Şimdi Ara

GTX 660 VS HD 7850 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
11.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tartışmayın beyler ben kararımı verdim.

GTX 660
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanbey1

Tartışmayın beyler ben kararımı verdim.

GTX 660

güçlü gpu zayıf veriyolu 2gb ve üzeri bellek kullanan oyunlarda "fps yüksek ama takılmalar çokca oluyor" deme ihtimalinde yüksek hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

quote:

GTX 660

güçlü gpu zayıf veriyolu 2gb ve üzeri bellek kullanan oyunlarda "fps yüksek ama takılmalar çokca oluyor" deme ihtimalinde yüksek hayırlı olsun

Takılmalar
    192 bit o kadarda az değil

128 bit hd 5770 ile bf3ü ultra 2x aa 16x af hbao 64 kişilik mp serverde oynadım ? {56 kişi fln vardi} hiçde takılmadı sadece oyun arada kastı 20 fpsye düştüğünde arada kastı ama genel olarak akıcı 40 fps aldım
    İşlemcimde amd athlon ıı x3 455 stok hız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mikuru Asahina -- 2 Şubat 2013; 13:19:02 >

• quote:

quote:

GTX 660

Ben de merak ettim nasıl takılmalar olacak ki hem bildiğim kadarıyla gtx660 he hd7850 hemen hemen aynı bellek veriyoluna sahip. 144 gb/sn 153gb/sn. bu durumda gtx660 takılırken hd7850'ye nasıl birşey olmayacak anlatta bilelim ve bundan sonra tavsiye verirken kimseyi yanlış yönlendirmeyelim

edit: bu arada 2 gb üzeri bellek isteyen oyunlarla bellek veriyolunun ne alakası var onu da anlamadım. bir zahmet onu da açıklarsan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fire.Sword -- 2 Şubat 2013; 13:28:12 >

• quote:

quote:

quote:

GTX 660

Takılmalar

128 bit hd 5770 ile bf3ü ultra 2x aa 16x af hbao 64 kişilik mp serverde oynadım ? {56 kişi fln vardi} hiçde takılmadı sadece oyun arada kastı 20 fpsye düştüğünde arada kastı ama genel olarak akıcı 40 fps aldım

660gpu hesaplamasını hd5770 ile kıyaslamakta mümkün değil kare sayısı 60 olsaydı ne demek istediğimi daha iyi anlardın o sebeple "güçlü gpu zayıf veriyolu" dedim hal böyle olunca takılma kaçınılmaz olacaktır (yavaşlamadan bahsetmiyorum!)zaten youtube videolarındada bahsettğim durum rahatlıkla görülüyor

özellikle sahne içersinde dönüşlerde belli ollur aşşağıdaki gibi;
    http://www.youtube.com/watch?v=dd-qYQr0IGo

http://www.youtube.com/watch?v=IVQnGt27HkY

• quote:

Orijinalden alıntı: Fire.Sword

quote:

quote:

GTX 660

Ben de merak ettim nasıl takılmalar olacak ki hem bildiğim kadarıyla gtx660 he hd7850 hemen hemen aynı bellek veriyoluna sahip. 144 gb/sn 153gb/sn. bu durumda gtx660 takılırken hd7850'ye nasıl birşey olmayacak anlatta bilelim ve bundan sonra tavsiye verirken kimseyi yanlış yönlendirmeyelim

edit: bu arada 2 gb üzeri bellek isteyen oyunlarla bellek veriyolunun ne alakası var onu da anlamadım. bir zahmet onu da açıklarsan sevinirim.

192bit ile 256bit hemen hemen aynı mı? bunu okumamış kabul ediyorumkullanılan bellek miktarı arttıkça gpu ve vga bellekler üzerindeki veri alışverişide artacak bu sebeple veriyolu limitine ulaşıp tıkanacaktır aynı trafiğin tıkanması gibi kısaca gflops değeri yüksek ve veri yolu zayıfsa anlık takılma kaçınılmaz son. buda insanın canını epey sıkar özellikle 50-60 kare arası gördüğü oyunlarda !yanlış yönlendrme bende değil bazı nvidia fanlarında sıkça oluyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

GTX 660

Takılmalar

660gpu hesaplamasını hd5770 ile kıyaslamakta mümkün değil kare sayısı 60 olsaydı ne demek istediğimi daha iyi anlardın o sebeple "güçlü gpu zayıf veriyolu" dedim hal böyle olunca takılma kaçınılmaz olacaktır (yavaşlamadan bahsetmiyorum!)zaten youtube videolarındada bahsettğim durum rahatlıkla görülüyor

özellikle sahne içersinde dönüşlerde belli ollur aşşağıdaki gibi;
    http://www.youtube.com/watch?v=dd-qYQr0IGo

http://www.youtube.com/watch?v=IVQnGt27HkY

sence o oyundaki takılmalar ekran kartından mı yoksa mouse'tan mı kaynaklanıyor? al hd7950 ile gta iv videosu. hd7950'deki bellek bantgenişli gtx680'de yok ama aynı takılmalar var. ve belki bilmek istersin nvidia'daki adaptive vsync ile o mouse hareketli daha akıcı oluyor. bizzat borderlans 2'de denedim.

edit: sen olaya 192 bit-256bit olarak bakıyorsan zaten benim diyecek sözüm kalmyor. okay ben bellek hızlarını da katıp toplam bellek bant genişliğine bakıyordum. ama önemli olan bit miş. bişey daha öğrenmiş olduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fire.Sword -- 2 Şubat 2013; 13:51:09 >

• aslında herşey açık polemik yapılacak bir durum yok gpu ve veriyolu ortada "işin aritmetiğine çelme takarız belki" diyorsanız siz bilirsiniz ama sonra insanlardan beddua almayın bu son mesajımdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 2 Şubat 2013; 13:54:37 >
  • gtx660 ın veriyolu yeterli, yeterli olmasaydı takılma değilde büyük performans kayıpları olurdu, mesela 660ti nin veriyolunun yetersiz olduğu kesin, nereden anlıyoruz 670 ile aynı gpu ailesinden olmasına karşılık 660ti nin 670e kıyasla büyük bir performans kaybı var bundaki en büyük neden bellek bant genişliği.
    ayrıca amd kartlar nvidia kartlara göre daha fazla bant genişliğine ihtiyaç duyuyor çünkü mimari farkı var, amd kartlar düşük bellek bant genişliğinden nvidia kartlara göre daha çok etkileniyor.
    test sonuçları ortada 660 7850den daha iyi bir kart.
  • GTX660'ın 192bit veri yolu gayet yeterli. takılma vesaire problemi ile ben bu güne kadar karşılaşmadım.

O muhabbet 660ti için geçerliydi bildiğim kadarıyla 192bit kartın gücünü taşıyamıyor muhabbeti dönüyordu forumda ama gözlemlerime göre 660'ta böyle bir sorun yok.
  • herkesin görüşüne saygım var ama bence gtx660ti'nin bantgenişliği de yeterli. gtx670'le arasında %15 gibi bir fark var. oyundan oyuna artıyor veya azalıyor. ama artıp azalma bantgenişliğinden mi yoksa rop sayısından mı kaynaklanıyor şüpheliyim. çünkü 32 roplu gtx680 192 gb/s bant genişliğine sahipken. %25 az rop sayısına (24) sahip gtx660ti %25 az bant genişliğine 144gb/s sahip. yani gtx660ti bellek kısıtlaması yaşarsa gtx680'de yaşar. ki bazıları zaten yaşadığını düşünüyor. ama bence yaşamıyor yaşasaydı belleğe yapılan o.c ile gtx680'in uçması gerekirdi. ama uçmuyor o.c 'lu hd7970'e geçiliyor. gtx660ti ve gtx670 arasında zaten rop sayısı ve bantgenişliği dışında fark yok. bu yüzden açıkçası ben artıp azalan farkın bantgenişliğinden değil rop sayısından kaynaklandığını düşünüyorum. gtx660'ı konuşmaya gerek yok zaten. ona kesin yeter.
  • 660ti nin bant genişliği segmentine göre yeterli, nvidinın stratejisi aynı gpu ailesinden çeşitli kırpmalarla değişik segmentler yaratmak (680,670,660ti) ama ben 660ti deki 670e kıyasla performans düşüklüğünü roptan çok bellek bant genişliğine bağlıyorum.
  • Genelde 660 ı overclock yaparken 660ti den daha az mı voltaj gereklidir? Yani smx sayısı arttıkça ona göre daha fazla gerilim mi uygulamak gerekiyor düşer diye?
  • quote:

GTX 660

işim gereği pc de en az 150-200 oyun var gün içi bütün oyunlara girip cıkıyorum..müşteriye göstermek amaçlı bazen pc 4-5 gün kapanmıyor bile nvidia kart ile hiç pc ye reset atmama gerek kalmıyor şişme donma vb.. sorun yokken bir ara ati heves ettim aldım.oyunların yarısında sorun cıktı devamlı reset atıyordum bir daha bulaşmadım ne amdyeee nede atiyeee intel+nvidia = paranın hakkı kalite performans

Doğru seçim hayırlısı olsun

• bende hd7850 alıcaktım ama gtx660'ı görünce bi an karamsarlığa girdim.zaten benim monitör vga lcd bi monitör bu yüzden 7850nin sorun çıkaracağını biliyodum.bende gtx 660 almaya karar verdim. bu arada o donma sıkıntıları için fpsyi sabit tutan bir program vardı adını tam hatırlayamadım ama forumda konusu mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zora43 -- 14 Nisan 2013; 13:03:43 >
  • quote:

Hangisini almaliyim kararsizim

http://www.hwcompare.com/13141/geforce-gtx-660-ti-vs-radeon-hd-7850/

burda bi karşılaştırma var ?

kesinlikle gtx660
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanbravo

quote:

kesinlikle gtx660

O karşılaştırmayı yanlış vermişim o gtx 660ti

+ 7870xt para yetersede 7950 alcam bütçe arttı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mikuru Asahina -- 14 Nisan 2013; 14:59:42 >

• quote:

quote:

quote:

kesinlikle gtx660

hd7950'nin 7870xt'den tek artısı o.c potansiyelinin daha iyi olması. tabi 3 gb 384 bit gibi gereksiz takıntılarınız yoksa. Bu yüzden tavsiyem eğer o.c ile çok işiniz yoksa 7870 xt alın. tabi yanlış anlaşılmasın 7870xt'de o.c oluyor ama hd7900'lerdeki o.c potansiyeli hiçbir kartta yok. zaten bana göre tek artıları da bu o.c potansiyeli.

• GTX 660, HD7850'den daha iyidir. Ama bunun sebebi, bant genişliği GPU kısıtlaması vb. değildir. Sizin dediğiniz o kısıtlama 660 Ti için geçerlidir çünkü karta vram lere o.c geçirilmiyordu kart biraz kısıtlanıyordu ama HD 7850 ile arasındaki bant genişliği kısıtlamasının iki kart arasındaki asıl GPU motor gücü farkını örteceğini mi sanıyorsunuz ki? Haa fiyat derseniz onu bilemem. Bence ikinci el 7870 XT alın keyfinize bakın. Hatta biraz daha arttırıp 7950 alabilirseniz 660Ti'yi bile geçersiniz rahat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fire.Sword

quote:

quote:

quote:

kesinlikle gtx660

hd7950'nin 7870xt'den tek artısı o.c potansiyelinin daha iyi olması. tabi 3 gb 384 bit gibi gereksiz takıntılarınız yoksa. Bu yüzden tavsiyem eğer o.c ile çok işiniz yoksa 7870 xt alın. tabi yanlış anlaşılmasın 7870xt'de o.c oluyor ama hd7900'lerdeki o.c potansiyeli hiçbir kartta yok. zaten bana göre tek artıları da bu o.c potansiyeli.

Hocam büyük oranda oc yapcam o gpu clocku bi 1250 memoryide 1600 civari yapacam onun için kasaya 5-6 fan bile takacam tabi yetmezse 1200-1500 gibi bir oranda yaparım ama cidden potansiyel fazla olabileceğini düşünüyorum

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.