pırıl pırıl.

• Hocam led uzun geldi ben sadece klavyenin üst tarafında istedim gece yazarken görmek için,ama led uzun gelince masanın sag tarafına kadar dolandı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haien

bu asusların dist. firması niye penta?
    2 yılmış garantisi.
    asusların hepsi çizgide sanıyodum

Onu bende anlamadın vatan vitrinlerinde asus ekran kartları garanti 3 yıl yazıyor garanti belgesi penta 2 yıl yazıyor nasıl iş milleti mi yiyiyor bunlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: orhancub

quote:

Orijinalden alıntı: Haien

bu asusların dist. firması niye penta?
    2 yılmış garantisi.
    asusların hepsi çizgide sanıyodum

Onu bende anlamadın vatan vitrinlerinde asus ekran kartları garanti 3 yıl yazıyor garanti belgesi penta 2 yıl yazıyor nasıl iş milleti mi yiyiyor bunlar..

Böyle bir durum mu var ? Bu GTX 780' ler (bellekleri farklı olan), başka bir (Penta) distribütör tarafından ülkemize gelmiş o zaman ?

@mur88

Senin bu konu hakkında bir bilgin var mı, dostum ?

• Burası Türkiye dostum her şey mümkün.
  • Hocam az önce şöyle bir test yaptım kendimce. Bana bir yardımcı ol lütfen. Unigine Heaven benchmark yaparken görev yöneticisinden cpu kullanımına baktım, %15-20 arası gidip geliyo. GPU kullanımıda %90-100 arası Sonra BF4 multiye girdim. Ayarlar ultrada 64 kişilik full haritada en düşük 40-45 fps aldım. Oyun gayet akıcı. Bazı patlama anlarında fps 30 lara düşüyo ama çok anlık bir olay. Yani hissettirmiyo gibi birşey. Cpu kullanımına baktığımda da; en düşük %50, en yüksek % 70 lere çıkıyo. ekran kartı sıcaklıklarıda 65-70 derece arası. Acaba darboğaz yapmıyormu? İlk defa SLİ yaptım belki birşeyleri yanlış yapmış olabilirmiyim? Kartları taktım, köprüyü bağladım, nvidia denetim masasından sli aktif konuma getirdim, Phsyx ayarlarını otomatik seç yaptım. Başka yapmam gereken birşey varmı? Herhangi bir yazılım falan indirmem gerekiyormu sli için?
  • quote:

Hocam az önce şöyle bir test yaptım kendimce. Bana bir yardımcı ol lütfen. Unigine Heaven benchmark yaparken görev yöneticisinden cpu kullanımına baktım, %15-20 arası gidip geliyo. GPU kullanımıda %90-100 arası Sonra BF4 multiye girdim. Ayarlar ultrada 64 kişilik full haritada en düşük 40-45 fps aldım. Oyun gayet akıcı. Bazı patlama anlarında fps 30 lara düşüyo ama çok anlık bir olay. Yani hissettirmiyo gibi birşey. Cpu kullanımına baktığımda da; en düşük %50, en yüksek % 70 lere çıkıyo. ekran kartı sıcaklıklarıda 65-70 derece arası. Acaba darboğaz yapmıyormu? İlk defa SLİ yaptım belki birşeyleri yanlış yapmış olabilirmiyim? Kartları taktım, köprüyü bağladım, nvidia denetim masasından sli aktif konuma getirdim, Phsyx ayarlarını otomatik seç yaptım. Başka yapmam gereken birşey varmı? Herhangi bir yazılım falan indirmem gerekiyormu sli için?

İşlemciniz nedir ve kaç ghzde kullanıyorsunuz?Bahsettiğiniz test gpuları tam kullanırken oyunda durum farklıdır.Oyun bazılarında sorun çıkarmazken bazılarındada tam tersi oluyor.Gpu kullanımlarınız %90 altına düşmüyorsa sorun etmeyin.Ancak konu sahibi arkadaşımızın 60 fps sabit oynuyorum dediğine göre 40-45 fps biraz az görünüyor.Normalde min 60 fps civarlarına düşmeniz gerekliydi.Ayarlarınızda olması gerektiği gibi ancak hangi sürücüyü kullanıyorsunuz.331.82 ve sonrasındakileri kurmalısınız.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.