Şimdi Ara

Gtx 690 500 liraya alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar miningciler yüzünden kendi ekran kartım olam Rx470i sattım .Şimdi 1100liraya amazondan gtx 1060 6gb, 800liraya garantisi devam eden 970 yada 500 liraya gtx 690arasında kaldım siz olsanız hangisini alırdınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bestt Riven TR -- 26 Haziran 2017; 20:23:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1050 ti ya da 1060 6gb arasında seçim yapardım

• 1060
  • 690 iş yapar mı hala

• quote:

Orijinalden alıntı: Bestt Riven TR

690 iş yapar mı hala

Yapar tabii ama 300 watt TDP değerine sahip bir kartı sıradan kullanıcılar için önermem. GTX 1050 Ti daha az performanslı olsa da alternatif olabilir.

• gtx 690 performans olarak gtx 1060 ayarında bir kart. Sağlam bir psu lazım bu arada 690 2.el dimi
  • Onu besleyecek güç kaynağınız olsa bile belleği 2gb olduğu için artık onun ömrü bitti diyebiliriz.
  • Evet ikinci el.Arkadaşlar öyle çok oyun oynuycak zamanım yok işler yoğun genelde lol oynarız işten kalan zamanlarda.Yeni çıkan kafama yatan oyun olursa nadir oynarım.Misal en son 6ay önce witcher 3 bitirmiştim,ondan beri oynamadım oyun.Beni kart piyasası düzelene kadar filan götürse yeter 690

• Çift gpu ama 4gb kart.Bunun zararı mı oluyor oyunlarda

• Bestt Riven TR B kullanıcısına yanıt
    Cift gpu ve her gpu nun 2 gb kendine ayrilmis bellegi var. Yani totalde 4gb olmuyor. Iki tane 2gb lik kart gibi oluyor. Yani 2gb.

• O paraya git kömür al, ateş yak.
  • 2gb vram denildiği gibi az, güç tüketimi ve buna bağlı olarak sıcaklık değerleri de yüksek olacaktır , eski teknoloji bir kart, 1050ti yahut 1060 bakmalısınız bence de.

• 400 tl ver al canavar gibi kart. Sadece arkadaşların dediği gibi 2b 1080p üstü için sıkıntı.

Ben 1gb 560ti ile rise of tomb rider gibi aaa oyunda1080p ve orta ayarlarda 30fps ve üstü alıyorum.

690 sizi 2 yıl rahat idare eder...

• Tamam ama gta 5 benchmark ta filan 4gb vram gösteriyordu sli destekli oyunlar 4 olarak görmüyormu ?

Ne anladım o zaman çift gpulu olmasından

• O kart kas gücü olarak piyasadaki kartların çoğuna diz çöktürür ancak vram problemi var dendiği gibi. Mevzu şu, 690'da iki tane ayrı kırpılmış 680 GPU'su var, ikisinin ayrı ayrı 2 GB memory'si var. Iki GPU'nun ramlerde aynı anda bire bir aynı veriler olmuyor ama ikisi ekranda gördüğün frameleri sırayla çizdikleri için oyunda aşağı yukarı benzer şeyleri hafızada tutmaları gerekiyor, mesela oyunda AA açtın iki GPU ard arda benzer frameleri yazacağı için AA ikisinin de memorysinde olmak zorunda. GPU'lar "AA'yı sen al texturelar bende hacı dayı" gibi bir mantıkla çalışmıyor, dolayısıyla 690'ın pratikte 2 GB vrami var. SLI da aynı mantık aşağı yukarı.

500 yerine 400 liraya veriyorsa al, açmayacağı oyun hala yok çok güçlü kart vram sorunu olmasa. Her oyunda uzak çizim mesafesi, vejetasyon gibi şeylerden feragat ederek oynayabilirsin. Vram dahilinde her türlü yükün içinden geçer 690. Ya da 600 liraya 780, 750 liraya 970 bulabilirsen onları da alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F355 Challenge -- 27 Haziran 2017; 16:42:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 800e gigabyte g1 970 var garantisi 1 yıl daha devam ediyor son 800 dedi bu nasıl

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.