Şimdi Ara

GTX 660 Ti - HD 7950 Yardım Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
2
Favori
8.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni bir ekran kartı almayı planlıyorum. Şuan bende hd 6850 var ve değiştirmek istiyorum. İlk planım direk gtx 660 ti almaktı ama AMD defalarca fiyat indirimine gidince, AMD tarafında aynı fiyata denk gelenlere baktım. HD 7950'nin fiyatı aşağı yukarı eşit olduğundan ikisininde benchmark test sonuçlarına baktım, forumdaki konuları gezdim emin olamadım çünkü birçok benchmark testinde bir oyun da gtx 660 ti önde diğerinde hd 7950, sentetik testlerde ağırlıklı olarak gtx 660ti önde ancak dediğim gibi eşit sayılırlar. Bu yüzden karar veremedim, forumdaki konularda ise şöyle birşey var bi konuda gtx 660 ti yerine 7850 al denilmiş bi konuda 7950 denilmiş bu yüzden forumdan da istediğim sonucu alamadım. Sanırım fiyatı sebebi ile 7850 tavsiye ediyolar. Sonuç olarak maksimum 700 çok zorlarsam 750tl bi bütçem var hangi ekran kartını tercih etmeliyim ve hangi üreticiden almalıyım, tavsiyeleriniz bekliyorum. Hangisi olursa olsun karar verdikten sonra vatanda %25 indirimi bekliycem bu yüzden tercihlerim bunlar bütçe anlamında.

He birde bende thermaltake kasa içinde gelen 600w psu var altta linkini verdim aynısı var bu ekran kartları ile kullanırsam sorun olmaz sanırım çünkü 660 ti için minimum 450w, 7950 için minimum 500w psu yazıyodu.

http://www.vatanbilgisayar.com/G%C3%BC%C3%A7%20Kayna%C4%9F%C4%B1/thermaltake-w0355re-litepower-600w-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=47675

• Bende sistem topluyorum aynı durumdayim , 7870 , 660ti ve 7950 arasındayim yardim arkadaslar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkürler ancak ürünü bulamama değil seçememe gibi bi derdim var yardımcı olursanız daha iyi olur gibi .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaym1n

Teşekkürler ancak ürünü bulamama değil seçememe gibi bi derdim var yardımcı olursanız daha iyi olur gibi .

7870 ile 7950 arasında 150 tl ye yakın fark var fakat o farka değmez bence..

7870 pcs+ iyi bir seçim olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

quote:

Teşekkürler ancak ürünü bulamama değil seçememe gibi bi derdim var yardımcı olursanız daha iyi olur gibi .

Gtx 660 mi 7870 mi peki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonerason

quote:

quote:

Gtx 660 mi 7870 mi peki?

son sürücü ile birlikte 7870 neredeyse 660ti yakaladı, tabi ki 7870..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 26 Ekim 2012; 2:48:34 >

• Hmm son sürücüler ile yapılan testlerde gtx 660 ti da gelişme sağladı forumda da var konuları hala emin değilim, konuya bakan diğer arkadaşlarda yorum yaparsa daha rahat karar veririm, birkaç kişinin yorumunu almak istiyorum.
  • Benim tavsiyem GTX660 Ti
  • 7950 f/p bazında çok iyi
  • http://www.anandtech.com/bench/Product/550?vs=647
    hemen hemen aynı performansı veriyor iki kartta.
    ben 660ti diyorum
  • İlk mesajımda yazdığım gibi planım gtx 660 ti almaktı sebebi ise nvidia fanı olarak yıllardır amd kartlar kullanıyo olmam . Birde performans açısından kendi seviyesindeki kartlara göre ileride olduğu için.

@Gedo Mazo

Verdiğin bağlantıdaki sonuçlara baktım dediğim gibi genelde eşit sayılırlar bi oyunda biri diğer oyunda öbürü önde oluyo emin olamadım o yüzden. Bunun dışında konuya baktığımızda 2 kişi gtx 660 ti, 2 kişi 7950 diyo ben nvidia eğilimliyim ve eşitlik olduğunda 660 ti seçmem gerekiyo gibi düşünüyorum bu yüzden planım değişmedi. Sonuç olarak gelecek ay içinde kartı almış olucam ki zaten hd 6850 den yükseltme yapacağım için hangi karta geçersem geçiyim bi büyülenme olacaktır diye ümit ediyorum .

Dip not: Üyelerin konulara cevap vermesi için biraz teşvik etmek gerekli sanırım .

• quote:

[http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/powercolor-ax7850-2gbd5-2dhpp-hd7850-pcs+-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62581

hepside sınıfındaki en iyi fiyatlar..

bu nasıl peki hd 7850 yerine alınamaz mı sence
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kartı/asus-engtx560ti448dc22di-gtx560-ti-448-cores-dcu-ii-gddr5-1280mb-320-bit-nvida-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62814

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 26 Ekim 2012; 18:30:32 >

• valla ben 24 inç ve altı monitörlerde oyun oynayanlar için( anti-aliasingden dolayı) çok yüksek kartlara yüksek meblalar ödenmesine pek sıcak bakmıyorum üstte bana göre alınacak ürün 7870 dir. illa ı 700 e çıkarmak istiyosanız 7870 yannda alın bir Playvision HST-51 True Surround 5.1 Oyun Kulaklığı

ha bu arada 660 ti nin rakibi 7870lerdir.
  • 7870 pcs+ alınabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobi

quote:

[http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/powercolor-ax7850-2gbd5-2dhpp-hd7850-pcs+-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62581

hepside sınıfındaki en iyi fiyatlar..

bu nasıl peki hd 7850 yerine alınamaz mı sence
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kartı/asus-engtx560ti448dc22di-gtx560-ti-448-cores-dcu-ii-gddr5-1280mb-320-bit-nvida-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62814

gtx 570 e yakın perf. var fakat güç tüketimi 7850 den daha fazla, yeni nesil kart almak daha mantıklı..

• en iyisi hd 7870 alıp crossfire yapmak şu durumda öyle görünüyor.
  • Thermaltake oyuncu kulaklığım var zaten ilerde işlemci+anakart güncellemesi yapıcam intele geçicem ama şuan planım ekran kartı yenilemek. Bunun dışında gtx 660 ti ile 7870 arasında tercih yapamam gerekirse tabiki 660 ti seçerim de, 7950 ile karşılaştırdığımda kararsız kalıyorum biraz daha testlere bakıcam son driverlar ile ne durumdalar performans açısından ona bakıcam.

@cobi

Bendeki anakartın 1. pci express slotu 16x, 2. 4x bu yüzden crossfire yapamam. Yapabilecek durumda olsaydı çokta 2 tane 6850 takmıştım .

Sonuç olarak gelecek ay içinde satın almaya gidene kadar testleri incelemeye ve yorumları okumaya devam edicem ama şuan için kararım 660 ti yönünde hem güç tüketimi de daha düşük.
  • bende 1 ayı askındır arastırıyorum . en son msi 660 ti de karar kılmıştım fakat,
    amd nin yeni beta 12.11 drıverından vede, amd nın 7950 fiyatlarında ındırıme gıtmesınden sonra,

7950 de karar kıldım.
    3 gb-384 bit
    kaslı görüntü,
    sessiz fan,
    güzel tasarım,
    o.c aşırı yatkınlık,

bu ekrankartını seçmemde etken oldu.
  • O.C performansı, görüntüsü, sessiz olması, üretici ile alakalı yani asus üretir sen beğenirsin powercolor üretir başka biri beğenir o önemli değil.
    3gb bellek de çok önemli değil 4 olsun 6 olsun 8 olsun anlamı yok. 384 bit veriyolu olması iyi ancak gpu açısından bakarsan gtx 660 ti ağır basıyo benim için, marka olarak da asus düşünüyorum ama msi'da olabilir.

Driver konusunda NVIDIA'nın yeni driverları ile performansı artırdığını düşünüyorum sebebi yeni driverlar ile yapılan test sonuçları eskileri ile aynı nerdeyse o yüzden herhangi bi değişiklik yok.
    Ama dediğim gibi alana kadar yine testleri, yorumları takip etmeye devam edicem ama dediğim gibi 660 ti ağır basıyo hala.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.