Şimdi Ara

gtx 6xx kartlar neden satılıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet başlıkta da belirttiğim gibi son günlerde elinde gtx 6xx kart olan hemen herkes kartını satışa çıkarıyor, acaba bunun nedeni ne? mimari artık çok mu eskidi, oyunlarda yeterli performansı vermiyorlar mı?

• Bence gayet iyi kartlar kötü kartlar değil. Belki de yeni mimariyi herkes kullanmak istiyordur. Benim tahminim bu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 290'ların çıkması, 7900'lerin ve GTX 700 serisinin ucuzlaması etkili oldu. Doyumsuzluk kısaca
  • Ekran Kartı Değeri Çok Düşmesin Diye Satıyorlar Hele 2 GB Modeli Varsa İlerde Yetersiz Kalır SLI Yapılmaz 2 GB Bellekten Kaybediyor. Min Fps Kurtarmaktan Başka Bişey Yaramıyor.

670 4 GB Varsa SLI Yapıp Uzun Süre Kullanır. Oyunlarda Direct X12 Çıkarsa Durum Değişir Daha 2-3 Yıl Var.
  • ben utanmasam elimdeki sapphire 6750'yi bile crossfire yapacam, lütfen aç gözlü olmayalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: lolongenalı

ben utanmasam elimdeki sapphire 6750'yi bile crossfire yapacam, lütfen aç gözlü olmayalım

• Belleği de çok abartmamak lazım. 3-4 GB karta sahip arkadaşlar, yüksek kullanım görünce 2 GB'ın problem yaşayacağını düşünüyor, ama kazın ayağı öyle değil.

Tabi bu saatten sonra 2 GB kart alıp SLI yapılmaz; ama elinde 2 GB kart olanlar, 1080p oynuyorsa, SLI'la 2014 Q3'e kadar gidebilirler.
  • En onemli sebeplerin basinda litecoin geliyor.Suanda ozellikle 6xx ve 7xx serileri satista ayni sekilde ust duzey gtx780 satisida bolcana mevcut.Genelde ozellikle 2gb lik 6xx , 760 ve 770 satislari cogunlukta.
  • 2.el bölümünde genelde Gtx660 , Gtx670 , Gtx680 satılıyor
  • 2 ci el GTX 680 satmak çok zor oluyor GTX 770 varken.
  • İlerleyen günlerde bu ilanlara benim kartı da ekleyeceğim çünkü uygun fiyata(nispeten) yeni kart aldım.Yani bir adet full kutulu 3 ay kullanılmış, sıfır gibi asus gtx660 dc2 ilanı açarım yakında (rek-lam-lar )
  • Teknolojiye yetişmek için
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaNKaWaReZ

Ekran Kartı Değeri Çok Düşmesin Diye Satıyorlar Hele 2 GB Modeli Varsa İlerde Yetersiz Kalır SLI Yapılmaz 2 GB Bellekten Kaybediyor. Min Fps Kurtarmaktan Başka Bişey Yaramıyor.

670 4 GB Varsa SLI Yapıp Uzun Süre Kullanır. Oyunlarda Direct X12 Çıkarsa Durum Değişir Daha 2-3 Yıl Var.

SLI yapan kaç kişi var? Ayrıca fullhd de 2 gb ramin yetmediği oyunlar nelerdir?
  • sadtneverdie kullanıcısına yanıt
    SLI Yapan Kaç Kişi Var Bilemem 100 Kişiden 20 Kişi SLI Yapıyordur.
    Full HD Monitörüm Yok, 2 GB Yetmediği Oyunları Nasıl Söyleyim ?

1080p, En Yüksek , x8 MSAA Bellek Kullanımı Yeterli Kaynak Yok. x4 MSAA Açıp 1.4~1.7GB Arasında Bellek Kullanıyor.

Crysis 3
    Battlefiled 3-4
    Far Cry 3
    Assasins's Creed 4
    Nfs Rivals

Öncelik Min FPS Sonra Bellek. SLI Yüksek Ayarlarda Min Fps Kurtarmak İçin Yapılır.

• 8x MSAA neden açıyorsunuz ki? Ben hiç açmadım, ekrana yapışmadıkça farkını anlamazsınız.

4x MSAA'da hiçbir oyun 2 GB'ı doldurmuyor şu an. BF4 bile 1850 MB olur max.
    Hatta Far Cry 3, 1 - 1.1 GB arası oluyor en fazla.

Ki MSAA yerine SweetFX-SMAA kullanırsanız, vram daha da düşer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

8x MSAA neden açıyorsunuz ki? Ben hiç açmadım, ekrana yapışmadıkça farkını anlamazsınız.

4x MSAA'da hiçbir oyun 2 GB'ı doldurmuyor şu an. BF4 bile 1850 MB olur max.
    Hatta Far Cry 3, 1 - 1.1 GB arası oluyor en fazla.

Ki MSAA yerine SweetFX-SMAA kullanırsanız, vram daha da düşer.

Bende onu diyecektim. x8 msaa çok gereksiz bir özelliktir. Sen gereksiz yere her ayarı kasarsan 6 gb ram lazım.
  • Aynen.

Hatta yeni oyunlarda 2x MSAA bile yetebiliyor. Her taraf efekt dolu olunca, tırtıkları pek görmüyorsun.
    Shader'ın yeterince kullanılmadığı eski oyunlarda (Source motoru gibi) daha önemliydi 4x MSAA.
  • 670, 680, 760 ve 770 kartların 4GB satılması sadece kazıklama ve yolma tekniğidir arkadaşlar. Gerçek anlamda 2GB'tan sonrasının hayrını görmezsiniz bu kartlarda. Asıl limit belleğin miktarı değil bit'idir.

Zaten bu kartların 4GB versiyonları ile karşılaştırılmasında, bellek miktarı farkının performans açısından anlamlı sonuçlar yaratması gereken yüksek çözünürlük ve ayarlarda dahi fark yaratmadığını birçok incelemede görebilirsiniz.

Bugün 660 OC SLI ile bile Titan performansı alan bir kullanıcı olarak 800 Maxwell serisine kadar böyle devam etmeyi düşünüyorum. O zaman işler değişecek ama.
  • Ben Açmıyorum MSAA Hastası Olanlar Açar :D

Bugüne Kadar Çıkan DX11 Oyunlar 2 GB Bellek Yeterlidir, MSAA Zaten Çok Gereksiz Belleğin Kanını Emmekten Bir İşe Yaradığı Yok.

DX11 Oyunlarda Yüksek ve Ultra Arasında Karşılaştırma Yaparsa Neredeyse Farkı Anlamak Zor. Birileri Gelir High-Ultra Arasında Çok Fark Var, Renkler Kötü Çamur Gibi Görüntü Var Vb Derler Nasıl Göz Var Anlamam.

Bana Kalırsa Oyun İçi En Az 60 Fps Yakayıp Uzun Süre Oynayabilir En Azından Ekran Kartı Masraf Yapmaya Gerek Yok. 1-2 Yıl Sonra Orta/Yüksek Ayarlarda Min Fps 20-30 Düşerse SLI Yapmak Veya Yeni Kart Alma Zamanı Gelmiştir.

Oyun Yapımcıların Yapamadığı Görüntüleri SweetFX Eklentisi Çok Güzel İşler Çıkarıyor 1080p Üstü Kullanıcılar SweetFX Kullansınlar Eski Görüntülere Dönmek İstemezler

• KaNKaWaReZ K kullanıcısına yanıt
    Bu oyunlardan bir tek Crysis 3(8xmsaa'da), Battlefield 4 1080p'de ultra preset 4xmsaa'da 2100-2200 arası kullanıyor.

Diğerleri bildiğim kadarıyla 1700-1900'u geçmiyor. Hele Battlefield 3 1.6'da kalıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.