Şimdi Ara

gtx 660 ti şuan için mantıklı bir seçimmi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
1
Favori
2.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sigaram

arkadaşlar oyun için gtx 660 ti mantıklı bir seçim mi ? günümüz ve 2-3 sene sonraki oyunları sıkıntısız yüksek ayarlarda oynatabilir mi, yoksa bütçeye göre biraz daha kasıp gtx 760 mı almak gerekir ?

GTX 760 al derim.....!!!!!!!!!
  • quote:

gtx 660 ti yerine sapphire r9 270x toxic alsam ne kaybederim ?

gonlunden geceni al bence bir sey kaybetmezsin.760 710 lira filan 660ti 600 lira arasindaki farka degmez o kadar performans farki yok 660ti ile arasinda.
  • Stalker83 S kullanıcısına yanıt
    760 şuan için sınırı aşıyor, dolar düşerse gtx 760 a yöneleceğim
  • tercihimi r9 270x toxicden yana kullanacağımi çok şekil bir ekran kartı
  • quote:

tercihimi r9 270x toxicden yana kullanacağımi çok şekil bir ekran kartı

bir arkadastan duydum ramleri cok kaliteliymis toxiclerin hani seklini bir tarafa birakirsak kalite olarak da iyi ama fiyatina bakmadim kac lira?
  • 691 tl, oynayacağım oyunlar genellikle crysis 3 , metro last light, ac 4, far cry 3 gibi oyunlar aklıma ilk bunlar geliyor, yada hiç kasmayıp msı r9 270x bf4 edition mu alsam 621 lira toxic in aksine, orjinalde bf4'e sahip olmuş olurum, normalde hayatta orjinal oyuna verecek parayı bulamam. msı ile toxic arasında pek bir fark varmıdır

msı :http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/msi-r9-270x-gaming-2g-bf-r9-270x-gaming-2g-bf4-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=71421

toxic :http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11217-02-40g-r9-270x-toxic-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=71326

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Sorun monitörünüzde ya da oyun ayarlarında.

Bir alt mesajınızda başka bir monitörden baktığınızı yazmışsınız ama zaten hali hazırda olan ve sizin çekip sorun burada dediğiniz resimlerden bahsettiğinizi sanıyorum.Eğer öyleyse aynı şeyi görmeniz doğal , farklı bir monitörü ekran kartına bağlayıp deneyebilirsiniz sorun ekran kartı kaynaklı mı diye.

Oyun ayarlarından kastım HDR, Bloom ve Ambient ayarları.Bu ayarlar sizin bahsettiğiniz sorunları daha doğrusu kimine göre göz yoran kimine göre daha fantastik efekt sunan ayarlar. (fazla ortam ışığı, yansıması , ışık huzmeleri vs )

Bu ayarları kısmak yerine kapatıp öyle denerseniz sorununuz giderilmiş olabilir.Hemen hemen bütün yeni oyunlarda bu ayarlar mevcut olup hepsinde görme nedeniniz buna bağlı olabilir.Eğer yine görüyorsanız nvidia kontrol

panelinden bu ayarların açık olup olmadığına bakın bazen kontrol paneli ayarlamalarıyla oyunda açık değilse bile driver bu efektlerin gösterilmesine zorlanabilir.

Sonuç olumsuzsa bana geri dönüş yaparsanız biraz daha araştırabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 7 Ocak 2014; 18:02:13 >

• quote:

691 tl, oynayacağım oyunlar genellikle crysis 3 , metro last light, ac 4, far cry 3 gibi oyunlar aklıma ilk bunlar geliyor, yada hiç kasmayıp msı r9 270x bf4 edition mu alsam 621 lira toxic in aksine, orjinalde bf4'e sahip olmuş olurum, normalde hayatta orjinal oyuna verecek parayı bulamam. msı ile toxic arasında pek bir fark varmıdır

msı :http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/msi-r9-270x-gaming-2g-bf-r9-270x-gaming-2g-bf4-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=71421

toxic :http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11217-02-40g-r9-270x-toxic-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=71326

691 cokmus ya 760 parasi bi 20 lira daha versen.bf4'u millet oynayamiyor ki bugfield.oyun bulunsun ilerde duzeldiginde oynarim dersen olabilir.biraz daha ucuzu olsun dersen bilmiyorum bunu gostediler mi?

http://www.webdenal.com/asus-r9270x-dc2t-2gd5_634604.html

• bu model asus ama asus alacaksam zaten 660 ti alırım. ben daha çok özel tasarım soğutması çok iyidir birde oclidir diye r9 270x alayıom diyordum, ama 691tl de çok gibi , onun yerine açık ara daha iyi performans veren gtx 760 alınır 30 tl daha vererek, ama gtx 660 ti yede şu yönden sıcak bakmıyorum hem anlık takılma sorunları yüzünden hemde forumda gtx 670 slı yapan adam vardı oda anlık takılmaları yaşıyormuş gtx 600 serisine özel birşey sanırım, biraz daha düşük performansla r9 270x alsam diyorum 660 ti yerine
  • quote:

bu model asus ama asus alacaksam zaten 660 ti alırım. ben daha çok özel tasarım soğutması çok iyidir birde oclidir diye r9 270x alayıom diyordum, ama 691tl de çok gibi , onun yerine açık ara daha iyi performans veren gtx 760 alınır 30 tl daha vererek, ama gtx 660 ti yede şu yönden sıcak bakmıyorum hem anlık takılma sorunları yüzünden hemde forumda gtx 670 slı yapan adam vardı oda anlık takılmaları yaşıyormuş gtx 600 serisine özel birşey sanırım, biraz daha düşük performansla r9 270x alsam diyorum 660 ti yerine

dusuncende kusur bulamadim 270x tam sana gore o zaman ama oc yapacak misin yapmayacak misin hangisini butcene uygun ya da gozune kestirdin iki secenek gosterebilir misin?
  • en fazla 690tl verebilirim toxic sınırda şuan, 30tl bile daha fazla verme imkanım yok + birde 8gb ram için ayırdığım para var 800-850tl civarı hem ekran kartı hemde ram alarak yeni kasayı tamamlamayı düşünüyorum, şuan için gtx 760 bütçeyi aşıyor yani, birde toxic çok şekil duruyor kasada falan benim kasada açık, ama o kadarda para verip gtx 660 ti den düşük performans gösterirsede kötü olur yani, birkaç fps önemli değil akıcılığını kaybetmesin yeter oyunlarda.
  • quote:

en fazla 690tl verebilirim toxic sınırda şuan, 30tl bile daha fazla verme imkanım yok + birde 8gb ram için ayırdığım para var 800-850tl civarı hem ekran kartı hemde ram alarak yeni kasayı tamamlamayı düşünüyorum, şuan için gtx 760 bütçeyi aşıyor yani, birde toxic çok şekil duruyor kasada falan benim kasada açık, ama o kadarda para verip gtx 660 ti den düşük performans gösterirsede kötü olur yani, birkaç fps önemli değil akıcılığını kaybetmesin yeter oyunlarda.

600 serisinde sorun var diyorsun 270x'te genel bir sorun yok gerci yeni cikti ama toxic iyidir bence oc filan da yapacaksan 660ti'den geride kalmaz gecer hatta.ben pahali diye ilk basta daha ucuz modeller onerdim ama toxic al vur kirbaci niyetin var senin ben de bu niyetini engellemem toxic istiyorsan ya indirim bekle ya ucuza satan bir yer bul ya da al gitsin.

• ayrıca aldığım psu yeterli kalırmı, ocz core x stream 500w psu, fx 6300 ve r9 270x tam yükte resetlenmeler yaşar mı, 12v kalaından 444w veriyor
  • quote:

ayrıca aldığım psu yeterli kalırmı, ocz core x stream 500w psu, fx 6300 ve r9 270x tam yükte resetlenmeler yaşar mı, 12v kalaından 444w veriyor

yok o psu ile sorun yasamazsin.
  • quote:

ayrıca aldığım psu yeterli kalırmı, ocz core x stream 500w psu, fx 6300 ve r9 270x tam yükte resetlenmeler yaşar mı, 12v kalaından 444w veriyor

Selamlar,

İşlemcin iyi anakartta iyi. Bendekilerle aynı. Asus gt660 ti bir de 500w psu aldınmı sırtın yere gelmez

İyi forumlar.
  • BORUBEY06 kullanıcısına yanıt
    şuanki psu 500w zaten, ocz core x stream ama yeteceği konusunda endişeliyim.

• vatanda gtx 660ti asus modeli 560 tl konu sahibi ürünü almadıysan şimdi tam zamanı. son 20 ürün :)

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx660-ti-dc2-2gd5-gtx660-ti-directcu-ii-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=61900
  • Selamlar,

Asus kalitesi ve çizgisinden çıkmayın derim ve ya bunu ;

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-gtx660-ti-dc2-2gd5-gtx660-ti-directcu-ii-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=61900

ya da bunu seçin ;

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-gtx660-dc2o-2gd5-gtx660-directcu-ii-oc-gddr5-2gb-192bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62724

uzun süre idare eder, sessiz fan sıkıntı çıkarmaz. Tabi ki tercih sizin

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BORUBEY06 -- 7 Ocak 2014; 22:53:52 >

• BORUBEY06 kullanıcısına yanıt
    gtx 600 serisinde stutter sorunu ve oyun oynarken etrafın çok aydınlık olması sorunu var diyorlar, daha önce birçok yerdede görmüştüm, bu konuda kesin bir bilgi varmı, 600 serisinde kesin olarak anlık takılmalar meydana geliyor mu ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.