Şimdi Ara

Gtx 660'tan r9 280 geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 11
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 10
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 3 saat 32 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • zQrba (10 mesaj) cinayet13 (6 mesaj) gazozvar (2 mesaj) sadtneverdie (2 mesaj) BOLDVIPER (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (6 mesaj) Mobil (9 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Gtx 660'tan r9 280 geçiş
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1273 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba arkadaşlar sistemim şöyle;

Gigabyte 970a-ud3 (p olan değil)
    FX 6300
    GTX 660
    8 GB 1600 mhz ram

Gtx 660 şuanda 300 tl'ye satılabiliyor, r9 280 ise 2. el 500 tl'ye alınabiliyor. Elime 200 tl gelecek ve bende pc için harcayayım dedim :D

Ben çok yükseltme yapan biri değilim elimde fırsat varken geçeyim ve kurtulayım diye düşündüm.

İşin doğrusu 3 gb vram olması cazip geldi çünkü kolay kolay yükseltme yapmayacağım için gittiği yere kadar gitsin :D

Sizce mantıklı mı bu 200 TL'lik geçiş?

Şöyle bir baktım çoğu siteye ama aralarında ki performans farkını bir türlü anlayamadım 280 iyi evet ama bi siteye bakıyorum aradaki fark az vazgeçiyorum bi siteye bakıyorum arada fark var tekrar bir düşünüyorum.

Bu arada işlemcim 280x'e darboğaz yapar biliyorum ama belki pazarlıkla 280x'te alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zQrba -- 1 Şubat 2015; 0:59:03 >

|
    |

• Binbaşı
    1437 Mesaj
    hissedilebilir bir fark için 280x daha uygun değil mi? veya 770
  • Yarbay
    10892 Mesaj
    r9 280 al sen 280xe bulaşma sıfır aldınmı problemli çıkabilecek bir kart ikinci el aldınmı hepten elinde kalma riski yüksek... r9 280al gerekirse oc yaparsın bide zaten darboğaz derdi var işlemcine overclockdu oydu buydu derken uğraş uğraş sıkılacaksın gerek yok r9 280 al istiyorsan sadece çarpanı arttırarak 4.1ghz overclock yap stok fanla bile yaparsın kullan öyle

Not: r9 290 la bile kullanırsın o işlemciyi sadece 10 oyundan 2-3 tanesinde darboğaz yaşarsın dert etmeyecekse ve gerçekten güvenilir bir satıcı bulursan 280x düşünebilirsin veya HD7970...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinayet13 -- 1 Şubat 2015; 2:15:06 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1273 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

quote:

Orijinalden alıntı: Reul

hissedilebilir bir fark için 280x daha uygun değil mi? veya 770

280x daha iyi evet ama darboğaz sorunum var, rahat besleyebileceği en fazla 280 var diye okudum hep forumda ama yinede düşünmüyor değilim.

quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

r9 280 al sen 280xe bulaşma sıfır aldınmı problemli çıkabilecek bir kart ikinci el aldınmı hepten elinde kalma riski yüksek... r9 280al gerekirse oc yaparsın bide zaten darboğaz derdi var işlemcine overclockdu oydu buydu derken uğraş uğraş sıkılacaksın gerek yok r9 280 al istiyorsan sadece çarpanı arttırarak 4.1ghz overclock yap stok fanla bile yaparsın kullan öyle

Not: r9 290 la bile kullanırsın o işlemciyi sadece 10 oyundan 2-3 tanesinde darboğaz yaşarsın dert etmeyecekse ve gerçekten güvenilir bir satıcı bulursan 280x düşünebilirsin veya HD7970...

Hocam sahibinden.com'da araştırdım 540 TL'ye oturduğum semtte satıyor biri 280x, yakınımda olduğu için ulaşmam kolay olur diye düşünüyorum sorun olduğunda çünkü mahalleler bile aynı ama sokaklar farklı (belkide aynı sokaktayızdır ) Sorun olmaz aslında benim için çünkü multiplayer oyun oynamıyorum fazla daha çok single seviyorum ve oynayıp siliyorum diyebilirim. Bi GTA serisi hayranı olduğum için devamlı oynuyorum o kadar.

İşte bu oc işlerinide sevmiyorum işin doğrusu dediğiniz gibi 4.0 veya 4.1 yaparım bırakırım yani güvenli bir seviyede anca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zQrba -- 1 Şubat 2015; 1:28:01 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Reul, cinayet13

• Yarbay
    10892 Mesaj
    O zaman direk 280x al düşünmeden :) Yakınmışta sana bi sorun olursa atarsın kafasına kartı :)
  • Binbaşı
    1273 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

O zaman ben önce şu kartı bi elden çıkarayım çabucak sağ olasın hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zQrba -- 1 Şubat 2015; 1:52:22 >
    |
    |
    cinayet13 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    10892 Mesaj
    Rica ederim :)
  • Binbaşı
    1273 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bahsettiğim satıcının forumda konusunu buldum;

http://forum.donanimhaber.com/m_102002937/tm.htm

artifact sorunundan dolayı garantiye gitmiş gelmiş şuan sorun yok yazmış arkadaş
    |
    |
    cinayet13 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    10892 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: zQrba

artifact sorunundan dolayı garantiye gitmiş gelmiş şuan sorun yok yazmış arkadaş

Referansı falan yok bilemiyorum artifact varsa ekran kartı frekansını düşürdüğün zaman düzeliyor çoğu zaman fiyatıda uygun sen karar ver valla garantiden geldi ve sorunsuzsa neden satıyor ki :)
  • Binbaşı
    1273 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

quote:

Orijinalden alıntı: zQrba

Referansı falan yok bilemiyorum artifact varsa ekran kartı frekansını düşürdüğün zaman düzeliyor çoğu zaman fiyatıda uygun sen karar ver valla garantiden geldi ve sorunsuzsa neden satıyor ki :)

980 alacağım yazmış, diğer ilanlarına da baktım anakart, ram satıyor hepsinde yükseltme amaçlı yazıyor sanırım sistemi dağıtmış komple. Referans olarak yakınımda olduğu için bi güven var birde garantisi de varmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    10892 Mesaj
    Garantide var madem al gitsin en kötü yollarsın garantiye değişim gelir :)
    |
    |
  • Binbaşı
    1273 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Tamamdır o zaman tekrardan sağ ol :)

|
    |
  • Yarbay
    10892 Mesaj
    Tekrar rica ettim ^^
    |
    |
  • Er
    11 Mesaj
    hocam aynı upgrade i bende yapmak istiyorum lakin 275 TL lik ilanıma rağmen kartımı henüz satabilmiş değilim.
    iki kart arasında hissedilir bir fark var, r9280 crysis ve bioshock gibi nvidia bağımlısı oyunların haricinde GTX760 dan üstün, GTX770 ve GTX960 ile kafa kafaya performans veriyor.
  • Binbaşı
    1273 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: mrtbyrkc

hocam aynı upgrade i bende yapmak istiyorum lakin 275 TL lik ilanıma rağmen kartımı henüz satabilmiş değilim.
    iki kart arasında hissedilir bir fark var, r9280 crysis ve bioshock gibi nvidia bağımlısı oyunların haricinde GTX760 dan üstün, GTX770 ve GTX960 ile kafa kafaya performans veriyor.

Satamadım bende hocam, aynen güzel kart ama şu elimdekini bi satabilsem direk alacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zQrba -- 1 Şubat 2015; 21:22:25 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1273 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Ve msi r9 280 aldım mutlu son gece 660 vs 280 dying light testi atarım. Daha test edemiyorum misafir var diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zQrba -- 5 Şubat 2015; 20:29:01 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1752 Mesaj
    hocam güle güle kullanın, ben bu konuya daha önce mesaj atan mrtbyrkc, asıl üyeliğim şu an yazmakta olduğum hesap lakin ikinci el ilan vermek için bu üyeliğe bir türlü telefon onayı yapamayınca mrtbyrkc kullanıcısını açmıştım.
    kartımı satarak bende R9 280 aldım, tabii benim kart teslim edildiği için birebir test yapamadım, vakit bulur iki kartı karşılaştırabilirseniz güzel olur.
    |
    |
  • Binbaşı
    1273 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    660 yok elimde sattım bugün dün akşamdan kalma dying light videosu var (gpu, cpu kullanımı, fps) 660tan bu akşamda 280den çekerim yüklerim ikisini

• Yarbay
    5608 Mesaj

kardeş r9 280 den memnunmusun gtx660 a göre performansı nasıl ? gerçekten iyimi r9 280 nin muadili hangi kart sence ?
    zQrba kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7958 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

kardeş r9 280 den memnunmusun gtx660 a göre performansı nasıl ? gerçekten iyimi r9 280 nin muadili hangi kart sence ?

GTX660 kullanırken asus 280x dc2 almıştım. Epeyce memnun kalmıştım. Şahsen tavsiye ederim. Aslında işlemcin iyi olsa benim gibi sli yap derim. Şu an çok memnunum ve performans olarak 280x ten çok daha iyi durumda.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
En ucuz kedi maması fiyatları
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.