Şimdi Ara

GTX 750 TI OC RESTART SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 2 hafta önce bir pc topladım ve büyük bir sorunum mevcut... Overwatch veya ARK oynarken en ufak bir kasma veya donma sorunu yaşamıyorum ancak bazen 10 dakika bazen 1 saat sonra PC donuyor ve 6 7 saniye donuk kalıyor daha sonrasında PC restar atıyor. Bu konuda çok muzdaribim ve netten biraz araştırdım herkes PSU kaynaklı olabilir demiş ancak PSU 750W Cooler Master olarak değiştirdim ve aynı sorun devam etmektedir.

Lol oynarken veya CS GO oynarken böyle bir sorun yaşamıoyum...

Pc ısınıyor mu diye kontrol ettim ekran kartı max 70 dereceyi ve işlemci max 50 dereceyi geçmiyor. Bunun yanında Pc tekrar açıldığında yine oyuna girersem daha çabuk restart atıyor.. İşletim sistemim Win10 ve bunu kullanmak istiyorum bazı arkadaşlarım 7 yükle demiş ancak 7 yüklemek için de toplamadım PC'yi :)

Konu hakkında çok acil yardımlarınıza ihtiyacım var arkadaşlar...

Not: Bu arada daha öncesinde Mavi ekran hatası veriyor ve restart atıyordu.. Bir ara da NVIDIA çalışmayı durduruyordu.. Ancak şuan direk donuyor ve restart atıyor...

Ekran Kartı: ASUS GTX 750 TI 2 GB
    Anakart: Gigabyteh110m DDR4
    Ram: 8 GB DDR 4
    PSU: 750W Cooler Master
    İşlemci: i5 6400

• 2 tane ram varsa teker teker takip dene belki biri arizalidir...tek ram varsa başka bi ram bul ve dene...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O kart nasıl o kadar ısınabiliyor kendiniz herhangi bir overclock işleminde bulundunuz mu ? Fanları yükseltin bakalım aynı sorun olacak mı. Deli gibi oc li 750 ti lerde bile 60 derece dahi görmedim sıcaklıklarda bir yamukluk var bence.
  • tek ram takılı ve maalesef elimde ddr4 ram yok o yüzden deneyemeyeceğim :(

Isınma konusuna gelirsek masaüstünde kart 30-35 derece arasında çalışıyor bendeki model tek fanlı modeli belki o yüzden o dereceleri görüyor olabilir diye düşünüyorum..

Sisteme ATI 6570 taktım ve 54 dereceyi geçmiyor kart kapanma sorunu da olmuyor garantiye göndermeli miyim sizce?
  • Ekran kartini gonder garantiye konfigürasyonu ve isletim sistemini ve sorunu anlat. Ekran karti testi yapan programlarla kartin kesin kilitlendiği bir program bulsan iyi olur oyun bulmussun gerci. Onlar sorunu kesfetsinler yeter ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pazartesi göndercem artık düzelmiyor çünkü :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CPU veya GPU yu overclock etdiysen ondan olabilir mavi ekran hatası ve ardından reset, eğer overclock yoksa kartı garantiye göndermeden önce ram test yapmanı öneririm
  • Merhaba arkadaşlar merak edenler varsa garanti kartın yenisini gönderdi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.