Şimdi Ara

GTX 760'dan R9 380'e geçmeye değer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam. Yaklaşık 1 senedir donanım dünyasından uzağım. GTX 760 ile R9 380 arasında belirgin bir fark var mıdır? Gözle görülür FPS artışı yaşar mıyım?

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sammykunny -- 16 Ağustos 2015; 16:59:58 >

• elindeki 760 2gb versiyonuysa cunku 4gb olani da var 960 380 4gb gibi kartlara gecersen ram konusunda bir iyilesme olur bazi oyunlar 2gb'den fazla istiyor rahatlama olabilir ama cok fazla fps artmaz gectigine degecek kadar.imzandaki islemciyi kullaniyorsan kartin iyi bence degistirme.
  • 760 2gb ise degistir 4 ise kalsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 760'tan geçilecek kartlar 290,290x,970,390'dır elinizdeki 2'de olsa 4'te olsa kesinlikle değmez
  • değmez kardeşim parana yazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: burcumlop2

760'tan geçilecek kartlar 290,290x,970,390'dır elinizdeki 2'de olsa 4'te olsa kesinlikle değmez

aynen,başka söze gerek yok.
  • cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. kartım 2gb ve dediğiniz gibi bazı oyunlarda ram doluyor. o yüzden 4 gb 380 almayı kafaya koydum. en sessiz r9 380 hangisi acaba?
  • Sapphire r9 380 4 gb kullaniyorum. Hem ucuz hem de gayet sessiz.tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sammykunny

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. kartım 2gb ve dediğiniz gibi bazı oyunlarda ram doluyor. o yüzden 4 gb 380 almayı kafaya koydum. en sessiz r9 380 hangisi acaba?

Nvidia bile 960'ı tanıtırken 760 ile değil 660 ile kıyaslıyor çünkü arada hissedilir fark yok. R9 380 için de aynı şey geçerli(960 ile hemen hemen aynı performansta).

750 TL para vereceksin az buz değil. İyi düşün bence.
  • Tavsiyem dx12 oyunlar çıksın ve eski-yeni kartların bu APIdeki performanslarını ve destekledikleri özellikleri bir görelim, biraz bekleyin.
  • Değmez, hiç bir şekilde..

Parana yazık
  • Ben bu gün hd7870'ten (gtx660 dengi karttır) r9 380 4gb'a geçtim. Oyun zevkimi 1 - 2 oyun hariç çok da etkilemedi açıkcası. GTX 760 pek çok oyunu medium-high arası açar zaten.
  • Kesinlikle degmez hatta surucu guncelligi, GeForce Experience, PhysX gib avantajlar icin attan inip esege binmis olursunuz perf. farkinida gozle anlayamazsiniz ayrica x4 965 kullaniyorsaniz zaten o cpu ya max. karti takmissiniz sonraki kart degistirmenizde cpu da degismesi gerekecek gittigi yere kadar kullanin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.